Aizliegtais paņēmiens

 
Patīk
Reitings 536
Reģ: 02.05.2020
Dāmas, redzējāt par anonīmajiem komentāriem? Vai piedomāsiet turpmāk, ko rakstāt forumā?
21.05.2024 22:49 |
 
Reitings 405
Reģ: 19.07.2017
Nekad neesmu rakstījusi FB komentārus zem kādiem rakstiem vai video. Retu reizi zem bildēm uzrakstu kādu komentāru ar apsveikumu vai komplimentu. Nekad neesmu kādu aizskārusi ar 3 stāvīgiem vārdiem ne reāli, ne virtuāli. Bet, esmu strādājusi vidē, kur tā ir norma un izgāzt savu žulti uz jaunākiem vai citādiem ir o.k. Tādi cilvēki nekad nemainīsies, jo viņiem pa dzīvi viss ir slikti. Darbā vēl kaut cik spēj savākties, bet līdz ko tiek virtuālajā vidē, tā kļūst par ķēniņpils karaļiem. Es nekad nesapratīšu kas jānotiek galvā, lai vispār kādam rakstītu tādas preteklības. Es saprotu, ka var nepatikt cilvēks. Nesveicini, nerunā, nepievērs uzmanību. Bet nē. Speciāli ir jākasās. Jāizsaka sava pieckapeika.
Man, piemēram, Elīnas dzīve neuzrunā. Jā, es sekoju, varu izteikt konstruktīvu kritiku, kas mani neapmierina vai ko darītu savādāk, bet vakardien pat pamanīju FB rakstu no izpletņlēkšanas, ome gados komentē "saģērbusies kā mauka, pretīgi skatīties". Vai kāds cits onkulis "es ar tādu silikonu negulētu ". Es nesaprotu, vai viņiem labāk paliek no tās žults? Vai pasit sev pa plecu, ja kāds viņu komentāram piespiež like? Cik daudz brīvam laikam jābūt, lai ķengātu virtuāli citus, bet paši visdrīzāk tup dīvānā pie mātes vai uz pabalstiem. Tieši tāpat Magone. Var nepatikt, var riebties tas viņas pāķiskums un patiesums, bet komentāros ir tik daudz riebīgu komentāru, ka nevaru saprat, kura vairāk žēl, tas kurš komentē vai tas, kuru komentē. Pieturos pie tā, ka vai nu labu vai neko. Es varu aprunāt klačas pēc ar kolēģi kādu personāžu, bet arī ne ar tādu žulti kāda ir virtuālajā vidē.
22.05.2024 10:39 |
 
Reitings 982
Reģ: 09.01.2024
Minelūše @ 22.05.2024 10:31
Bet ko var darīt, ja konkrētais cilvēks patiešām ir tāds, kā viņu nosauc? Ok, nesauks par m...u, sauks par netikli, vieglas uzvedības sievieti - tā būs labāk? Šie apzīmējumi ir sinonīmi, pamatdoma jau nemainās. Dažas lietas ir vienkārši fakta konstatēšana. Es domāju, ka aizliegt nosaukt cilvēkus par tādiem, kādi viņi ir, arī nav pareizi.

Nu labi, bet pieņemsim, par šādiem izteikumiem kādu iesūdz tiesā par goda un cieņas aizskaršanu un apmelošanu. Kā aizstāvēsieties tiesā, kādus pierādījumus nesīsiet? Blociņa pierakstus, ar cik daudz cilvēkiem ir gulējusi šī aizskartā persona? 😄 Tas jau ir subjektīvs viedoklis, ko nozīmē vieglas uzvedības persona, kādam tad ir jābūt bodycount, lai tas apstiprinātos? Tas ir neglaimojošs izteikums jebkurā ziņā.
22.05.2024 10:44 |
 
Reitings 182
Reģ: 03.03.2024
mokabezpiena @ 22.05.2024 10:44

Nu labi, bet pieņemsim, par šādiem izteikumiem kādu iesūdz tiesā par goda un cieņas aizskaršanu un apmelošanu. Kā aizstāvēsieties tiesā, kādus pierādījumus nesīsiet? Blociņa pierakstus, ar cik daudz cilvēkiem ir gulējusi šī aizskartā persona? ? Tas jau ir subjektīvs viedoklis, ko nozīmē vieglas uzvedības persona, kādam tad ir jābūt bodycount, lai tas apstiprinātos? Tas ir neglaimojošs izteikums jebkurā ziņā.
tiesa rupeklim būtu japierada ar faktiem ka lūk tā sieviete
ir mauka jo gulēja ar simt veciem
Ar foto un video faktiem!!
Tāpat ka slepkavas notiesā tikai ar pierādījumiem,nevis simt tantes teica ka viņš nogalināja ! Rupjo komentaru var ar ekrāna skrinu pierādīt !
22.05.2024 11:07 |
 
Reitings 982
Reģ: 09.01.2024
Vispār man šis temats par aizskarošiem komentāriem šķiet interesants, it īpaši tagad, kad par to sāk runāt televīzijā utt. Interesanti, vai tā manabalss iniciatīva kaut ko panāks. Es gan domāju, ka parakstus noteikti nesavāks. Jebkurā gadījumā cilvēki noteikti var iestāties par savu vārdu brīvību, bet jāņem vērā, ka pārlieku rupji un aizskaroši izteikumi nav ok nevienā vidē - ne dzīvē, ne internetā. Ja gribi izteikt savu viedokli, dari to apdomīgi, jo galu galā pret vārda brīvību ir arī atbildība par cieņas un goda aizskaršanu. Es būtu tikai priecīga, lasot forumā jaunākās klačas un viedokļus, ja katrs ieraksts nesaturētu trīsstāvīgus lamuvārdus. Konstruktīva kritika vienmēr būs labāka un inteliģentāka par rupjībām.
22.05.2024 11:09 |
 
Reitings 182
Reģ: 03.03.2024
mokabezpiena @ 22.05.2024 11:09
Vispār man šis temats par aizskarošiem komentāriem šķiet interesants, it īpaši tagad, kad par to sāk runāt televīzijā utt. Interesanti, vai tā manabalss iniciatīva kaut ko panāks. Es gan domāju, ka parakstus noteikti nesavāks. Jebkurā gadījumā cilvēki noteikti var iestāties par savu vārdu brīvību, bet jāņem vērā, ka pārlieku rupji un aizskaroši izteikumi nav ok nevienā vidē - ne dzīvē, ne internetā. Ja gribi izteikt savu viedokli, dari to apdomīgi, jo galu galā pret vārda brīvību ir arī atbildība par cieņas un goda aizskaršanu. Es būtu tikai priecīga, lasot forumā jaunākās klačas un viedokļus, ja katrs ieraksts nesaturētu trīsstāvīgus lamuvārdus. Konstruktīva kritika vienmēr būs labāka un inteliģentāka par rupjībām.
Ja te neļautu apdirst rupji un nolamāt gadiem citus,forums butu sen miris !
22.05.2024 11:11 |
 
Reitings 1280
Reģ: 15.07.2023
mokabezpiena @ 22.05.2024 10:44

Nu labi, bet pieņemsim, par šādiem izteikumiem kādu iesūdz tiesā par goda un cieņas aizskaršanu un apmelošanu. Kā aizstāvēsieties tiesā, kādus pierādījumus nesīsiet? Blociņa pierakstus, ar cik daudz cilvēkiem ir gulējusi šī aizskartā persona? ? Tas jau ir subjektīvs viedoklis, ko nozīmē vieglas uzvedības persona, kādam tad ir jābūt bodycount, lai tas apstiprinātos? Tas ir neglaimojošs izteikums jebkurā ziņā.

Tas jau ir interesanti! Pēc kura partnera tad, Tavuprāt, sievieti tā var saukt? Vai nevar saukt vispār pat, ja gulējusi ar visu rajonu?
22.05.2024 11:22 |
 
Reitings 982
Reģ: 09.01.2024
Es redditā sekoju līdzi vienam klaču subredditam par vienu ārzemju pāri. Tur ir liela auditorija, katru dienu desmitiem klaču ierakstu un simtiem komentāru. Bet! Tur moderatori ir izveidojuši konkrētus noteikumus - nedrīkst apsmiet par izskatu, ķermeņa aprisēm, nedrīkst izmantot aizskarošas rupjības - ja to darīsi, uzreiz bans. Un joprojām tas subreddits eksistē, cilvēki māk izteikties asi un skarbi, smieklīgi un pamatoti. Iemesls, kādēļ ir tādi noteikumi - jo ir bijis gadījums, kad tā foruma izveidotājus iesūdz tiesā par to, ka tas ir aizskaroša rakstura. Tādēļ visu uzrauga kārtīgi. Domāju, ja kādreiz šim forumam sanāktu tādi sūdi, tad moderatori arī kārtīgāk filtrētu, kas te tiek apspriests. Un varbūt pat tā būtu labāk.
22.05.2024 11:23 |
 
Reitings 982
Reģ: 09.01.2024
Elīzīte12345 @ 22.05.2024 11:22

Tas jau ir interesanti! Pēc kura partnera tad, Tavuprāt, sievieti tā var saukt? Vai nevar saukt vispār pat, ja gulējusi ar visu rajonu?

Ne man kāda daļa, ar cik kurš ir gulējis. Kaut vai ar 100. Par mauku nekad nevienu neesmu saukusi (vismaz publiski), jo tā nav mana darīšana. Iedomājies, cik vienkārši? 😄 tas ir subjektīvs un nenosakāms lielums. Vienai 5 partneri būs mauciski, citai 1000. Iztēlojies scenāriju, kad tev prokurors prasa - kādēļ nosauci personu X par vieglas uzvedības sievieti? Ko tu atbildēsi? Jo viņa ir gulējusi ar pusi Rīgas? Nu un? 😂 Es uzskatu, ka nevienam nav tiesības līst citu seksuālajā dzīvē, tad nebūs jāizdomā kaut kādi termini, kā šos cilvēkus saukt.
22.05.2024 11:27 |
 
Reitings 182
Reģ: 03.03.2024
mokabezpiena @ 22.05.2024 11:23
Es redditā sekoju līdzi vienam klaču subredditam par vienu ārzemju pāri. Tur ir liela auditorija, katru dienu desmitiem klaču ierakstu un simtiem komentāru. Bet! Tur moderatori ir izveidojuši konkrētus noteikumus - nedrīkst apsmiet par izskatu, ķermeņa aprisēm, nedrīkst izmantot aizskarošas rupjības - ja to darīsi, uzreiz bans. Un joprojām tas subreddits eksistē, cilvēki māk izteikties asi un skarbi, smieklīgi un pamatoti. Iemesls, kādēļ ir tādi noteikumi - jo ir bijis gadījums, kad tā foruma izveidotājus iesūdz tiesā par to, ka tas ir aizskaroša rakstura. Tādēļ visu uzrauga kārtīgi. Domāju, ja kādreiz šim forumam sanāktu tādi sūdi, tad moderatori arī kārtīgāk filtrētu, kas te tiek apspriests. Un varbūt pat tā būtu labāk.
Moderatori te paši aizskar citus! Ja kas arī viņiem nāktos tiesā atbildēt par goda un cieņas aizskaršanu .Paveicies ka visiem slinkums ar šiem te sūdiem ņemties !
22.05.2024 11:30 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
Minelūše @ 22.05.2024 10:31
Bet ko var darīt, ja konkrētais cilvēks patiešām ir tāds, kā viņu nosauc? Ok, nesauks par m...u, sauks par netikli, vieglas uzvedības sievieti - tā būs labāk? Šie apzīmējumi ir sinonīmi, pamatdoma jau nemainās. Dažas lietas ir vienkārši fakta konstatēšana. Es domāju, ka aizliegt nosaukt cilvēkus par tādiem, kādi viņi ir, arī nav pareizi.

Nu kā, fakta konstatēšana … reāli jau tie komentētāji nezina kāda ir patiesība, tie visi ir minējumi, pieņēmumi, nekas no tā nav fakti.
22.05.2024 11:33 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
chihiro @ 22.05.2024 10:02

Par "stulbo mauku" - es zinu, ka ir cilvēki, kas ne internetā, ne dzīvajā nelamājas vispār, bet es laikam neesmu tik inteliģenta un mēdzu lamāties, un domāju, ka šādi vārdi ir vietā noteiktās situācijās.
Bet atkal - kas man liekas situācija, kur nolamāties var, citam tā nešķiet un otrādi - arī es aizstāvu dažas personas no citu apvainojošiem vārdiem. Viss ļoti subjektīvs.
Protams, vislabāk būtu mazāk komentēt par citiem cilvēkiem.

Nevaru iedomāties nevienu situāciju, kurā būtu ok tā lamāties. 🤷‍♀️
22.05.2024 11:34 |
 
Reitings 1280
Reģ: 15.07.2023
mokabezpiena @ 22.05.2024 11:27

Ne man kāda daļa, ar cik kurš ir gulējis. Kaut vai ar 100. Par mauku nekad nevienu neesmu saukusi (vismaz publiski), jo tā nav mana darīšana. Iedomājies, cik vienkārši? ? tas ir subjektīvs un nenosakāms lielums. Vienai 5 partneri būs mauciski, citai 1000. Iztēlojies scenāriju, kad tev prokurors prasa - kādēļ nosauci personu X par vieglas uzvedības sievieti? Ko tu atbildēsi? Jo viņa ir gulējusi ar pusi Rīgas? Nu un? ? Es uzskatu, ka nevienam nav tiesības līst citu seksuālajā dzīvē, tad nebūs jāizdomā kaut kādi termini, kā šos cilvēkus saukt.

Nu Tu pati labi zini atbildi uz šo jautājumu. Daba visu ir "iekārtojusi" tā, lai pirmais vīrietis sievietes mūžā būtu un arī paliktu vienīgais. Tāpēc arī sievietēm, kuras izvēlas palikt ar savu pirmo mīlestību, attiecības parasti ir daudz noturīgākas nekā tām, kuras guļ ar visiem rajona krutākajiem džekiem.
Tātad atbilde uz manu jautājumu ir...
22.05.2024 11:41 |
 
Reitings 310
Reģ: 01.05.2022
Es neesmu lasījusi par šo iniciatīvu, neesmu iedziļinājusi vai sapratusi domu un mērķi.
BET
Ja Tu esi izvēlējusies būt publiska persona Sociālajā vidē, pelnīt ar to naudu katru dienu rādot sevi un savu apkārtni, tad rēķinies ka šim visam ir sekas... Ka saņemsim komentārus, nosodījumu- mēs neviens neesam ideāli.
Kāpēc mums atņemt vārda brīvību, tikai tāpēc ka kādi influenceri iekrīt depresijās negatīvi komentāru dēļ? Mums katram ieņemot kādu profesiju ir jāpieņem negatīvas lietas ik dienas no apkārtējiem, tāda ir izdzīvošana šajā mūsdienu pasaulē.
Protams, neiet runa par bērniem šeit, kuri interneta saņem negatīvu nosodījumu no saviem vienaudžiem, bet gan par "ietekmeļiem".
22.05.2024 11:44 |
 
Reitings 1280
Reģ: 15.07.2023
Džinga @ 22.05.2024 11:33

Nu kā, fakta konstatēšana … reāli jau tie komentētāji nezina kāda ir patiesība, tie visi ir minējumi, pieņēmumi, nekas no tā nav fakti.

Ja Tu vienu dienu redzi sievieti ar Jāni pie rokas, bet nākamajā ar Rihardu, tad tur nekādu papildu "patiesību" vairāk arī nevajag. Tur jau var konstatēt faktu.
22.05.2024 11:45 |
 
Reitings 182
Reģ: 03.03.2024
Elīzīte12345 @ 22.05.2024 11:45

Ja Tu vienu dienu redzi sievieti ar Jāni pie rokas, bet nākamajā ar Rihardu, tad tur nekādu papildu "patiesību" vairāk arī nevajag. Tur jau var konstatēt faktu.
Bērnudārza līmenis tiesa tu zaudētu !!!
22.05.2024 11:47 |
 
Reitings 1280
Reģ: 15.07.2023
Likums1 @ 22.05.2024 11:47
Bērnudārza līmenis tiesa tu zaudētu !!!

Pēc kura tad partnera, Tavuprāt, sievieti var saukt par vieglas uzvedības?
Nu es vismaz pamatoju savu apgalvojumu. Tagad Tu pamato savējo!
22.05.2024 11:50 |
 
Reitings 982
Reģ: 09.01.2024
Elīzīte12345 @ 22.05.2024 11:45

Ja Tu vienu dienu redzi sievieti ar Jāni pie rokas, bet nākamajā ar Rihardu, tad tur nekādu papildu "patiesību" vairāk arī nevajag. Tur jau var konstatēt faktu.

Bet tas ir tavs subjektīvais viedoklis, tas nav fakts. Neviens likums neaizliedz iet vienu dienu ar Jāni un nākamo ar Rihardu, bet likums gan aizliedz apsaukāt šo sievieti. Es ceru, ka tu troļļo, man ir smieklīgi. 😂
22.05.2024 11:58 |
 
Reitings 304
Reģ: 14.05.2024
Džinga @ 22.05.2024 11:34

Nevaru iedomāties nevienu situāciju, kurā būtu ok tā lamāties. ?‍♀️

Es piekrītu daudzām, ko šeit raksta, it īpaši par to, ja raksta rupjības.
Kā, piemēram., es nesekoju Kiviču ģimenei, bet cik palasīju šeit, nopratu, ka viņu sauc par vieglas uzvedības sievieti, kas, manuprāt, ir stulbi, it īpaši tas, ja viņa ir precējusies un dzīvo ar vienu vīrieti.
Īsumā, ļoti daudz esmu redzējusi komentārus, kur nepamatoti skarbi noliek cilvēku, saucot viņu par vieglu sievieti, par apaļīgu un nez ko vēl. Var būt kritika, var izteikt savu viedokli un pamatot to, bet lai ir viedoklis, nevis vienkārša nolikšana ar lamu vārdiem. Vispār nav pieņemami nevienu tā saukt un lamāties!
22.05.2024 12:05 |
 
Reitings 1280
Reģ: 15.07.2023
mokabezpiena @ 22.05.2024 11:58

Bet tas ir tavs subjektīvais viedoklis, tas nav fakts. Neviens likums neaizliedz iet vienu dienu ar Jāni un nākamo ar Rihardu, bet likums gan aizliedz apsaukāt šo sievieti. Es ceru, ka tu troļļo, man ir smieklīgi. ?

Fakta konstatēšana nav apsaukāšana. Tie visi vārdi ir apzināti iekļauti latviešu vārdnīcā, lai raksturotu seksuāli izklaidīgu sievieti. Ja netici - vari pārbaudīt.
Sievietes ir bioloģiski ieprogrammētas, lai veidotu attiecības ar savu pirmo partneri. Nevis ar otro vai desmito. Tas uzskatāmi arī parādās statistikā, kur ir redzams, kā laulības, kur sievietei vīrietis ir bijis pirmais, ir daudz noturīgākas. Tas ir fakts!
Vienīgais, Tu vēl varētu mēģināt strīdēties, ka vīrietis bija šķiršanās iniciators, bet, atkal jau, tā sieviete jau tādu pati sev izvēlējās. Neviens viņu nespieda veidot attiecības ar Čedu un ignorēt "labos" puišus.
22.05.2024 12:07 |
 
Reitings 982
Reģ: 09.01.2024
Elīzīte12345 @ 22.05.2024 12:07

Fakta konstatēšana nav apsaukāšana. Tie visi vārdi ir apzināti iekļauti latviešu vārdnīcā, lai raksturotu seksuāli izklaidīgu sievieti. Ja netici - vari pārbaudīt.
Sievietes ir bioloģiski ieprogrammētas, lai veidotu attiecības ar savu pirmo partneri. Nevis ar otro vai desmito. Tas uzskatāmi arī parādās statistikā, kur ir redzams, kā laulības, kur sievietei vīrietis ir bijis pirmais, ir daudz noturīgākas. Tas ir fakts!
Vienīgais, Tu vēl varētu mēģināt strīdēties, ka vīrietis bija šķiršanās iniciators, bet, atkal jau, tā sieviete jau tādu pati sev izvēlējās. Neviens viņu nespieda veidot attiecības ar Čedu un ignorēt "labos" puišus.

Šī ir diskusija par zaimojošiem komentāriem internetā (jā, arī kādu saukt par vieglas uzvedības sievieti ir zaimojošs komentārs). Domāju, ka šeit nevienu neinteresē tavi uzskati par to, ka pirmais partneris ir īstais un vienīgais. Vienīgais fakts ir tāds, ka likuma priekšā ar šādiem argumentiem neviens nevarētu aizstāvēties, lol. Arī vārdam “pidars”, “idiots”, “kroplis” ir definīcijas un skaidrojumi, bet tas nenozīmē, ka tu vari tā dēvēt citus cilvēkus. 😄
22.05.2024 12:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)