Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zoba izraušana

 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Sveikas!
Aizvakar man izrāva zobu. Ai kā sāpēja pēc tam. Laikam kādus 4 ibumetinus tajā dienā sadzēru. Vakar man pievienojās temperatūra 37.3. Nezinu, vai tas saistīts ar to.
Nesaprotu - man ir pamats jau satraukties un iet pie ārsta atkal, vai arī tas pāries? Lasīju,ka citi mokoties ikgāk , citi mazāk. Tūlīt jau Lieldienas, negribas visu to laiku mocīties.
28.03.2024 03:01 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.02.2024
Es tevi saprotu. Par laimi, nenonācu līdz kāda zoba raušanai, taču vairāk kā gadu ik pa laikam izjutu stipras zobu sāpes. Zāles ir tikai pagaidu variants, tāpēc iesaku pēc iespējas ātrāk aiziet pie zobārsta uz apskati, jo paciest tās sāpes nav nekādas jēgas.
28.03.2024 08:50 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
MR @ 28.03.2024 08:50
Es tevi saprotu. Par laimi, nenonācu līdz kāda zoba raušanai, taču vairāk kā gadu ik pa laikam izjutu stipras zobu sāpes. Zāles ir tikai pagaidu variants, tāpēc iesaku pēc iespējas ātrāk aiziet pie zobārsta uz apskati, jo paciest tās sāpes nav nekādas jēgas.

Problēma, ka svētkos zobārsti nestrādās. Šodien no darba ātrāk netieku. Ceru, ka tur pēc raušanas nav izveidojies iekaisums un temperatūra ir saaukstēšanās. Ikdienā nav tā, ka konstanti sāp. Ik pa laikam nepatīkama, velkoša sajūta, bet sāpēja izteikti tikai pirmo dienu.
28.03.2024 10:21 |
 
Reitings 157
Reģ: 13.02.2024
Kāds ibumetīns, Ketanovs jādzer un tam vajadzēja recepti. Un, ja lielais zobs, īso antibiotiku kursu profilaksei. Ja stipri sapampst, var arī nosmakt. Ir bijis reāls gadījums LV - Daugavpilī. Un tas tādu gudrinieku dēļ, kuri pasaka ieraut ibumetīnu, jo tas tāds sīkums vien. Ej uz uzņemšanu, piedramatizē situāciju, vismaz receptes zālēm dabūsi, kamēr tiec pie zobārsta. 21.gadsimtā nav jāmokās ar sāpēm.
28.03.2024 10:59 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Kad man rāva zobu bija pēc tam jāiedzer antibiotikas. Es uzzvanītu zobārstei.
28.03.2024 11:09 |
 
10 gadi
Reitings 2655
Reģ: 29.01.2009
Neejiet zobus raut pie zobuārsta, bet gan pie zobu ķirurga. Vīrieša. Kad man sakodiena dēļ nācās atvadīties no gudrības zobiem, es tā arī darīju. Vispār bez jebkādām sekām. Iesaku dr. Saulīti.
28.03.2024 11:42 |
 
Reitings 587
Reģ: 06.12.2023
IceCream @ 28.03.2024 11:42
Neejiet zobus raut pie zobuārsta, bet gan pie zobu ķirurga. Vīrieša. Kad man sakodiena dēļ nācās atvadīties no gudrības zobiem, es tā arī darīju. Vispār bez jebkādām sekām. Iesaku dr. Saulīti.

Nav starpības, ja abi ārsti ir adekvāti un pieredzējuši. Ir rauti 2 gudrības zobi, viens- pie ķirurga vīrieša, otrs- pie savas zobārstes. Abi iznākumi vienādi un nevienā no tiem nekādu komplikāciju.
Viss slēpjas meistarībā, jo nu, es noteikti neparakstītos uzticēt gudrības zobu, piemēram, rezidentam.
28.03.2024 18:50 |
 
Reitings 587
Reģ: 06.12.2023
Jāsāk ar to- kāds zobs? Lielais (3+ saknes) vai mazais?
Kādēļ zobs tika rauts? Vai bija sāpošs/sabojājies/vienkārši traucējošs sakodienam?
Ja rauj zobu, kas ir bijis iekaisis vai ar lielu bojājumu- jāturpina ārstēt iekaisumu ar antibiotikām, jo izraujot zobu, iekaisums pats no sevis nepazudīs.
Pirmās dienas, kamēr zoba vietā liels caurums smaganās- paskalot ar sālsūdeni vai kādu speciālu šķidrumu, jo vaļēja brūce, kurā var nokļūt jebkas (sākot ar mutes baktērijām) un sākties infekcija. Pampums ir? Ja ir pampums, tad jādodas pie ķirurga, iespējams krājas strutas jau kaut kur un tās jāizlaiž (tas varētu izskaidrot temperatūru). Miljons variantu.
Pēc pirmā rautā gudrības zoba visu atlikušo dienu pavadīju gultā ar pretsāpju zālēm, bet otrā diena jau bija bez sāpēm, ilgi sāpēm nevajadzētu būt, smaganas ātri aizvekas, vismaz jēlais pušums noteikti. Mutes dobums jākopj, cenšoties netraumēt vaļējo vietu.
Ja nav iespēja dabūt recepšu zāles, ātrais variants ir Nurofen, labi palīdz zobu sāpēm, bet ar to var izvilkt tikai pāris dienas, pretsāpenes nerisinās problēmu, ja tāda ir.
28.03.2024 18:58 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Nereālā @ 28.03.2024 18:58
Jāsāk ar to- kāds zobs? Lielais (3+ saknes) vai mazais?
Kādēļ zobs tika rauts? Vai bija sāpošs/sabojājies/vienkārši traucējošs sakodienam?
Ja rauj zobu, kas ir bijis iekaisis vai ar lielu bojājumu- jāturpina ārstēt iekaisumu ar antibiotikām, jo izraujot zobu, iekaisums pats no sevis nepazudīs.
Pirmās dienas, kamēr zoba vietā liels caurums smaganās- paskalot ar sālsūdeni vai kādu speciālu šķidrumu, jo vaļēja brūce, kurā var nokļūt jebkas (sākot ar mutes baktērijām) un sākties infekcija. Pampums ir? Ja ir pampums, tad jādodas pie ķirurga, iespējams krājas strutas jau kaut kur un tās jāizlaiž (tas varētu izskaidrot temperatūru). Miljons variantu.
Pēc pirmā rautā gudrības zoba visu atlikušo dienu pavadīju gultā ar pretsāpju zālēm, bet otrā diena jau bija bez sāpēm, ilgi sāpēm nevajadzētu būt, smaganas ātri aizvekas, vismaz jēlais pušums noteikti. Mutes dobums jākopj, cenšoties netraumēt vaļējo vietu.
Ja nav iespēja dabūt recepšu zāles, ātrais variants ir Nurofen, labi palīdz zobu sāpēm, bet ar to var izvilkt tikai pāris dienas, pretsāpenes nerisinās problēmu, ja tāda ir.

Nav gudrības zobs, bet lielais, parastais kaula zobs. Bija šis viens izaudzis burtiski aiz zobu rindas(zinu, skan dīvaini, bet tas iedzimts - mammai, vecmammai bija) vienvārd sakot lieks un bojāts. Izrāvu.
Raušanas process laikam kādu pusstundu vai vairak bija, jo piekļūt nebija tik viegli. Pēc tam uzlika arī šuves.
Tagad it kā ir labāk, bet tāpat ik pa laikam iessāpas un vispārēji liels nogurums. Uzpampusi smagana vai vaigs nav. Redzēs kā būs tālāk. It kā 3šā diena jau, bet pilnīgi labi nejūtos, ēst praktiski varu tikai uz otras puses un mīkstu barību.
28.03.2024 19:10 |
 
Reitings 587
Reģ: 06.12.2023
Stjuarte @ 28.03.2024 19:10

Nav gudrības zobs, bet lielais, parastais kaula zobs. Bija šis viens izaudzis burtiski aiz zobu rindas(zinu, skan dīvaini, bet tas iedzimts - mammai, vecmammai bija) vienvārd sakot lieks un bojāts. Izrāvu.
Raušanas process laikam kādu pusstundu vai vairak bija, jo piekļūt nebija tik viegli. Pēc tam uzlika arī šuves.
Tagad it kā ir labāk, bet tāpat ik pa laikam iessāpas un vispārēji liels nogurums. Uzpampusi smagana vai vaigs nav. Redzēs kā būs tālāk. It kā 3šā diena jau, bet pilnīgi labi nejūtos, ēst praktiski varu tikai uz otras puses un mīkstu barību.

Bieži vien, ja ir šuves, tad ārsts iesaka padzert antibiotikas un uzraksta recepti.
interesanti, ka Jums neuzrakstīja. Bet ja iet uz labo pusi, tad būs labi, un galvenais, lai nepampst nekas. Zoba raušana tomēr nav tāds parasts pasākums, tiek traumēts žoklis, izrauts gabals kaula. Gan būs labi. Ja paliek sliktāk, vienmēr var vērsties uzņemšanā. Veselību!
28.03.2024 19:19 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.02.2024
Stjuarte @ 28.03.2024 10:21

Problēma, ka svētkos zobārsti nestrādās. Šodien no darba ātrāk netieku. Ceru, ka tur pēc raušanas nav izveidojies iekaisums un temperatūra ir saaukstēšanās. Ikdienā nav tā, ka konstanti sāp. Ik pa laikam nepatīkama, velkoša sajūta, bet sāpēja izteikti tikai pirmo dienu.
Šitā cūcība vienmēr notiek. Man arī, kad stipri sāpēja, bija Līgo svētki un Jāņi. So annoying.
28.03.2024 22:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!