RSU vai LU ?

 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2023
Sveikas , vēlos studēt māszinības un plānoju iesniegt dokumentus divās augstskolās. Protams , ka nav garantijas , ka tikšu abās , bet ja nu tomēr - kādas atsauksmes par LU un RSU ? Citi saka , ka RSU labāk , citiem tieši otrādi . Varbūt kāda mācās/ir mācījusies ? Interesē gan pasniedzēju attieksme , gan praktiskās nodarbības un mācību sistēma kopumā .
29.02.2024 18:54 |
 
Reitings 682
Reģ: 28.01.2023
Latvian pagan @ 25.05.2024 20:51

Par LU MF visticamāk ir faktu kļūda. https://www.lu.lv/studijas/studiju-programmas/bakalaura-limena-studijas/maszinibas-latviesu/?_gl=1*1np02au*global_ga*MjkxMjM4NTcwLjE2OTQyNjY4NzA.*global_ga_4NPS3E6WF9*MTcxNjY1ODIxOC4zMS4xLjE3MTY2NTgzOTQuNDUuMC4w
3 gadu studiju programma ir koledžas programma, kur ir kvalifikācijas darbs un prakse, nevis kursa darbs un diplomdarbs. Un tās ir medmāsas, tie nav ārsti. Medmāsu bakalaurs ilgst 4 gadus. Un Zinātņu mājā ir liels studiju vietu skaits.
Tik pat labi var teikt, ka mikrobiologs ir mediķis, jo ir apguvis bioķīmiju 8KP apjomā un var strādāt par laborantu analīžu veikšanas laboratorijā darboties ar gatavajiem testu komplektiem (eng: biochemical assay kits) pēc apmācības un veikt dažādu paraugu uzsējumus analītiskajās barotnēs. Bet biologs nav mediķis, lai gan ir daļa to kursu, kas ir mediķiem.
Koledžā šā vai tā būs darbs. Jo prakse ir A daļas kredītpunkti. Un tur darbu Maximā pa vasaru gan jau neieskaita.
tev vienkārši pašam pa dzīvi iekšas bija par švaku lai visu savilktu un tagad te pīksti forumā. Zeme atveries bet ir cilvēki spējīgāki par tevi un nav te jābolās ka kāds var gan studēt gan strādāt gan precēties paralēli un vel bernu piedzemdēt. Tagad tik nesàc te stāstīt ka nevar jo tas ir atklausîts jau, jo es arī to varēju un varu joprojām un tàdi ir ļoti daudz, ja tu dedz par to ko dari, neviens ceļa vējš tev nebūs traucēklis.
26.05.2024 02:16 |
 
Reitings 2460
Reģ: 22.02.2023
Nav ko runāt ar šo lūzeri, uz visu 100 atrunas.
26.05.2024 10:21 |
 
Reitings 119
Reģ: 21.06.2017
Latvian pagan @ 25.05.2024 20:51

Par LU MF visticamāk ir faktu kļūda. https://www.lu.lv/studijas/studiju-programmas/bakalaura-limena-studijas/maszinibas-latviesu/?_gl=1*1np02au*global_ga*MjkxMjM4NTcwLjE2OTQyNjY4NzA.*global_ga_4NPS3E6WF9*MTcxNjY1ODIxOC4zMS4xLjE3MTY2NTgzOTQuNDUuMC4w
3 gadu studiju programma ir koledžas programma, kur ir kvalifikācijas darbs un prakse, nevis kursa darbs un diplomdarbs. Un tās ir medmāsas, tie nav ārsti. Medmāsu bakalaurs ilgst 4 gadus. Un Zinātņu mājā ir liels studiju vietu skaits.
Tik pat labi var teikt, ka mikrobiologs ir mediķis, jo ir apguvis bioķīmiju 8KP apjomā un var strādāt par laborantu analīžu veikšanas laboratorijā darboties ar gatavajiem testu komplektiem (eng: biochemical assay kits) pēc apmācības un veikt dažādu paraugu uzsējumus analītiskajās barotnēs. Bet biologs nav mediķis, lai gan ir daļa to kursu, kas ir mediķiem.
Koledžā šā vai tā būs darbs. Jo prakse ir A daļas kredītpunkti. Un tur darbu Maximā pa vasaru gan jau neieskaita.

Mūsdienās nav medmāsas, mūsdienās ir vispārējās aprūpes māsas. Tu esi no psrs laikiem? Lai termins medmāsas paliek žurnālistiem un krieviem. Un vispārējās aprūpes māsas ir mediķi. Kamēr šitā sabiedrības daļa, kura neieredz māsas kā augstvērtīgu profesiju, tikmēr pastāvēs stigmatizācija un būs jācīnās ar citiem līdzekļiem pret šo aizvēsturisko domāšanu.
26.05.2024 11:57 |
 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2023
Paldies par atbildēm , skaidrība par to, kur neiet ir 😃😃. Tie , kas mācījušies/mācās RSU , ar kādiem CE rezultātiem un atzīmi bioloģijā pabeidzāt vidusskolu un vai tikāt budžetā ?
08.07.2024 21:25 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
LuckyStrike @ 26.05.2024 10:21
Nav ko runāt ar šo lūzeri, uz visu 100 atrunas.

Vai tev ir inženierzinātņu bakalaura grāds ķīmijā? Vai tu maz sajēdz, ko nozīmē studēt ķīmiju nevis 120KP apjomā, bet 160KP apjomā, kur pie tiem 120KP tīri ķīmijas kursiem nāk vel komplektā 40KP fizmatu studiju kursi? Labāk paskaties uz skolēnu sekmību eksaktajos priekšmetos. Pārāk labi jau neiet. Humanitārajos priekšmetos tomēr vairumam skolēnu sekmība ir augstāka.
Un vai tu saproti, ko nozīmē pilna laika klātiene? Strādāt nozīmē sevi pakļaut atskaitīšanas riskam. Un bērnus audzināt nesanāks. Nez kāpēc ķīmijas studiju programmās iet studēt 18, 19 gadus veci puiši un meitenes. 40-gadnieku tur nav. Analoģiska situācija ir biologos, kurus es pabeidzu. Vienīgi tur studentu atbirums ir zems. 60 budžeta vietas. 58 cilvēki tika pielaisti pie diplomdarba. 53 aizstāvēja diplomdarbu šopavasar.
Var jau ņirgāties, bet vai tu man esi spējīga dot darbu ķīmijā? 2 gadus es kā pliks pa nātrēm ar to ķīmiju mocījos. Vienīgi tagad man galvā ir mikrobioloģija, ķīmiju es aizmirsu. Senāk bija iespēja Olainē pabeigt ķīmijas tehnoloģijas programmu, bet vien koledžas līmenī. Iespējas tādas vairs nav. Programmu jau slēdza. Laikam arī Olainē ķīmijas tehnologos bija nepietiekams absolventu skaits, tāpēc arī koledžas programmu slēdza.
09.07.2024 07:39 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Menora @ 26.05.2024 11:57

Mūsdienās nav medmāsas, mūsdienās ir vispārējās aprūpes māsas. Tu esi no psrs laikiem? Lai termins medmāsas paliek žurnālistiem un krieviem. Un vispārējās aprūpes māsas ir mediķi. Kamēr šitā sabiedrības daļa, kura neieredz māsas kā augstvērtīgu profesiju, tikmēr pastāvēs stigmatizācija un būs jācīnās ar citiem līdzekļiem pret šo aizvēsturisko domāšanu.

Sarunvalodā ir medmāsa. Paskaties darba sludinājumos. Neesmu studējis pie medmāsām. Bet ja tu esi gudra medmāsa, tad pastudē pie ķīmijas inženieriem. Kaut vai tos C daļas kredītpunktus. Vismaz sapratīsi, kas tur notiek.
09.07.2024 07:41 |
 
Reitings 1253
Reģ: 03.11.2023
Latvian pagan @ 09.07.2024 07:39

Vai tev ir inženierzinātņu bakalaura grāds ķīmijā? Vai tu maz sajēdz, ko nozīmē studēt ķīmiju nevis 120KP apjomā, bet 160KP apjomā, kur pie tiem 120KP tīri ķīmijas kursiem nāk vel komplektā 40KP fizmatu studiju kursi? Labāk paskaties uz skolēnu sekmību eksaktajos priekšmetos. Pārāk labi jau neiet. Humanitārajos priekšmetos tomēr vairumam skolēnu sekmība ir augstāka.
Un vai tu saproti, ko nozīmē pilna laika klātiene? Strādāt nozīmē sevi pakļaut atskaitīšanas riskam. Un bērnus audzināt nesanāks. Nez kāpēc ķīmijas studiju programmās iet studēt 18, 19 gadus veci puiši un meitenes. 40-gadnieku tur nav. Analoģiska situācija ir biologos, kurus es pabeidzu. Vienīgi tur studentu atbirums ir zems. 60 budžeta vietas. 58 cilvēki tika pielaisti pie diplomdarba. 53 aizstāvēja diplomdarbu šopavasar.
Var jau ņirgāties, bet vai tu man esi spējīga dot darbu ķīmijā? 2 gadus es kā pliks pa nātrēm ar to ķīmiju mocījos. Vienīgi tagad man galvā ir mikrobioloģija, ķīmiju es aizmirsu. Senāk bija iespēja Olainē pabeigt ķīmijas tehnoloģijas programmu, bet vien koledžas līmenī. Iespējas tādas vairs nav. Programmu jau slēdza. Laikam arī Olainē ķīmijas tehnologos bija nepietiekams absolventu skaits, tāpēc arī koledžas programmu slēdza.

Tu tākā pats izkriti, jo netiki līdzi vai kur tā sāpe radās?
09.07.2024 08:07 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.04.2018
Latvian pagan @ 28.04.2024 11:17

Pirmkārt, bioķīmija nav vispārīgā ķīmija. Tā drīzāk ir kā šūnu bioloģijas tālāks atvasinājums. Otrkārt, mikrobioloģija ir vieglāka par anatomiju un cilvēka fizioloģiju, un no šiem studiju kursiem tālāk atvasinātajiem priekšmetiem. LU būtu optimāla izvēle, jo ja universitāte ir mazāk stingra, tad atbirums ir zemāks. Līdzīgi ir LU un RTU ķīmiķiem. LU atbirums ir starp 40 līdz 50%. RTU atbirums ir 70%. Gribas diplomu? Tad iet uz LU. Gribas sevi mocīt? Tad iet uz RTU.
Turklāt starp ģimnāziju un augstskolu mācību pārtraukumi nav vēlami. Jāstudē uzreiz. Tad būs labi. Turklāt strādāt nedrīkst, ja vien darbs nav nozarē kā zinātnisko publikāciju rakstīšana. Pa vasaru drīkst strādāt vien savā nozarē. Tie ir vien 2 mēneši gadā. Visādi citādi darbs noved pie slikta iznākuma. Un angļu valoda ir jāmāk. Pietam teicami.

RTU ir vislabāk, ja gribi būt noderīgs nākotnē kaut kur.
Kad biju RTU, pasniedzējs eksāmena laikā iegāja savā bunkurā blakus telpā, uzgrieza skaļi klasisko mūziku no kāda koncerta, un mēs rakstijām eksāmenu.
17.07.2024 21:59 |
 
Reitings 85
Reģ: 07.07.2020
Matilde4 @ 26.04.2024 20:20

Un ko Tavs pazīstamais saka par mikrobioloģijas un bioķīmijas nodarbībām? Kā kolokviji, eksāmeni? Kādiir šie docētāji atļauj / neatļauj špiko pārbaudījumos?

Es nezinu cik privāti šo informāciju var teikt,beeet viņu grupā bioķīmiju LU nokārtoja visi uz 7-10,viņa arī domāja ka būs sudigi,bet LU pat pasniedzēju nav un atbrauca viens tāds no DU ar "aizvietošanu" iedevēja lapas uz A4 kā testu uz 30 jautājumiem un 4 variantiem,kaut ka izlika to bioķīmiju.LU vari pat 70% neapmeklēt nu un būsi sekmīgs,ja kaut ko ierakstīt testa vai prezentāciju uz 15 slaidiem sataisīt.
20.08.2024 01:34 |
 
Reitings 85
Reģ: 07.07.2020
Daudzi uzrakstīja privāti, pēc manās paziņas situācijam ar LU,tur nekad dzīvē nevajag iet.Cilvēks 2 gadus no 4 pabeidza un no "maszinibam" bija ap 50% no medicīnas.Grafiki un praksēs tā sačakareti,ka viņa patstāvīgi gāja pa slimnīcam un meklēja kur viņu var pieņemt un 2 praksēs/4 būs amatā ka sanitāri(māsu palīgi),jo LU laicīgi neko negatavoja un tā sanāca ka studenti viņiem ir 3 reizi vairāk nekā sagatavotas praksēs vietās.Mežiņa ka programma direktore neko nedara,lai kaut ko uzlabot,jo visi sūdzas par kvalitāti un organizēšanu jau kopš 2020 gadā.Bet nekas nemainās,jo valstī sūta viņiem overrated budžeta vietas nevis RSU,jo itkā jaunās telpā pa miljoniem.Pasniedzeju nav, vajag rēķināties ka jūsu dzīvē tajos 4 gadus būs sačakareta,jo grafiki 10 reizēs mēnesī mainās.Es tā paskatījos ko viņa Latvijas Universitāte par 2 gadiem "ieguvā" un nolēmu nafig tā itkā mācīties un neko nezināt un atpakaļ uz ārsta palīgu nolēmu atgriezties,jo mani ļoti interesēja reālā medicīna un koledža kur es mācījos ar grafikiem bija ok.
20.08.2024 21:25 |
 
Reitings 754
Reģ: 05.07.2024
Bbblll @ 08.07.2024 21:25
Paldies par atbildēm , skaidrība par to, kur neiet ir ??. Tie , kas mācījušies/mācās RSU , ar kādiem CE rezultātiem un atzīmi bioloģijā pabeidzāt vidusskolu un vai tikāt budžetā ?

Man personīgi, nebija eksāmens bioloģijā. Pabeidzu vidusskolu pirms gandrīz 10 gadiem, pagājušajā gadā iesniedzu dokumentus, tiku budžetā + pie stipendijas pirmajā semestrī. Tiesa gan, pieteicos Liepājas filiālē, Rīgā noteikti cita konkurence.
22.08.2024 08:01 |
 
Reitings 754
Reģ: 05.07.2024
Latvian pagan @ 24.05.2024 09:23

Tad kāpēc RTU MLĶF ķīmijas tehnologos jeb ķīmijas inženieros bakalauros ir ap 20 absolventu? Ja, rupji runājot, studijas uzsāk 80 cilvēku. Es pa vasarām strādāju. Bet kas no manis iznāca? Ķīmiķis neiznāca.
Tavai zināšanai biologiem un ģeogrāfiem ir lauka kursi vasarās. Respektīvi, mācīšanās notiek ārpus universitātes telpām pa vasaru. Ir obligātie A daļas kursi un B daļas kursi. Un tos docē vasarā pēc Līgo svētkiem, pēc sesijas. Darba devēji uz diviem mēnešiem negrib redzēt cilvēku specialitātē. Protams, humanitārajiem studentiem, kas veido ap 60% visu studentu, dzīve ir vieglāka, jo nav eksakto priekšmetu, kas daudziem ir klupšanas akmens. Proti, unikāla iespēja izvairīties, no tā visa, kas skolā gāja slikti. CE matemātikā lieku reizi apliecina, ka vairums bērnu ir ar humanitāru ievirzi. Tāda epiģenētika.
Es arī ticēju, ka studenti strādā līdz nonācu RTU MLĶF. Beigās sanāk, ka studenti cīnās par sekmību. Toties ir labā vēsts. RTU neviens inženieris par studijām naudu nav maksājis. Bezmaksas studijas visiem, kuri iztur. Biezo bērni ir sīkstāki nekā trūcīgie. Un tiem skolā bija labāki panākumi, tāpēc trūcīgam bērnam stipendiju nedos. Priecājies, ka vispār tiki.
Maksas studentu starp inženierzinātņu studentiem nav. 1. kursā dažus paņem par maksu, kas pēc sesijas ir jau prom. Protams, ir prakse. Bet par to nemaksā naudu, ne visiem RTU Attīstības fonds pēc 3. kursa dod stipendiju (stipendija ir transporta un ēdiena pabalsta līmenī). Var arī atteikt.
Sacerēties, ka nu tik būs studijas, ka nu tik būs darbs, ir aplami. Augstākā izglītība nav vakarskola. Pilna laika klātiene. Laboratorijas darbi. Un mācību grāmatas angļu valodā. Vismaz man.
LU izmācīties ir vieglāk.

Jautājums bija KUR STUDĒT? Neviens neprasīja Tavus palagus rakstīt. Tu uz elementāru jautājumu nevari atbildēt, tad neraksti neko. Kādam šis interesēja? Pēc īkšķiem uz leju skaidri noprotams, ka nē.
22.08.2024 09:20 |
 
Reitings 754
Reģ: 05.07.2024
Latvian pagan @ 09.07.2024 07:39

Vai tev ir inženierzinātņu bakalaura grāds ķīmijā? Vai tu maz sajēdz, ko nozīmē studēt ķīmiju nevis 120KP apjomā, bet 160KP apjomā, kur pie tiem 120KP tīri ķīmijas kursiem nāk vel komplektā 40KP fizmatu studiju kursi? Labāk paskaties uz skolēnu sekmību eksaktajos priekšmetos. Pārāk labi jau neiet. Humanitārajos priekšmetos tomēr vairumam skolēnu sekmība ir augstāka.
Un vai tu saproti, ko nozīmē pilna laika klātiene? Strādāt nozīmē sevi pakļaut atskaitīšanas riskam. Un bērnus audzināt nesanāks. Nez kāpēc ķīmijas studiju programmās iet studēt 18, 19 gadus veci puiši un meitenes. 40-gadnieku tur nav. Analoģiska situācija ir biologos, kurus es pabeidzu. Vienīgi tur studentu atbirums ir zems. 60 budžeta vietas. 58 cilvēki tika pielaisti pie diplomdarba. 53 aizstāvēja diplomdarbu šopavasar.
Var jau ņirgāties, bet vai tu man esi spējīga dot darbu ķīmijā? 2 gadus es kā pliks pa nātrēm ar to ķīmiju mocījos. Vienīgi tagad man galvā ir mikrobioloģija, ķīmiju es aizmirsu. Senāk bija iespēja Olainē pabeigt ķīmijas tehnoloģijas programmu, bet vien koledžas līmenī. Iespējas tādas vairs nav. Programmu jau slēdza. Laikam arī Olainē ķīmijas tehnologos bija nepietiekams absolventu skaits, tāpēc arī koledžas programmu slēdza.
Traki, nu. Kas Tevi piespieda iet ķīmiju mācīties, ja nebija skaidrs redzējums kur strādāt pēc tam? Ja es eju studēt, tad ar mērķi par darba vietu, nevis nopērties kā plikam pa nātrēm ar kaut ko, kas beigās Tev pat nedod darba iespējas. Jēga no tiem izniekotiem gadiem, par kuriem tagad raudi? Neviens medaļas par to nedala, diemžēl.
22.08.2024 09:27 |
 
Reitings 17
Reģ: 22.09.2023
Esmu mācījusies abās šajās uni. Iesaku izvēlēties RSU.
27.08.2024 07:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)