Pīrāgu mīkla.

 
Reitings 127
Reģ: 27.01.2014
Sveikas!
Šogad doma pašai cept pīrāgus. Vai varat ieteikt kādu mīklu ko ir viegli pagatavot?? Un lai pīrāgi nākamā dienā jau nebūtu cieti. (man māsai tā parasti gadās) :D
20.06.2014 12:48 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.09.2012
taisu līdzīgi Endy* mīklai, tikai sākumā sadrupinu raugu (veicas, ja veikalā bijis svaigs, tad viss notiek labāk), uzberu cukuru un lieku siltumā. Līdz raugs saputpjies.
Tad pievienoju klāt labu sviestu izkausētu, bet ne pārāk karstu, reizēm piešauju mazliet piena, mazliet olīveļas. Protams sāli.
un sijāju miltus iekšā.
Sagribējās rauga mīklu ēst :D

Bet ja nav laika un ir slinkums, tad arī veikalos esošās jau gatavās ir ok. Zinu ka lielajos Elvi ir, arī Rimi mēdz būt, tikai jāpajautā.
Gatavo pirms rullē un cep, paturi mazliet siltumā, lai kļūst aktīva.

Un pirms cepšanas gatavos pīrāgus arī paturi mazliet siltumā, uzreiz nešauj cept. tad būs labāki :)
21.06.2014 12:18 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.09.2012
āa, konditore teica, ka viņa liek klāt vārītu kartupeli, tad nepaliekot cieta mīkla..Nu nez, bail mēģināt. Bet vari pagooglēt par šo brīnumu :D

Man liekas, ka maniem pīrāgiem palīdz olīveļla, pret cietēšanu, bet nez. Neliec pārāk daudz miltu, arī tas, iespējams cietina :D
21.06.2014 12:20 |
 
Reitings 361
Reģ: 18.01.2014
Tak ir sausais raugs, kas ir normāls un nav jākrāmējas ar uzbriedināšanu vienkārši piešauj klāt, kad ber miltus pienā un iznāk pilnīgi normāli un mīkla labi uzrūgst. Kad gatavi, tad pīrāgus lieku bļodiņā un uzlieku celefāna maisiņu un mazliet atstāju galu, lai ūdens iztvaiko. Apsedzot nekad sausi nepaliek. Un es nerullēju mīklu viņus veidojot, bet ar ar rokām izstaipu priekš viena pīrāga. Uztaisa mīklu kā desu tad sagriež mazos gabalos un liek pildījumu.
21.06.2014 13:45 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.09.2012
man nekad nesanāk ar sauso. nemāku ar to
21.06.2014 13:55 |
 
Reitings 361
Reģ: 18.01.2014
Tur nemaz nav no nemācēt, izsijātus miltus pieber siltam pienam un pa virsu miltiem ber sauso raugu un maisa kopā līdz viendabīgai masai.
21.06.2014 14:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits