Mazliet par Dievu.

 
Reitings 230
Reģ: 01.09.2013
Kātad ir ticam, neticam ? Kā jūs lūdzat? Vēlējos mazliet to pārrunāt.
Diemžēl svētdienās vai citās dienās uz baznīcu neeju, taču es lūdzu un ticu Dievam. Kā būtu pareizi jālūdz? Es vienkārši salieku rokas kā to mēdz darīt, pasaku visu ko vēlējos un gala beigās pasaku Āmen. Tas ir pareizi? Dievs mani dzirdēja un uzklausīja? Es nemāku pareizi lūgt, bet ceru, ka tas neko nemaina. Man ir tā, ka man ir viena liela vēlēšanās, tikai es nemāku to Dievam pareizi noformulēt, es varu pateikt ko es gribu, bet man ir tāds nosacījums, es gribu tikai tad, ja ... tas lai paliek pie manis, bet Dievs manu lūgšanu izpildīs un sapratīs pareizi? Mazliet dīvaini esmu uzrakstījusi, taču doma skaidra, ja? Lūdzu padalaties ar savu pieredzi tajā un atbildiet uz maniem jautājumiem. :) Paldies.
04.03.2014 14:18 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Ticu un lūdzu Dievu. Uzaugu ar vecmāmiņu,kas ir ļoti ticīgs cilvēciņš, līdz ar to manī ie ieaudzināta šī ticība. Uzskatu,ka lūgšana ir tēvreizes skaitīšana un pateikšanās par to, kas Tev jau ir, nevis lūgšana par kko no Dieva. Domāju,ka elementāras lūgšanas kā "Tēvs mūsu","Esi sveicināta" un "Gods Dievam" ir jāzina ikvienam. Nelūdzos katru dienu, bet pirms gulētiešanas un iziešanas no mājas, noteikti pārmetu krustu, tas jau ir pieradums,ko daru automātiski. Agrāk,kad dziedāju baznīcas korī, apmeklēju baznīcu katru svētdienu un svētku dienās, tagad labi ja reizi pusgadā. Šo svētdien aizbraucu uz Aglonas baznīcu, tāds miers un iekšējā harmonija pārņēma. :)
04.03.2014 15:58 |
 
Reitings 249
Reģ: 25.07.2013
Mari, pirmā reize mums abiem tieši tāpēc bija kāzu naktī. nenožēlojam pilnīgi un absolūti neko. bija vērts gaidīt :)
04.03.2014 16:01 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Mari, bērns jau pirmajās dzīves sekundēs skaitās grēcinieks. Tā kā bez grēka neesam neviens, un grēkojam visu atlikušo dzīvi.
04.03.2014 16:03 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Eva, nu to es saprotu,ja 2 ticīgie cilvēki tā ir nolēmuši un tā rīkojas.

Bet te jau bariņš sevi sauc par ticīgo un grēko cik uziet :) Es neko nenosodu, man arī vienalga ko katrs dara, bet man interesanti padiskutēt, palasīt citu cilvēku viedokļus par šo.
04.03.2014 16:04 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Tas ir kā lūgšanā /grēkojam ar domām, vārdiem, darbiem un nolaidību/ - sliktas domas arī ir grēks, nepielūgt Dievu, neapmeklēt katru svētdienu baznīcu, vai nenoskaitīt uzlikto gandarījumu arī ir grēks.
04.03.2014 16:05 |
 
Reitings 214
Reģ: 29.11.2011
Dievs nekad nenokavē...un nekad neierodas pirms laika. (Grāmatas citāts, izsaka visu)
04.03.2014 16:05 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
tas jau fizioloģiski ir nepareizi; nenodarboties ar seksu vai vēlu uzsākt seksuālas attiecības. mazi bērni aiztiek savus dzimumorgānus, jo tas izraisa patīkamas sajūtas. tas arī definējams, kā grēks? tad jau indivīds pats savā būtībā ir grēks, jo cilvēka instinkti ir grēcīgi.
04.03.2014 16:06 |
 
Reitings 249
Reģ: 25.07.2013
Mari, interesanti tas, ka draugs bija nekristietis un es tiešām apbrīnoju viņu un viņa attieksmi pret mani,- divus gadus tā ciesties :D . tagad- jā, viņš arī ticīgs un atzīst, ka tas bija viens no foršākajiem lēmumiem. neko jau nenokavējām :D .
04.03.2014 16:09 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
mazi bērni aiztiek savus dzimumorgānus, jo tas izraisa patīkamas sajūtas.

Ko ?
Pirmo reizi kaut ko tādu dzirdu!
04.03.2014 16:09 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Mari, ar vīru sekss ir grēks? Vajag konstatēt faktus,pirms kaut ko apgalvot. Laulība nav grēks,sekss ar vīru nav grēks.
Sekss ar katru kuru = grēks. Bet kurš gan negrēko? Visi cilvēki grēko!!! Šajā jautājumā es nē,bet gan jau,ka kādā citā jā,tāpēc man nav tiesību kādu nosodīt.
04.03.2014 16:17 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Mari, bērns jau pirmajās dzīves sekundēs skaitās grēcinieks.


Kāpēc ??? Ko jaundzimušais tādu nogrēkojas piedzimstot ???
04.03.2014 16:18 |
 
Reitings 361
Reģ: 18.01.2014
tas jau fizioloģiski ir nepareizi; nenodarboties ar seksu vai vēlu uzsākt seksuālas attiecības. mazi bērni aiztiek savus dzimumorgānus, jo tas izraisa patīkamas sajūtas. tas arī definējams, kā grēks? tad jau indivīds pats savā būtībā ir grēks, jo cilvēka instinkti ir grēcīgi.


Smieklīgi liekas par to fizioloģiju, ja jau tas ir tik dabīgi, tad arī dariet ko kā dabā - bez izsargāšanās un kad gribas, tad redzētu, ka tomēr tā ir bail darīt un nedroši. Nelietojiet neko un kā dabā cik bērni būs tik būs. Sievietes fizioloģija arī ir mēnešreizes, bet ne jau dēļ tā katru reizi jādzimst bērniem. Par to, ka bērns sevi aiztiek - ne visi to dara.
04.03.2014 16:24 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Mari, ja nemaldos tas tāpēc, ka Ādams un Ieva norija tos ābolus no dārza vidus un viņus iztrieca no paradīzes. Uz visiem laikiem. Un piedzimšanu (bērna vecāku seksa rezultātu) pasludināja par grēku, lai pat tīrākajam kristāliņam nebūtu variantu tajā paradīzē tikt.
Budistiem vismaz ir pieejama Nirvāna, bet kas kristietim? Visu mūžu jāzemojas un jālūdzas par kaut ko, pie kā viņš pat nav vainīgs.
04.03.2014 16:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
peekaboo, es necepjos, kā arī es neuzskatu, ka visi ticīgie būtu vienādi. Es tikai atbildu uz uzdoto jautājumu - tādu, kāds tas tika uzdots.
04.03.2014 16:28 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Neticu.

Bet autore gan par dievu raksta kā kaut kādu Salavecīti - bišķiņ palūgšos un taču dabūšu, ko gribu, vai ne? :D
04.03.2014 16:37 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009

Ko ?
Pirmo reizi kaut ko tādu dzirdu!


Tas nav nekas jauns. Bērns domā, ka viņa dzimumorgāns ir tas pats, kas ir viņa deguns, auss u.c. Galu galā tas ir viņa ķermenis. Viņš to iepazīst. Tas būtu muļķīgi, ja mēs domātu, ka apmierinājumu, patīkamas sajūtas gūst, piemēram, no tīņu vecuma. Tā tas nav, bērns jau piedzimst, kā seksuāla būtne. Nebrīnies, ka kādreiz tavi bērni pajautās, kas Tev tajā vietiņā ir, jo bērni identificē sevi ar vecāku.
04.03.2014 16:39 |
 
10 gadi
Reitings 3060
Reģ: 09.10.2009
Es nezinu,vai ticu. Ar katru gadu, gan man, gan zinātnei "augot", arvien vairāk šaubos par Dieva eksistenci. Arī augstskolā savā ziņā mani sāk pārliecināt pasniedzējas teiktais,ka tāda nav - pēc Ogista Konta - pastāv trīs cilvēku intelekt.līmeņi - (uz sitienu nevaru atcerēties precīzi) 1) mitoloģiskais 2) mezo līm. 3) saistīts ar zinātni, ar izzināšanu(novērojumi, atziņas utt).
Tā kā sirdsdraugs pilnībā noliedz Dieva eksistenci un argumenti ir ļoti spēcīgi + vēl tā zinātne..
Bet es nemēģinu un nemēģināšu kādu pārliecināt. Man vnk šķiet,ka reliģija tāds bizness un kārtības ieviesējs vien ir - iedomājaties,ja pierādītu,ka Dieva nav! Kas pasaulē darītos! ;/

Nav jēgas iet uz baznīcu,ja netici. Vēl jo vairāk - lielīties par to. Sēdi kaut mājās un runā ar viņu - Viņš taču tāpat dzird tevi. Es agrāk ar viņu mēdzu runāties kā ar tuvu draugu.
04.03.2014 16:53 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Es ticu un man ir daudz iemeslu ticēt. Pārāk daudz "nejaušību", sagadīšanos un brīnumu manā dzīvē ir bijuši, lai es spētu pateikt ka nē, Dieva nav. Vieni to sauc par Dievu, citi par Kosmosu vai Visumu, bet ticu, ka ir kāds augstāks spēks par mums un es to saucu par Dievu.
Un vēl - nevajag jaukt Dievu un baznīcu. nav obligāti jāiet uz baznīcu, lai būtu īstens ticīgais.

Un cik novēroju savā dzīvē, ne vienmēr ir labi, ka lūgšana piepildās. Ir gadījies, vēlāk atskatoties, secināt, ka laime vien ir, ka nepiepildījās.
04.03.2014 17:04 |
 
Reitings 900
Reģ: 02.03.2014
Varbūt labāk notici pati sev un savam spēkam?! Es personīgi neticu Dievam.... Un uzskatu, ka Dievam tic, cilvēki, kuri netic paši sev, tādi cilvēki kuriem vajag kādu maģisko būtni uz kuru paļauties un lai vājuma brīžos, ir mierinājums, ka viņš eksistē un palīdzēs.... nope, nope, nope...
04.03.2014 17:08 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Un cik novēroju savā dzīvē, ne vienmēr ir labi, ka lūgšana piepildās. Ir gadījies, vēlāk atskatoties, secināt, ka laime vien ir, ka nepiepildījās.


Tāpēc pirms ko lūgt, ir 10x jāpadomā, vai tiešām tas, ko lūdz, Tev ir nepieciešams. Piemērs: dārzā aug zemenes, ir sauss,izkaltis. Vecenītes lūdz Dievam lietiņu, lietus kā nav tā nav, vecenītes atkal lūdz Dievam lietiņu, nu jau stiprāku, un Dieviņš dod to lietiņu, ka zemenītes pludo, un raža aiziet bojā.
04.03.2014 17:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits