Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķis no patversmes

 
Reitings 212
Reģ: 12.11.2013
Sveikas! Pienācis laiks, kad par visiem 100% esmu nolēmusi, ka vēlos savā mājā jaunu dzīvību. Jau vairākus gadus par to domāju, bet nu esmu izlēmusi, ka gribu uzņemties rūpes par kādu mazu radībiņu.


Tad nu jautājums tāds- Vai ņemot kaķi no patversmes ir kaut kas jāmaksā? Cik esmu dzirdējusi, tad ir kaut kāda maksa par attārpošanu, atblusošanu?
17.02.2014 15:16 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nuu,tad varbūt nevajag vispār nekādu dzīvnieku ņemt?Nekad nevar paredzēt,kas no tā mazā mīļā bumbuļa izaugs.Paturēs līdz gadam un tad-ai man apnika,par daudz staigā pa nakti?Bezatbildība rullē,jau atkal.Vines laiž ārā savu nekastrēto kaēni,lai to pusciems drāž un vairo nevienam nevajadzīgos,cits kastrē bez narkozes,nebaro un vēl kāds pat pats sevi riskam pakļauj un laiž pa mežu blandīties nevakcinētu kaķi.Tumsonība.Man šķita,ka mēs esam izauguši no PSRS laika domāšanas,acīmredzot kļūdījos.Civilizācija un humānisms daļai ir sveša lieta vēl šodien.
18.02.2014 00:51 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Es zinu gadījumu, kur itkā pieaugusi sieviete ar diviem bērniem paņēma divus kaķus, un tad viņa izdomāja, ka viņi viņai traucē utt- vnk ņēma un atdeva atakaļ tiem cilvēkiem no kā paņēma.
Nu kā tā var??

Ja kaķis ir hiperaktīvais, kas nakts laikā skrien krosu, gāžot podus, traukus, skrāpē seju un jebko, kas atrodas ārpus segas, konstanti ņaud un to nevar atrisināt ar izlaišanu ārā, jo ir istabas kaķis, tad tas tiešām ne visiem ir pa nervu spēkam. Paņemot kaķi sākumā jau nevar zināt vai viņš ir sātaniņš vai miera mika :)
18.02.2014 00:28 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Kaķiem, kas dzīvo mājās un ārā netiek laisti tikt pie visādām kaitēm ir tik pat viegli, kā pārējiem.
Ar apaviem mēs mājās visādas lietas ienesam. Mana pirmā kaķene šitā gandrīz atstiepa galus, jo pirmajā dienā domājām, ka saindējusies, un vetārstu izsaucām tik nākamājā dienā. Tad mums pateica, ka vel vienu dienu gaidītu un kaķa vairs nebūtu.

Es zinu gadījumu, kur itkā pieaugusi sieviete ar diviem bērniem paņēma divus kaķus, un tad viņa izdomāja, ka viņi viņai traucē utt- vnk ņēma un atdeva atakaļ tiem cilvēkiem no kā paņēma.
Nu kā tā var?? Cilvēki dažkārt uzvedās kā pilnīgi idioti.
un kad viņa man sūdzējās par to, kā viņai tie kaķi apnikuši utt, man vnk gribējās uzbļaut viņai, bet nu viņa bija mana kliente un es vnk klusēju.

Un par tiem, kas izdomā kastrēt, sterilizēt kaķus bez narkozēm, novēlu viņiem kādreiz piedzīvot kādu operāciju bez narkozes. Domājams, ka aiz svētlaimes nezinās kur likties.
18.02.2014 00:00 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
fleur, likums ir likums - to, ka kaķis paliks iekštelpās visu mūžu, garantēt nevar. Paziņam nepotēta kaķa kodums vasarā beidzās ar diennakti slimnīcā, pamatīgiem tēriņiem (labi, ka to sedza apdrošināšana), sāpīgām potēm un to blakusparādībām. Jāpiebilst, ka kaķis nebija klaiņojošais, bet saimnieks izrādīja absolūtu ingoranci pret faktu, ka apkārt vazājas viņa nepotētais, nekastrētais dzīvnieks.
17.02.2014 22:46 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
delusion, es iepriekš runāju par lauku kaķiem, kas daudz uzturās ārā, bet mans jautājums harmony bija attiecībā uz komentāru, ka
likums nosaka,ka visamz pret trakumsērgu ir jāvakcinē obligāti

tad nu radās ziņkāre par kaķiem, kas ārā netiek laisti.
17.02.2014 22:35 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
fleur, tad tie nevakcinētie un ar šķērēm kastrētie kaķi dzīvo dzīvokļos, vai tomēr lauku viensētās? Jo laukos vakcīna pret trakumsērgu ir vēl vairāk nepieciešama. Arī dzīvoklī neko nevar zināt. Paziņai kaķis pamuka no trešā stāva balkona.
17.02.2014 22:26 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Vasarā atvērts logs,viens traks sikspārnis un gatavs,bet dažadus vīrsusu elementāri no ielas ienes ar apaviem.
17.02.2014 22:15 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Harmony, cik liela iespējamībā dzīvoklī dzīvojošam kaķim dabūt trakumsērgu?
17.02.2014 21:57 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
fleur,un ko tādi nevakcinētāji darīs,kad tas kaķis saslims ar kaut ko pret,ko ir tā vakcīna?Atstās,lai nosprāgst?Un tā jau ir dzīvnieka spīdzināšana un cietsirdīga izturēšanās.Un vispār likums nosaka,ka visamz pret trakumsērgu ir jāvakcinē obligāti.Nesaprotu kā tiem cilvēkiem nav bail,ka kaķi sakodīs kāda traka lapsa un aplaidīs visu ģimeni ar trakumsērgu.Tumsonība.
Savukārt,ja ārstēs-tad varu uzreiz pateikt lētāk ir reizi gadā savakcinēt.Mana ome savu kastrēto(cilvēcīgā veidā,pie vetārsta) runci nebija vakcinējusi,atlika no dienas uz dienu,līdz kaķis saslima ar kaut kādu vīrusu pret kuru ir elementāra pote.Kaķis mīļš,veda pie ārsta,tur atstāja 75Ls par ārstēšanu+pēc tam jau tā pat jāvakcinē,par cik nekad nevakcinēts divas potes-24Ls.Rezultāts-99Ls 12 Ls vietā,nu baigā jau ekonomija.
17.02.2014 21:51 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
-, jo es neuzskatu, ka kaķa nevakcinēšana katru gadu un dārgās barības nepirkšana ir kaut kāda baigā mocīšana un, ka tādi nav cienīgi turēt dzīvniekus, kamēr nekad nevakcinēti, pat bez narkozes kastrēti kaķi dzīvo ap 15, 20 gadiem. Ja var savam kaķim nodrošināt pilnu vēderu,viņš netiek fiziski iespaidots, tad tas ir pietiekami. Varbūt starp jūsu paziņām kaķi baigi slimīgie, ka rodas visādas kaites, bet ne visi ir tādi.
17.02.2014 21:26 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Ta arī nesapratu, kāda jēga bija stāstīt te par to, ka laukos bezsmadzeņu kretīni moka dzīvniekus..
Nedomāju,ka te kāda ir tik stulba, lai nesaprastu, ka ir cilvēki,kas nerūpējas par dzīvniekiem un velvairak - izturas neželīgi (veljovairak to teikt Librai, kas ir aktīva dzīvnieku glābēja, ja ta varētu teikt).
Normāla diskusija bija, skaidroja kādi pasākumi tike veikti dzīvnieka dzīves uzlabosanai, a te, atnak un .. pretīgi.
17.02.2014 21:07 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
delusion, nav gluži nelabvēlīgās daudzbērnu ģimenes, ne smēķē, ne alko lieto sevišķi bieži, bet vienkārši cilvēki bez dzīves ambīcijām, lai pelnītu vairāk.
Pašai ir šādi vecāki (kaķis kastrēts pie veta, ja kas :D), kas ir PILNĪBĀ bez kaitīgiem ieradumiem, praktiski nekad nav bijusi pacelta balss uz kādu ģimenē, daudz lasa grāmatas, bet ambīciju neesamību dēļ un baidoties ko savā dzīvē mainīt tā arī visu dzīvi nodzīvojuši knapinoties,strādājot lauku ofisos par minimālo algu, nekad neapskatot ārzemes un nespējot atļauties ārstus. Tā ka ne vienmēr nabadzība nozīmē alkoholismu. Bet tas tā, pilnīgs oftopics :)
17.02.2014 21:03 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
es būtu par, ja šis ziedojums būtu obligāts, jo ir daudz bezkaunīgu (ne nabadzīgu) cilvēku, kas pat 5 eur neatstās.


Piekrītu. Īpaši dēļ sērgas, kas piemīt atsevišķai ļaužu grupai - man pienākās sindroms. Man pienākās kaķis par velti. Un tas izpaužas tik daudz kur.
17.02.2014 20:56 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
kā tad šis cilvēks, kuram "nav tik daudz naudas" taisās uzturēt kaķi un rūpēties par tā veselību?


+++
nesaprotu šo lielo sašutumu par vēlamo ziedojuma apmēru. ja nevar vienreiz sakasīt 20 eur, kā tad gadiem ilgi kaķi baros un uzturēs? tad jau labāk, lai kaķis pagaida savus saimniekus ilgāk patversmē, kur tiek aprūpēts, nevis tiek atdots cilvēkiem, kas pat vakcīnu 1x gadā nevar atļauties. es būtu par, ja šis ziedojums būtu obligāts, jo ir daudz bezkaunīgu (ne nabadzīgu) cilvēku, kas pat 5 eur neatstās.
17.02.2014 20:53 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Jasmin, dzīve laukos ir diezgan plašs jēdziens- es runāju par lauku viensētām, kur māja viena no otras ir puskilometra attālumā, bez baseiniem, dīķīšiem, iesētiem mauriņiem nevis mazpilsētas ar simtiem iedzīvotāju.
17.02.2014 20:49 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Par to, ko var vai nevar atļauties - bieži vien "nabadzīgie" lauku cilvēki, kuri sev neatļaujas ārstu un kaķim vetu, aliņu, cigaretes vai ļergu gan labprāt atļaujas..ietaupītu uz šīm opcijām, varētu arī kaķi normāli sterilizēt.
17.02.2014 20:43 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nekas, gan kāds piedzēries Vaņa kādreiz viņiem pašiem kaut ko nošņāps :)
17.02.2014 20:38 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
fleur, es nezinu, kādos briesmīgos laukos tu dzīvo, kur šādi izrīkojas, bet man ir radi un vecmāmiņa laukos, kuriem ir kaķi un neviens pret viņiem šādi neizturas. Normāli baro, neliek pārtikt no žurkām un neko nešķērž - ja vēlas kastrēt, aizved pie ārsta. Rūpējas par viņiem tāpat kā cilvēki pilsētā rūpējas. Pat neviens no vecmāmiņas kaimiņiem tā pret dzīvniekiem neizturas, kā aprakstīts. Draugam arī ir radi laukos, kuriem ir vairāki kaķi - arī neviens netiek zābakos bāzts vai pusbadā turēts.
17.02.2014 20:37 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Libra, tas gan, es pat brīnos, ka par spīti viņu pakalpojumu popularitātei, (jo desmitiem ģimeņu izmanto šo cilvēku sterizācijas ''pakalpojumus'') viņi nav nonākuši policijas redzeslokā :D
17.02.2014 20:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
kā arī kādu ko sabužināt mājās gribas

Mīlīgi :) Nošņāpjam bumbas ar nazi un tad bužinām! :)
17.02.2014 20:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits