Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Apģērba iegādes biežums.

 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Šorīt manam puisim atnāca SMS, ka viņa draugs brauc uz vienu outletu. Uz ko manējais viņam atbildēja, ka viņš ir "spendaccione" (īsti nezinu, vai pareizi uzrakstīju un kā to tulkot) vārdsakot naudas tērētājs. Otrs puisis tad sāka taisnoties, ka pēdējo džinsu pāri esot nopircis 6 gadus atpakaļ. Uz apģērbu viņš gandrīz nekad naudu netērē. Parasti jaunas drēbes (krekliņus) viņam uzdāvina uz dzimšanas dienu, vai citiem svētkiem. Bet pats gan neko neiet pirkt. Ok, es saprotu, ka viņš ir vīrietis un vīriešiem šī drēbju iegāde nav tik svarīga. Bet man tas tā dīvaini šķiet.

Par mani runājot ir tā, ka man ir tik daudz lupatu, ka godīgi sakot netieku ar viņām galā.
Negludinātas stāv kādos 6 maisos, kad man uznāk iedvesma tad pagludinu reizēm, bet ir diezgan neiespējami tik ar visām skaidrībā. Reizēm pat aizmirstu, ka ko tādu kādreiz esmu pirkusi. Un no vienas puses man šķiet pareizi tā kā dara viņa draugs, nepērk drēbes lērumā, bet tās, kuras viņam ir, vienmēr ir tīras, kārtīgas un sakoptas. Viņš ir pedants. Tā kā es jau esmu otrā galējībā ieslīdējusi.

Arī ciemos aizejot, piem. vīriešu mājas vienmēr ir lielākā kārtībā, meitenēm drēbes izmētātas visur.
Ceru, ka uzķērāt manu domu.

Kā ir ar jums? Jūs tiekat galā ar visām savām drēbītēm? Iepērkaties bieži? Jums nav žēl mest ārā nolietotu/ vecu apģērbu (vai tādu kurš tā teikt jau labu laiku "nav modē")?
08.06.2013 11:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pērku drēbes salīdzinosi bieži, bet bieži arī pārskatu skapja saturu un no sen nenēsātam drēbēm atbrīvojos. Skapis nemaz nav pārpildīts un nekur drēbes pa dzīvokli nemētājas.
Vīrs labprāt iet ar mani iepirkties, bet ļoti nelabprāt pērk kaut ko sev. Viņam nepatīk tā laikošana un meklēšana. Tad nu bieži nākas ar lielu pierunāšanu viņu iedzīt pielaikošanas kabīnē un tad bez maz pienest klāt visu veikala saturu. :D Taču es kaut kā tieku ar to galā! :D
09.06.2013 00:41 |
 
Reitings 946
Reģ: 24.04.2010
Man ir 1 neliels skapis un 4 plaukti atsevišķi, kuros satilpst viss. Nav daudz drēbju, jo iepērkos apzināti, bez emocijām. Izdomāju, ko īsti man vajag, un tad izeju medībās. Problēma ir cita- es izdomāju, ko tieši gribu, BET veikalos mana fantāzijas augļa nemaz nav. Un tad atgriežos skāba un bez nekā.
Patiesībā esmu par minimālismu. Nepatīk piebāzts skapis, kurā neko nevar atrast un puse tā satura netiek nēsāta dažādu iemeslu dēļ.
08.06.2013 21:25 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Katru mēnesi kaut ko iepērku, vakar nopirku melnu, klasisku žaketi, kas noteikti noderēs. Nebija galīgi manu vēlmju sarakstā, bet atlaide bija burvīga un kārtējo krekliņu, kuru varbūt tik dikti nemaz nevajadzēja.
Nujā, man patīk drēbes, bet cenšos piedomāt, vai to tiešām vajag.
08.06.2013 19:40 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Man galīgi nav daudz drēbju - pērku to, kas ir nepieciešams. Man patīk labi izskatīties, bet tam man nevajag 50 apģērbu komplektus - pietiek ar dažiem.
Drēbes, kas vairs nepatīk, atdodu māsai. Ja liekas, ka māsai nepatiks, tad metu bez žēlastības ārā kopā ar novalkātajām drēbēm. Neziedoju, jo nepatīk man tā sajūta, ka kāds svešais manas vilktās drēbes nēsātu.
08.06.2013 14:39 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Vienu brīdi bija uznācis, ka pirku pirkšanas pēc, varēju pat nepiemērīt, bet nopirkt, ja iepatikās, protams, reti kad mājās uzvelkot tā drēbe derēja vai izskatījās smuki...
Tagad pārsvarā pērku tad, kad ir nepieciešamība (saplīst kurpe, atlīmējas zābaks, sāk dilt bikses utt. ) Piemēru, rūpīgi nopētu, vairākkārt pārdomāju kur un vai tādu drēbi vilkšu, ar ko saskaņošu, ja nu sagribas tomēr nopirkt ko vairāk par minimālo nepieciešamo. :D Nav vairs vēlme pēc pārbāzta skapja. Galīgi izdilušās drēbes metu laukā, atdodu lupatās. Labākas drēbes atdodu tiem, kam vajag.
08.06.2013 14:35 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ieva, nu man tas šķiet galīgi nepareizi, ka to uzskata par tavu pienākumu, tās taču ir viņa drēbes. Bet es, ja gribētu būt laba draudzene, noteikti savu reizi arī visu sagludinātu, bet nu ar to noteikumu, ka daru to, jo pati to vēlos, nevis man tas būtu kā tāds pienākums! Pieļautu ko tādu vien tad, ja puisis strādātu, un es dzīvotos pa mājām ar bērniem vai nu vēl kāda iemesla dēļ pati nestrādātu, tad ok ir situācija, ka sieviete mājās dara gandrīz visu! Bet ja abi strādā, utt, tad nu nav tā, ka vīrietis mājās var nedarīt neko :D
08.06.2013 14:27 |
 
10 gadi
Reitings 3180
Reģ: 29.01.2009
Neesmu atkarīga no iepirkšanās. Īstenībā pat ciest to nodarbi nevaru (izņemot gadījumus, kad tiešām ir attiecīgais noskaņojums). Jaunas drēbes pērku salīdzinoši reti. Visas, kas ir, pārzinu un turu kārtībā.
08.06.2013 14:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Manam puisim (ok, drīzāk jau vīrietim) māte visu dzīvi ir mazgājusi un gludinājusi visu. Tad noliek skapī visu gatavu (bet viņa jau ir veca, līdz ar to vairs nevar sagludināt un tad to daru es)


Haha, liki man atcerēties, kā sen atpakaļ, atgriežoties no sava pirmā brauciena uz Itāliju, izteicos par itāļu vīriešiem, ka viņi ir memmesdēliņi, aiz kuriem mammīte visu vāc, un tāpēc viņi arī dzīvo pie mammītes līdz 30-40 gadu vecumam: tieši līdz brīdim, kad mammīte paliek pārāk veca lai visu vāktu, un tad sāk meklēt sev sievu vietā :D nezināju, ka manos vārdos ir TIK daudz patiesības :D
08.06.2013 14:12 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Itkā cenšos pirkties pārdomāti, bet reizi pāris gados atkal attopos pie pārbāzta skapja un vilktnavko. Nezinu, kā man tas izdodas, lai gan cenšos doties šopingā tikai tad, kad ko vajag, bet vienmēr jau pieķeras klāt tas ko nevajag. Vai arī ja neatrodu, ko esmu izdomājusi, sevis mierināšanai sapērku ntos krāmus.
Man vēl jāizaug, apbrīnoju tās sievietes ar perfektajām garderobēm, vienu lietu iekļaujamu vēl 5 tērpu variācijās.
Problēma sākas, kad gribas ko krāsainu. Ja būtu tikai melns/brūns un balts, tad es mācētu tikt galā.
08.06.2013 14:02 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
Mans vīrietis negludina. Ja vajag, es kādu krekliņu izgludinu, bet visi ikdienas-darba krekli tiek tīrīti ķīmiskajā tīrītavā.
08.06.2013 13:56 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Persephon- Manam puisim (ok, drīzāk jau vīrietim) māte visu dzīvi ir mazgājusi un gludinājusi visu. Tad noliek skapī visu gatavu (bet viņa jau ir veca, līdz ar to vairs nevar sagludināt un tad to daru es).
Vakardien es viņam jautāju, ko šis darīs kad mammas vairs nebūs blakus. Viņš protams atbildēja, ka to darīšu es. Es saku NĒ. Jo gribu, lai viņš pats sāk rūpēties par sevi. Galu galā arī viņam ir divas rokas. Bet šeit tas tā ir pieņemts, ka tas viss ir sievietes pienākums. Savā ziņā man tā šķiet baigā lutināšana. Un saruna turpinājās ar to, ka viņš man par to maksāšot. Ka sagludinu. Es apvainojos, jo par ko mani uzskata... Man svarīgi ir tas, lai nāk man pretī un šo to padara mājās. Grīdas mazgāt, traukus šrubēt ok, man nav problēmu. Bet teiksim tā, gludināšana man riebjās visvairāk no visiem mājas darbiņiem.
08.06.2013 13:55 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Maz man to drēbju,jo pēdējā laikā vienkārši riebjas iepirkties! Kaut shopinga gars manī atgrieztos!
Pērku tikai tad,ja kaut ko vajaga konkrēti,tāpat neklīstu vairs,jo tas nekad nevainagojas ar pirkumu.
Ar atdošanu/izmešanu man slikti veicas. Manā skapī ir daudz drēbju no kategorijas, ko jau minēja " to vilkšu, kad notievēšu/uzresnēšu/palikšu stāvoklī". Parasti tās ir džinsas un svārki.
08.06.2013 13:48 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Beibe.Marta- Es Itālijā tagad dzīvoju.
Bet parasti iepērkos outletos, jo tur tās pašas brendu drēbes var daudz lētāk nopirkt. Un patīk tas, ka aizbraucot uz turieni var visu dienu pa veikaliem staigāt. Un tad gribās vienā kautko nopirkt un tad otrā... Mājās atbraucu ar 2 maisiem pilniem. Tad ir jautājums- nafig (atvainojos) man tas bija vajadzīgs, jo uz turieni braucu ar domu, ka būs brīvdienā ko darīt... pamielot acis.
08.06.2013 13:46 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Beibe.Marta- Paldies! Tik daudz labu padomu! :)
Man atkal iepriekš bija tā, ka visas manas drēbes ietilpa 2 veļasmašīnās.
Tagad atkal esmu ieslīdējusi otrā galējībā, tikai ķeru un grābju... Jābeidz tā darīt, tas ir fakts!
08.06.2013 13:40 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man ir cita veida niķis - parasti iepatīkas dārgākā drēbe visā veikalā, tas pats attiecas arī uz apaviem un somām, bet daudz dārgu drēbju es nevaru atļauties pirkt, tā man ir diezgan maz drēbju. parasti pērku kaut ko tad, kad vajag kādam konkētam mērķim.
08.06.2013 13:35 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ieva - man jau pašai nepatīk gludināt drēbes, kur nu vēl kādam citam :D 90 % no manām drēbēm ir tādas, kuras nav nepieciešams gludināt :D :)
08.06.2013 13:31 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ieva drīkst zināt kur tu dzīvo? :) Man viena druška aizbraucot uz Uk, palika traka jo atklāja tādu veikalu kā Primark, cenas ir smieklīgas un var atrast daudz un labas drēbes un sākās jautrība :D Vesela istaba kā skapis un tagad kad jāpārvācas atpakaļ uz Lv ir tūdi, viņai vien vajadzēs 3 pārvadārtājbusus drēbēm un apaviem vien :D
08.06.2013 13:30 |
 
Reitings 158
Reģ: 14.04.2013
Jautājums...
Jūsu vīrieši labprāt gludina? Vai tikai piespiedu kārtā? Vai arī tas ir uz jūsu pleciem?
08.06.2013 13:28 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Drēbju man ir pat ļoti daudz. Tad, kad viņas vairs nav kur likt, es izrevidēju skapi. Salieku maisos un lieku uz bēniņiem vai metu laukā.
08.06.2013 13:27 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Kā iepriekš minēju, es nepērku tikai pirkšanās pēc. Agrāk man bija ļoti līdzīgi kā tēmas autorei, bet es no kļūdām esmu mācījusies un jāsaka paldies Dievam. Man drēbju ir ļoooti daudz, bet skapis ir tā izrevidēts un sakārtots, ka viss ir kombinējams, labas kvalitātes (kas nebūt nenozīmē tikai dārgas lietas, nepavisma nē), viss glīts, tīrs, ne par šauru, ne par platu, nestāv ar domu, šo vilkšu kad notievēšu, šo vilkšu ja nu uzresnēšu un šo, ja nu palikšu stāvokli :).
Kamēr nokļuvu lidz šim stāvoklim tas prasīja daudz nervu, ilgas stundas kārtojot, mērot, šķirojot un ja kas apģērbā spieda, ne tā krita, bez žēlastības adevu māsām jo drēbe jau kā tada bija laba. Esmu sapratusi kādas krāsas un piegriezumu man piestāv un no kādiem izvairīties. Agrāk kautkā uz to neskatījos un tad brīnījos, ka atnākot mājās no veikala, no 10 nopirktām lupatām, reāli patika vairs tikai 3 vai 4, tad vienā pleci par platu izskatās, tad muguras daļā ne tā stāv, tad svārki tomēr nedaudz par īsu utt.
Es iesaku vienreiz pieķerties visam klāt un mērīt, kritiski novētēt vai tiešām to vilksi, lai nestāv skapī ar domu, varbūt nākamgad uz ziemassvētkiem uzvilkšu kaut iekšēji zini, ka nu nevilksi tak, ienkārši žēl kādam atdot.

Starpcitu man draudzene dara tā, ja viņai skapī stāv svārki kuriem nav ko vilkt klāt, viņa paņem viņus līdz uz veikalu, atrod dažādas augšiņas un garderobē piemēra visas augšiņas pie šiem svārkiem. Tā līdzi var paņemt gan kādu blūzi, džemperīti, bikses utt.
08.06.2013 13:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits