Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvieši, latvietība, pašapziņa.

 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010

Meitenes, ko jūs domājat par latviešiem kā nāciju? Kādi mēs esam jūsu prāt, atmetot visus iesakņojušos stereotipus, bet skatoties reāli? Man nemaz neliekas, ka esam tik lēna, mierīga un skaudīga tauta. Vismaz manā paziņu lokā retu kurš cilvēks tāds ir. Varbūt mēs esam introvertāki, kā nekā atrodamies vairāk uz Ziemeļiem :-D , bet nu tas arī atkarīgs no cilvēka. Viens gan - man liekas, ka mums ir diezgan zema pašapziņa kā latviešiem. Domāju, ka sabiedrībā būtu vairāk jākultivē tas pozitīvais un tad jau tā pašapziņa arī augs.

01.02.2012 18:56 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Manuprāt, kurzemnieki atšķiras nu vidzemniekiem tik ļoti, ka runāt vispārīgi būtu nekam nederīgi. :-)
01.02.2012 19:03 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Es arī tāpat domāju. Man nezinu kāpēc liekas, ka kurzemnieki tādi vēsāki un stingrāki cilvēki, nekā vidzemnieki, ar tādu lielāku pašapziņu. Neizsitīsi viņus tik ātri no līdzsvara 8-)
01.02.2012 19:06 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
es domāju, ka latgaļu puse gan nedaudz atšķirās no pārējās LV, bet arī ne jau visi tagad vienā maisā bāžami..
vispār es arī nedomāju par latviešiem tik negatīvi, ir mums arī ļoti daudz pozitīva. :-)
bet grūti jau tā objektīvi novērtēt..
uzturos diezgan dažādu ļaužu sabiedrībā, pieņemu katru kāds viņš ir. nešīķirojot par nācijām vai ādas krāsām! :)
01.02.2012 19:07 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
Te drīzāk var runāt par paaudzēm. Vecojos tiešām var manīt to lēnīgumu, skaudību un pukstēšanu par visu ko. Latvietis - jaunietis, manuprāt, ir ļoti aktīvs un radošs. Mēs neesam saimnieciski, bet esam kreatīvi. Vēl mēs esam garlaikoti. Pēc dabas miermīlīgi un laipni, bet garlaikoti. Tāpēc mums tik ļoti patīk skandāli un tāpēc mūs ir tik viegli sakacināt ar visādiem referendumiem un ko.
01.02.2012 19:11 |
 
Reitings 74
Reģ: 10.01.2012
latvieši ir nedraudzīga, auksta tauta
01.02.2012 19:16 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
evalove - tu esi trula! Tieši tādiem cilvēkiem kā tu arī šķiet, ka LV dzīvo skauģi un sazin vēl kas!
01.02.2012 19:23 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Kādas pozitīvās lietas par mums latviešiem jūs varētu teikt :-) ?
01.02.2012 19:23 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Interesanti, kāpēc evalove tā domā. Man jau liekas, ka tā ir stereotipu ietekme.
01.02.2012 19:25 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
acīmredzot, pati tāda ir.
01.02.2012 19:29 |
 
Reitings 311
Reģ: 01.04.2009
Kad padzīvoju siltajās zemēs nedaudz, tad tur pat runa savādāka - runā platu muti, žestikulējot, pat kliedzot - nu ļoti emocionāli runāja, kā meksikāņu seriālos, tā kā tādas tirgus sievas arī ikdienā. Es Latvijā neko tādu uzkrītoši, regulāri neesmu redzējusi, tā kā nedomāju, ka latviešu mierīgums, lēnīgums, zemais pašvērtējums ir mīts vai stereotips. Vienkārši tās visiem nez kāpēc asociējas ar sliktām īpašībām un visi grib būt karstasinīgi, un, ja kāds pasaka "tu neesi spānis, tu neesi kartsasinīgs" (ne viena persona bet uz tautu kopumā), tad uzreiz ir aizspriedumains tas cilvēks.

01.02.2012 20:00 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Nu neesam jau mēs nekādi itāļi vai spāņi :-D . Manuprāt, trakāku nāciju par tām nav. Vēl varētu būt krievi :-D . Esam mēs mierīgāki un tāds tirgus sievu runas stils pie mums pat škiet nepieklājīgs, vārdu sakot, zems līmenis. Tas jau man liekas ir paaudžu paaudzēs iesakņojies audzināšanas rezultātā. Mēs agrāk, praktiski neesam bijuši brīva tauta, tāpēc arī bērnus cilvēki ir audzinājuši tā, lai nelec acīs un no tā arī iesējas tie kompleksi un beigu beigās arī zemā pašapziņa. Piemēram zviedri, norvēģi arī nav nekādi karstasinīgie bļāvēji, bet es neteiktu, ka viņiem būtu zema pašapziņa.
01.02.2012 20:07 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Jā man apkārt ir daudz foršu cilvēki, bet, palasiet kādreiz tautas komentārus kaut vai tajā pašā apollo , es parasti sāku aizdomāties starp kādiem idiotiem es dzīvoju :-|
01.02.2012 20:07 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
latviesu milakais ediens ir otrs latvietis! sali pat nevajag! garsigs tapat/.
01.02.2012 20:10 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
nu neesam mēs nemaz tik slikti :) ar'isasnieguši daudz, tikai varbūt ne tajās populārākajās jomās. domāju tieši kalsisko mūziku - mūsu operdziedātāji pat MEtropolitan operā dzied :) Esam izdzīvotspējīgi. T.i. - vienmēr tiks atrasts risinājums, kā no sū*iem tikt laukā :D
bet nu viena no sliktajām īpašībām man ļoti sāp. latvieši reti kad redz tālāk par savu pašlabumu.
01.02.2012 20:13 |
 
Reitings 43
Reģ: 11.11.2011
Es arī esmu no tām, kura tomēr kopumā domā, ka latvieši ir ļoti skaudīgi un nedraudzīgi. Pareizi saka "latviešu mīļākais ēdiens ir otrs latvietis". Praktiski ik uz soļa var manīt to skepsi vienam pret otru. Tāda vizdegunība, paštaisnība un liekulība. Latvieši ļoti mīl būt tādi kā citi un neizcelties. Tas pats ar tām matu krāsām, savas blondās pakuliņas kultivē par skaistumu, bet rudmates "nepatīk un viss". Nespēja izkāpt ārā no čaulas, pieņemt citus, būt draudzīgiem. Arī stils apģērbā latviešiem ir tāds pieticīgs, ieciklējušies uz street style un visas kultivē to par baigo gaumes kalngalu, bet citus ignorē vai apsmej.

Es priecājos, ka tādi nav visi, bet liela masa ir gan. Pat tagad tas skandāls ar prezidenta padomnieci Egli, palasiet komentus - viena daļa saka, ka malacis, sieviete labākajos gados un visi ir cilvēki, bet citi atkal postulē savu aizspriedumaino nostāju, ka "statuss" prasa arī privātajā dzīvē būt svētulei. Ļoti nepatīk tā liekulība, tas cinisms.
01.02.2012 20:23 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Meitenes, bet jūs reālajā dzīvē saskaraties ar to, ka latvietim otrs latvietis ir mīļākais saldēdiens? Ja jā, tad kā tas ir noticis?
01.02.2012 21:02 |
 
Reitings 43
Reģ: 11.11.2011
Un vēl par tēmu, es nesaprotu kas mums ir, bet visur latvietes vietā vai nevietā uzsver un ievieto vārdu "kvalitāte". Mums laikam ir kādi kompleksi vai morālā trauma, ka mūždien jāuzsver "kvalitatīvas rotiņas, kvalitatīvs krēms, kvalitatīvs mētelis vai apavi...". Tas jēdziens ir ļoti abstrakts un nekur nav nodefinēts, kas tas ir, bet mūsu latvietes mūždien to savieno ar augsto cenu un brendiem. T.i. Chanel kosmētika būs kvalitatīva, protams, bet Drogos nopērkamā Džonsona produkcija nebūs.. Vārdu sakot tiek nepārtraukti mērīti "krāniņi". :D Vēl mani sajūsmina tās rotu darinātājas un visādu hand made apģērbu, rotaļlietu un aksesuāru darinātājas. Savas rotas un preces tā izskaistina vārdos "īpaši darinātas", "kvalitatīvas un elegantas, īpaši smalkas..." utt... kaut gan tie visi izstrādājumi nearko neatšķiras no Hyper Maximas stendos pieejamās bižutērijas.
Es neesmu pret tiem, kas kaut ko taisa, bet ļoti nepatīk tas snobisms, tā vizdegunība pataisīt savējo par gaumes, smalkuma etalonu, kaut gan izejmateriālie ir tie paši no ķīnas.
01.02.2012 21:13 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
man ir nācies, un daudz. sākot jau ar pasēdēšanu pie radiem, kur tiek aprunāti otras puses radi ( tad nu varu sēdēt un muļķīgi smaidīt .. jāā, tā nu viņiem tur iet :D nav manā stilā analizēt kādi auto uz firmas vārda sapirkti, kur kkas ar nekustamajiem īpašumiem nomuhļīts un cik iebāzts kabatā utt. )
tāpat ļoti bieži jūtu, ka mani "apskauž". un pat ne tādēļ, ka justos kā superstārs. nešaubos, ka no malas mana dzīvīte izskatās dikti rožaina ... tikai neviens jau nezina, cik pudu sāls patiesībā izēsti, jo neemsu no tiem, kas činkst cik grūta dzīve. tā kā studēju ārzemēs - bieži nākas dzirdēt - tev jau tur tāda labā dzīve, tā un šitā ... tajā pašā laikā nedēļām dzīvots uz vieniem makaroniem vien ... tāpat arī šeit, kur studēju, latvieši ir nu ja tā saka - ne pārāk izpalīdzīgi viens otram; tuvākajiem draugiem varbūt jā, bet visumā - drīzāk nepalīdzēs, pat ja varēs, nekā palīdzēs.

bet nu bulgāri, piemēram, ir vēl krietni lielāki savējo ēdāji nekā mēs :D tur jau reāla kaitniecībā iet vaļā, ne tikai vārdi.
01.02.2012 21:16 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010

aguciitis-raudupie-latviesu milakais ediens ir otrs latvietis! sali pat nevajag! garsigs tapat/.


Nopietni, tiešām tā domā? Murgs kaut kāds, tad starp kādiem cilvēkiem jūs esat? Nekad nesapratīšu šo domu gājienu! Latvieši ir ļoti normāli cilvēki!
01.02.2012 21:19 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
man patiesībā, no visām nācijām, ar ko esmu saskārusies, latvieši liekas visjaukākā. Vācieši un zviedri vēl liekas ok bet citi... dienvidnieki par skaļu, francūži pārāk uzspēlēti, slāvi jūtas kā pasaules valdnieki, lietuvieši kaut kādi urlas, briti aprobežoti. Nerunāju par visiem, bet kaut kāda kopēja iezīme veidojas.
01.02.2012 21:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits