RSU vai LU ?

 
Reitings 6
Reģ: 03.11.2023
Sveikas , vēlos studēt māszinības un plānoju iesniegt dokumentus divās augstskolās. Protams , ka nav garantijas , ka tikšu abās , bet ja nu tomēr - kādas atsauksmes par LU un RSU ? Citi saka , ka RSU labāk , citiem tieši otrādi . Varbūt kāda mācās/ir mācījusies ? Interesē gan pasniedzēju attieksme , gan praktiskās nodarbības un mācību sistēma kopumā .
29.02.2024 18:54 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Aniia @ 27.04.2024 17:51
Māsai uz papīra vidēji 1500€ valsts slimnīcās, ar visām piemaksām. Privātpraksēs vairāk. Jaunizceptam juristam vai ekonomistam nebūs vairāk.
Ja gribi vieglāk izbraukt cauri - LU, ja gribi arī ko iemācīties - RSU.

Tu vel pasaki, ka jāiet uz RTU, lai izmācītos par ķīmiķi. Bet uz LU, ja gribi vieglāk izbraukt cauri. Neraksti muļķības. Ieciklēties reitingos nevajag. Ir nozīme, vai diploms maz ir. Universitāte nav skola. Uzrauties uz mācību iestādi, kur ir milzīgs atbirums, ir nepatīkami. Pietam katra neveiksme nozīmē papildu slogu vecāku maciņam.
28.04.2024 11:31 |
 
Reitings 104
Reģ: 31.10.2022
Menora @ 02.03.2024 16:44
Esmu mācījusies abās, jo vienu pabeidzu agrāk, otrā turpinu studijas. Katrai ir sava specifika. Bakalauros iestāties LU ir vieglāk. Taču jau maģistros gan ir tieši otrādi. LU māszinību programma kvalitātes ziņojumos ieguvusi pēdējo vietu no visām veselības aprūpes programmām universitātē. Tātad, kvalitāte klibo. Savukārt, RSU pasniedzēji ir augstprātīgāki, vide arī vairāk vai mazāk ar milzīgu konkurenci un RSU ir noslēgtāka, piemēram, tu nezināsi, kurā vietā esi piesakoties stipendijai, savukart, LU to Tu lieliski redzēsi sistēmā un jautājumu nebūs, līdz ar to, RSU slēpj informāciju par to, cik vispār ir stipendijas. Un RSU ir slidena vide, kurā pieņem tikai izredzētos, jo tur nepatīk, ka kādam bez RSU pasniedzējiem ir viedoklis. Ja ir kāds konkrēts jautājums, droši man raksti. Atbildēšu, ja varēšu. ;)

Ļoti piekrītu. RSU it kā ir spēcīgāka kvalitātē, bet nevienlīdzīga attieksme. Savukārt, LU taisnīgāka attieksme, bet kvalitāte nedaudz kaut kur var būt zemāka.
30.04.2024 12:29 |
 
Reitings 119
Reģ: 21.06.2017
AmieB @ 02.03.2024 16:39
LU ir vieglāk iestāties. Meita bija iestājusies, bet diemžēl mācības pameta jau 1.semestrī - nevarēja apvienot ar darbu un nepatika studiju process.

tieši otrādi, RSU ir vieglāk iestāties, bet grūtāk noturēties. To visi zin. Bet, ja nevelk LU, tad nepavilks RSU noteikti.
01.05.2024 13:21 |
 
Reitings 186
Reģ: 11.02.2024
Ne viens, ne otrs
01.05.2024 13:28 |
 
10 gadi
Reitings 238
Reģ: 07.09.2013
Viennozīmīgi RSU.
Sāku apvienot ar darbu pēc pirmā gada, nebija viegli, bet var tikt galā. Kā saka- jo vairāk dari, jo vairāk laika. Galvenais visu darīt laikus un plānot savu laiku. Jo universitātē neviens Tev neskries pakaļ! Jāmācās būs, un daudz, bet tas ir to vērts.
01.05.2024 14:20 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Yuna @ 01.05.2024 14:20
Viennozīmīgi RSU.
Sāku apvienot ar darbu pēc pirmā gada, nebija viegli, bet var tikt galā. Kā saka- jo vairāk dari, jo vairāk laika. Galvenais visu darīt laikus un plānot savu laiku. Jo universitātē neviens Tev neskries pakaļ! Jāmācās būs, un daudz, bet tas ir to vērts.

Studēt un strādāt nevar. Pat skolēni ģimnāzijās mācās, nevis strādā. Vienīgi var būt brīvprātīgs darbs zinātniskajos institūtos, lai būtu iespēja publicēties. Piemēram, ResearchGate.
01.05.2024 22:02 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Menora @ 01.05.2024 13:21

tieši otrādi, RSU ir vieglāk iestāties, bet grūtāk noturēties. To visi zin. Bet, ja nevelk LU, tad nepavilks RSU noteikti.

Tas ir līdzīgi, kā LU vai RTU? LU, jo RTU ķīmiķos viss kurss izlido. Viss kurss 35 cilvēku sastāvā izlido. Bet LU ir virs 40 absolventiem. RTU beidz vien ap 20 inženierķīmiķu.
Labāk ir izvēlēties vieglāko variantu, kur vismaz diploms būs.
01.05.2024 22:06 |
 
Reitings 24
Reģ: 23.01.2024
Viennozimigi rsu
23.05.2024 00:29 |
 
Patīk
Reitings 22011
Reģ: 27.01.2021
Latvian pagan @ 01.05.2024 22:02

Studēt un strādāt nevar. Pat skolēni ģimnāzijās mācās, nevis strādā. Vienīgi var būt brīvprātīgs darbs zinātniskajos institūtos, lai būtu iespēja publicēties. Piemēram, ResearchGate.
Forši, ja Tev tāda iespēja bijusi - tikai studēt. Lielākā daļa no mums gan studē, gan paralēli strādā, gan nodarbojas ar to pašu brīvprātīgo darbu pieredzes, kontaktu utt. iegūšanai. Nav viegli, bet nav arī neizdarāmi. Miegu un sociālo dzīvi gan uz kādu laiku nāksies upurēt.
23.05.2024 01:38 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
TeaPot @ 23.05.2024 01:38
Forši, ja Tev tāda iespēja bijusi - tikai studēt. Lielākā daļa no mums gan studē, gan paralēli strādā, gan nodarbojas ar to pašu brīvprātīgo darbu pieredzes, kontaktu utt. iegūšanai. Nav viegli, bet nav arī neizdarāmi. Miegu un sociālo dzīvi gan uz kādu laiku nāksies upurēt.

Kas ir tā lielākā daļa? Pa vasarām es esmu strādājis algotu darbu kā kasieris lielveikalā. Specialitātē darba devēji studentus neņem.
Ja tu studiju laikā strādā, tad tu izkrīti. Tu runā par nestrādāšanu ar tādu skaudību. Ir studiju jomas, kur visu laiku ir jāvelta studijām. Specializācijas ir dažādas. Līdz ar to profesijas un darba pielaides ir dažādas.
23.05.2024 14:21 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
TeaPot @ 23.05.2024 01:38
Forši, ja Tev tāda iespēja bijusi - tikai studēt. Lielākā daļa no mums gan studē, gan paralēli strādā, gan nodarbojas ar to pašu brīvprātīgo darbu pieredzes, kontaktu utt. iegūšanai. Nav viegli, bet nav arī neizdarāmi. Miegu un sociālo dzīvi gan uz kādu laiku nāksies upurēt.

Man ir bijis cilvēka fizioloģijas kurss. Miegs nu gan nav tas, uz kā drīkst taupīt. Jo tu beigās esi neproduktīvs students un ir akadēmisko zināšanu robi.
23.05.2024 14:26 |
 
Patīk
Reitings 22011
Reģ: 27.01.2021
Latvian pagan @ 23.05.2024 14:21

Kas ir tā lielākā daļa? Pa vasarām es esmu strādājis algotu darbu kā kasieris lielveikalā. Specialitātē darba devēji studentus neņem.
Ja tu studiju laikā strādā, tad tu izkrīti. Tu runā par nestrādāšanu ar tādu skaudību. Ir studiju jomas, kur visu laiku ir jāvelta studijām. Specializācijas ir dažādas. Līdz ar to profesijas un darba pielaides ir dažādas.
Protams, būtu bijis jauki, ja kāds man mestu ar naudas kaudzēm, lai es varētu tikai studēt un neuztraukties par finansiālo pusi. Bet varbūt Tev derētu parunāt ar šobrīd studējošajiem - nezinu, kādā burbulī dzīvo, bet gandrīz katrs otrais būs spiests paralēli studijām strādāt, lai spētu nosegt studiju/dzīvošanas izmaksas. Un nē, ne visiem ir opcija kredīti vai turīgi vecāki.
Also, strādāju 90% no visiem studiju gadiem, paralēli studējot vienā no sarežģītākajām studiju programmām, kas eksistē, kuru absolvēju ar teicamām sekmēm - nē, es tagad neblatoju, kāda jēga to darīt anonīmi, bet tas ir piemēram, ka "ja studiju laikā strādā, tad izkrīti" ir absurds.
23.05.2024 15:01 |
 
Patīk
Reitings 22011
Reģ: 27.01.2021
Latvian pagan @ 23.05.2024 14:26

Man ir bijis cilvēka fizioloģijas kurss. Miegs nu gan nav tas, uz kā drīkst taupīt. Jo tu beigās esi neproduktīvs students un ir akadēmisko zināšanu robi.
Ir tādas studiju programmas, kur miegu nāksies upurēt tā vai tā, jo pašas studijas, uzdotie darbi un vēl papildus mācīšanās paņem visu laiku pat tiem, kuri nestrādā, tikai mācās. Parunā ar juristiem vai mediķiem. Ja mēs visi tīstītos vatē, tad mums nebūtu neviena no šiem speciālistiem, šaubos, ka viņi visi studiju gaitā gulēja 8h diennaktī.
23.05.2024 15:08 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
TeaPot @ 23.05.2024 15:08
Ir tādas studiju programmas, kur miegu nāksies upurēt tā vai tā, jo pašas studijas, uzdotie darbi un vēl papildus mācīšanās paņem visu laiku pat tiem, kuri nestrādā, tikai mācās. Parunā ar juristiem vai mediķiem. Ja mēs visi tīstītos vatē, tad mums nebūtu neviena no šiem speciālistiem, šaubos, ka viņi visi studiju gaitā gulēja 8h diennaktī.

Neticu! Mediķim ir 6 gadi studēšanas + vismaz 3 līdz 4 rezidentūra. Un tev šo gadu laikā ir jāsaglabā mentālā veselība un nedrīkst pārdegt, jo pēc tam ir jāstādā ar cilvēkiem.
Fizioloģiju neviens nav atcēlis! Pat baktērijas var nobeigties, ja tās autoklavē, jo fizioloģija darbojas. Uz miega rēķina nedrīkst ekonomēt. Viena lieta ir studēt 3 gadus. Cita lieta ir studēt 9 gadus, kas jau atbilst dokturantūrai. Un vel pasaki, ka mediķi strādā kasē Maximās un Lidlā. Nez kāpēc skolēni ģimnāzijās nestrādā.
Es RTU laikā strādāju. Bet RTU es neabsolvēju. Man pat LU ĶF paralēli studijām bioloģijā aizliedza apgūt KP ķīmiķos. Lai gan man 2 gadi nostudēti RTU inženierķīmiķos. Vienā pat vienā LU DAC ir grūti apvienot, piemēram, 25 KP slodzi semestrī eksaktajos priekšmetos. Kur nu vel darbs, kur darba devējs tevi slogos. Un štrunts, ka esi students.
23.05.2024 20:43 |
 
Reitings 682
Reģ: 28.01.2023
Latvian pagan @ 23.05.2024 20:43

Neticu! Mediķim ir 6 gadi studēšanas + vismaz 3 līdz 4 rezidentūra. Un tev šo gadu laikā ir jāsaglabā mentālā veselība un nedrīkst pārdegt, jo pēc tam ir jāstādā ar cilvēkiem.
Fizioloģiju neviens nav atcēlis! Pat baktērijas var nobeigties, ja tās autoklavē, jo fizioloģija darbojas. Uz miega rēķina nedrīkst ekonomēt. Viena lieta ir studēt 3 gadus. Cita lieta ir studēt 9 gadus, kas jau atbilst dokturantūrai. Un vel pasaki, ka mediķi strādā kasē Maximās un Lidlā. Nez kāpēc skolēni ģimnāzijās nestrādā.
Es RTU laikā strādāju. Bet RTU es neabsolvēju. Man pat LU ĶF paralēli studijām bioloģijā aizliedza apgūt KP ķīmiķos. Lai gan man 2 gadi nostudēti RTU inženierķīmiķos. Vienā pat vienā LU DAC ir grūti apvienot, piemēram, 25 KP slodzi semestrī eksaktajos priekšmetos. Kur nu vel darbs, kur darba devējs tevi slogos. Un štrunts, ka esi students.
jesus kas tev kait?😂
23.05.2024 20:48 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
TeaPot @ 23.05.2024 15:01
Protams, būtu bijis jauki, ja kāds man mestu ar naudas kaudzēm, lai es varētu tikai studēt un neuztraukties par finansiālo pusi. Bet varbūt Tev derētu parunāt ar šobrīd studējošajiem - nezinu, kādā burbulī dzīvo, bet gandrīz katrs otrais būs spiests paralēli studijām strādāt, lai spētu nosegt studiju/dzīvošanas izmaksas. Un nē, ne visiem ir opcija kredīti vai turīgi vecāki.
Also, strādāju 90% no visiem studiju gadiem, paralēli studējot vienā no sarežģītākajām studiju programmām, kas eksistē, kuru absolvēju ar teicamām sekmēm - nē, es tagad neblatoju, kāda jēga to darīt anonīmi, bet tas ir piemēram, ka "ja studiju laikā strādā, tad izkrīti" ir absurds.

Lūdzu, diploma bildi! Pasakām par strādājošiem studentiem es neticu. Tālāk par lielveikalu studiju laikā neesmu ticis. Puspabeigtus ķīmiķus nekur negrib darbā redzēt kā ķīmiķus. Pēc 3 gadiem biologos ar ievirzi mikrobioloģijā esmu aizmirsis ķīmiju. DU docē ķīmiķus, un viņiem ir daudzi kursi kā biologiem. Bet es šaubos, ka brīdī, kad sakrāšu naudu, būšu spējīgs pabeigt 3 kursā ķīmiķus. Man pat maģistratūra nespīd biologos, jo nav naudas izdzīvošanai.
23.05.2024 20:49 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
debestinaa @ 23.05.2024 20:48
jesus kas tev kait??

Vienkārši es intuīcijas līmenī jūtu, kad man makaronus kar ausīs. Strādājošs students ir izkrišana. Nez kāpēc RTU izkrīt 70% studentu. Vismaz ķīmijas tehnologos. Tas kā 3 vai 4 dienas ir kontaktnodarbības + konsultācijas, nenozīmē to, ka students diži strādās maiņu darbu izdzīvošanas nolūku vadīts.
23.05.2024 20:53 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
TeaPot @ 23.05.2024 15:08
Ir tādas studiju programmas, kur miegu nāksies upurēt tā vai tā, jo pašas studijas, uzdotie darbi un vēl papildus mācīšanās paņem visu laiku pat tiem, kuri nestrādā, tikai mācās. Parunā ar juristiem vai mediķiem. Ja mēs visi tīstītos vatē, tad mums nebūtu neviena no šiem speciālistiem, šaubos, ka viņi visi studiju gaitā gulēja 8h diennaktī.

Tu tikai par upurēšanu runā. Universitātē ir dabīgā atlase. Trūcīgie, pat tiekot pie budžeta, lido ārā. Es domāju, ka dakteros ir 50% atbirums. Un nebrīnos, ka daļa jauno dakteru ir dakteri 2. paaudzē (F2 - kā saka ģenētiķi). Ir normāli jaunieši/jaunietes, kas uz mācību ekskursijām uz ražotnēm vai zinātniskajiem institūtiem dodas ar savu auto. Augstākās izglītības līmenī nabadzīgo ir mazāk kā parastajās skolās.
23.05.2024 20:58 |
 
Reitings 936
Reģ: 13.12.2023
Latvian pagan @ 23.05.2024 20:43

Neticu! Mediķim ir 6 gadi studēšanas + vismaz 3 līdz 4 rezidentūra. Un tev šo gadu laikā ir jāsaglabā mentālā veselība un nedrīkst pārdegt, jo pēc tam ir jāstādā ar cilvēkiem.
Fizioloģiju neviens nav atcēlis! Pat baktērijas var nobeigties, ja tās autoklavē, jo fizioloģija darbojas. Uz miega rēķina nedrīkst ekonomēt. Viena lieta ir studēt 3 gadus. Cita lieta ir studēt 9 gadus, kas jau atbilst dokturantūrai. Un vel pasaki, ka mediķi strādā kasē Maximās un Lidlā. Nez kāpēc skolēni ģimnāzijās nestrādā.
Es RTU laikā strādāju. Bet RTU es neabsolvēju. Man pat LU ĶF paralēli studijām bioloģijā aizliedza apgūt KP ķīmiķos. Lai gan man 2 gadi nostudēti RTU inženierķīmiķos. Vienā pat vienā LU DAC ir grūti apvienot, piemēram, 25 KP slodzi semestrī eksaktajos priekšmetos. Kur nu vel darbs, kur darba devējs tevi slogos. Un štrunts, ka esi students.

Tu atkal raksti par lietām, kuras neizproti.
Rekur pat tik mazā pētījumā 77% medicīnas studentu paralēli strādā, un vairums respondentu ir 18-25 vecuma grupā:
https://www.doctus.lv/raksts/medicina-un-farmacija/kliniska-prakse/depresija-stradajoso-medicinas-studentu-vidu.-petijums-latvija-6040/
Ir cilvēki, kuri atdod sevi visu, lai strādātu darbu, kam viņi ir dzimuši. Un tad ir tādi, kuri čīkst par to, cik pasaule negodīga 🙄
23.05.2024 20:59 |
 
Patīk
Reitings 22011
Reģ: 27.01.2021
Latvian pagan @ 23.05.2024 20:49

Lūdzu, diploma bildi! Pasakām par strādājošiem studentiem es neticu. Tālāk par lielveikalu studiju laikā neesmu ticis. Puspabeigtus ķīmiķus nekur negrib darbā redzēt kā ķīmiķus. Pēc 3 gadiem biologos ar ievirzi mikrobioloģijā esmu aizmirsis ķīmiju. DU docē ķīmiķus, un viņiem ir daudzi kursi kā biologiem. Bet es šaubos, ka brīdī, kad sakrāšu naudu, būšu spējīgs pabeigt 3 kursā ķīmiķus. Man pat maģistratūra nespīd biologos, jo nav naudas izdzīvošanai.
Ja vēlies, varam so diskusiju pārcelt privātā vidē, i Tev diplomu parādīšu, i pastāstīšu, ko studēju un cik gadus no studijām pavadīju, paralēli strādājot. Tas, ka Tev tas nav izdevies, nenozīmē, ka nav cilvēki, kuri zobiem un nagiem cīnās par savu izglītību, interesēm, profesiju pat ar visu to, ko nākas pa ceļam upurēt, lai kā Tev šis nepatiktu. Ne visiem dzīvē visas lietas nāk viegli, bet ir iespējams sasniegt savus mērķus. Gan ziedojot miega stundas, gan citas lietas, jo skaidrs, ka tā tas nebūs vienmēr, vienkārši ir saspringtāki posmi. Bet kādā burbulī Tu dzīvo, kur studenti nestrādā un tie, kuri strādā, momentā atbirst no uni, gan nesaprotu. Parunā ar RSU mediķiem vai LU juristiem par darbu studiju laikā un kādas priekšrocības un pieredzi tas viņiem ir devis, cik no viņiem ir pabeiguši, un tad varam šo diskusiju turpināt.
23.05.2024 22:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)