Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zinošajām! :)

 
Reitings 136
Reģ: 29.01.2009

Sveikas, meitenes!

Kādu stundu sēdēju lasīju te visas cosmo diskusijas par veselīgu dzivesveidu, ēšanu utt.

Tad man radās jautājums, ko tad īsti gatavot? Uzrakstīt, ēst dārzeņus utt, man neko neizsaka. Gribu dzirdēt no tām, kuras gatavo garšīgas, bet veselīgas receptītes, kuras, protams, nav īpaši sarežģītas. (l)

Ceru, ka neskoposieties ar saviem virtuves brīnumiem! :-D :-P

06.04.2011 22:48 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
man garšo viegli secept rīsus (eļļu ļoti minimāli) kopā ar visvisādiem dārzeņiem (rīvētiem burkāniem, kukurūzu, papriku) un sojas vai teriyaki mērci. Manuprāt, gana veselīgi un gardi.
06.04.2011 23:20 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
esmu vienkarsha eediena zinjaa,burkans novariits pat liksies gards :-D bet nu varu padalities ar kadu no savam eedienu receptem!
Salātiņus ja taisu tad no vajpiena biezpiena+svaigs gurķis+krabju nūjiņas un visu samaisu!

Mana super zupinja!!!
katlinja uzvara uudeni,Sagriezh krabju nujinas aplishos,burkanu kubicinjos,pievieno svaigu vai konservetu kukuruuzu,pukjkapostu,pupinju paakstis,zaljumus+pielej sojas merci.Un vāra zupinju!

Vegjetarais plovs:
Rīsus izvāra kopā ar roziinem,plumem un burkāna.Beigas pievieno dilles,petersiljus,tomaatu svaigu kurss bik sakapats lai taa sulinja iesuucas plovaa!Un protams garssvielas-chiliits,karijs ;-)

Sushi ar biezpienu vēl šad tad gatavoju.Viss tas pats iznjemot riisa vietaa lieku biezpienu,taadu peec iespeejas vaajaaku lai pieliptu pie nori lapaam!

Un mans saldeediens kuru shad tad atljaujos ir auzu parslu cepuminji kur pa vidu 2 cepumiem ielieku gotinja konfekti!!!
06.04.2011 23:27 |
 
Reitings 136
Reģ: 29.01.2009
switched on
Jā, es arī tā esmu taisījusi, man ļoooti garšo un pat draugs tādu ēdienu piekrīt ēst :-D Sagribējās pat tagad.. (l)

Jaukum,
paldies par receptītēm, īpaši gardi izklausījās tie salātiņi, būs jāpamēģina, vsp sen nav ēstas krabju nūjiņas.. :-)
06.04.2011 23:44 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
GlamShine es agrak baigi aktiivi tos salatinjus gatavoju bet kopss uzturaa zivveidiigos nelietoju,arii zupinju gatavoju bez krabiishiem :-D
06.04.2011 23:47 |
 
Reitings 106
Reģ: 07.10.2009
Saldētos dārzeņus (veikalos pieejami dažādi maisījumi vai arī viena veida dārzeņi) uzvārīt - sanāk bez eļļas, neliekt klāt arī sāli, bet aizvietot to ar kādu citu garšvielu.
Uzkodām - nomizo burkānu un grauz, nomazgā un sagriez papriku, āboli ir kraukšķīgi, gana saldi un sātīgi.
Vārīti rīsi + sautēti/tvaicēti burkāni + sautēti/tvaicēti šampinjoni.
Kuskuss(gatavots pēc receptes uz iepakojuma paciņas)+garneles+paprika grillēta cepeškrāsnī
Uzvārīt dažādas putras/putraimus - miežu, šķelto zirņu, auzu pārslu, utt.
Visādi dārzeņu salāti - kādi nu kurai garšo labāk.. paprika, gurķi, tomāti, selerijas kāti, salātlapas, redīsi, burkāni, utt. ar tiem var visādi variēt. sarīvēti burkāni+olīveļļa+saulespuķu sēklas, paprika+gurķis+balzamiko etiķis,utt.
vājpiena biezpiens-ar to var uztaisīt gan saldo ēdienu (pievieno tējkaroti ievārījuma/biolakto/kanēli/medu), gan sāļo(gurķis/redīss/dilles/lociņi).Tajā veselīgas ēšanas diskusijā viena meitene rakstīja par biezpiena-linsēklu bumbiņām,arī interesanti&veselīgi!
Olu baltumi, vārīta/sautēta/tvaicēta vistas gaļa. Griķi, pilngraudu makaroni,klāt ar kādiem salātiņiem vai vienkārši sarīvētām svaigām bietēm klāt(vai marinētām)..Jogurti tomēr nevisai ieteicami, ja tomēr vēlies, tad izvēlies labāk biolakto vai Daugavas ražojuma jougurtu(palasot tā sastāvu un nogaršojot, tiešām var just atšķirību!)
Brokastīm esmu sajaukusi pati savu musli (auzu pārslas, kviešu klijas, maltas linsēklas, žāvēti augļi (plūmes+aprikoze-sagrieztas), saulespuķu sēkliņas), to ēdu no rītiem, aplejot ar karstu ūdeni vai biolakto jogurtu vai pienu!
Gardumiņam iesaku auzu pārslu cepumus, bet tādus,kuros negāž kvantumu kviešu miltus un cukuru!
Ir jau gan jau vēl daudzas receptes,bet grūti tā uzreiz sarakstīt visas un atcerēties.
Nezinu,tikko piedzīvoju to vēdera vīrusu un vispār visu lasot,rakstot paliek slikti,tāpēc arī cenšos neēst neko ''smagu''..man lielākoties ''smagais ēdiens'' (cepta gaļa+kartupeļi, cepti kartupeļi, visādi miltu izstrādājumi,utt.)saistās ar kaut ko neveselīgu..
:-)
07.04.2011 00:05 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
Šovakar mums bija vieglas vakariņas- sautēti/apcepti puķkāposti ar sieru :-)
07.04.2011 01:20 |
 
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Brokastīs tukšā dūšā izdzer glāzi siltu medus ūdeni ar citronu. Vēl man ļoti garšo brokastīs auzu pārslas pārliet ar karstu ūdeni, pēc aptuveni 5 min., kad auzu pārslas ir uzbriedušas piegriezt dažādus augļus, īpaši garšīgi ir banāns, bumbieris un vīnogas. Var arī likt klāt žāvētos augļus un pat riekstus.
07.04.2011 13:24 |
 
Reitings 31
Reģ: 29.01.2009
Aizmirsu uzrakstīt, lai garšīgāk būtu vari pievienot karoti medu un piespiest citrona sulu, lai nebūtu pārāk saldi. :-D
07.04.2011 13:26 |
 
Reitings 289
Reģ: 15.09.2010
Saliek katlā ar ūdeni vārīties dārzeņus - burkāni iet labi kopā ar kartupeļiem, puķkāposti ar cukini (nav jāgriež kubiņos vai ripiņās). Kopā ar dārzeņiem ieliek vistas stilbiņu (stilbiņam vāroties iznāk arī buljons). Var iztikt arī bez gaļas. Kad vistas stilbiņš izvārījies, to izņem ārā. Dārzeņus var turpināt vārīt. Tikmēr gaļu no vistas stilbiņa saplēš tādas strēmelītēs. Ādu var atdot sunim. :-D Kad dārzeņi izvārījušies, tad sablenderē tos vienveidīgā masā. Izveidojas biezzupa. :-) Pieliek klāt tās vistas gaļas strēmelītes un var ņammāt iekšā. :-)
Kaut kā haosaini uzrakstīju, bet garšo labi (l)
07.04.2011 13:38 |
 
Reitings 136
Reģ: 29.01.2009
Mīļš paldies jums, mīļās! (l)
Būs kaut kas jāizmēģina :)
07.04.2011 20:51 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009
ljooooti veseliigi un nebarojoshi ir vienkaarshi izvaariit lielu porciju ar burkaaniem (ja garsho vaariiti) un izvaariitiem burkaaniem piespiest ķiplokus, pievieno daarzeņu garšvielas un beigaas eest ar kreejumu un ja ir veel dilliites pa virsu :-) taa var piestumt veederu un kaloriju zinjaa nieciigi :-)
taapat gardi izcept puķkāpostus (ar minimaalu eļļas daudzumu) un ar tiem pašiem ķplokiem un krējumu :-) mmm.. dieviigi (l) :-D
09.04.2011 16:24 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
Vakar vīrietis pagatavoja, kā viņš dēvē, improvizēto risotto- rīsi, apcepti burkāni, paprika, šampinjoni, konservēti zaļie zirnīši un kukurūza, garšvielas un viss pārliets ar saldo krējumu. Gardi :-)
09.04.2011 16:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits