Izmisums 2. Ko lai dara tālāk?

 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Paturpināšu Sēnes diskusiju, jo tā fāze jau ir izciesta, tagad meklēju citu izeju.=)

Nu jau mēnesi esmu darba meklējumos. Priekš darba ārzemēs iztaigāju gan Rīgas ''getto'', gan ''labākās'' aģentūras, rezultātā, naudu pieprasa vairāk, kā varētu nopelnīt, pietam, par darbu fabrikās. Tā reāli būtu ar mieru strādāt tādu darbu, bet rezultātā sanāk, ka finansiālo mīnusu vairāk kā plusu.
Jūlijā gribētu būt jau ārzemēs. Pašlaik esmu uz tik liela izmisuma soļa, ka būtu gatava vienkārši aizbraukt uz Angliju un tur visu meklēt uz vietas – bet kā?

Pieņemsim, ar draudzeni aizbraucu, bet ko man tur tālāk darīt, kur iet, kādi papīri jākārto?
Pagājušo gad, caur skolu, bijām siltajās zemēs.
19.06.2013 13:22 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Tām, kas ir strādājušas fabrikās - padalaties ar savu pieredzi, kā bija?!
19.06.2013 15:14 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man ir pāris radu UK, strādā melno darbu - nu kādreiz. Dzīvo Bradford pilsētā. Nu darbs traģisks sākumā - gaļas cehā jeb fārmerī. Auksts, smirdīgs, pretīgs. Un tā gadu. Tagad viena ir oficiante, otra apkopēja pansionātā. Kopumā apmierinātas, stabilitāte, nauda. Bet tāpat, tu dzīvo komunālajā, iespējams, ar pakistāņiem. Laimes bedre nav. Laimīgs ir tas, kas atradis profeionālo izaugsmi tepat! Māsīca aizbrauca pēc vidusskolas, nu strādā tur, bet atgriezties vairs jau nav jēgas, jo LV nevienu neinteresē tava fārmeru pieredze, bet pieredzes no dzimtenes nav. Apburtais loks. Nu ar naudu problēmas viņam nav, bet emocionāli..

Cits atkal ir kokmateriālu speciālists, mājas ceļ, nu tur jau citi cipari, protams. Ja esi profesionālis, tad cita lieta. Viņš nopelna 35t gadā, kas gan tāpat nav nekas daudz priekš UK.
19.06.2013 15:21 |
 
Reitings 2015
Reģ: 18.11.2012
Iesaka te meklēt skolas biedrus,paziņas, 6.pakāpes brālēnus... Kāpēc? Jūs pašas kaut kādai/kādam pamatskolas draugam dotu naktsmājas? Ne tak! Tie,kas ir ārzemēs, tie tur dzīvo un nevienam citam palīdzēt arī īpaši negrib.
19.06.2013 15:37 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Iesaka te meklēt skolas biedrus,paziņas, 6.pakāpes brālēnus... Kāpēc? Jūs pašas kaut kādai/kādam pamatskolas draugam dotu naktsmājas? Ne tak! Tie,kas ir ārzemēs, tie tur dzīvo un nevienam citam palīdzēt arī īpaši negrib.


es piekrītu šim komentāram
19.06.2013 15:40 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
tatler, tas ir tieši tas pats, ko minēju iepriekš. Uzrakstīts visiem, paši raksta uz LV utt, bet kā palīdzēt - nebūs. Tas tā, mēģinu pati atrast ceļu.

Vispār, cik ir normāla samaksa nedēļā par istabiņu uz divām meitenēm, kas vēl tikai meklē darbu? (Londonā)
19.06.2013 15:43 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Oi, nu tā gan nav, ka negrib palīdzēt, vismaz tie man zināmie cilvēki, kas tur dzīvo. Protams, ne jau svešiniekiem, bet draugiem, radiem, ja prātīgi cilvēki..
19.06.2013 15:44 |
 
10 gadi
Reitings 376
Reģ: 18.08.2009
es esmu piemērms,kas nezin pilnigi nevienu kas stradaa UK :)
BET STRADAJU NORVĒĢIJĀ, vienu es varu pateikt,labāk LV graužu sausiņus,nek;a te pelnu baigo piki,man gribas majas...
19.06.2013 15:45 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
energydrink, atkarīgs, kurā zonā. Mēs ar draugu īrējām Stratfordā, 3.zona, 120 mārciņas nedēļā.
19.06.2013 15:45 |
 
Reitings 2015
Reģ: 18.11.2012
_paris, draugiem un radiem,jā. Bet autorei nav UK ne radu, ne draugu. Kaut kādām paziņām reti,kurš grib izpalīdzēt.
Varu teikt,ka Anglijas domubiedros ik pa laikam izīrē istabiņas, bet neviens tā īsti arī negribēs izīrēt tādam,kurš brauc no LV un viņam nav darba - nav garantijas,ka varēs samaksāt īri.

EnergyDrink, ja Tev nav darbs un taisies meklēt, tad neiesaku dzīvot Londonā. Londona ir dārga. Ja ir darbi, tad ar dzīvošanu viss ok, bet ja nav un Tu nezini,cik ilgi vajadzēs meklēt. Labāk meklēt kādā pilsētā, kur lētas tās īres naudas.
19.06.2013 15:47 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Vispār man arī neviens tuvs cilvēks nestrādā Anglijā. Vīram ir radi, bet tie ir Īrijā. Bet man pašai neviens no tuviniekiem nav aizbraucis prom. Visi dzīvo un strādā tepat.
19.06.2013 15:51 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Bradfordā istaba maksā 60-70, var pa 50 arī atrast - mārciņām nedēļā. Tur ir fabrikas, vieglāk atrast darbu, BET tā pilsēta ir drausmīga un saku uzreiz, tu tur iestrēgsi. Es tomēr saku, ja brauc, tad uz Londonu, ej par oficianti, tu vismaz būsi tur uzreiz, normālā vietā. Pēcāk ir vēl grūtāk..
19.06.2013 15:51 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Vairs nav darba piedavajumu uz kurortiem stradat viesnicas? Tad par dzivesvietu nebutu jauztraucas. Mazliet iekrasi in tad oktobri uz UK. Bez drosibas naudas labak nebrauc. Vai ari Lv par viesmili pastrada, kko jau nopelnit vajadzetu.
19.06.2013 15:56 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Amanda, pagājušo gad biju, BET no maija. Tur sezona sākas (pārsvarā) aprīļa vidus/beigas. Tagad būs jau jūlijs - respektīvi, sezonas vidus. Ātrāk skolas dēļ nevarēju braukt, tagad jau visi kolektīvi lielākoties ir nokomplektēti.
Protam, iespējams, kaut kur ie vieta, bet man acu priekšā nerēgojas.
19.06.2013 15:59 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
Jūs gribat tieši uz UK?
piemēram,Holandē ir darbs visu laiku dabūjams..nav nekāda paradīze,bet nodrošina ar dzīvesvietu,transportu un dzīvošana parasti ir kopā ar latvietēm.darbs ir pārtikas ražošanas nozarē-fabrikā pie vistām,fast food,augļu un dārzeņu fasēšana..var meklet arī siltumnīcās un uz lauka,bet par to man info nav..valoda nav vajadzīga,jo saprot tur labi angliski,arī vāciski,dzīvojot tur,ar to problēmu nebija. :)
draugos vari pierakstīties arī domubiedru grupās,piemēram,Moonengroup Prisma ''Holand-Belgium''-pati strādāju šajā firmā un mans draugs joprojām strādā viena no šī uzņēmuma firmām.uzraksti uz norādīto epastu,pajautā kaut ko konkretāk,jo pati neesmu vairs tur šobrīd.
varu teikt,ka ar naudām nekrāpjas, ir apdrosināšana.tiesa gan,darbs nav viegls,bet,cik noprotu,tas Tevi nebaida.
p.s.-sanāca aģitācija vai reklāma,bet tā tiešām nebija domāts.. :D
19.06.2013 16:18 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Es esmu Londona, bet ka au pair, lidz ir to par dzivosanu un paiku nav jauztraucas. Host family man nopirka bileti, tatad par celu ari nebija jauztraucas. Es uz sejieni atbraucu ar 50 Ls :D un tos pasus notereju drebes. Varbut apdoma tadu iespeju. Es septembri saksu iet uz anglu val kursiem un sagatavosanas kursiem, lai varu nakamgad iestaties universitate, jo es gribu nakotne normalu darbu, bet tas nav tapec, ka begu no Lv, vnk Londona esmu gribejusi dzivot jau 2 gadus, kops te pabiju vnk ka turists. Man te patik. Atpakal negribu.
19.06.2013 16:19 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
es kad atbraucu pastrádáju sénés, péc tam pastrádáju císinjos, pamácíjos valodu un tagad esmu normálá darbá, arí garas stundas, bet viegls darbs.
nezinu, kápéc visi saka, ka sénes lasít grúts darbs, man patika, viegli, vienmér pelníju bonusus, neapmierinája darba grafiks ar 1 brívdienu nedéljá. císinjos man tieshám riebás, fui, toties perfekts darba grafiks, 8.00-16.00. nekad neietu strádát zemenés, tas gan ir murgs!

man safety boots májás laikam 5 pári :D jo katrá darbavietá deva, un ja iedeva sákumá nepareizo izméru, vélák vnk iedeva jaunas vajadzígo izméru, vecás nenjemot atpakalj, tad vél iedeva cita dizaina, jo it ká értákas... ja tá ir vinju prasíba, lai visi vilktu safety boots un halátus- tas vinjiem ir jánodroshina.
19.06.2013 17:10 |
 
Reitings 95
Reģ: 23.04.2013
Tagad ir sezona viesmiļiem , kad gājam ar draugu pastaigāties , pa ceļam uz veikala skatlogiem bija vismaz 6 sludinājumi kad meklē viesmīļus! :)
Es laikam nekad nevarētu strādat par viesmīli, man ir pārak trīcošas rokas :D
19.06.2013 17:20 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
kad vienu dienu ej uz darbu, 3 dienas sēdi mājās. Nu attiecīgi mēnesī nesanāca tā minimālā, bet daudz mazāk!


Cik no paziņu pieredzes skatoties, šādi izrīkojas pat ne kad ir tukšais periods, bet pēc noteikta laika, kad esi atstrādājis. Es tiesām nesaprotu, ko visi tik akli velkas uz UK. Darba nav nekāda, izaugsmes nekādas, nauda ar tik vien, lai apmaksātu rēķinus.

Varbūt lietderīgāk būtu painteresēties par iespējām studēt attiecīgajā valstī? Tas paver daudz plašākas iespējas. Vismaz es šādu iespēju apsveru.
19.06.2013 17:22 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es laikam nekad nevarētu strādat par viesmīli, man ir pārak trīcošas rokas


sit pieci, es arí, man liekas es katru vakaru uzgástu kádam ko virsú :D
19.06.2013 17:22 |
 
Reitings 95
Reģ: 23.04.2013
oo nēesmu vienigā! :D runājot par fabrikas darbu, ir darbi kuri ir viegli, neapskaužu tas meitenes kas trāda pārtikas fabrikā, kur katru dienu jacilā 20kg vai vairak , vai ari jaņemas ar sasalušo pārtiku brr :(
pluss bonusā jakaro ar poļu vecenem :D
19.06.2013 17:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits