Pases kopija

 
Reitings 177
Reģ: 19.06.2010

Sākšu strādāt par viesmīli Vecrīgā klubā.

Klubs diezgan aizdomīgs (iepriekšējā diskusijā jau biju rakstījusi, ka, iespējams, velk uz konsumāciju), algu saņemšu skaidrā naudā, lai nav jāmaksā nodokļi.

Tātad, nodokļu grāmatiņas nebūs, bet man esot jāatnes pases kopija.

Cik zinu, darba devējiem nav juridiska spēka, lai lūgtu pases kopiju, bet, palasot internetā, konstatēju, ka darba devēji šīs kopijas tomēr prasa.

Gribēju noskaidrot, kā ir ar Jums - vai pases kopijas ir lūgtas? Vai esat iesniegušas?

18.04.2011 03:32 |
 
Reitings 177
Reģ: 19.06.2010
O, tik daudz atbildes ienākušas - liels paldies, meitenes! :)

Kopiju iesniegšu aprakstītu - nolūks, kāpēc iesniegta, kam iesniegta, datums. Pases numuru varbūt arī varētu aizkrāsot - paldies par ideju! :)
19.04.2011 22:46 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Visos darbos esmu straadaajusi likumiigi un maksaajusi nodokljus, un vienmeer, staajoties darbaa, darba deveejam esmu iesniegusi pases kopiju.
19.04.2011 22:50 |
 
Reitings 1774
Reģ: 30.01.2009
Kaut kur nesen tak izskanēja, ka darba devējs grib pases kopiju jau darba pārrunās. Nu sorry, es kopiju iesniegtu tikai pēc darba līguma noslēgšanas un, ja Tev darba līgums nav paredzēts, tad nekāda personas lieta lai neieviešas nemaz.. Ātrāk nekā, ne apsrakstītu, ne neaprakstītu!
19.04.2011 23:00 |
 
Reitings 160
Reģ: 29.01.2009
Tie darba devēji vienkārši nezin, ka nedrīkst tās pases kopijas prasīt :).
Tu viņam tā arī pasaki - uzrādīt gan vajag, lai pieraksta visus datus un miers.
Pirms nedēļas man Swedbank paņēma pases kopiju, pateicu, ka vispār nedrīkst ņemt, arī nedeva uzraksīt, kam tā kopija domāta.
Darbam devējam tā arī pasaki - ka VID noteikti neprasīs pases kopiju, jo viņi jau gan zina, ka nav jābūt tai kopijai.
Kas par klubu, ja nav noslēpums ;)?
22.04.2011 13:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits