Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzturlīdzekļi no tēva

 
Reitings 2
Reģ: 25.07.2024
Čau!
Nu palūgšu dalīties ar saviem viedokļiem- kā iemācīties uzturēt normālas attiecības ar bērna tēvu pēc šķiršanās, ja viņš atsakās iesaistīties bērna dzīvē un vai iesniegt tēvu uz uzturlīdzekļiem, ja nav nepieciešamais finansiālais atbalsts.
Pašlaik valstī noteiktie minimālie alimenti 12 gadus vecam bērnam no viena vecāka ir 210 eiro, bērna tēvs maksā- 185 (jo gada sākumā uzrakstīja, ka netiek galā ar naudām un nevarēs maksāt vairāk. Es piekritu bez domāšanas, mēģinot viņu saprast, tikai pateicu, ka varbūt viņš mūsu dēlu var paņemt paciemoties kādu nedēļas nogali, (no piektdienas līdz svētdienai) lai man būtu kāds brīvaks brīdis sev, bet diemžēl, līdz šim brīdim nav bijušas nevienas nedēļas nogales, kad viņš dēlu būtu paņemis pie sevis. Uz šo momentu dēls tiek paņemts reizi pa trim nedēļām uz vienu nakti un tikai tādā gadījumā , ja dēls savam tētim pats uzprasās ciemos.
Bet es beidzot esmu nobriedusi viņu iesniegt uz alimentiem.
Padalieties ar savu viedokli šajā. Kāds ir process, lai iesniegtu viņu un vai vispār vajag.
25.07.2024 15:23 |
 
Reitings 2
Reģ: 25.07.2024
Turpinājums:
Šonedēļ pirmo reizi esmu nobriedusi viņu iesniegt uz uzturlīdzekļiem, bet vēl joprojām svārstos.
Esam šķīrušies 6 vai 7gadus, dēlam tikko palika 12 gadi un laikam man pilns mērs bija tad, kad bērna tēvs nebija pat pacenties viņu apsveikt vai uzdāvināt kaut ko( dzīvo 10 minūšu attālumā), pati biju izplānojusi ar dēlu un savu ģimeni divas dienas, lai šo tik ilgi gaidīto notikumu padarītu īpašu, bet kad otrās dienas vakarā, mašīnas atpakaļskata spogulī, dēlam ieraudzīju asaras acīs, jo tētis pateica, ka šovakar nevarēs viņu satikt un dāvanai aizbrauks pakaļ kādu citu dienu uz veikalu, tad sapratu, ka laikam pietiks būt tik iecietīgai pret bērna tēvu.
Skolas dzīvē/ mācībās tēvs nepiedalās vispār. Ne reizi kopš esam šķīrušies nav dēlu aizvedis/ atvedis no skolas vai bērnu dārza. Atceros, ka vienu reizi centos sarunāt vai izņems no dārziņa- sekoja atteikums. Drēbes vai apavus nepērk. Vārdu sakot viņu pat nevar nosaukt par tādu kā svētdienas tēti..
Gadu atpakaļ pajautāju vai nevarēs izņemt no pēcstundu nodarbībām, sekoja teksts-pati izdomāji, ka vedīsi viņu uz nodarbībām, pati domā kā aizvedīsi mājās.
Un šis ir noticis tieši pēdējo divu- trīs gadu laikā, dēlam uzmanība tiek izrādīta arvien mazāk un mazāk, attieksme ļoti toksiska, naidpilna (pret mani).
Mans dēls kā jau bērns piedod savam tēvam visu, jo viņš viņu ļoti mīl..
25.07.2024 15:23 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4217
Reģ: 31.10.2010
Acīmredzot viņš nevēlas piedalīties dēla dzīvē. Jā, tas ir ļoti skumji un gribot negribot rodas jautājums, vai viņš šo bērnu vispār ir vēlējies. Vari padot uz alimentiem un likt viņam pildīt likumā noteiktos pienākumus par sava bērna uzturēšanu, bet ne tiesa, ne kāds cits nevar viņu piespiest pavadīt laiku ar dēlu. Diemžēl.
25.07.2024 15:31 |
 
Reitings 368
Reģ: 18.08.2022
Beidz svārstīties - pieprasi uzturlīdzekļus un ierobežo max tikšanos, cik ir minimums, izrunājies ar bērnu, paskaidro, ka ja tēvs ir lohs, tad nebūs aršanas un piedāvā, satikšanās minimumu, ja bērnam ir interese, lai notiek, ja nē, lai iet tālēs zilajās, aizmirsti un dzīvo laimīga.
25.07.2024 15:34 |
 
Moderators
Reitings 4627
Reģ: 13.11.2016
1. Noteikti prasi uzturlīdzekļus. Katram ir jāuztur savus bērnus, kaut vai minimālajā apjomā. Ja viņam ir legāli ienākumi, tad jāprasa caur tiesu. Ja legālu ienākumu nav, tad pavisam vienkārši var vērsties UGF administrācijā. Taču tur uzturlīdzekļi ir mazāki, jo tā tad faktiski galvenokārt ir nauda, ko maksā pārējie nodokļu maksātāji.
2. Tur nevari piespiest viņu interesēties par bērnu. Netērē savu laiku, spēku un nervus, mēģinot to panākt. Vienkārši pieņem, ka tas tā diemžēl ir.
3. Ja viņš tomēr interesējas par bērnu un grib satikties, tad gan to nevajag kaut kā mākslīgi ierobežot.
25.07.2024 15:43 |
 
Reitings 1477
Reģ: 09.06.2024
Kādēļ gadi? protams sniedz uz uzturlīdzekļiem! Uzmanību bez viņa paša gribas nekā nedabūsi, ar to vari sākt samierināties😔 ja viņš viņam nav vajadzīgs tad arī nebūs. Diemžēl. Man paziņa šitā arī ņemās. Es viņai tā arī saku tu esi glupa, tu ar šito tikai sev prātu čakarē, viņš gan uz nsudu skops nav! Ar to vēl par maz viņa vēl veča vecākus grib visu laiku iesaistīt🙈 un tad pati raud. Vienkārši viņa nespēj to pati pieņemt, ka veča vecāki atzīst tikai viņa laulības bērnus un viņas bērnu vispār negrib, bet tā uzskata, ka bērnam vajag to vectētiņu un vecmāmiņu. Pati sev tikai gadiem ilgi prātu čakarē. Tev arī nekas neatliek kā izskatās vienkārši to pieņemt
25.07.2024 15:44 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
Pieprasi uzturlīdzekļus un normāli parunā ar bērnu, ka viņš nav ne pie kā no šī visa vainīgs, tā vienkārši ir gadījies, ka tēvam kaut kas nav kārtībā.
25.07.2024 15:51 |
 
Moderators
Reitings 4627
Reģ: 13.11.2016
elieta.lv ir gatava veidlapa uzturlīdzekļu prasības iesniegšanai tiesā.
25.07.2024 15:54 |
 
Reitings 195
Reģ: 06.02.2023
Ar varu mīļš nekļūs. Jo vairāk konfliktēsi ar bērna tēvu, jo mazāk viņš iesaistīsies un vairāk pārdzīvojumu bērnam.
25.07.2024 15:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits