Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājsaimnieces!

 
10 gadi
Reitings 406
Reģ: 02.01.2013
sveikas.
Tēma tām,kuras šobrīd ir mājsaimnieces jeb ir bijušas agrāk. Kāds bija jūsu dienas režīms? Ko jūs darijāt? Nebija tā ka apnika šāda dzīve?
Man agrāk likās, ka tas ir superīgi būt mājsaimniecei- rušināties pa mājām, gatavot, uzkopt, lasīt grāmatas, skatīties seriālus uttttt. bet pēc neilga laika šādi padzīvojot palika tik garlaicīgi, ka pilnīgi depresija nāca virsū.. kā ir ar jums? Kā jūs būdamas mājsaimnieces (nestrādājošas) piepildījāt savu dienu, lai nebūtu garlaicīgi?
25.01.2014 14:29 |
 
Reitings 689
Reģ: 15.09.2010
Ja rastos tāda iespēja - audzinātu vispirms pirmo bērnu, ritinātu mājas soli, lasītu grāmatas, staigātu uz jogu, mācītos gleznot, šūtu kleitas, meditētu, bieži uzņemtu viesus.
Taupības režīmā izšķērdīgi tērētu vīrieša naudu :D :D

No filmas pēc " Salna pavasarī" bija labs teiciens - sievietei jāgreznojas, jāpriecājas un jāiepriecina vīrs.
Pēc vairāku gadu spītīgas turēšanās pie tā, ka jābūt super puper patstāvīgai nonākusi esmu pie secinājuma, ka sievietes galvenais uzdevums ir būt sievietei - maigai, jūtīgai, gādīgai, skaistai un sievišķīgi gudrai. Nevis buldozeram.
24.02.2014 01:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
blank.. nu tas droši vien gadījumos, ja sieviete arī veido karjeru.. Citādi.. kāpēc, lai sūdzētos, ja ir kāds, kas uztur, rūpējas, lutina? Grīddas mazgāšana, manuprāt, ir vienkāršāka, par vairāku cilvēku uzturēšanu :D
26.01.2014 00:23 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
cormeum - un tad viņi pierod, ka visu daram mēs un tad mēs nākam cosmo.lv un sūdzamies, cik mums - sievietēm grūta dzīve. :D protams, nav viņam jāmazgā grīdas 10 vakarā, pēc darba...... tomēr, savi pienākumi arī viņam ir jāveic.
26.01.2014 00:02 |
 
10 gadi
Reitings 829
Reģ: 02.10.2010
Vēl tikai divas dienas būšu mamma- mājsaimniece uz pilnu slodzi. Mājās pavadīts apaļs gads. Visgrūtāk bija tad, kad piedzima mazulis, jo tikai tobrīd apzinājos, ka vairs nevaru būt es pati, visa ikdiena jāpakārto bērnam. Grūti bija arī samierināties ar domu, ka mājās jāpavada vēl 10 mēneši. Taču jo mazāks atlikušo mēnešu skaits, jo vairāk izbaudīju mājāsdzīvošanu un ikdienu kopā ar mazuli.
Kā pagāja mana ikdiena? Galvenokārt tikai ēst gatavošana un bērns. Ik pa laikan palasīju kādu grāmatu, taču reti, jo vakaros pēc mazā nolikšanas gulēt bieži arī pati vēlējos doties pie miera, bet pa dienu, kad ik pēc brīža lasīšanu pārtrauc bērns, arī īsti domu nespēju uztvert. Ik pa laikam palasīju cosmo, bet cītīgi kaut ko rakstīt nepietiek laima.
Seriālus gan kopumā noskatījos daudz, jo tos slēdzu fonā, kamēr darīju citas lietas.
Īstenībā dienas mājās skrien nemanot...
25.01.2014 23:44 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
blank... mans puisis arī regulāri piedāvā izmazgāt grīdu vai traukus, bet man kaut kā neerti paliek.. viņš tik daudz strādā un nogurst. Es justos slikti, ja redzētu viņu ar slotu :D
25.01.2014 23:42 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Nu, bet kādēļ esot sievietei - mājsaimniecei, ikdienas darbi būtu jāveic vienai? Tas tomer ir atkarīgs no vīrieša. Teiksim manā gadījumā, grīdas tīra viņš - 6dienās. Darba dienās, es katru otro dienu izsūcu, reizēm retāk. Traukus mazgā viņš, jo es gatavoju. Esmu mājsaimniece, bet vienalga visu dalam līdzvērtīgi. Nekad nav bijusi pat tāda doma, ka tagad visu darīšu es, jo tak tapat nav ko darīt. Varbut tādēļ nesaprotu, to ka kāda saka, ka nu negrib visu dienu gridas mazgat.....
25.01.2014 23:32 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Jau pāris mēnešus arī esmu mājsaimnieces statusā.
Šobrīd lielāko daļu laika aizņem meita. Bet tā, mazi ikdienišķi mājas darbi, ēst - tik daudz cik priekš pašas. Kad uznāk noskaņojums veicu ģenerāltīrīšanu vismaz reizi mēnesī.

Vasarā ar draudzeni braucam uz mežu. Lai nedaudz piepelnītos un arī sev ogas ziemai. Ir arī dārzs, un augļu koki, krūmi. Kā arī puķudobes. Tad nu ravēšana, sēšana, stādīšana, dārza novākšana un ziemas konservi.

Bet pa vidu - dažādi rokdarbi - adīšana piemēram. Grāmatas un reizēm zīmēju, vai kaut ko rakstu.
Arī skola, vēl pēdējais pusgads- diplomdarbs.
25.01.2014 23:32 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
cormeum+++
25.01.2014 23:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
psiholoģes domu graudu, ka jebkuram cilvēkam ir nepieciešama atzinība, un to var gūt tikai darbā


Tāpēc jādzīvo ar vīrieti, kas prot novērtēt un sniegt atzinību arī mājās :D
25.01.2014 22:48 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nu, ja visu dienu pavada istabā pie pc vai gatavojot ēst, nav brīnums, ka var ieslīgt depresijā. Ir taču miljons lietu ko darīt ārpus mājas (un arī mājās), apmeklēt kursus, koncertus, muzejus un vēl nez ko. Ir taču arī daudz bezmaksas dažādu pasākumu, ja nu kāda sāks kliegt, ka tas viss baigo naudu prasa.
25.01.2014 20:28 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Ha, sugar, pirms pāris nedēļām uzmeistaroju tieši līdzīgā tehnikā abažūru, tikai uzspraudu esošai nokarenai lampai. Izskatās pēc lielas sniega bumbas :) kā viens draugs teica, tā vien gribas tajā izvārtīties :D
Bet mājsaimniece neesmu. Tagad esmu kursos, tā pietrūkst savu māju...
25.01.2014 20:22 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Ja es straadaaju, tad pusi maajkopiibas pienaakumu pilda viirietis, pusi es.


Tieši tā! :) Tad arī nav jāraksta topiki par to, ka sievietēm tik daudz jādara, tik grūti... :D
25.01.2014 20:14 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Tāpat kā Kristai - vīrietis palīdz mājas darbos un gatavo ēst.
25.01.2014 20:10 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Varētu padomāt, ka ikdienā, strādājot algotu darbu māja nav jātīra. Tad man rodās interese, kas tīra māju jūsu vietā?

Ja es straadaaju, tad pusi maajkopiibas pienaakumu pilda viirietis, pusi es.
25.01.2014 20:05 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
dzīvoju mājās un strādāju par mammu :) bet psiholoģiski nevaru sevi asociēt ar mājsaimnieci - jau tagad sapņoju, kad varēšu mesties iekš biznesā (cerams, ka savā) :)
seriālus neskatos, rokdarbiem vairāk laika neatliek, bēbis un vēlme visu iztīrīt, lai tikai bēbim būtu labāk, aizņem visu manu laiku. ja godīgi, kad strādāju iekš ofisa, māja bija jātīra retāk - daudz laika pavadīju darbā un mājas bija vairāk kā viesnīca, kur vakarā atnāk pārgulēt.
kad sākšu strādāt meklēšu mājkalpotāju :)
25.01.2014 20:01 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
sunscreen - piekrītu! Arī man ļoti palīdz atzinības saņemšana. Tieši tādēļ eksperimentēju virtuvē un izmēģinu ko jaunu, jo tad visbiežāk var saņemt atzinību. :)
Protams, mājas apstākļos tas ir pavisam savādāk, kā darbā gūtā atzinība. Tomeŗ liela loma ir tam kā to uztver otra pusīte. Kāds būs pateicīgs, ka ir kāds, kas sagaida ar siltu maltīti un izgludinātu kreklu, kādam tas nepatiks, jo ir vinīgais naudas pelnītājs...

Sev par prieku,bieži palīdzi otrai pusei firmā ar rēķiniem un dažādiem papīriem. Tad vienmēr saņemu saldu paldies, jo darbs ir padarīts ātrāk un varam veltīt laiku sev.
25.01.2014 19:34 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man ir tāds dalīts viedoklis par mājsaimniecēm. Ir skaidri zināms, ka, jo mazāk laika, jo vairāk var izdarīt. Pati to jūtu atvaļinājumos vai pagarākās brīvdienās, ka ir tik viegli visu dienu nobumbulēt! No tā man noteikti būtu bail, ja es būtu mājsaimniece.
Reiz kādā sieviešu žurnālā lasīju psiholoģes domu graudu, ka jebkuram cilvēkam ir nepieciešama atzinība, un to var gūt tikai darbā. Tā ka mājsaimniecēm ir stipri jāpiedomā, kur citur gūt to atzinību, citādi agrāk vai vēlāk sāksies problēmas. Manuprāt, spilgts piemērs ir Taņņa bijusī sieva, kas padsmit gadus bija mājsaimniece. Pēc intervijas mans secinājums - viņa iesniedza šķiršanos, jo tik ilgi dzīvoja bez atzinības, un nu ir laimīga sieviete, jo strādā.
25.01.2014 19:28 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Mājsaimniece/bezdarbniece biju pusgadu. Forši vasarā, bet kā sākās rudens, tad pati nemanīju, kā uzreiz sāku strādāt :) Par dienas piepildīšanu- man to palīdzēja veikt suns, sports un studijas, dārza darbi vasarā. Vispār uzskatu, ka darbs nopietni kaitē izbaudīt vasaru :D
25.01.2014 19:15 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Vispār mani izbrīna, ka tik daudzas uzsver to, ka mājsaimniecei ir jāberž māja utt... Varētu padomāt, ka ikdienā, strādājot algotu darbu māja nav jātīra. Tad man rodās interese, kas tīra māju jūsu vietā?
Protams, ja sieviete ir mājās, bet vīrs strādā -apgādā ģimeni, loģiski, ka sieviete darīs mājasdarbus. Bet vai tiešām primārā izpratne ir tāda, ka sieviete to vien dara kā tupus, rāpus berž grīdas? Katra sevis cienoša sieviete kārtību uztur ikdienas, līdz ar to, var iztikt bez "grīdu beršanas". Nevaru iedomāties, ka mans dzīvoklis ir daudz tīrāks, jo esmu mājsaimniece. Tas ir tādā pašā stāvoklī, kā agrāk, kad strādāju. Atsķirība ir tāda, ka visiem šiem ikdienas darbiem man ir daudz vairāk laika. Man vienmēr ir bijusi kārtība, tīrība, līdz ar to, neuzskatu ka mans pienākums ir ikdienas šrubēt māju.
UN par laimi arī mans vīrietis nav no tiem, kas uzskata, ka ja sieviete sēž mājās, tad tas ir viņas pienākums.
25.01.2014 19:11 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
hmm, es laikam jau 4to gadu esmu majsaimniece, nojugusies vel neesmu, laikam pieradu :D man majas ir ari 3gadnieks tad ir interesantak neka sedet vienai ceras sienas!
parasti pamozos, paedam, pievacu maju, ejam ara vai kkur braucam, tad atkariba cikos esam majas, sicis iet gulet diendusu es pavingroju n tad jau atkal japievac majas un jataisa vakarinas :D es meginu visu laiku izdomat kko inetersantu ko pa dienu darit, azibraukt uz juru, aizbraukt izjade, vai pabarot zirgus, briezus utt.
25.01.2014 18:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits