Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rīgas rajoni

 
Reitings 329
Reģ: 23.07.2011
No septembra uzsākšu mācības Rīgā un ir doma īrēt dzīvokli,bet nezinu,kurā rajonā.
Kuri Rīgas rajoni Jums liekas patīkami un ieteiktu dzīvot? Zinu tikai to,ka saucamajā maskačkā nav īpaši droši. :D
23.05.2012 13:58 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Iepriekš dzīvoju Mežciemā - man ļoti patika. Nodzīvoju vairāk nekā gadu un pa šo laiku redzēju kādu 1 - 2 piedzērušos cilvēkus. Klusi un mierīgi.
24.05.2012 21:44 |
 
Reitings 245
Reģ: 03.05.2012
No centra nesen pārvācāmies uz Purvciemu. Nu, es piekritīšu tām, kas apgalvo, ka tur nevēlas dzīvot. Kontingents tiešām baismīgs - pilns ar trenūzenēs tērptiem puišiem, bieži uz ielas tiek risināti konflikti, lai gan tas jau ir visā Rīgā.. Bet atšķirība tomēr krasi manāmāka. Katrā ziņā - dzīvodama Purvciemā, man nav vēlēšanās tumsā iziet ārā. Neviens jau neapēdīs, bet pašai nav omulīgi :)) Tā, ka Purvciemu es neiesaku. Lai gan tev noteikti jāskata, kas ir tuvāk izvēlētajai skolai, lai rītos var ilgāk pagulēt un nav jābraukā uz Rīgas otro galu, lai pēc lekcijām nokļūtu mājās. :)
24.05.2012 21:28 |
 
Reitings 117
Reģ: 10.06.2011
Dzīvoju Mežciemā. Rajons patīk - apkārt ir meži, ezeri, Biķernieku trase, dažādi veikali, slimnīca, transporta kustība arī laba. Kā jau visos mirorajonos, arī šeit krievvalodīgo ir vairāk kā latviešu, bet man tas netraucē. Bez ierastajām blokmājām ir arī virkne jauno projektu māju. Manuprāt, Mežciemā ir gana droši, protams, ir bomzīši un urļiki, bet neesmu manījusi, ka viņi kādu aiztiktu, ja arī ir kādi kašķi, tad tās parasti ir viņu savstarpējās "razborkas".

Negribētu dzīvot Vecmīlgrāvī, Mangaļsalā, Sarkandaugavā, Ķengaragā, Maskavas forštatē, Lienes/Pērnavas ielas rajonā, Bolderājā; pārējos rajonus vērtēju +/- vienādi.

Bet, kā jau te minēja - izdarot izvēli, labāk vadīties pēc skolas/darba atrašanās vieta, iespējām maksāt īres naudu, un tad jau var skatīties citu atsauksmes par konkrēto rajonu, jo tās jau vairāk vai mazāk tomēr būs subjektīvas.
24.05.2012 20:59 |
 
Reitings 460
Reģ: 17.08.2010
Man vienmēr purvciems ir šķitis normāls, tur arī dzīvoju, pa 4 gadiem nav bijis iemesla sūdzēties.. labs rajons, vismaz kāds koks aug :)
24.05.2012 16:53 |
 
Reitings 376
Reģ: 25.03.2012
Man patīk Teika, Jugla,Mežciema alfas gals, Kalnciema iela.
Nevēlētos dzīvot Imantā, Iļģuciemā, Zolitūdē, Katlakalnā, Purvciemā, Pļavniekos..
24.05.2012 12:40 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
Esmu visus skolas gadus nodzīvojusi centrā, netālu no Alberta ielas. Patika ļoti, likās, ka nekur, izņemot centru, dzīvot negribēšu. Tur tiešām ir ļoti forši - viss tuvu, var aiziet kājām, turklāt manā ielā nemaz nebija tik daudz mašīnu un sastrēgumu, tā bija diezgan klusa. Bet nu tagad es centrā dzīvot vairs negribētu, jo dzīvoju Jūrmalā un tur man liekas 100x foršāk kā Rīgā :) Vienīgais mīnuss - strādāju Rīgā un benzīnam aiziet fantastiskās summas.
Pēc dzīvošanas centā sanāca vēl apmēram gadu padzīvoties Pārdaugavā, uzreiz aiz Vanšu tilta. Arī jāsaka, ka nebija ne vainas, nekādus dzerājus, narkomānus vai urlas neesmu manījusi... Tā kā, ja man būtu jāizvēlas, kur dzīvot Rīgā, tā būtu Pārdaugava, Zolitūde vai Imanta. Nemūžam negribētu dzīvot Čiekurkalnā, Maskačkā, Ziepniekkalnā, Sarkandaugavā, Vecmilgrāvī vai Ķengaragā (negribu nevienu apvainot, tas ir tikai mans viedoklis par šiem rajoniem :) ) Nevaru teikt, ka patīk Purčiks, Pļavnieki, Jugla vai Mežciems, bet tur, ja būtu nepieciešamība, domāju, ka tīri labi varētu dzīvot :)
24.05.2012 09:56 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Atkarīgs no tā kur atrodas skola un ar ko labāk izbraukāt.
No rajoniem man patīk Bieriņi, nodzīvoju tur 19 gadus, vieta pirms Mārupes, bet tur ir privātmāju rajons un tikai dažreiz izīrē kādu istabiņu, līdz centram gan pik stundās sanāk ilgi braukt. Tomēr kā vieta, kur dzīvot, ja negribas centrā, bet zaļākā vidē - lieliska.
3 gadus nodzīvoju Iļģuciemā, man patīk. Var izstaigāties, līdz centram nav tālu, jo transporti ar ko aizbraukt ir visi - autobuss, tramvajs, trolejbuss un nakts autobuss arī garām iet. Jā, naktīs var kādu uz ielas sastapt, bet lai kāds gluži nāktu klāt un uzbāztos nav bijis. Naktīs ir staigāts, uz mājām iets un esmu dzīva, vesela.
Patīk arī Botāniskā dārza/Dzirciema rajons - tur strādāju un esmu bieži. Izbraukāt var, viss kluss mierīgs :) Zaļš.
Tagad mitinos uz Ziepniekalna pusi, pie 2.slimnīcas. Ņemot vērā, ka man iepriekš jau zināms rajons, tad nekā traka nesaskatu. Uz centru 15 minūtes var tikt, veikali apkārt. Ir vietas, kur pastaigāties un ir pietiekami zaļš.
Vēl man patīk Āgenskalns. Lai gan ir zināmi stāsti par visādiem gadījumiem, nemaz tik traki nav. Ir iets kādreiz pa nakti caur turieni uz mājām, būtībā viss kluss, un ja kāds bomzis ir, tad viņu jau vērā nav jāņem.
Purvciems, draudzene tur dzīvo un man patīk. Izbraukāt var, ir arī zaļās zonas. Esam naktī gājušas pie viņas, nekas traks nav noticis.
Gribētos kādreiz padzīvot Ķīpsalā vai Klusajā centrā.
24.05.2012 09:48 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Būtībā, katrā rajonā ir kāda nepatīkama nomale. Un visas vienmēr atzīs, ka vislabāk ir tur, kur viņas šobrīd dzīvo.
Es esmu dzīvojusi Juglā, Pļavniekos, Ķengaragā, Klusajā centrā, Imantā un Centrā dažādās vietās. Kaut arī nekādas problēmas nav bijušas citos rajonos, atzīstu tikai Centru. Viss uz vietas, viss kājām izstaigājams un daudz patīkamāk.
Nepatīk tie rajoni, kuros ļoti jūtams krievu īpatsvars. Noteikti neatgrieztos ne Pļavniekos, ne Ķengaragā, ne arī Purvciemā (tur gan neesmu dzīvojusi, bet zinu, kā ir).
24.05.2012 09:18 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Es dzīvoju Purvciemā ļoti ilgu laiku. Rajons labs, manuprat vislabākais, kaut vai tajā pašā transporta ziņā. Vēl labi rajoni ir Pļavnieki,Centrs, Mežciems, un Ziepniekkalns.
Neieteiktu Kengaragu,Imantu un Maska4ku.
24.05.2012 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
aizmirsu Zolitūdi izcelt
24.05.2012 09:01 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Tagad gandrīz gadu dzīvoju Pļavniekos, tipiskā guļamrajonā, kur visapkārt daudz, daudz 9stāveņu. :D Nariki, bomžuki ir manīti un semočkgrauzēji ir dzirdēti naktīs, bet neesmu jutusies apdraudēta. Plusi - te ir viss - veikali, aptiekas, sporta klubi, skolas, bērnudārzi, utt., utt. Mīnusi - daudz cilvēku. Bet nu mani jau tas netraucē, pa lielam. Patīk drūzma. Lielākā daļa ir krievvalodīgie. Bet arī tas kaut kā īpaši mani "nerausta". Līdz centram 30 min. No šejienes var aizbraukt ar vienu transportu līdz Juglai, Teikai, Mežciemam, Dreiliņiem, Dārziņiem, Rumbulai, Bolderājai (jūūrāāa).

Esmu dzīvojusi gadu Mežciemā. Kā jau mež-ciems. Salīdzinoši zaļš, mežu daudz. Arī bloku mājas, bet nu nedaudz. Kontingents - no visa tur ir pa druskai. Ir braukts sabiedriskajā arī ar visādiem piedzērušiem garīgi nelīdzsvarotajiem, kad bijusi sajūta, ka līdz dzīvoklim no pieturas sveika un vesela neaiziešu, arī šāds tāds bomzītis te ir. Līdz centram 30 min. Netālu ir Alfa, blakus ir Biķernieku trase. Salīdzinoši plaša izvēle veikalos - gan SKY, gan Rimi, gan Mego, Beta, Supergeto/neto :D

Ir dzīvots Purvciemā, var teikt, blakus Sportimai un netālu no tirgus. Purvciems vispār ir ļooti liels, un ir "rajoniņi", kur ir patiešām šiki dzīvot (salīdzinoši), un ir, kur ir mazliet jābūt piesardzīgam (mazgadīgie dzērāji, čigāni-pizģītāji (atvainojos par šo vārdu)). Tuvāk Teikai - tur mierīgāk. Tuvāk Pļavniekiem - 9stāvenes viena pie otras. Plusi - apkārt ir viss, ko var vēlēties (veikali, sporta klubi viens pie otra, Veselības centrs/poliklīnika), saloni, Mcdonalds, mēbeļu veikali :D...)

Esmu "mitinājusies" arī klusajā centrā, tur, kur Hanzas iela, Pulkveža brieža iela. Nu, tur bez vārdiem. :) Ļoti mierīgi, pa glauno. Visapkārt kameras, patrulē menti, jo tas tomēr vēstniecību rajons, dzīvo daudz ārzemnieku (nevis tie, kas atbraukuši uz ned.nogali ar latvju meitām pačupoties, bet tie, kas te dzīvo biznesa/darba sakarā) - sākot no aziātiem, beidzot ar amerikāņiem. Tas, manuprāt, piedod foršu atmosfēru.
Daudz restorānu, superīgs parks netālu. Mīnuss - ļoti dārgi dzīvokļi.

Zolitūde. Man jau liekas, ka tīri ok rajons. Neesmu manījusi narkomānus, kā te minēja. Nu jā, arī 9stāvenes, 12stāvenes. Arī jaunbūves. Tur gan nenormāli forši. Daudz veikalu, salonu.

Centrs, Stabu/Avotu/Pērnavas/J.Asara ielas rajončiks. Dzīvokļi lēti, bet ir arī kāpēc.. "Naktstauriņi" staigā (tik uzkrītoši stāvēt jau vairs nedrīkst), narkomānu pilns, visādi "heroinšiki", dzērājbomžuki.
24.05.2012 08:46 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Es dzīvoju centrā pie Zinātņu akadēmijas...
Nekad nekas nav noticis, staigā jau visādi bomžiki, bet nu nejūtos apdraudēta te pat ir policija. Līdz Origo/Stockmanam sanāk tik 5min ko iet! Visur tuvu- man tas ļoti patīk...
24.05.2012 08:12 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
cloo, Tev gan ļoti daudz Rīgas rajonos ir sanācis padzīvot :)
24.05.2012 06:31 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Bet protams, ka katram sava vietiņa tā mīļākā. :D

Dienvidu pakavs taču ir vecais Ziepniekkalns vēl.

Man ir bijusi pieredze gan jaunajā, gan vecajā Ziepniekkalnā. Tāpēc, varu atkārtoties, abi ir labi! :) Bet man personīgi vecais labāk tīk. Jaunajā atkal labas atmiņas, nu,protams, dažas arī sliktākas, betkopumā ļoti labas, tāpēc nesaku, ka kāda daļa būtu slikta. :)
24.05.2012 01:26 |
 
Reitings 129
Reģ: 08.12.2011
cloo.. katram jau savas mājas ir mīļas..
Bet man labāk patīk mierīgums.. netālu arī ir privātmājas un Dienvidu Pakavs un vēl kaut kas, tik nosaukumu neatceros.. tākā nav tikai bloku mājas :) lai gan..man patīk dzīvot cilvēkos pa ziemu..vasarā braucu uz vasarnīcu un tur vispār neviena nav..sestdienās svētdienās tik kāds atbrauc :D

Bet esmu pamanījusi, ka katram rajonam ir divas puses, kur viena ir laba, otra slikta..Tai pašai Zolitūdei..uzreiz izdzirdot pārskrien šermuļi no tā vārda..bet esmu bijusi tur arī normālās vietās, bet par citām vietām dzirdēti traki nostāsti.. un lielākā daļa tur lieto to..
24.05.2012 01:13 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
http://neogeo.lv/?p=12738

Ahh, te ir viss kopā. Ja nu kādu interesē reālā noziegumu statistika izvēloties dzīvesvietu. :D
24.05.2012 01:10 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
http://neogeo.lv/?p=13320

Re, te arī minētā narkomānu aktivitāte rajonos ir. :D
24.05.2012 01:07 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Unique, man Zolitūde nepatīk tikai tādēļ, ka tur ir tik daudz blokmāju. Nevienā citā rajonā, kurā esmu bijusi neesmu redzējusi, ka visur būtu tikai tās māju rindas, kuras ir ik vienādas, ka es nesaprotu kā cilvēki tur neapmaldās. :D Bet nu par drošību nezinu, pieņemu, ka šajā ziņā normāls rajons. Nepatīk tikai vizuāli, jo negribētu katru dienu klīst cauri betona džungļiem.

Vienīgais ko es nesaprotu ir kā var patikt Ķengarags, ja pietiek vien ar to, ka jābrauc cauri Maskavas forštatei. Grozi kā gribi, nav tur patīkamākā publika, īpaši tajos sabiedriskajos transportos.
Mežaparks man asociējas ar mašīnu rindām kurām izsisti stikli un stikla paliekām uz asfalta. Var jau būt, ka vairs tur nav šādas problēmas, bet kad kādreiz biju, likās, ka tur tā stiklu sišana ir kaut kāds modīgs trends.
24.05.2012 00:47 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Tev izvēle jāizdara skatoties,kas sanāk tuvāk skolai vai darba vietai.
Man patīk Mežaparks un Klusais centrs.Pati dzīvoju centrā un man patīk.Nekad nedzīvotu Maskačkā,Juglā,Zolitūdē,Āgenskalna tirgus rajonā,Imantā,lai cik tas tuvu būtu manai darba vietai.Pēc tam,kad manu draudzeni gaišā dienas laikā Purvciemā gandrīz līdz nāvei piekāva,joprojām nav skaidrs kāpēc,jo viņa nevienu neprovocēja ar savu uzvedību un viņai pat naudu nenozaga.Vienkārši piekāva,pretīgas asociācijas ar to rajonu un tur savu kāju nesperu.
24.05.2012 00:32 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Man arī tuvāks Kreisais Krasts. :)
24.05.2012 00:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits