Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kuru skolu jūs iesakāt?

 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Sveiki! Nākotni esmu nolēmusi saistīt ar modes dizainu. Esmu skatījusies daudz un dažādas vidusskolas, taču es nezinu, kura ir labākā. Vēlos iet labākajā skolā. Uz kuru skolu jūs man iesakāt iet pēc 9. klases? Ja ejat tajā skolā, pastāstiet, kā tur ir!
26.01.2014 18:59 |
 
10 gadi
Reitings 1003
Reģ: 06.04.2011
Kad es beidzu 9-to klasi, tad uz profenēm gāja tikai:
- nevarēja pavilkt mācības vidusskolā - tie kas knapi pabeidza pamatskolu
- bija ļoti nabadzīgi ( profenēs maksāja (nezinu vai tagad maksā) stipendijas)
-zināja, ka nekādas tehniskās zinātnes, medicīnu vai ko tiešām sarežģitu augskolā nemācīsies (jo profenēs uztiem priekšmetiem nav likts akcents, kā uz to profesiju)



Piekrītu. Manā laikā bija tas pats. Profenes skaitījās zemākais līmenis. Tiešām nezinu, kā ir tagad...
27.01.2014 13:35 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
RDMV jau nav gluži prof.skola, bet vidusskola ar mākslas/dizaina virzienu. Ja pēc tam vēlas turpināt mācības LMA, tad tā ir viena no labākajām izvēlēm. Tad jau arī varētu teikt, ka "tupie" mācās arī E.Dārziņa mūzikas vidusskolā vai sporta vidusskolās.
Man draudzene mācījās RDMV un tagad iestājās arī mākslas akadēmijā, un viņa nebija no tiem, kam ar mācībām grūti. Pirms tam viņa 10. klasē tika ģimnāzijā matematikās virziena klasē, bet saprata, ka māksla ir tuvāka. Viņa gan nemācījās apģērbu dizainu, bet citā nodaļā.
27.01.2014 13:28 |
 
Reitings 360
Reģ: 17.01.2013
Esmu pabeigusi šo profesiju-Tērpu modelētāja-konstruētāja.skola kurā mācijos vairs nedarbojas.

Bet tas bij aizraujošs laiks,kolekciju šūšana,tikšanās ar modes dizaineriem,modesskates,defilē kursi,tām kurām bija labi augumi tika arī pie tērpu izrādīšanas uz mēles,ne mirki nenožēloju ka izmācijos šo profesiju,kā teikt,divi zaķi ar vienu šāvienu,kamēr citi atsēdēja videnē es ieguvu gan vidējo gan profesiju,jā šī profesija nav tā kurā varēs viegli nopelnīt Latvijā,bet es priecājos ka māku uzšūt pilnīgi jebko ko vēlos,ar acu uzmetienu vien noteikt cik ilgi kalpos apģērba gabals ko ieraugu veikalā,vai pāršūt jebko uz savu izmēru ja izpārdošanā ir kautkas kas nav uz manīm....
27.01.2014 07:42 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Vienmēr atcerēšos, kā viņš mums rādīja evolūciju, rāpojot burtiski pa zemi un tad izaugot


Pievienojos patīkamajām atmiņām par šo skolotāju.. :)
Bet nu kā skolu.. es laikam tomēr neieteiktu.
27.01.2014 00:29 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Jā, direktore sākumā bija super, pilnīgi žēl palika, kad nomainījās

Bet jā, tiešām šie gadi ātri paskrējuši. Man jau liekas, ka salīdzinot ar iepriekšējām skolām, kur esmu mācījusies, šī bijusi vislabākā. Būs prieks atcerēties vidusskolas gadus

Par tiem ''tupiem'' es tikai pasmīnu, tā teikt - ja cilvēks tā uzskata, lai tak uzskata, tāpat to neizmainīsi


Jā, būs ko atcerēties pēc paris gadiem :) Īstenībā izlasot tavu sacīto, es arī varu teikt, ka vidusskolas gadi bijuši visslabākie! Atziņa šai dienai ;D

Protams, lai tik domā tā tālāk, ar paceltiem deguniem debesīs :D
27.01.2014 00:17 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Okšķerīte -
Jā, direktore sākumā bija super, pilnīgi žēl palika, kad nomainījās :(

Bet jā, tiešām šie gadi ātri paskrējuši. Man jau liekas, ka salīdzinot ar iepriekšējām skolām, kur esmu mācījusies, šī bijusi vislabākā. Būs prieks atcerēties vidusskolas gadus :)

Par tiem ''tupiem'' es tikai pasmīnu, tā teikt - ja cilvēks tā uzskata, lai tak uzskata, tāpat to neizmainīsi :D
26.01.2014 23:57 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Kad iestājos, bija vēl RPAS - ideālais variants,pēc tam viss nočakarējās
Nē, bet tagad ir labi, daudz-maz sakārtota sistēma, esam kompetenču centrs, u.t.t.
Man 4.kurss, šogad jūnijā būs jāpamāj šai skolai ardievas
Tu šobrīd studē,strādā? Savā profesijā vai citā?


Jā, es arī iestājos tajā laikā, kad skolai nosaukums bija RPAS, šie divi gadi bija vnk burvīgi, man ļoti patika direktore, šķita ka ir ieinteresēta, kas notiek ar skolēniem (atšķirībā no tagadējās, kura ir pielipināta pie krēsla vai arī atvaļinājumā) Tiešām otri divi gadi bija jāpārcieš, lai gan ar visu jau varēja aprast, arī ar to, ka mūs pārcēla uz citām telpām.
Veiksmi, veiksmi.. man šie četri gadi tik aši paskrēja, pat neticas!

Šobrīd es studēju pilnīgi citu nozari, jo tomēr sapratu, ka visu savu dzīvi negribu saistīt ar tūrismu, toties ieguvums ir liels, kā arī pieredze (prakse) un nevienu brīdi neesmu nožēlojusi, ka aizgāju uz prof, vidusskolu. Jo palasot dažus komentārus šķiet, ka tad jau mēs tupie esam, ahh šie stereotipi!
26.01.2014 23:52 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
ar jau domat, ka, macoties profesiju, var iegut ko vairak, bet vai tad svarigaka nav izglitibas kvalitate?


Es personīgi aizgāju uz prof.vsk. divu iemeslu pēc - pirmkārt, jo interesēja dizains; Otrkārt - jo biju ekstremāli vīlusies izglītības kvalitātē parastajā skolā (līdz 9.klasei). Biju teicamniece, skolas solā garlaikojos,jo skolotāji bija sausi un burtiski riebās iet uz nodarbībām. Izvēlējos iet uz profesionālo,jo domāju, ka te vismaz būs interesantāk, varbūt radošāka pieeja. Tā kā uz profenēm iet arī tie, kas spēj "pavilkt" parasto skolu :)
26.01.2014 22:50 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Pilnīgi piekrītu, jo man vēsture nekad nav patikusi un padevusies, bet pie viņa biju vairāk nekā sekmīga
Prieks dzirdēt, jo šī skola pirms gada, kad es vēl mācījos bija lielākais bardaks, tā iemesla dēļ es arī diemžēl skolu pabeidzu ar iepriekšējo nosaukumu, kas manai profesijai pilnīgi neiet klāt (mācījos Tūrisma nozarē), bet nu kā ir tā ir. Kurš kurss Tev?


Kad iestājos, bija vēl RPAS - ideālais variants,pēc tam viss nočakarējās :D
Nē, bet tagad ir labi, daudz-maz sakārtota sistēma, esam kompetenču centrs, u.t.t.
Man 4.kurss, šogad jūnijā būs jāpamāj šai skolai ardievas :)
Tu šobrīd studē,strādā? Savā profesijā vai citā?
26.01.2014 22:44 |
 
Reitings 91
Reģ: 09.07.2013
varbut teikt "tupi" nav inteligenti, bet piekritisu sai domai, ka tie, kas iet macities profesiju pec pamatskolas, lielakoties ir jauniesi, kas nevar "pavilkt" parasto izglitibas limeni.

var jau domat, ka, macoties profesiju, var iegut ko vairak, bet vai tad svarigaka nav izglitibas kvalitate? vai cilveks, kas ir macijies prof. skola, var uz vidusskolas diploma iegut visus A limenus? nedomaju vis.
26.01.2014 22:41 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Vispār jau ir arī tādi, kas pabeidz parasto vidusskolu un tad to gadu nomācās arodskolā tieši profesiju, pie tam vēl papildus studējot augstskolā. Ir tikai ieguvēji, ka līdz tam mācījušies parastajā vidusskolā, jo ir augstāki CE līmeņi un vieglāk bijis tikt augstskolas budžetā, nekā arodsskolu jauniešiem. Vai arī ir arodskolas, kur pēc vidusskolas uz to vienu gadu nepieņem?
26.01.2014 22:36 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Un vel mans subjektivais viedoklis - pec 9.klases profesiju macities iet tie, kuriem ir problemas ar macibam, taa teikt - tupie).

Vismaz lauku skolās šis princips darbojas, to saka arī vietējie skolotāji. Uz arodenēm aiziet tie, kas mācās uz 4-7. Varbūt vārds tups nav tas īstais, bet drīzāk tas, ka viņi ir pārāk slinki, lai paceltu grāmatas, viņiem ir citas prioritātes, nevis vispārējas zināšanu iegūšanas un augstskola pēc tam. Pieļauju, ka citur ir arī teicamnieki, kas pēc 9.klases aiziet nevis uz ģimnāziju, bet uz arodskolu, bet mūsu skolā bija tā, kā Aija teica.
26.01.2014 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
Tā nu gan nav ka pēc devītās klases iet profesiju mācīties tupie!


Šim varu piekrist. Jā, ir daļa, kuri aiziet, jo saprot parasto vidusskolu nepavilks.
Brālis aizgāja uz profeni, lai gan galva gaiša un visu ātri iemācījās. Uz centralizētajiem eksāmeniem neiespringa, taču viņam 19 gadu vecumā ir noteiktāks mērķis, ko grib profesionālajā jomā sasniegt nekā man savos 24 gados.
26.01.2014 22:26 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
kur tādu var dabūt? :D
26.01.2014 22:26 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
kapēc tad tie tupie pabeidz pēc tam augstskolu un tie kas nav tupie nevar pabeigt?


Statistiku un datus studijā !
26.01.2014 22:20 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Vai ne! Tā viena gada laikā, kuru mācījos vēsturi iekš šīs skolas, es laikam apguvu vairāk nekā pamatskolā kopsummā Vienkārši viņam ir īpatnēja pieeja, bet tas ir super

Par nosaukumu runājot - pamazām atgūstamies Pagājušais gads bija draņķīgs, bet tagad ir okay, viss iet uz augšu!


Pilnīgi piekrītu, jo man vēsture nekad nav patikusi un padevusies, bet pie viņa biju vairāk nekā sekmīga :D
Prieks dzirdēt, jo šī skola pirms gada, kad es vēl mācījos bija lielākais bardaks, tā iemesla dēļ es arī diemžēl skolu pabeidzu ar iepriekšējo nosaukumu, kas manai profesijai pilnīgi neiet klāt (mācījos Tūrisma nozarē), bet nu kā ir tā ir. Kurš kurss Tev?
26.01.2014 22:18 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
pec 9.klases profesiju macities iet tie, kuriem ir problemas ar macibam, taa teikt - tupie--


kapēc tad tie tupie pabeidz pēc tam augstskolu un tie kas nav tupie nevar pabeigt? :D
26.01.2014 22:16 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Manhattanite - varu pievienoties, vēstures skolotājs ir vnk "bomba" tādu cilvēka otra nav! ;D Vienmēr atcerēšos, kā viņš mums rādīja evolūciju, rāpojot burtiski pa zemi un tad izaugot


Vai ne! Tā viena gada laikā, kuru mācījos vēsturi iekš šīs skolas, es laikam apguvu vairāk nekā pamatskolā kopsummā :D Vienkārši viņam ir īpatnēja pieeja, bet tas ir super :)

Par nosaukumu runājot - pamazām atgūstamies :D Pagājušais gads bija draņķīgs, bet tagad ir okay, viss iet uz augšu!
26.01.2014 22:04 |
 
Reitings 185
Reģ: 13.08.2010
Manhattanite - varu pievienoties, vēstures skolotājs ir vnk "bomba" tādu cilvēka otra nav! ;D Vienmēr atcerēšos, kā viņš mums rādīja evolūciju, rāpojot burtiski pa zemi un tad izaugot :D Ai, tie bija forši laiki.
Mācījos citu novirzienu, tādēļ par to tēmas autorei neko nevarēšu piebilst, bet vidusskolas parasto priekšmetu skolotāji ir ļoti dažādi, var paveikties, var iekrist, bet kur gan tā nav.
Ceru, ka šī skola ir atguvusies pēc pēdējās skolas nosaukuma maiņas!
26.01.2014 22:00 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
Esmu viena no tām, kas pēc pamatskolas aizgāja uz profesionālo vidusskolu. Jau labu laiku zināju, ko gribu, nenožēloju pilnīgi neko. Taču vienaudži vidusskolās sūdzās par to, ka reāli viņiem beidzot vidusskolu būs tikai diploms, bez jebkāda amata vai papildus prasmēm. Taču tas tiešām ir ļoti individuāli, kā jau Mistalee teica.
26.01.2014 21:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits