Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pieredze,padoms,ko darīt?

 
Reitings 120
Reģ: 30.10.2022
Vēršos pie Jums,mīļās forumnieces!
Man ir pirmklasnieks,kurš jaizvadā uz skolu.
Vislielākā problēma ir tad,kad jāiet uz darbu,kurš sākas 8:00 un nekādas atlaides ierasties vēlāk.
Bērnam pirmā stunda sākas 8;40.
Skola veras no 7;30,kas būtu tas laiks uz kuru vestu,lai paspētu uz darbu..
kā lai nodarbinu līdz tiem 8;40 vai kamēr atnāk kāds klasesbiedrs,lai bērnam ir ko darīt?
Nebūs grāmatu lasītājs,viedierīces aizliegts ienest pat skolā,rotaļlietas jau arī vairs nenesīs uz skolu,nav vairs bērnudàrzs..
audzinu viena,auklēm finanses nepietiek. Draudzeņu un radu ir tik cik ir ,tie paši kā vien var tā palīdz. Man palika nedēļa ko izdomāt kā saorganizēt šo visu ,jo pagaidām gan aizvest gan izņemt var palidzet.(palīgam beigsies atvałinajums)
Gaidīšu kàdu komentāru.
Paldies!
09.09.2024 05:13 |
 
Reitings 11813
Reģ: 06.07.2022
Es laikam mainītu darbu. Bērni gan vienmēr atradīs, ar ko sevi nodarbināt to stundu (kaut vai būs spiests katru rītu iepazīt sevi aiz nekodarīt), un tomēr... vai nepastāv iespēja ar darba devēju sarunāt, ka esi 8:30? Priekšniecībai taču jāpanāk pretī vientuļajai māmiņai.
09.09.2024 06:11 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.08.2024
Varbūt ir vēl kāds bērns no klases, kas tiek vests agri uz skolu un kopā var pavadīt laiku?
Var pajautāt bērnam pašam, ko viņš gribētu šajā laikā darīt, kā domā pavadīt šo gaidīšanas laiku.
Darbu gan nemainītu, ja viss pārējais apmierina, pie tam tas prasa laiku, bet risinajums vajadzīgs drīz. Pirmklasnieks izaugs un kļūs patstāvīgāks.
09.09.2024 06:39 |
 
Reitings 71
Reģ: 30.08.2024
Var laist uz skolu vienus, ja skola nav tālu.
Bērniem reizēm pirmās stundas nav. Reizēm nav pirmo divu...
Tāpat jāmāca bērnam pašam atrisināt visas situācijas.
09.09.2024 08:31 |
 
Reitings 440
Reģ: 03.08.2022
Palasi darba likumu. Darba devējam ir jānāk pretī.
09.09.2024 09:09 |
 
Reitings 324
Reģ: 14.05.2024
Inna86 @ 09.09.2024 09:09
Palasi darba likumu. Darba devējam ir jānāk pretī.

Neesmu nekad redzējusi darba likumu par to, ka vari kavēt darbu, lai aizvestu bērnu uz skolu.
Piem., es kā darba devējs varu pievert acis, ja redzu to, ka darbinieks ir labs un dara savu darbu labi, bez problēmām, vai arī paliek ilgāk darbā, ja sāk savu darbu 8.30, ne 8.00.
Es pati esmu bijusi tas bērns, kam bija jāsēž no rīta skolā, nekas traks, var izpildīt mājas darbus, pastaigāties pa skolu, pasēdēt palasīt grāmatu. Vai arī, ja ir vēl kāds no klases, kurš ātrāk ir skolā, tad var pavadīt laiku kopā. Protams, nav medus maize, bet ir kā ir.
Es iespējams aprunātos ar darbu, vai tik tiešām nevari uzsākt vēlāk darbu un kaut vai nu pusdienas laikā neiet 1h, bet 30 minūtes. Ja skola ir tuvu darbam, tad ir iespēja, lai bērns pasēž darbā.
09.09.2024 09:56 |
 
Reitings 519
Reģ: 04.09.2024
Vai skolā nav kāds stūrītis, kur bērniem spēlēties, atpūsties? Parasti jau ir kāds stūris. Zīmēt, krāsot. Bērni parasti izdomā kā sevi izklaidēt.
Mūsu pirmklasnieks, savulaik, arī bija gana agri skolā bieži vien, jo vecākiem darbs sākas agrāk nekā stundas skolā. Vienmēr bija atradis ko pasākt šajā laikā. No spēlēm kādu tetri, spēļu konsoles neder?
Katrā ziņā darbu nemainītu, ja problēma ir vien šī. Ne tu vienīgā, kam darbs sākas 8:00.
Kamēr ieiet skolā, kamēr noģērbjas, pārģērbj apavus jau paiet kāds laiks, par cik pirmklasnieki ir mazi vēl un visu dara sapņojot, lai pulkstenis ir tuvu astoņiem un tad jau sāk rasties bērni skolā. Tici man, šī noteikti ir problēma tikai tev, bērns tur problēmas nesaskata. Pirmajā klasē bērniem grūti ir iejusties skolas režīmā un tas, ka skolā ir vēl brīvais laiks spēlēm, draugiem, rotaļām, ir tikai pluss, nevis mīnuss.
09.09.2024 10:00 |
 
Reitings 519
Reģ: 04.09.2024
Inna86 @ 09.09.2024 09:09
Palasi darba likumu. Darba devējam ir jānāk pretī.

Labprāt redzētu šo pantu.
09.09.2024 10:07 |
 
Reitings 591
Reģ: 05.08.2024
Netaisi paniku pirms laika.
Tu neesi vienīgais vecāks, kam darbs sākas astoņos un neesi vienīgais vecāks, kam darba devējs nepielāgojas tavam pirmklasniekam.
Bērns ir skolā ir laikus, atradīs pats, ko sadarīt. Nebūs vienīgais bērns, skolā tajā laikā, to nu gan es varu garantēt.
Es, tavā vietā, vairāk satrauktos par to, kā izņemt no skolas bērnu, jo primklasnieki no skolas ir jāizņem galīgā nelaikā. Skolas pulciņi? Pagarinātās?
Inna86 @ 09.09.2024 09:09
Palasi darba likumu. Darba devējam ir jānāk pretī.

Parādi, kur tas rakstīts?
Pirmklasnieks ir jānogādā uz skolu, jāizņem. Tiaki retais darba devējs tev ļaus kavēt no rīt aun vēl dienā triekties prom no darba. Ja arī ļaus, reti kurš maksās par nestrādāšanu. Te izklausās, ka nauda ir jāpelna...
Vecākiem jādomā risinājums. Nav jau tā, ka neviens nezina kā ir ar pirmklanieku. Jādomā kā menedžēt jau laicīgi.
Šajā gadījumā baigo problēmu neredzu tajā, ka bērns ir agrāk skolā...Skolā vienmēr vinnētājs ir tas, kas skolā ir agrāk, nevis tas, kas ieskrien līdz ar stundas sākumu. Visas labākās aktivitātes un sarunas skolā tāpat notiek starpbrīžos, nevis stundu laikā.
09.09.2024 10:20 |
 
Reitings 703
Reģ: 28.01.2023
Citās skolā agri no rītiem ir konsultāciju stundas jeb papildstundas. Varbūt var sarunāt ar skolotajiem, ka bērns no paša rīta piemēram lēni gari iet kaut ko pamācīties? Kaut vai 2./3.klases vielu. Gan skolotāja atradīs ātri kā apstāstīt un bērns var papildīt basic uzdevumus vai izpildīt citus mājasdarbus. Ar pirmklasnieku jau tā grūti, jo tas jau vēl galīgi bērns.
Laikam es meklētu citu darbu ja priekšnieks vispār nenāk pretī un kategoriski atsakās dot tev tās 30min no rīta.
09.09.2024 13:32 |
 
Reitings 120
Reģ: 30.10.2022
Paldies par Jūsu komentāriem. :)
Tiešām panika un saprotu,ka neesmu taču vienīgā tāda!
Darba ziņā neviens tiešām nedos atlaides,darba maiņu nemaz nepieļauju,jo šādi “jāpamocas” nebūs ilgi.Nav pusdienlaiks ar kuru varētu kompensēt vēlāku nākšanu uz darbu. Noskaidrošu vai kāds vēl tiek vests ātrāk(visdrīzāk,ka neviens no klases),lai sastādītu kompāniju un tad izdomāsim ar bērnu ko lai ņem līdzi(no sērijas atļautais) ,lai nosistu laiku.
10.09.2024 22:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)