mazā nabadziņa sindroms.

 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010

palasīju Bifeļa diskusiju ar haltūriņas piedāvājumu un mani patiesībā šokēja daudzu meiteņu uzbrukumi par autores slinkumu, nevaļību un vēl labāk - cilvēku paverdzināšanu.

tagad iedomāsimies pāris situācijas...

1. variants. jūs esat deputāte un ieņemat augstu amatu kādā no ministrijām. kā zināms, deputāti ir muļķi, zagļi utt. viņus tas tik vien interesē, kā aptīrīt tā jau trūcīgā pilsonīša kabatas un dāļāt prēmijas sev un izdevīgiem kolēģiem.

2. variants. jūs esat uzņēmēja, jums pieder firma ar stabiliem ienākumiem un pietiekami plašu atpazīstamību. ir vajadzīgi jauni darbinieki. taču, kā zināms, Latvijā ir milzu bezdarbs, nav iespējams atrast labu darbu, ja vien nav "blats" kādā uzņēmumā. visi tie vadītāji jau "iebīda" tikai savus radus, draugus un paziņas.

3. variants. Jums gadījies piedzimt visai naudīgā ģimenē, kam turklāt ir ķēriens uz esošās naudas pavairošanu, veidojot jaunus uzņēmumus, sponsorējot dažādus pasākumus utt. taču kā zināms, bagātnieku bērniņiem pietiek vien izmācīties prestižajā skolā un pārējo laiku vadīt izklaidējoties ar draugiem un aizliegtām vielām. strādāt? priekš kam? mantojums tapat ir garntēts, un ja jāizdara kāds sīks darbiņš var taču noalgot kaut vai dzērāju, kas pērnās lapas manā pagalmā sagrābs par pudeles tiesu.

šeit mēs redzam dažādus stereotipus, kas radušies saistībā ar to, kā lielākajai daļai no mums nav - naudu lielos apmēros. taču mani interesē pavisam godīga atbilde - vai pirmajā situācijā jūs neizmantotu iepēju sev izmaksāt prēmijas, apzinoties, ka "pavalstniekiem" dzīve nav tik viegla? vai otrajā situācijā jūs rīkotu atklātu konkursu un pieņemtu svešinieku, zinot, ka kāds no jūsu paziņām ir bez darba, vai saņem mazāk, kā vēlētos? vai trešajā situācijā jūs tiešām savas lapas grābtu paši, ja kāds, kam noderētu atbalsts to varētu darīt jūsu vietā, gūstot labumu gan sev, gan jums?

29.04.2011 01:35 |
 
Reitings 72
Reģ: 10.06.2010
pārlasīju arī to diskusiju un sapratu, ka mums apkārt ir šausmīgi daudz "nīdētāju, kam naudas nav" un paši neko negrib darīt!
piemēram, es pati labāk samaksāju kādam, lai man dzīvokli iztīra, jo man to nepatīk darīt, jaa - man laiks atrastos sakopt savus 50 m2, bet es negribu, un ja varu kādam samaks, kadel ne! tadel es stradaju un pelnu, lai varetu dariit to kas man patik un nedariit to ko man absoluuti negribas! un nav ko niideet un maaciit citus, ka to var pats izdariit, ja cilveeks gribeetu pats to izdariit, tad vinjss nepiedaavaatu haltuuru! un cilveeks, kuram tieshaam to naudinju vajag un gribees nopelniit atsauksies uz sho piedaavaajumu lieki neniidot un savas negatiivaas emocijas uz piedaavaajuma autori neizgaazzot!
29.04.2011 12:53 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Nelasīju visu, bet:
1) Jā, es MŪSU VALSTĪ grābtu tikai sev, jo ja mēģinātu kaut ko mainīt, mani novāktu, jo šeit ir izveidojusies sistēma, kurā kaut ko mainīt nav iespējams, gandrīz.

2) Par uzņēmēju - mēģināju strādāt pie radiniekiem, kuriem ir bizness, bet sapratu, ka labāk pakārties :) Tāpēc sev uzņēmumā varbūt pziņas vēl paņemtu, ja viņš kaut ko macēs vai arī būs spējīgs iemācīties, bet radus - NEEEE, NEEEEE< NEEEEE! Un vēl atkāpē- par jautājumu, vai es maksātu baigi daudz - nezinu, skatoties no peļņas un uzņēmuma, nevīs tikai no tā, ka esmu uzņēmējs. Man mammai, kad bija biznesiņš, viņa vienai pērdevējai maksāja vairāk nekā atstāja sev vienu laiku, tāpārdevēja gribēja vēl, vēl, vēl, uzmeta mammu, un tad vairākus gadus sedēja bez darba - tāpēc nezinu, vai būtu laba darba dēvēja - rūgtā pieredze :)
3) Kad augu, man bija vairāk naudas nekācitiem klases biedriem (tas bija 90.0 sākumā, esmu vecā, un tad īpaši mazpilsētā labi gāja tikai uzņēmējiem, kurius visi par to ienīga :)), ienāca prātā kādam no kabatas naudas samaksāt par mājas uzkopšanu, jo negribējās, palika kauns ja i bogu, kaut nauda, ko samaksāt bija, un vēl es kā ideote visiem pirku končas, atdevu savus flomasterus un aicināju mājās spēlēt "pristavkas", jo citi tādu brīnumu vispār acīs nebija redzējuši, un vēl es kategoriski atteicos ģergties uz sklolu šikāk nekā citi.

Tas par mani, bet cilvēki mēdz būt dažādi :)
29.04.2011 12:54 |
 
Reitings 72
Reģ: 10.06.2010
un veel, meitenes te apgalvo, ka sev preemiju neizmaksaatu un es piekriitu aptuveni 50 % cilveeku taa domaa, jo vinjiem nekad nav bijushas ssaadas iespeejas sev kaut kaadas preemijas izmaksaat, bet tad kad pienaak situaacija, kad var kaut ko panemt sev, tad puse no shiem godiigajiem tomeer nnem sev!
jo nauda maina cilveekus un vinju domaashanu!
29.04.2011 13:00 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
nauda nevīs maina cilv;ekus, bet rāda uz āru viņu īsto būtību - tāpēc kāds tpa mainās uz labo, kāds - uz slikto pusi :)
29.04.2011 13:05 |
 
Reitings 108
Reģ: 29.01.2009
1. situācija - es noteikti tajā neatrastos (nebūtu ne deputāte, ne vienkārša ierēdne, jo nav nekā garlaicīgākā par to), bet par prēmijām - izmaksāt tās vienkārši tāpat nav nemaz tik viegli, protams, nav neiespējami. ja esi augstā amatā, priekš kam maksāt sev, ja nav par ko, jo visu smago darbu izdara pati apakša?! to es nekad neesmu sapratusi, ka cilvēkus, kuri vissmagāk strādā, nenovērtē nekad.
2. situācija - draugus un radus neņemtu, viennozīmīgi, jo negribu čakarēt attiecības. atklāts konkurss un piemērotākais kandidāts, kurš noteikti nebūs ne draugs, ne radinieks.
3. situācija - par to grūti spriest, jo neesmu dzimusi naudīgā ģimenē un kāda ir mana attieksme pret lietām, tāda tā ir (savādāku grūti iedomāties), un parasti pati esmu darījusi, bet pieņemu, ka, ja man būtu slinka pakaļa vai citas ģēlas, kādēļ nealgot kādu citu, kas izdara nepieciešamo?! (tiesa gan, labāk pašai izdarīt, jo vienmēr ir sajūta, ka citi nevar izdarīt tik labi kā es vai arī tā, kā man vajag :-D )
29.04.2011 13:07 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Cik sapratu, ka pati autore uz visu atbild:
1) Jā
2) Jā
3) Jā :D
29.04.2011 13:13 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Esmu šausmīga, mantkārīga, negodīga un tā tālāk, bet bez liekuļošanas varu pateikt, ka jā, es noteikti sev neatteiktu kādu bonusiņu. Tāpat arī, ja man būtu brīvas vakances un kāds no maniem draugiem vai tuviniekiem būtu atbilstošs tam darbam, noteikti ņemtu sev tuvos cilvēkus, jo viņi un viņu labklājība man ir svarīgāka nekā svešinieki.
Uzskatu, ka katram pašam jācīnās par vietu zem Saules. Kā tajā teicienā "dzīve ir kartupeļu lauks. kurš lielāks cūka, vairāk izrok". Neizmaksāšu es sev kādu prēmiju, to sev izmaksās kāds cits. Naivi būtu domāt, ka tā nauda aizkavētos un nonāktu, piemēram, kādā bērnu namā vai veco ļaužu pansionātā.
29.04.2011 13:33 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
taurenīt, jā :D
29.04.2011 13:41 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Bet saistības ar Buļā diskūsiju tomēr īsti nav, vai es neredzu :) :) Ko autore gribēja teikt, ka ja ir iespēja visu izmāntot sev un tuvienieku labā, tas ir arī jādara -, bet citiem jāatmet kapeikas :)

Vai, ka meitenes ir devīgas tikai komentos, bet dzīvē būtu tik pat skopas un rausīgas... Pie tā, deputāti mums vispār atsevišķais "Brīnumstāsts " :)
29.04.2011 13:45 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
taurenīt, es nekur neesmu apgalvojusi, ka citiem jāatmet kapeikas. taču uzskatu, ka ja ir kaut kāda naudas plūsma, tā būtu maksimāli jānotur ģimenes lokā. ne jau pērkot poršus un jahtas, bet kaut vai radot iespējas bērnus sūtīt prestižās skolās.
29.04.2011 14:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits