Smags lēmums

 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Jau labu laiku cīnos ar domām. Un netieku galā.

Pirms gada iepazinos ar puisi, kas dzīvo Zviedrijā. Un ieķeršanās ātri vien pārauga mīlestībā, kad pēc mēneša pazīšanās jau devos kopā ar viņu atpakaļ uz Zviedriju. Un tā nu es te dzīvoju gandrīz gadu. Bez draugiem un ģimenes.. Un pamazām ieslīgu depresijā, jo darbu šeit atrast ir neiespējami. Vienīgais, ko daru = apmeklēju zviedru valodas kursus katru dienu. Bet tie beidzas jau plkst. 12:00.

No bezdarbības un vientulības krītu depresijā, līdz ar to arī mans draugs nav laimīgs, jo redz, cik man ir grūti.
Tā teikr, no mīlestības jau vien nepārtiksi. Neesmu mājsaimnieces tips.. Un man patīk lielpilsētas, bet dzīvojan mazā kūrorta pilsētā..

Dēļ tā, ka nevar šeit atrast darbu, dēļ tā, ka pietrūkst māju, apsveru domu atgriezties Latvijā, jo depresijas brīžos sāku domāt, cik man ļoti riebjas Zviedrijā utt. Bet es ļoti mīlu savu draugu, bet brīžam liekas, ka man dzīve aiziet gar degunu, esot te ar cilvēku, ko mīlu, bet praktiski sēžot 4ās sienās.

Grūti jau visu sarakstīt, bet vienkārši tik grūts lēmums, jo viņam Zviedrijā ir jāpaliek vēl vismaz 2 gadi. Bet es te nejūtos laimīga. Visādi esmu mēģinājusi iedzīvoties, bet nesanāk. Bieži esmu īgna, neapmierināta..

Bet atkal zinu, ka atgriežoties Latvijā, lai arī strādāšu un galva būs nodarbināta, es kritīšu depresijā, ka viņš man nav blakus.

ehh, koks ar diviem galiem.
12.06.2013 22:59 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
nu krietni interesantāk un savādāk kā kaut kādos Brenguļos


Sema bija no Rīgas
13.06.2013 13:14 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
sema, tev vēstule!
13.06.2013 13:15 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Sema, un kas būs pēc tiem diviem gadiem? Vai tad jūs atgriezīsieties Latvijā? A ja nu viņam piedāvā palikt, paaugstinājumu, lielāku algu?
13.06.2013 13:16 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Tad pārcelties uz lielāku pilsēteli!
13.06.2013 13:20 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Man vienkārši ir dusmas, ka cilvēki, kuri viens otru ir satikuši, viņu attiecības bojā tas, ka viņi nevar dzīvot kopā dzimtajās mājās. Es atgriezties esmu gatava, viņš nē.

Nav jau tā, ka neesam ar nevienu sapazinušies, bet šīs apkaimes Zviedri ir tiešām prātā lauciski domājoši, tikai vienīgā atšķirība ir tā, ka viņiem ir nauda. Tādēļ arī nebaidoties salīdzinu ar Brenguļiem. Zviedrija ir liela. Un nejau visr būs kā Stokholmā..

Domubiedri jau lasīti, te apkaimē tiešām neviena nav. Tā pati Stokholma ir 500 km attālumā.

eh
13.06.2013 13:21 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Saprotu tevi. Pati šobrīd esmu UK, esmu satikusi labāko vīrieti pasaulē, bet man riebjas šī valsts,gribu mājās,gribu mācīties. Liekas,ka šeit degradējos. Tāpat arī visi atvaļinājumi tiek pavadīti Latvijā,skumstu pēc draugiem,ģimenes. Vairs nav izturami tā dzīvot un pasūtīju vienvirziena biļeti uz Latviju. Pat vienalga,ka viss no nulles būs jāsāk.
13.06.2013 13:24 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Jā, es esmu Rīdziniece, tādēļ man bija neliels šoks te atbraucot.. Jā, tik skaisti ar ritenibraukt gar jūru. Bet ar to man pietiek reizi mēnesī.. kā Latvijā, aizbraucot uz Roju vai Salacgrīvu atpūtā..

es to visu upurēju mīlestības dēļ, bet tomēr netieku ar to galā.. saņemos, salūztu un tā visu laiku. Draugam dēļ mana hameleona arī ir grūti.

Tur jau tā lieta, ka man nav garants, ka viņš atgriezīsies :(

emociju karstumā teicu, ka met visu pie malas. un ja nauda tik svarīga, tad braucam uz kādu citu valsti, kur abi varam strādāt. esan jauni, kādēļ dzīvot 3 gadus un vairāk kaut kur, kur nejūties īsti laimīgs?
13.06.2013 13:27 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Maini savu attieksmi. Cik ir pagājis, tikai gads? Izmanto to, ko vari un attīsti sevi mājās. Tam nav nepieciešama liela pilsēta. Ja bail apdedzināties arī atgriežoties, tad labā neriskē šobrīd.
13.06.2013 13:29 |
 
Reitings 314
Reģ: 18.12.2012
Ok, bet kā ir ar studijām kādā augstskolā vai universitātē? Apskatījos google, tad tieši Kalmārā ir Linnaeus Universitāte, kura piedāvā daudzas studiju programmas arī angļu valodā un ES pilsoņiem BEZ MAKSAS!

Varbūt Tu vienkarši vēlies atgriezties Latvijā un gaidi to pedējo grūdienu? Jo izklausās tā, ka Tu jebkuram piedāvājumam atrod attaisnojumu to nedarīt un vienīgā atbilde uz visu - gribu atpakaļ uz Latviju. Bet lieta tāda, ka Latvijā ari nāksies cīnīties par savu vietu, jo nekas par velti un tā pat vien nenotiek arī šeit!
13.06.2013 13:33 |
 
Reitings 537
Reģ: 02.11.2012
Manuprāt vienmēr var atrast ko darīt,ja ir galva uz pleciem.
Saprotu kādēļ Tavs draugs nevēlas braukt atpakaļ uz lv,jo viņam ir kādi mērķi un izskatās ka daudz lielāks gribasspēks kā Tev.
Tu taču vari turpināt iet kursos un apgūt valodu lai pēc tam varētu atrast abi apmaksātu darbu.
Es drīzāk domāju ka lv Tu degradēsies.
13.06.2013 13:44 |
 
Reitings 537
Reģ: 02.11.2012
Ja dzīvo mazā pilsētiņā,un ir daudz brīva laika,tad sāc piemēram sportot,ej garās pastaigās,lasi grāmatas,un ja iespējams sāc studēt kādā universitātē.
Ir tacu tik daudz lietas ko var darīt,bet nu protams vieglāk ir vnk padoties.
13.06.2013 13:47 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Varbūt Tu vienkarši vēlies atgriezties Latvijā un gaidi to pedējo grūdienu? Jo izklausās tā, ka Tu jebkuram piedāvājumam atrod attaisnojumu to nedarīt un vienīgā atbilde uz visu - gribu atpakaļ uz Latviju.

sava taisnība tur ir. Bet uzsākot Latvijā pamazām pamazām šobrīd ir labāk, nekā pēc 2 gadiem, kur mans vienīgais ieraksts CV būs pamatzināšanas zviedru valodā.
jā = manas domas un sajūtas ir kā hameleons. Tas ir stulbi..

Problēma ir tajā, ka es varētu sevi attīstīt, iesaistīties kaut kur, bet lai arī drauga ienākumi ir 1200 lvl, uz abiem tas ir stipri par maz. Tāpēc gribas iecirst kāju grīdā. un braukt uz LV uzturēt pašai sevi.

Visgrūtākais ir tas, ka mums nākas šķirties, ja braucu uz LV.
Tāda sajūta, ka es izlemšu Latvijā atvaļinājuma pēdējā dienā. Tik smags lēmums man dzīvē ir pirmo reizi..
13.06.2013 13:51 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Es jau sportoju, lasu grāmatas.

Bet tas taču neaizņem visu dienu. Es gribētu, lai es spētu iedzīvoties un prast būt vienatnē ar sevi. Bet gads ir pagājis un tas mani dzen izmisumā.

Drauga mērķi ir mašīnas iegāde un vēl šā un tā vērtīga. Bet, cik tas ir vērts, ja arī pašam te nepatīk? nauda, nauda, nauda.. Ja man būtu darbs, tad arī spētu koncentrēties uz naudu.

Nav te apkārt fabriku utml. Cik zinat gadījumus, kur kāds paziņa strādā Zviedrijā un darbā izmanto tikai Zviedru valodu? ja tā ir, tad uzmundriniet mani. Bet jā, pagaidām esmu ļoti skeptiska :(
13.06.2013 13:57 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Sema, tu krievu valodu, angļu nezini? Tikai lv un tagad būs zviedru? Un nav jau tā, ka tev rokas no pakaļas aug, darbu atradīsi. Ja tu būtu hameleons, tev nebūtu tik lielu problēmu pielāgoties un izdomāt, kā aizpildīt savu dienu. Kad nomainīsi savu attieksmi pret to, tad arī kļūs 3x vieglāk. Stādi sev dienas grafiku, mācies par veselīgu uzturu, pieraksti savus veikumus tepat forumā, atrodi vēstuļdraugus.. Ja tev ir tik sarežģīti, tad šķiries uzreiz un brauc atpakaļ, nečīksti.
13.06.2013 14:01 |
 
Reitings 227
Reģ: 29.01.2009
Brauc mājā, es tevi gaidīšu ;) :D
13.06.2013 14:11 |
 
Reitings 419
Reģ: 29.01.2009
Angļu valodu zinu ļoti labi, bet te viņiem no viņas ne silts, ne auksts.

ar attieksmes mainīšanu ir grūti, tad es nedrīkstu skatīties uz draugu bildēm, kā viņi atpūšas. Kā māsas pavada svētkus un brīvdienas. Man ir jāizslēdz no prāta tas, ka man gribas strādāt un arī būt nedaudz neatkarīgai. Un tas,ka man puetrūkst vecā vide.

Bet nav tik vienkārši.

Cik es varu, es laiku aizpildu. Un arī pat veselīgu uzturu lasu daudz un dikti, pierakstu, ko ēdu, cik sveru.

Problēma laikam ir galvā.
Bet vairāk tomēr vietā. Es trīs mēnešus nodzīvoju Glasgowā. Un ne asaras nenobirdināju, un pēc mājām neskumu.
13.06.2013 14:25 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka es Tevi pat pārāk labi saprotu, bet, atšķirībā no Tevis, es jau sen būtu lidmašīnā. Ja puisis Tevi nesaprot un spītīgi strādā un neredz Tavas ciešanas, padomā, vai viņš Tevi sapratīs, kad 1,5-2 gadus sēdēsi mājās bērnu kopšanas atvaļinājumā un besīsies, jo nebūs nekā cita, ko darīt? Tu taču gribi bērnus? Brauc atpakaļ, mīļā! Te Tev būs draugi, ģimene, mīļās mājas, atradīsi darbiņu. Būs grūti sākumā, bet ne par velti esi dzimusi Latvijā, te ir Tava vieta, te ir Tavas mājas!
13.06.2013 14:35 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Patiesībā Tu tādā veidā arī pārbaudīsi viņu. Tu dzīvo Zviedrijā viņa dēļ, Tev visas dienas ir vienādas, Tu attapsies pēc 5 gadiem, un sapratīsi, ka nekas Tavā dzīvē nav mainījies, tikai nezini, kur pazuduši pēdējie 5 gadi.

Ja atbrauksi atpakaļ uz Latviju, būs viņa iespēja pierādīt savu mīlestību - viņš brauks Tev pakaļ/līdzi via nē!

Ja viņš nebrauc, tad zini, ka viņš nav Tevis vērts, viņam gribas paaugstinājumu, naudu... Tu jau pareizi pateici - jau šobrīd ir skaidrs, ka viņš nekur nebrauks. Saņemies, sieviete!
13.06.2013 14:38 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Sema,

un kā Tu domā Latvijā sevi uzturēt un nodrošināt? Ceri, ka atbrauksi un uzreiz atradīsi darbu par 500Ls Rīgā bez darba pieredzes un bez augstākās izglītības? Rīgā arī nevar no mīlestības pret valsti izdzīvot - komunālo rēķini pienāks regulāri un puncīt's arī gribēs ēst.
13.06.2013 14:39 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Ja atbrauksi atpakaļ uz Latviju, būs viņa iespēja pierādīt savu mīlestību - viņš brauks Tev pakaļ/līdzi via nē!

:D
Tīņu filmas ir tikai filmas. Īstajā pasaulē (īpaši kapitālismā) cilvēki saprot, ka bez naudas pat izdzīvot nevar, kur nu vēl attīstīties.
Atskrietu abi uz Latviju atpakaļ un varētu Maximā par 140Ls strādāt. Tad gan būtu romantika - putniņi (Latvijas!!) čivinātu, debesis zilākas būtu u.c. blēņas.
13.06.2013 14:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits