Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Garderobes krahs

 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2013
Meitenes, ceru, ka varēsiet man palīdzēt ar ieteikumiem :(
Lieta tāda, ka līdz šim neko jaunu no apģērba neesmu pirkusi. Man ir ap divdesmit pieciem gadiem, bet drēbes vispār nav pirktas es pat neatceros, no skolas laikiem un kaut kādiem 90tajiem gadiem, ko lielākoties pirku vecāku ietekmē. Nekad nav bijis liekas naudas, un no vecākiem ieaudzināts uzskats, ka ja nav nodriskāts un der, kāpēc lai mestu ārā un pirktu kaut ko jaunu.
Bet šodien man uznāca tāds besis par to visu. Par to, ka blūzītes un džemperīši ir 10 gadus veci. Ziemas jaka ir tā pati, ar ko vidusskolā gāju. Apakšveļa un zeķubikses ir nonēsātas. Aaaaa vienkārši pretīgi no tā visa. Viss ir morāli novecojies un es sapratu, ka pati sev riebjos. Es vienkārši sakrāmēju visu maisos un izmetu. Un tagad man nav nekā ko vilkt. Atstāju tikai pāris kaut cik plus mīnus normālākos apģērba gabalus, bet uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmus.
Kā jūs vērtējat šo situāciju? Vai es esmu vienīgā tāda uz pasaules? Vai visas pārējās ir normālas meitenes, kas iepērk katru gadu jaunu garderobi? Kad paskatos apkārt, ka tik daudz stilīgu cilvēku, mani pārņem nožēla, cik es esmu nožēlojama :( Raud un raudu visu vakaru...
Ja jūs būtu manā vietā, ar ko jūs sāktu? Pirmie soļi, kad ir tukšs skapis?
18.08.2013 19:54 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.01.2013
Vispirms censtos noskaidrot,kas man piestāv un ko konkrēti vajag nopirkt. Tad var domāt par iešanu uz veikalu.
Tad,kad pērc kādu apģērba gabalu,domā,ar ko tu to nēsāsi un saskaņosi,lai nav tā,ka nopērc topiņu un nezini,ar ko viņu tagad nēsāt.

zini,man nekad nav tā bijis,laikam nevarēšu ieteikt neko prātīgu.
18.08.2013 19:58 |
 
Reitings 464
Reģ: 24.02.2011
Sāc ar to, ka iegādājies basic lietas - parastus topiņus, melnu žaketi, zīmuļsvārkus, kādu pieklājīgu kleitiņu, pieguļošas, zilas džinsas. Un tad vari sākt pirkt klāt to, kas veikalos iepatīkas un piestāv. Piemēram, pieguļošās džinsas + kāda jauna blūzīte + melnā žakete, vai zīmuļsvārki (starp citu, var nebūt ļoti lietišķi, ja darbs neprasa) + jauns topiņš + žakete.
Lai veicas! :)
18.08.2013 19:59 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Iesaku sākt būvēt savu garderobi no kvalitatīvām, klasiskām pamatlietām. Izvēlies pāris apģērbus, kurus bez problēmām varēsi kombinēt savā starpā. Galvenais ir saprast, kas īsti tev piestāv.
18.08.2013 20:00 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
izklausījās tādas hipsterīgas drēbes. itkā modē esot dažām kastām.
18.08.2013 20:00 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Es būtu sākusi ar to, ka aizietu pakaļ izmestajām drēbēm, lai atdotu to kādam, kam vispār nav apģērba. Godīgi sakot, apģērbu pērku reti, esmu no tām, kurām labāk viena lieta, ne 10 skapī, kā arī man sev žēl tērēt naudu, tāpēc pērku visu mīļajiem.
Es sāktu ar vienu klasisku kleitu, vieniem svārkiem ar žaketi, lai var mainīt topiņus/blūzītes nākotnē, vienām džinsa biksēm un kādu vieglu jaciņu. Laika gaitā katru mēnesi sev uzdāvinātu vēl kaut ko klāt, bet sākumam pietiktu ar šo visu. Pērc lietas, skatoties uz sastāvu, labāk klasiskākas, ne dzenies pakaļ modei un sintētikai.
18.08.2013 20:02 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man ir bijis taa ,ka skapii ir divi omes suutiitie svaarki un paaris dzemperiisi un esmu jutusies lieliski.Atceros veel kaa sodien,ka Vaacijas omiite atsuutiija man puteklu meeteli-valkaaju vairaak kaa 10 gadus-tas bija taads modelis,ka arii tagad veel buutu neesaajams-ieklautos noteikti modes tendencee!
Laikam lielu uzsvaru jaaliek uz taa ,kaa neesaa dreebes,kaa iznes sevi uttMan bija viena pazina,kura vienmeer loti labi izskatiijaas-vina vienkaarsi prata saskanot visu,atdziivinaat jau ilgi lietotaas dreebes utt.Vinai bija daudz salles ,lakati ,kas parastu apgeerbu padariija loti interesantu ar to,ka prata taa fifiigi uzsiet to salli!
Ja tu esi cilveeks,kuram nav tas radosais ,tad ieteiktu nopirkt paaris lietinas,kuras vienmeer labi izskatiisies,kaa piemeeram, parasti klasiski svaarcini un dzemperiitis vienaa tonii,ar domu,ka var pievilkt pie kaut kaa jau esosaa tavaa skapii!
18.08.2013 20:07 |
 
Reitings 283
Reģ: 10.02.2009
Varbūt ne visiem tas liekas ok, bet es noteikti iegrieztos kādos humpīšos, veltītu kādu dienu lēnā garā izķemējot šādus veikalus un tici man ja uzmanīgi izskatīsi lietas noteikti atradīsi pērles un izveidosi garderobi, tikai pacietīgi, kā meitenes saka izvēlies pamatlietas, nekādas lupatiņas, bet labas lietas, nu ir tādu tur daudz, vajag tikai pacietību un domu kā ko sakobinēt un līdzekļus arī noteiki ne nesamērīgi daudz. Lai izdodas!
18.08.2013 20:12 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Es būtu sākusi, ka pārstātu raudāt! Tas ir lieliski, kad saprati, kas tev patīk un kas nē.
Un vel izmetot mantas, tu noteikti jūties atvieglota.
Sāc ar sevi.
Kas tu esi? kāda tu esi? Kādu tēlu tu par sevi gribi radīt? Kādastila cilvēks tu esi?Ar ko nodarbojies? Tev darbā ir forma, vai vari ģērbties kā pašai patīk?

Apskaties netā savas krāsas, kuras labāk tev atbilst. Apskaties savu auguma tipu +- Ko piesegt, ko izcelt.

Un tad, ja vēlies pašus pamatus: labas dzinsas, pāris topiņus kas piestāv, džemperīti, kadas divas jaciņas, kuras var mainīt ikdienā, un svārkus.
No svinīgākajiem: balta blūze, žakete, augsti papēzi vai zemas izejamās kurpes.

Pāris labi aksesuāri un viss pārējais nāks ar laiku :)
veiksmi.
18.08.2013 20:20 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Džinsas var nopirkt piemēram džinsu bāzē, tad kādu žaketi, pirms tam gan nopērc kādu melnu topiņu un tad sāc skaņot ar visu žaketi staigājot pa veikalu.
rda ir labs veikals, nav dārgs. Atrodi sākumā kvalitātīvākās mantas un tad ej pielaikot.
Ziemā zem žaketes der planie necaurspīdīgie topiņi, mēģini pirkt tādu kura piestāv gan svārkiem, gan biksēm klāt.
Nepērc tikai visu melnu uzreiz. ātri apniks
18.08.2013 20:20 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Es iesaku tev vispirms noskaidrot, kas tev piestāv un izlemt kāds ir tavs stils. Nav jēgas sapirkties čupu ar žaketēm un zīmuļsvārkiem, ja tev tuvāks brīvdomīgāks un roķīgāks stils vai arī - nav jēgas sapirkties apspīlētas kleitas, ja tavam augumam tās nepiestāv. Ņem vērā savas iespējas, jo, vismaz es noteikti neesmu no tām sievietēm, kurām galvenais ir nopirkt lupatu kalnu, pat ja pēc tam mēnesi jāpārtiek no ūdens un maizes.
Protams, ņem vērā ari savu ikdienu(darbs, studijas utt), izvēloties piemērotākās drēbes un neaizmirsti par aksesuāriem.
Īsāk sakot - sāc pamazām, jo tāpat tu vienā dienā visu nevarēsi izdarīt.
Labas lietas var atrast arī humpalās(īpaši dažādus krekliņus). Nav obligāti jāstaigā pa dārgajiem veikaliem.
18.08.2013 20:26 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es noteikti piekriitu meiteneem -ir jaazin,kas tev patiik ,piestaav!Skapii var buut loti daudz visa kaa,bet tas nenoziimee,kas viss,kas kaadreiz aatrumaa pirkts arii piestaav!Tev pasai ir jaajuut,kaada teerpaa labi juuties!Es pilniigi skaidri zinu,ka juutos loti labi baltaa,melnaa ,kreemiigaa,peleekaa.Citi cilveeki loti labi juutas kosos tonos,loti raibos!Tev ir jaajuut kas tevisaista -vienkaarsi modeli,vai bagaatiigi-volaani,bantes uttPieliako kaut ko veikalaa un domaa...!Lai veicas!
Iesaku noteikti pirkt labas kvalitaates-"tiiras"(kokvilna ,lins vilna,ziids) mantas!Taas vienmeer labi izskatiisies,neesaasies!
18.08.2013 20:34 |
 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2013
Paldies, meitenes!
Raudās esmu pārstājusi. Tagad jāsāk domāt ar galvu. Naudas jau, protams, nav daudz. Bet tai pat laikā negribu iegādāties visādas lupatas, kas izskatās lēti.
Kuros veikalos drēbes ir kvalitatīvas un izskatās labi un dārgi, bet nemaksā daudz?

Es strādāju biroja vidē, bet nav tā, ka mums būtu baigi striktais klasiskais stils, drīzāk tāds vienkārši pieglājīgais, bet brīvais.

Augums man ir proporcionāls labs. Vienīgi kājas nav mana stiprā puse...

Man pašai patīk klasiskas lietas, bet ne "pelēkas", nu tādas ar odziņu
18.08.2013 20:37 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Ja līdzekļi lauj, ir labas lietas zarā, blūzītes vari pirkt reservedā(tagad tur izpārdošanas topiņiem, blūzītēm u.c.). Džinsas, attiecīgi spec. džinsu veikalos.
Rotas vari apskatīt latviesu izstrādājumos(pavilionā, riija), būs atškirīgas un interesantas.

Kurpes, batā,ecco(tur labas kvalitātes, bet dārgas), ikdienišķākas kurpes euroskora
18.08.2013 20:45 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Baiba-es redzeeju Riigaa humpalinaas loti smukas ,vienkaarsas kleitinas,bluuziites.Jaasaka godiigi-loti reti gan redzeeju to tiiro kokvilnu vai linu utt,bet modeli tiesaam bija loti smuki.Laikam ta maaksla ir saskatiit,kas ir TAVS...Mani piemeeram, vienmeer ir uzrunaajusas lietas,kas nav katram otram!Tajaa pasaa laikaa ir jaabuut kaut kam stiliigam noteikti!Es nesen nopirku vintage kurpes,bet tad bikses man noteikti ir stiliigas!Var noteikti savilkt kopaa loti interesanti jauno ar to vintage kopaa,bet ir jaabuut izjuutai-kas ar ko saiet!
18.08.2013 20:47 |
 
Reitings 283
Reģ: 10.02.2009
Šodien pat iegādājos RDA brīnišķīgu klasisku biroja kleitu, ar interesanti nošūtiem pleciem, pa 4 LS. Nedomāju ka kāds var pateikt ka tā ir nākusi no lietotām mantām, bet nu es veikalā pavadīju vismaz pusstundu kamer izcilāju interesantā mantas, pielaiku, un izvēlēlos. RDA man tiešām liekas, ka ir labs klāsts no kā izvēlēties, ja ir interese iegriezties arīšāda tipa veikalos :)
18.08.2013 20:48 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Es būtu sākusi ar to, ka aizietu pakaļ izmestajām drēbēm, lai atdotu to kādam, kam vispār nav apģērba.

Man taadas pashas domas. Meitene galiigi nedomaa ar galvu savos 25 (ja ne 15).
18.08.2013 20:48 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Pirmām kārtām - galvu augšā,meitene!
Tas vien,ka esi sapratusi,ka vēlies ko pamainīt,jau ir nozīmīgs pirmais solis. Tālāk - brīvākā brīdī,absolūti bez stresa,aizbrauc uz kaut kādu lielveikalu un vienkārši sāc staigāt pa veikaliem. Pat varbūt ne ar domu - "bāc,tagad vairumā jāsapērkās modernas drēbes",bet vienkārši bez stresa staigā un skaties,kas patīk,kādi materiāli/krāsa/stils saista. Un tādā veidā arī acīs iekritīs tas apģērbs,kas būs domāts tev.

Karoč,izklausās murgaini,bet man tiešām škrobe,ka tu tā jūties,man pašai tā savulaik bija - nepirku jaunas drēbes kādus 5 gadus,kamēr vienaudzes staigāja kā pēc jaunākās modes. Un tad nu pārdzīvoju :(
18.08.2013 20:49 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Navigatoram labais gals, es pastāstīšu par ekonomisko! :D

Kurpes- centro, eiropas apavi
Drēbes- rda, akcijas veikalos Lindex, dažreiz kādu jauku, lētāku blūzi vai topu uz atlaidēm var pat New Yorker'ā vai Cubus'ā dabūt. Oasis, orsay. Nu kaut kā tā :)
18.08.2013 20:50 |
 
Reitings 168
Reģ: 29.01.2009
Baiba,
Smelies iedvesmu stila blogos, dažādos lookbook video, jebkur.. Tā tu izpratīsi, kas tev patīk/nepatīk, ko no tā visa vēlies redzēt savā skapī. Redzēsi, kā citas (ar līdzīgu figūru kā tev) saskaņo apģērba gabalus. Uzskatu, ka ir jāinteresējas par modi, lai tomēr izkoptu savu tēlu un pilnveidotu to. Uztaisi sev sarakstu vai saglabā bildes, kas bija tās lietas, tie apģērbi vai salikumi, kas patika, dodies pēc tam meklēt veikalos ko līdzīgu.
Sapratu pēc teksta, ka līdzekļi ierobežoti, tad, protams, pameklē humpalās, galvenās lietas kā virsjaka utt veikalos.
Iesaku arī pirkt vienkāršākas lietas, lai vieglāk saskaņot sākumā. Veiksmi.
18.08.2013 20:52 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Iesaku uztaisīt sarakstu ar lietām, kuras tu uzskati par nepieciešamām. Paši pamati, lai neapjuktu lielveikalu piedāvātajā klāstā. Pameklē internetā ''garderobes stūrakmeņus'' iedvesmai.

18.08.2013 20:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits