Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suns agresīvs pret velo un moto

 
Reitings 9
Reģ: 11.06.2024
Sveikas!
Dzīvoju laukos diezgan tuvu ceļam. Tagad sākusies sezona visiem velo un moto. Ar velo vel neko , bet pret motocikliem suns ir kā traks. Skrien uz ceļa un rej virsū. Kā ar to cīnīties? Ir kādi ieteikumi?
Īpašums nav nožogots un tādu lielu plantāciju žogot nemaz nav izdevīgi un šaubos, ka vispār ir iespējams.
11.06.2024 19:48 |
 
Reitings 1339
Reģ: 03.11.2023
Noalgot treneri, kas brauc uz mājām un strādā ar suni.
Ja pati, tas visvieglāk būtu, ja kāds rūcina moci un tu dod našķus, kamēr suns ir mierīgs :D Prasīs laiku, bet nu reāli tā var izmācīt lietas.
Vel ir elektro kaklasiksnas, bet tas man liekas brutāli
11.06.2024 20:16 |
 
Reitings 9
Reģ: 11.06.2024
Džinga @ 11.06.2024 20:16
Noalgot treneri, kas brauc uz mājām un strādā ar suni.
Ja pati, tas visvieglāk būtu, ja kāds rūcina moci un tu dod našķus, kamēr suns ir mierīgs :D Prasīs laiku, bet nu reāli tā var izmācīt lietas.
Vel ir elektro kaklasiksnas, bet tas man liekas brutāli

Tur tā lieta, ka mājās arī ir mocis un kvadracikls. Uz to viņš nereaģē vispār. Laimīgs staigā apkārt. Liekas smieklīgi, bet tāda sajūta, ka viņš ļoti labi atpazīst skaņas. Uz saviem viņš neskrien. Bet kā svešs tā aidā.
Par kaklasiksnām runājot, jā, bija tāda doma, bet pakonsultējoties visi kā viens saka, ka suns pēc tām paliek vēl agresīvāks.
Suņu skolotājus dabût problēmas, dzīvojam tādos laukos, ka tuvumā nav nekā.
Tā pa dienu ta viss ok, kamēr darbā suns pa voljēru. Bet par spīti tad kad izlaid āra visi motociklisti kā jusdami braukā garām. Staigāt pa teritoriju pavadiņā arī liekas diezgan stulbi 🤔
11.06.2024 21:04 |
 
Reitings 985
Reģ: 13.12.2023
Apmāci pati savu suni. Iegūglē paņēmienus, pilns internets. Varbūr negaidi, kamēr paskries zem riteņiem?
12.06.2024 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 58
Reģ: 08.07.2014
Es šobrīd ar savu suni tieši to katru vakaru daru, rezultāts nāk ļoti lēnām, ir dienas, kad mums izdodas, ir dienas, kad atrodamies tur pat, kur sākām. Tas notiek pakāpeniski, vienā dienā suns tev nepārstās skriet pakaļ mocim. Bet nu principā ceļa malā trenējam pamatkomandas, dažādus trikus, vienkārši sēžam, pastaigājamies, visa pamatā našķi. Pagaidām rezultējas ar to, ka suns dzirdot auto/moto gaida manu reakciju, bet tas atkarīgs arī no tā cik viņš tajā brīdi ir fokusējies un cik tuvu/tālu esam ceļam.
Man ir uzstādīta arī radiosēta, to apguva kucēna vecumā, šobrīd tā ir uz kakla, bet nu principā nedarbojas, jo suns jau zina robežas. No radiosētas triecienu dabūjis vienu reizi, apmācījām tikai uz pīkstiena atkāpties un doties atpakaļ. Radiosētas robeža ir daudz tālāk no ceļa, tāpēc pagalmā reakcijas uz auto vai moto nav vispār.
Un liekas pilnīgi absurdi šādi argumenti- dzīvoju laukos, tāpēc kinologs nav pieejams. Šobrīd ir tik daudz online lekcijas, dažādi kinologi, kas darbojas attālināti.
Katrā ziņā, ļoti saprotu šo situāciju un varu tikai novēlēt apbruņoties ar pamatīgu pacietību un darba ieguldīšanu :)
12.06.2024 11:31 |
 
Patīk
Reitings 11244
Reģ: 18.09.2021
Zebra8769 @ 11.06.2024 21:04

Tur tā lieta, ka mājās arī ir mocis un kvadracikls. Uz to viņš nereaģē vispār. Laimīgs staigā apkārt. Liekas smieklīgi, bet tāda sajūta, ka viņš ļoti labi atpazīst skaņas. Uz saviem viņš neskrien. Bet kā svešs tā aidā.
Par kaklasiksnām runājot, jā, bija tāda doma, bet pakonsultējoties visi kā viens saka, ka suns pēc tām paliek vēl agresīvāks.
Suņu skolotājus dabût problēmas, dzīvojam tādos laukos, ka tuvumā nav nekā.
Tā pa dienu ta viss ok, kamēr darbā suns pa voljēru. Bet par spīti tad kad izlaid āra visi motociklisti kā jusdami braukā garām. Staigāt pa teritoriju pavadiņā arī liekas diezgan stulbi ?

Mans suns atpazina un atšķīra "savas" mašīnas skaņu no citām
12.06.2024 12:01 |
 
Reitings 9
Reģ: 11.06.2024
Diabolus @ 12.06.2024 11:01
Apmāci pati savu suni. Iegūglē paņēmienus, pilns internets. Varbūr negaidi, kamēr paskries zem riteņiem?

Es jau neko negaidu. Tieši otrādi mēģinu nosargāt. Internets tas ir viens , bet otrs reāla pieredze no cilvēkiem, kuri ir ar to saskārušies.
12.06.2024 12:29 |
 
Reitings 9
Reģ: 11.06.2024
Thesame @ 12.06.2024 11:31
Es šobrīd ar savu suni tieši to katru vakaru daru, rezultāts nāk ļoti lēnām, ir dienas, kad mums izdodas, ir dienas, kad atrodamies tur pat, kur sākām. Tas notiek pakāpeniski, vienā dienā suns tev nepārstās skriet pakaļ mocim. Bet nu principā ceļa malā trenējam pamatkomandas, dažādus trikus, vienkārši sēžam, pastaigājamies, visa pamatā našķi. Pagaidām rezultējas ar to, ka suns dzirdot auto/moto gaida manu reakciju, bet tas atkarīgs arī no tā cik viņš tajā brīdi ir fokusējies un cik tuvu/tālu esam ceļam.
Man ir uzstādīta arī radiosēta, to apguva kucēna vecumā, šobrīd tā ir uz kakla, bet nu principā nedarbojas, jo suns jau zina robežas. No radiosētas triecienu dabūjis vienu reizi, apmācījām tikai uz pīkstiena atkāpties un doties atpakaļ. Radiosētas robeža ir daudz tālāk no ceļa, tāpēc pagalmā reakcijas uz auto vai moto nav vispār.
Un liekas pilnīgi absurdi šādi argumenti- dzīvoju laukos, tāpēc kinologs nav pieejams. Šobrīd ir tik daudz online lekcijas, dažādi kinologi, kas darbojas attālināti.
Katrā ziņā, ļoti saprotu šo situāciju un varu tikai novēlēt apbruņoties ar pamatīgu pacietību un darba ieguldīšanu :)

Mēs jau arī darbojamies un mēģinam. Iepriekš bija vēl trakāk, skrēja pakaļ arī katrai mašīnai, jo nepatika tā skaņa. Tagad jau ar to esam tikuši galā. Uz mašīnām nemaz nereaģē. Bet moto niķi pārmācīt gan neizdodas. Arī kā kuro reizi. Varam būt diezgan tuvu ceļam un viņš nemaz nereaģē. A kuro reizi tieši otrādi.
12.06.2024 12:37 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Nekad nesapratīšu cilvēkus, kuri lieto kakla siksnu, kas sit ar strāvu. Tu vai nu ņem suni un to audzini ar humānām metodēm pie kinologa vai neņem, bet nevis ņem un moci.
Domāju, ka ar pietiekamu atalgojumu kinologs būtu gatavs atbraukt vai paši braucat. Vai paši apmācat, bet bez nehumānām metodēm.
12.06.2024 16:05 |
 
Reitings 1890
Reģ: 06.12.2023
chihiro @ 12.06.2024 16:05
Nekad nesapratīšu cilvēkus, kuri lieto kakla siksnu, kas sit ar strāvu. Tu vai nu ņem suni un to audzini ar humānām metodēm pie kinologa vai neņem, bet nevis ņem un moci.
Domāju, ka ar pietiekamu atalgojumu kinologs būtu gatavs atbraukt vai paši braucat. Vai paši apmācat, bet bez nehumānām metodēm.

nekad nesapratīšu cilvēkus, kas komentē, neko nezinot par šo visu :D
Ja kas, ar šo siksnu arī apmāca tieši kinologs :D
12.06.2024 16:20 |
 
Reitings 1381
Reģ: 13.11.2023
Nereālā @ 12.06.2024 16:20

nekad nesapratīšu cilvēkus, kas komentē, neko nezinot par šo visu :D
Ja kas, ar šo siksnu arī apmāca tieši kinologs :D

Laikam kaut kādas vecās skolas kinologi. Tā neskaitās mūsdienīga un laba "apmācības" metode.
Pat pati diskusijas autore saka, ka, konsultējoties ar citiem, ir uzzinājusi, ka vairums saka, ka tā nav laba metode. Tādēļ vēl jo stulbāk šķiet, ka dažas te tieši iedrošina.
Salīdzinājumam. Gan jau var atrast arī vecākus, kas joprojām ar siksnu sit savus bērnus, bet vairums tomēr ir pārņēmuši mūsdienīgākas audzināšanas metodes.
12.06.2024 17:51 |
 
Reitings 1339
Reģ: 03.11.2023
Nereālā @ 12.06.2024 16:20

nekad nesapratīšu cilvēkus, kas komentē, neko nezinot par šo visu :D
Ja kas, ar šo siksnu arī apmāca tieši kinologs :D

Izklausās, ka tu esi tā, kas nezina ko runā
12.06.2024 18:18 |
 
Reitings 9
Reģ: 11.06.2024
chihiro @ 12.06.2024 17:51

Laikam kaut kādas vecās skolas kinologi. Tā neskaitās mūsdienīga un laba "apmācības" metode.
Pat pati diskusijas autore saka, ka, konsultējoties ar citiem, ir uzzinājusi, ka vairums saka, ka tā nav laba metode. Tādēļ vēl jo stulbāk šķiet, ka dažas te tieši iedrošina.
Salīdzinājumam. Gan jau var atrast arī vecākus, kas joprojām ar siksnu sit savus bērnus, bet vairums tomēr ir pārņēmuši mūsdienīgākas audzināšanas metodes.

Tur tā lieta, ka mūsdienīgi suņu uzvedības speciālisti ir ļoti maz. Vairāk Rīgas puse. Un cik esmu interesējusies, neviens netaisās braukt 200km lai apmācîtu suni. Piedāvā tikai attālinātās konsultācijas. Esmu tādā bijusi- izstāsta visu forši, bet reālā dzīvē nekas tā viegli nesanāk.
Apkārtē arī ir suņu skolas, bet tās atkal atsaka, jo to specifika ir pamatzināšanas sunim. Bet mans suns atkal baiļu dēļ izrāda savu agresiju un tā ir pavisam cita specifika un ne visi ar to ņemas. Tā man izstāstīja viena skolotāja. Protams ir arī tādi kuri nemaz nav kinologi, bet ieguvuši kaut kādas zināšanas pašmācību ceļā un piedāvā savus pakalpojumus, bet vest pie tādiem, kuri savā mācībā izmanto sišanu man rokas neceļas.
12.06.2024 19:06 |
 
Reitings 1890
Reģ: 06.12.2023
Džinga @ 12.06.2024 18:18

Izklausās, ka tu esi tā, kas nezina ko runā

Es, kā reiz, tieši zinu.
Bet sēdi savā burbulī, tā būs veselīgāk Tev pašai.
13.06.2024 10:39 |
 
Reitings 1890
Reģ: 06.12.2023
chihiro @ 12.06.2024 17:51

Laikam kaut kādas vecās skolas kinologi. Tā neskaitās mūsdienīga un laba "apmācības" metode.
Pat pati diskusijas autore saka, ka, konsultējoties ar citiem, ir uzzinājusi, ka vairums saka, ka tā nav laba metode. Tādēļ vēl jo stulbāk šķiet, ka dažas te tieši iedrošina.
Salīdzinājumam. Gan jau var atrast arī vecākus, kas joprojām ar siksnu sit savus bērnus, bet vairums tomēr ir pārņēmuši mūsdienīgākas audzināšanas metodes.

Jā, es saprotu, ka mūsdienīgi tagad skaitās neaudzinātam bērnam piespraust udhs un neko nerisināt. Tāpat kā uztaisīt sunim traumas ar savu uci puci, gan fiziskas, gan morālas. Jā, ir šķirnes, kurām ar šādu siksnu nedrīkst, bet ir šķirnes, kurām tā ir ļoti laba treniņu metode. Ja gribi, varam tikties, parādīšu Tev savu suni. Garantēju- būsi pārsteigta par to, cik normāls un cilvēcīgs man ir suns.
13.06.2024 10:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits