Sektas un to iespaids uz bērniem un ģimenes locekļiem

 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
Nesen YouTube uzgāju vienu meiteni Angel Haze,viņa ir repere,bet sāka līdzīgi kā Eminems,repojot par savu dzīvi. Uzgāju dziesmu Cleaning Out My Closet viņas interpretācijā http://www.youtube.com/watch?v=U7bZ08RNUyM un biju šokēta klausoties. Viņas ģimene bija sektā un viņu,mazu 7 gadīgu bērnu izmantoja,mēģināja no viņas izdzīt ''velnu'',izvarojot un sitot viņu,viņas pašas audžutētis regulāri viņu izmantoja,mammai tas likās normāli,jo tādi bija sektas noteikumi. Esmu arī skatījusies viņas intervijas,es tiešām brīnos,kā viņa vispār var būt tik normāla,viņai ir bijusi šausmīga dzīve. Arī kad viņa saka,viņai bijis ļoti bail no vīriešiem,viņai sāka patikt meitenes,viņa mēģināja izdarīt pašnāvību,viņa badināja sevi,jo dzīve bijusi briesmīga un vairs neesot varējusi izturēt,bet tagad viņai viss esot kārtībā un viņa iedvesmojot citus ar savu stāstu un palīdzot bērniem/pusaudžiem kas ir līdzīgās situācijās.
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/104073/pusaudze-dzivojam-ka-normala-gimene-bet-tad-vini-iesaistijas-sekta Arī šis raksts man liek padomāt... Kāds tad īsti ir iespaids uz bērniem un citiem ģimenes locekļiem,ja kāds no viņu tuviniekiem ir iesaistījies sektā?
Tas pats ''Kristus Pasaulei'' zinātņu akadēmijā... Nu kādā veidā viņi to visu var nosaukt par dievkalpojumu? Tā visa kratīšanās,bļaušana,vienā lielā telpā ir saucama par dievkalpojumu? Idiotisms pilnīgais. Viņi pat liek savus ''dievkalpojumu'' video YouTube,es dažus paskatījos,man nelabi palika. Vecāki tiešām ņem savus zīdaiņus līdzi,mazus bērnus un māca savu teoriju par Dievu. Es uzskatu,ka vienīgā vieta kur var notikt Dievkalpojums ir baznīca. Vienalga,vai luterāņu,katoļu,pareizticīgā - vienalga,tā ir ĪSTA baznīca ar ĪSTIEM mācītājiem un ĪSTIEM Dievkalpojumiem.
Atceros skolā bija viena tāda fizikas skolotāja,kas mācīja labi,taču stundas vidū var nokrist uz ceļiem un sākt sludināt Dievu,likt skolniekiem skaitīt pātarus un viņa mums nevis fiziku mācīja,bet gan par savu sektu. Man tas viss liekas tik slimi. Kādas ir jūsu domas par šādām sektām,kas tik to vien dara,kā uzspiež,mēģina savervēt vairāk cilvēku,iesmadzeņo savu ''teoriju''? Gribu dzirdēt viedokļus... Man tiešām vienīgajai liekas,ka tas ir drausmīgi un bērnam ir pašam tiesības izlemt uz kādu baznīcu viņš grib iet un kam ticēt?
15.02.2013 09:37 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
kilikili, no mana skatu punkta - tas ir ĻOTI apsveicami, ka tu izķepurojies no tik smagas situācijas un ka, tavuprāt, tev Dievs palīdzēja. Bet, manuprāt, tas nav Dievs, kas tev palīdzēja. Tev palīdzēja doma, ka tev kaut kas ir, kaut kas, kam var uzticēties, ticēt, kam var "iedot"/veltīt savu dzīvi un kas tev palīdzēs, novērsīs domas. Nejau brīnums ar tevi notika, bet tu vienkārši izdomāji meklēt palīdzību. Palīdzību tu atradi "Dievā", kas tikpat labi varēja būt, piemēram, gleznošana vai pievēršanās labdarībai. Viss ir cilvēkā pašā.

Un es neticu, ka cilvēka dzīve beidzas tikai ar zemi un kapu. Tad kāda ir dzives jēga? Padzīvot un nomirt? Kāda jega ir tam,ka mēs šeit esam? Tapat taču mirsim. Un es esmu atradusi atbildes uz visiem saviem jautājumiem.

Tāpat kā sievietes meklē dziļo domu vīrieša loģikā, tāpat ticīgie - dziļo domu dzīves uzbūvē. Tādas nav.
16.02.2013 13:14 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
jo pērtiki nekad nav kļuvuši par cilvēkiem, nekādas evolūcijas laikā.. tas arī ir pierādits.
evolūcija pastāv, un tās ideja nav nepareiza, protams, augu valstība augi mainās, kā arī tiek atklātas daudz jaunas lietas, bet tas jau nemaina, to,ka Dievs ir.
Darvins pats ir teicis, ka visa daba ir Dievs un viss ir Dievā. Papetiet šos jautajumus.
16.02.2013 13:14 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
*
Palīdzību tu atradi "Dievā"

Kļūdiņa. Dievu negribēju likt pēdiņās.
16.02.2013 13:16 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
daudzi cilvēki to noraksta uz domu spēku, ka tu sāc ticēt pats sev.. bet es pirms tam izgāju ļoti daudz psihologijas kursu, esmu nodarbojusies ar jogu,meditaciju,lai varetu sevi kontrolet atteikties no narkotikam, tiku hipnotizeta vairakas reizes, ka ari petiju austrumu religijas, budismu. un nekas nepalidzeja. Saproti, tas nebija laika posms, kura es meginaju pieradinat sevi pie domas,ka tagad ticesu Dievam un vins man palidzes, tas notika tiesi pec tam,kad uzdevu Dievam jautajumu, ja tu esi.. un mana dzive burtiski izmainijas 5min laika, un pec tam es jutu brivibu, brivibu no visa,kas mani bija saistijis. Saproti, tas ta nenotiek. Atkarigs cilveks par ar lielako ticibu nevar 5min laika klut brivs no narkotikam.. vai ari tas man ir japierada? :D Un es neesmu vienigais tads gadijums. Mans tetis ari nebija kristietis, bet kad vins sava acu prieksa redzeju,ka mana dzive tika izmainita, vins kurs mani bija redzejis, ka es esmu vienkarsi liela bedre.. starp citu vins ir zinatnieks :)
16.02.2013 13:20 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Darvins pats ir teicis, ka visa daba ir Dievs un viss ir Dievā.

Bet zini ko? Šim es pat varētu piekrist, jo šeit nav domāts DIevs reliģiskajā nozīmē! Visa daba, cilvēki, visa pasaules uzbūve patiešām ir vienota kaut kādā vienā sistēmā, jo viss ir likumsakarīgs un viss šis ir apbrīnojams, prātam neaptverams, bet zinātniski izskaidrojams. Zinātne visu vēl nav atklājusi, bet tā attīstās. Dievs, manuprāt, šajā citātā nav domāts kā augstāks spēks, vismaz ne tāds, kurš ir baznīcā un tāpēc savus mazbērnus jāpierunā iet uz grēksūdzi, jo citādi viņi nav tuvi Dievam. Vismaz es to tā interpretēju.
16.02.2013 13:20 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nesaku tā, kā Ance to interpretē - ka tagad visi ticīgie ir sektanti un psihopāti. Visi nē, bet ļoti daudzi gan kļūst

Kļūdies, es teicu tieši pretējo.
16.02.2013 13:23 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Es teicu tieši pretējo šeit:
Baznīca ir daudzslāņaina, tur ir tāda pati psihopātu (un ar to es nedomāju garīgi slimos) proporcija kā pārējā sabiedrībā, bet šitā vispārināt... nu, es neatļaujos un neatļaušos.
16.02.2013 13:25 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
pievakare, es tev piekritu pilniba, jo DIEVS nav religija, Vins ari nav baznica, Vins ir dzivs. Cilveki Dievu ieliek rāmī un nosaka kādam viņam būs būt..
un nekur Bibele nav rakstīts, ka Tev savi bērni būs jaspiež iet uz grēksudzem. Dievs ir teicis, ka Tev bus janožēlo savi greki, BET.. tas tev ir jadara pašam un no savas sirds, tas nenotiek tā,ka tagad iesim visi kopā un nožēlosim.. tie nav vardi, bet tā ir riciba. Es varu jebkādam mācitajam pateikt,ka nu vot, nožēloju grēkus, bet ja es to turpinu darīt, tad jau neesmu nožēlojusi. Un Dievs nav baznīcā, Viņš ir visur. Viņš bija pie manis manā istabā,kad biju pilnībā sagrauta.. man nebija Viņš jāiet meklēt uz baznicu, Viņš bija blakus.
16.02.2013 13:26 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
kāda starpība no kura skatupunkta uz dievu skatās. kaut vai no zinātniskā viedokļa, dievs ir enerģija, tāpat enerģija bija un būs, un mēs esam enerģija. no reliģiskā, dievs bija un būs, mēs esam radīti pēc dieva līdzības. :D nu tā kaut kā. kas katram tuvāks apmēram. ;D vienīgais iemesls, kāpēc nostāties pret reliģiju, ir tas, ka reliģija (cilvēki) izlējusi daudz asiņu, kā arī visi tie fanātiķi un sludinātāji, bet tā pa lielam ticība brīžiem cilvēkiem ir vienīgais, kas ir, un kāpēc jākaunas no tā, ka mēs nespējam būt pašpietiekami? kādam tas ir dievs, kādam buda, kādam mūzika.
16.02.2013 13:27 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ance, es sapratu, ka tu domā pretēji. Nepareizi izteicos. Vienkārši tu domā, ka Excite pasaka ar savu viedokli, ka visi ticīgie ir psihi. Es atkal gribēju uzsvērt to, ka, lai gan piekrītu Excite domām, nedomāju, ka viņš gribēja pateikt, ka pilnīgi visi ticīgie ir apmāti.
16.02.2013 13:27 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
kilikili, nu tad ar tādiem ticīgiem cilvēkiem, kāda esi tu, ir ļoti patīkami kontaktēties, jo tu izproti dažādus skatījumus un neuzspied citiem to. Bet ir ļoti daudz citu ticīgo, kuri savu viedokli uzspiež ar tiem rāmjiem, ka Dievs ir baznīca utt. Kaut vai jau pieminētās omes ar mazbērniem vai šai pašā diskusijā Grr izteikumi, ka gabals jau bērnam nenokritīs, ja parāpos blakus omei.
16.02.2013 13:30 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nu, to, ko viņš ar to domāja vai nedomāja, zin tikai viņš. Es to vienkārši uztvēru pēc svas saprašanas.
16.02.2013 13:30 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
es varu pateikt, kad nodarbojos ar budismu, centos sevi visu laiku apmanit, teicu sev,ka esmu laba, pasaule laba, viss labs, man ir jabut labai, jamil ienaidnieks..
bet kada jega, ja tas viss nav patiesi? tapat meditejot, centos sakartot domas, salikt visu pa plauktiniem, tas palidzeja lidz bridim,kad tiku ara realaja pasaule.
gribu pateikt,ka budisms ari ir religija un religija nav patiesiba, ta ir sevis apmanisana. bet kops es iepazistu to kads ir Dievs, man nav vairs jaizliekas,ka viss ir labs.. viss nav labs, un ari es esmu cilveks un grekoju un es nevienmer milu savus ienaidniekus, bet es macos un Dievs man palidz to darit. Man nav jaaizeno savas acis ar kkadam mantram, Dievs ir patiesiba, vins nav liekuliba.
16.02.2013 13:33 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
tur jau ta lieta, ka cilveki saboja musu priekstatu par Dievu, atceros,kad pirms biju kristiete, aizgaju uz baznicu (neteiksu uz kadu tiesi) dievkalpojums mani uzrunaja, patika ka macitajs runa, bet pec dievkalpojuma man pienaca klat sieviete, kas peksni saka teikt,ja turpinasu dzivot tadu dzivi nonaksu elle un manai dzivei vispar nav jegas jo tapat ja turpinasu ta dzivot nonaksu elle.. pec tas reizes, es baznicai metu likumu. Jo man bija jautajums,ka kads var mani tiesat, ja nezin ne no kurienes naku, ne manu dzives stastu? Un tiesi sadi cilveki saboja priekstatu par Dievu, un, manuprat, tas ir tikai tapec,ka vini pasi ar sevi netiek gala.. Bibele ir rakstits, ka ne no vardiem mus pazis, bet no darbiem. Ja es kadam braucu virsu ar vardiem un tiesaju vinam ne jau tas tam cilvekam palidzes, bet tas,ka es kaut ko darisu vina laba un centisos palidzet. Cilveki,kas censas kadu piespiest kkam ticet, manuprat, vienkarsi pasi tam isti netic. Protams, tev nav japiekrit visam ko tev saka, un izteikt viedokli ir labi.. bet izteikt, nevis uzspiest. Cilvekam jau katram ir briva izvele ticet vai ne. Ja tu Dievam teiksi nejaucies mana dzive, vins nejauksies, jo vins nav uzbazigs, cilveki ir.
16.02.2013 13:40 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Bet ir ļoti daudz citu ticīgo, kuri savu viedokli uzspiež ar tiem rāmjiem, ka Dievs ir baznīca utt.

Tikpat daudz ir neticīgo, ar kuriem ir nepatīkami runāt, jo nespēj pieņemt savādāk domājošos. Es domāju, ka tur nav lieta ticīgajos/neticīgajos, bet gan cilvēka raksturā un būtībā kā tādā.
16.02.2013 13:46 |
 
Reitings 1229
Reģ: 15.05.2012
To jau var redzēt pēc komentāriem, ka arī grrr ir mazliet "izskalotas smadzenes" , jo normālam cilvēkam pielec, ka evolūcija nenotiek īsā laikā.
Par vairākiem simtiem gadu cilvēki ir "paaugušies augumā". Mūsu senči bija par daudziem cm īsāki par mums (aizbrauc uz Brīvdabas muzeju - visas gultiņas, durvis ir knapi par īsu mūsdienu cilvēkam). Tā ir evoclūcija. Pēc vēl vairākiem simtiem gadu cilvēks atkal būs savādāks nekā šodien.
16.02.2013 13:57 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
karamelle, bet ari nav izskaidrojams tikai ar evoluciju, bet tīri genetiski.. par cilvēka evolucijas sākumu tiek uzskatīts, pērtiķis.. bet Darvins savā grāmatā ir teicis,ka šī teorija ir apstrīdama, jo nekad nav atrasts cilvēkpērtiķa un cilvēka kopīgs sencis. Cilvēks attīstas tiri gentiski, dēļ ta,ka pasaule ir mainijusies.. lietojam ķimiju, lietojam dažādas zāles, ēdam savādaku pārtiku, apkārteja vide mūs ietekmē.. tas ietekmē musu attīstibu un to, kādi esam šodien. Zinātniski cilvēku pievieno visu dzivo organismo evolucijai, salīdzinot to ar tādu pašu ķermeni kā viss pārejais, bet tanī paša bridi evolucija to neietekmē. Tapat cilvēku jūtas, prāts, raksturs nav izskaidrojam ar evoluciju, protams, intelektuāla ziņā mēs varam sevi papildināt un izzinat (bet to arī zinātnieki pilniba nevar izskaidrot ar evolūciju). Jo mēs neesam roboti, kas ir ieprogrammēti kko darīt un attīstieties un nomirt, mēs esam daudz kas vairāk.
16.02.2013 14:13 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
Ance, jā, tā tas ir, tpc cilvēki redzot tādus kristiešus spriež,ka tāds ir Dievs.. tpt redzot bērnu,kurš ir nepieklājigs, nemāk uzvesties domājam par to,kāda ir viņa gimene. Tas tā ir bijis vienmer. :)
16.02.2013 14:16 |
 
Reitings 166
Reģ: 08.10.2009
Vienai manai draudzenei mamma arii bija iesaistiijusies sektaa..liidz tas beidzaas ar pashnaaviibu..un draudzene palika viena..
16.02.2013 14:19 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
zinu vienu gadijumu, kad cilveks, kurs jau kops bernibas iet ITKA baznica. es saku itka, jo nevaru sarast vai ta ir baznica vai sekta, jo vini nodarbojas ar labdaribu(brauc pie slimiem berniem, davina davanas), bet tai pat laika taisa svetku galdus, vislaik dzied dziesmas.

bija ari gadijums, ka tam pasam man zinamajam puisim paradijas draudzene un tas sektas vaditajs saka teroru pret puisi un vina meiteni, jo vinu itka satrauca fakts,ka jauniesiem varetu but seksualas attiecibas. saka publiski kritizet, kauninat, versas pret vina radiem. kad attiecibas beidzas abiem, nevienam nebija intereses ka cilveks jutas, jo bija tak panakts savs.

zinu so visu tik siki, jo man pazistami bija abi cilveki.
16.02.2013 15:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits