Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Filozofija

 
Reitings 608
Reģ: 29.01.2009

Labrīt, šajā saulainajā svētdienas rītā. Varbūt kāda ar filozofiju ir uz TU, un varētu man piepalīdzēt šajā jautājumā-

"Ak,kur pasaulē gan notikušas lielākas bezprātības nekā starp līdzcietīgajiem?Un kas pasaulē ir nodarījis vairāk ciešanu nekā līdzcietīgo ģeķības?" /F. Nīče/

Ko autors pārmet līdzcietībai?

Paldies :)

20.02.2011 14:34 |
 
Reitings 457
Reģ: 29.01.2009
nav bijusi nekad filozofiju, bet es saprastu to, ka līdzcietība tikai vairo un atbalsta šīs žēluma izpausmes pret "cietušajiem" un tādā veidā nevis palīdz, bet gan padziļina problēmu... eh, nu izteicos murgaini... man nāk prātā, piemēram, tunelī iedodod naudiņu bezpajumtniekiem- tu atbalsti šādi to cilvēku dzīvesveidu, viņi nemaz necešas tikt laukā no tādas ubagošanas, jo viņus viss apmierina.. un tad šī līdzcietība nodara tikai postu, jo cilvēks samierinās ar savu likteni un necīnās..... :-/
20.02.2011 15:07 |
 
Reitings 6
Reģ: 02.11.2010
Es šo atziņu saprotu tā, ka paši līdzcietīgie nonāk pretrunā paši ar sevi un nesaprot, kādēļ viņi citiem palīdz. Domāju, ka pasaulē ir daudz tādu cilvēku, kas palīdz tikai, lai iegūtu sev labumu. Ir dažādas labdarības akcijas, kurās ,piemēram, 'slaveni cilvēki' ziedo naudu, jo domā, ka tas spēs vairot viņu popularitāti. Tādēļ piekrītu Nīčes vārdiem, ka līdzcietīgie iedalās vairākās grupās, kurās tikai retais nododas tam visam ar SIRDI un DVĒSELI!

P.s.Šodien neesmu savā labākajā formā, tāpēc nenāk nekādas dižās domas prātā! :-D
20.02.2011 15:10 |
 
Reitings 1
Reģ: 18.08.2010
Šajā gadījumā jāatceras, ka Nīče savos filosofiskajos uzskatos bija diezgan radikāls, atļaujoties pat paziņot, ka "Dievs ir miris". Izsmeļošu atbildi nesniegšu, bet atziņas, kas radās "uz sitiena" ir apmēram šādas: Līdzcietība kā kristietības stūrakmens. Lielākās bezprātības starp līdzcietīgajiem - krusta kari, inkvizīcijas utt... Iespējams, ka savā ziņā līdzcietība aptumšo vienkāršo cilvēku prātus un padara tos viegli manipulējamus. Līdzcietība kā kontroles instruments.
21.02.2011 21:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits