Lauku kāzas

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Draugos jau domubiedros meklēju cilvēkus,kas var padalīties ar pieredzi lauku kāzās, bet diez gan maz cilvēkiem ir bijušas šādas kāzas.
Varbūt kādai no cosmo meičām ir bijušas lauku kāzas? Gan jau nē, bet vismaz kāda ir bijusi uz lauku kāzām?

Domāju kā to visu salikt kopā, vai ņemt lielu telti, kā nojumi? Ja jā,tad kur? Kaut kur vienā lapā biju atradusi tādu lielu baltu nojumi, tādā kā konusa formā apmēram. Zem tādas likt galdus.

Ir ideja par seno laiku kāzām,laukos, tādu pamatīgu baļļuku ar lauku ēdieniem un tradīcijām. Tīri pa latvisko.

Protams,man patīk viss tas glaunais,kas tagad modē ir utt, bet man tomēr laikam sirdij tuvāks tas latviskais, laucinieku :D

Iedomājot to kā aptuveni Jāņu svinības,ar ugunskuriem, dīķis, silta vasaras diena/nakts, visi priecājas,dejo ,dzied.
07.05.2013 12:23 |
 
Reitings 491
Reģ: 07.02.2012
Marilyn, kāds jum plānotais budžets tam ir? Man tā vnk interesē, netaisos neko apgāzt vai apstrīdēt, vnk nesen te bija diskusija, kurā atklājās, ka kāzas bez n-tajiem tūkstošiem pat visvienkāršakās nevar sarīkot. Protams, dažas to apstrīdēja, bet tad nu man intersē, cik tādas lauku kāzas var izmaksāt, jo izklausās jau fantastiski. :)
07.05.2013 16:05 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Mis Take, augustā :)

kakene5, mēs plānojam iztērēt 2000Ls , neskaitot apģērbus iekšā. Uz 20-30 cilvēkiem.
07.05.2013 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
oo, bet sanāk gandrīz tikpat cik ņemot viesu māju!
Kā jums ar ēdināšanu paredzēts - brauks kāds serviss uz vietas klās galdus?
Vislielāko budžeta daļu jau parasti sastāda viesu nams + ēdināšana.
Un uz šādu viesu skaitu, tad nebūtu nemaz tik dārgi!

Es tik tā iedomājos - ja plānojoat daudz ko darīt paši + atkrīt viesu nama izmaksas, no kā sastādās šī summa?
07.05.2013 16:17 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
manas kazas bija ta teikt lauku stila. bija viesu maja pie dika. bija iespeja gan panemt ara telti lielo, ko vini piedavaja(bet jarekinas, ka sliktu laikapstaklu gadijumos tas viss ir garigi garam), vai ari iret tas telpas.
par to aizvesanu. ja nem viesu maju, tad taja tak ieksa ir virtuve, kur pavars var gatavot edienu, zale galdiem un 2. stava gulm istaba jaunlaulatajiem. kur viesi paliek...musu gadijuma bija, ka vini pasi doma, jo tik daudz cilvekiem nevarejam atlauties katram istabu blakusmajinas noiret. pacik toreiz netalu laukos atradas jaunieguto radu majas...tad citi tur palika pa nakti, citi ireja, citi masina guleja.
07.05.2013 16:18 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Turklāt, ja jūsu lauki ir tiešām lauki (nu prom no lielajām pilsētām, kādā pagastā) tad jau izmaksas samazinās - jo kaut vai ēdināšanai ir vienas cenas Rīgas apkārtne un citas mazākā pilsētā!
:)
07.05.2013 16:19 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
sidze, es jau nesaku,ka viss jāiztērē, bet tā ir summa, kas apmēram tiks tērēta.
ēdienus taisisim tur pat laukos uz vietas, pašas ar omi, ja vēl kāds palīgs pieteiksies,tad vispār mierigi. Viss tik jāsapērk, gaļas, alkoholi. Muzikanti jāmeklē, fotogrāfs, ja vajadzēs vēl to lielās nojumes īri utt.
07.05.2013 16:23 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ja augusta otrajá pusé - njem vérá, ka vairs nav tik siltas naktis, un biezhák lietus, auksti. pagájushajá augustá no 11-17 augustam es staigaju árá ar rudens kurtku, un salu nost! toties 18 un péc tam - bija silti. augustá jau negribétos gulét skjúní, un visu nakti tusét/dejot lauká. júnijs/júlijs ir labáks variants tádám kázám, pat ja lietus- ir silti! ja es bútu tavá vietá, mani biedétu variants - a ja nu visu nakti lís? tev ir vieta zem jumta, kur dejot? paspélét kádu spéli? nojume jau arí ísti neglábs no lietus un véja, ja vien nebús káda izcilas kvalitátes!

ar 2000 jau var méginát arí kádu lauku viesu naminju panjemt! man bija superígs viesu nams, un laikam bija 170 par diennakti, ja njem 2 diennaktis, tad otra léták - panjému divas, lai piektdiená pirms kázám var visu savest, patusét, pacept shashliku, ieiet pirtí, lai nav jánervozé par nákamo dienu domájot :) atdot 200 no 2000 par viesu namu nebús traki. plus viesu namá var jau arí ríkot ísti latviskas kázas, dejot lauká,ievérot visas tradícijas, bet toties ir garantija, ja slikts laiks, bús kur dejot iekshá! plus nákamai dienai var pirti izkurinát, ja nu bús gribétáji!

un vél plusi viesu namam, ka tá kaudze trauku péc tam, kad viesi aizbraukushi, nebús tev jámazgá, tápat arí grídas, utt...
07.05.2013 16:27 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Mis Take, bet es gribu savos laukos. Kur esmu maziņa skraidijusi. Draugam nav tādu lauku nemaz,tāpēc ir izvēlēti manējie.
Varētu jau arī jūlijā, bet šķiet ,ka tas ir tik ātri, nez vai uzspēsim.
07.05.2013 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Es negribu baigi jaukties, lūdzu, neņem ļaunā:D

Bet varbūt apzini arī iespējamās izmaksas pasūtot ēdienu - sanāks vairāk, bet vismaz mazāk stresa! Iedomājies, ka Tev tā jau būs stresiņš un visādi mazie darbiņi,utt.. vai Tu esi gatava iepriekšējā dienā cept un šmoret, kāzu dienā uztraukties par ēdienu, traukiem, utt, utt.
Nav jau daudz cilvēku, bet tāpat labāk - ja Tu par to neraizējies un citi to izdara Tavā vietā, lai Tu vari baudīt dienu.

Es pati esmu iekšā organizēšanas procesā - arī augustā ar mīļo kļūsim par precētu pāri:)
Un man jau tagad aizdomājoties par TO dienu reizēm saskrien asaras acīs:D nevajag varbūt sevi pārvērtēt, lai pirmskāzu un kāzu diena neizvēršas baigā steigā, skriešanā...

Pie mums laukos netālu no mūsu mājas ir vieta, kur agrāk ļoti daudz tika organizētas kāzas - nu arī šāds lauku variants. Un mana vecmamma bija saimniece - kopā ar palīdzēm, galda meitām gatavoja ēst. Tad jau arī bija vieglāk, jo pašiem gaļas, kartupeļi,utt.
Varbūt jums tur ir kādas saimnieces, kas to var uzņemties?

Un vēlreiz atvainojos, ka es te tā uzbāžos:D
07.05.2013 16:32 |
 
Reitings 1229
Reģ: 15.05.2012
Bāc, kāpēc mani neprec (l)
Tā sagribējās īstas lauku kāzas :)
07.05.2013 16:35 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Tās īstās "lauku" kāzas man šķiet, ka arī ir - savās mājās, ar šķūni/lielo telti, gulēšanu teltīs/mājā, zaļā pļavā!:)
Citas te arī viesu namu variantu nosauca par lauku kāzām, bet tad es laikam nesaprotu - viss, kas ir ārpus restorāna un precēšanos jūras malā ir lauku kāzas?! :D
07.05.2013 16:37 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Nu tādā gadijumā ,varbūt kadai ir Jēkabpilī zināmas kompānijas,kas klāj galdus?

Es zinu,ka mana ome būs šausmīgi neapmierināta ar to,ka netiks pie mielasta gatavošanas, bet atkal no otras puses negribās ļaut ,lai viņa tur visu dienu bizo ap galdiem.

sidze, es jau saprotu,ka grūti visu līdz galam sadomāt, tāpēc jau es te uztaisiju diskusiju,lai idejas kaut kā liekas kopā un beigās nonāktu pie kaut kā.
07.05.2013 16:38 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
silti iesaku pasai i nemaz nemeginat klat galdu viesiem. ligavai tas nav jadara. taja diena jau stress pietiek. pietam laukos cenas ir letakas neka pilseta. lidz ar to ir viens liels pluss, ka pavars, kurs edienus sataisa nemaksas tik dargi, ka tas butu gadijuma, ja pasakums notiktu riga!
07.05.2013 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Klau, es tagad skrienu prom no datora - bet varbūt uzraksti man privāti, lai es atceros - par tiem ēdināšanas servisiem.
Jo es esmu no Madonas puses un saistībā ar darbu ir daži zināmi, kas varbūt Tev noder! ;)
07.05.2013 16:41 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
sidze, mes Madonā precēsimies :) Un tad uz Jēkabpils laukiem brauksim svinēt.
07.05.2013 16:50 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
es nenosaucu viesu namu par lauku kázám :D- saku, ka arí tur var tádas saríkot, gan teltis, gan nojumi, gan guléshanu siena skjúní! tikai ar droshíbu - ja nu drausmígs laiks- ir telpa, kur svinét. nevis - ja nu drausmígs laiks, samirksim un brauksim prom! ja, protams, gribás savus laukus, tad nu já, savs ir savs :)

bet vecmammai lúgt klát galdu gan nevajag! vinjas mazmeita precas, tiem jábút svétkiem arí vecmáminjai. vai tieshám gribi, lai vinja visu iepriekshéjo dienu/nakti cep un smoré? ja tomér izvélies tádu variantu, neljauj vinjai kázu diená vél ap galdiem skraidít! panjem vismaz tad meitenes, kas klás galdu, un apkalpos pie galda, lai vecmammai nav jáskrien!
07.05.2013 16:59 |
 
Reitings 1492
Reģ: 14.04.2013
Vecākiem bija tādas kāzas tālajā 90. gadā - sarakstīšanās, pirmais valsis pilī un tad 3 dienu svinības ar mičošanām, utt. lauku mājā :) , ciemiņi dzīvoja netālu vai palika mājā, kaut tur vannasistabas arī nav. Nekādas nojumes nebija, jo abas garāžas bija iztukšotas, izdekorētas un tur bija galdi. Laba diskusija, būs jānoskatās kaut kad atkal kāzu video.
07.05.2013 17:58 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Man bija kaazas laukos pagaajushajaa vasaraa...bija super. Ja gribi zinaat siikaak,raksti,..bijaam uz 75 cilveekiem.. 2-3 dienas viss notika :)
07.05.2013 19:27 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Mēs tagad sākām domāt varbūt paņemt viesu namu tomēr.. ai, idejas tā mainās :D
īsti nevaru saprast ,kas būtu labāk.
07.05.2013 19:40 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
érták bútu viesu nams un nolígti cilvéki/restoráns galdu kláshanai... (mani priecéja tas, ka nebija jámazgá kaudze trauku,jákárto mája, nákamajá vakará bija táds forshs relax, nekas nav jádara, nekur nav jáskrien)

vél variants, pirmo nakti viesu namá nosvinaties, nákamajá diená pie tevis laukos turpinájums! izturígákie varés palikt pa nakti un tusét 3 dienu, jo lauku májás nav ierobezhots laiks, ká viesu namá!
07.05.2013 21:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!