Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jaunais tētis

 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Sveikas!
Ar vīru beidzot esam sagaidījuši mazuli. Grūtniecība bija plānota un ļoti gaidīts bērniņš, īpaši jau tādēļ, ka iepriekšējā grūtniecība bija neveiksmīga.
Pirms biju stāvoklī un grūtniecības laikā vīrs tā jūsmoja par ģimenes pieaugumu. Runājām un apzinājāmies to, ka nebūs viegli. Vīrs pārliecinoši runāja par to, ka būs mans lielais atbalsts, gatavos ēst, palīdzēs mājas darbiņos. Bet kopš mazais ir klāt, viss solītais ir aizmirsies. Saka, ka ir pārguris darbā, grib nedaudz atpūsties, bet kā iekrīt dīvānā, tā principā tur arī paliek. Retu reizi ir tāds vakars, kad pagatavo vakariņas, vēl retāk nomazgā traukus, citiem lielākiem un vīrišķīgajiem mājas darbiņiem arī nesanāk laiks. Ja kādas 2h pavadītu laiku ar mazo, tad es pati paspētu nepieciešamāko izdarīt, bet arī tas ir par grūtu. Kā "atvērt" viņam acis, ja esmu tiešā tekstā jau teikusi - man vajag Tavu palīdzību! Gan mierīgi runājot, gan jau ar skandālu.
Tajās reizēs, kad beidzot uznāk vēlme izkāpt no dīvāna, vienmēr pasaku paldies par vakariņām, par palīdzību utt.
Negribu mest plinti krūmos un ar mazo skriet dzīvot pie savas mammas, bet šķiet, ka ilgi vairs neizturēšu..
09.01.2024 00:26 |
 
Reitings 563
Reģ: 13.12.2023
Es gaidu Elīzītes viedokli šajā sakarā…
24.04.2024 18:47 |
 
Reitings 263
Reģ: 23.09.2023
Vispār no kā vīrs ir noguris. Pirms tam taču arī gāja uz to pašu darbu, kur strādājs pirms sievietes dzemdībām. Tad no kā šis piekūst😅🤣😂
24.04.2024 14:22 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Stiklaskatiens @ 24.04.2024 14:03
Elementāri. Visas ēdienreizes pasūta ar woltu un boltu. Un, lai divreiz nedēļā atnāk uzkopt māju apkopēja. Uzreiz dzīve šķitīs labāka.
Ja vīrs nav spējīgs nopelnīt naudu. Nav, ko gaidīt, jāšķiras un viss.

Vispār pirkt gatavu ēdienu šķiet ir lētāk kā pašam gatavot.
24.04.2024 14:15 |
 
Reitings 263
Reģ: 23.09.2023
Elementāri. Visas ēdienreizes pasūta ar woltu un boltu. Un, lai divreiz nedēļā atnāk uzkopt māju apkopēja. Uzreiz dzīve šķitīs labāka.
Ja vīrs nav spējīgs nopelnīt naudu. Nav, ko gaidīt, jāšķiras un viss.
24.04.2024 14:03 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Ar cilvēkiem vispār ir tā, ka jāskatās viņu darbībās, ne vārdos. Un vel jo vairāk ja mēs runājam par izsapņotām ekspektācijām par to, ko jūs abi vel nemaz līdz šim nebijāt piedzīvojuši. Realitātē bieži viss ir krasi atšķirīgs no iedomām un plānotā. Neviens tēvs nezin kāda būs viņa bērna māte pēc bērniņa ienākšanas ģimenē un nevien māte nezina kāds būs tēvs. Mēs paši sevi nereti nezinam.
Nu lūk, ja par finansēm tad aina nav tik drūma un viņa pienesums kaut kāds arī ģimenē ir. Jums jākooperē tikai. Es teiktu ka vajag tādu kārtīgu sarunu par to, ka esi nogurusi un gribi viņa iesaisti vakariņās vai paauklēt bērnu lai vari kaut ko izdarīt, ko esi plānojusi. Un jā, arī pārskati savas vēlmes kas saistītas ar ikdienas darbiem.
24.04.2024 13:24 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Nelasīju visu, bet dažreiz viņi saprot, ja vienkārši tiek nolikti fakta priekšā. Tev arī drīkst būt savas vajadzības un tu vari paņemt un kaut kur aiziet, tu neesi cietumā. Tad viņš būs spiests pieskatīt savu mazuli arī. Protams, tas strādā tikai, ja vīrietis ir pieskaitāms un saprātīgs.
Vai vienkāršāk - tev jātaisa vakariņas, viņš pieskata mazuli. Ja nepieskata, nav vakariņu. Vienkārši cēloņi un sekas.
24.04.2024 13:14 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
SarmaD @ 24.04.2024 12:45

Vīrs tev strādā standarta darba laiku cik saprotu. Kas notiek brīvdienās? Ko viņš dara tad?
Kā jums ar naudas sadali? Viņš pērk kaut kādas sadzīves lietas, pārtiku vai iedod tev naudu un dari ko gribi? Rēķinus nosedz? Es cenšos sazīmēt jūsu sadzīves ainu, kurš kā izpaužās.
Ā, un tas ka sekss ir reti, tas normāli, jo tu esi emocijās un jūties pārgurusi. Es vairāk brīnos par to, kā vīrs tā var turēt bez. Ja iepriekš arī tāda dinamika ir bijusi seksuālajā ziņā tad jautājumu nav.

Standarta darba laiks. Dažkārt ir komandējuma izbraukumā brīvdienā (LV robežās), bet tas tiek kompensēts ar brīvdienu, kad nepieciešams pašam. Brīvdienās arī kalnus negāž. Vai nu kaut ko padara pagalmā, garāžā, vai aizbraucam ciemos.
Naudu iedod, ar to pietiek nosegt rēķinus (apmaksu veicu es). Pārtiku pērkam abi, mājsaimniecības preces (tīrīšanas līdzekļi utml.) un higiēnas preces vairāk es.
SarmaD @ 24.04.2024 12:47

Jā, tā es arī nodomāju jo pieteikumā minēji ka bijusi jau viena grūtniecība. Manuprāt tu esi vīlusies tajā, ka no viņa nesagaidi cerēto atbalstu, vien dažreiz forumistes mīl atspārdīt jebkuru vīrieša gabalu pie pirmās iespējas. Man neizskatās, ka te būtu neglābjama situācija. Gribu saprast sadzīves kopainu un tad jau var paraudzīties mazliet plašāk.

Nu jā, tas ir tas, ko arī saprotu - nesaņemu cerēto. Bet cerības nebija manā galvā izdomātas, bet gan skaļi izteiktas no vīra puses.
24.04.2024 13:10 |
 
Reitings 223
Reģ: 18.08.2022
Bet, galvenokārt, ko gribēju pateikt ar savu ierakstu, ka ir jārunā ar vīru - pasaki, ka tu netiec galā, abi kopā apdomājiet kā to visu risināt, kad viņš pieslēdzas, kad tu. Un jā, vīriešiem vajag konkrētus norādījumus, vai vismaz kaut kādu loģisku grafiku, ar tekstiem "es nevaru... man ir slikti.... lūdzu palīdzi" nekas netiks darīts, jo nav skaidrs, ko palīdzēt. Piemēram sarunājiet, ka par miskastes iznešanu un traukiem ir atbildīgs viņš. Līdz ar to, ja tas nav izdarīts, vari sākt iebilst.
24.04.2024 13:03 |
 
Reitings 223
Reģ: 18.08.2022
Es laikam būšu opozīcijā visiem viedokļiem, ka vīrs slinks (var jau būt, ka ir arī, bet savas 8h tak kaut kur norukā un naudu mājās nes). Man ir divi bērni ar pirmo bija super viegli, paspēju visu, gan pagatavoju brokastis, gan vakariņas. Ar otro - niķīgāks, bet varēju pa tām 8h dienām, ko draugs nostrādā visu paspēt. Iesaku pārskatīt tev savu laika menedžmentu un savu "perfekcionisma" latiņu. Mājai nav jābūt tādai, kāda tā bija pirms bērniem- viss ideālā kārtībā. Ar bērniem gribot negribot būs nedaudz bardaks, bet kamēr bērns guļ, var ātri grīdas sakopt, traukus nomazgāt un iekurināt (kā piemērs), tad pabaro, padarbojies, iet atkal gulēt, ieej dušā, pagatavo ēdienu, piekārto drēbes / ieliec mazgāties, kad mostas, atkal ar mazo utt. Protams, nenoliedzu, ka vajadzētu kādu h vai divas atpūtai vakarā, kur vīrs paņemās, lai vari pabūt ar sevi, bet par darbiņiem jau nu gan nevajadzētu būt problēmām, jo bērns jau vēl ir mazs, nerāpo apkārt ( cik saprotu) un nevajag maksimālu uzmanību.
24.04.2024 13:00 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Lenova @ 24.04.2024 12:43

Nu nē, arī es ļoti vēlējos bērnu. Tikai sagaidīju no vīra lielāku atdevi pret ģimenes dzīvi. Neviens nevienu nepierunāja, kopīgs lēmums.

Jā, tā es arī nodomāju jo pieteikumā minēji ka bijusi jau viena grūtniecība. Manuprāt tu esi vīlusies tajā, ka no viņa nesagaidi cerēto atbalstu, vien dažreiz forumistes mīl atspārdīt jebkuru vīrieša gabalu pie pirmās iespējas. Man neizskatās, ka te būtu neglābjama situācija. Gribu saprast sadzīves kopainu un tad jau var paraudzīties mazliet plašāk.
24.04.2024 12:47 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Lenova @ 24.04.2024 12:42

Par seksu, lai arī delikāts jautājums, bet teikšu kā ir - pēdējo mēnešu laikā vien pāris reizes. Man negribās. Vīram - nezinu. Aizmieg pirms es esmu tikusi līdz gultai.
Manu iekšējo bubuli nogalinātu tas, ja 1) vīrs pēc darba +/- 1h pieskatītu mazo, lai varu mierīgi pagatavot vakariņas, vai arī pats gatavotu (bez priekšā teikšanas, ka tā kā derētu ēst); 2) reiz pa reizei vakarā dotu man laiku sev, pats tikmēr, noliekot (vai vismaz mēģinot nolikt) mazo gulēt, nevis guļ pats.
Attiecībās 6 gadi.

Vīrs tev strādā standarta darba laiku cik saprotu. Kas notiek brīvdienās? Ko viņš dara tad?
Kā jums ar naudas sadali? Viņš pērk kaut kādas sadzīves lietas, pārtiku vai iedod tev naudu un dari ko gribi? Rēķinus nosedz? Es cenšos sazīmēt jūsu sadzīves ainu, kurš kā izpaužās.
Ā, un tas ka sekss ir reti, tas normāli, jo tu esi emocijās un jūties pārgurusi. Es vairāk brīnos par to, kā vīrs tā var turēt bez. Ja iepriekš arī tāda dinamika ir bijusi seksuālajā ziņā tad jautājumu nav.
24.04.2024 12:45 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
SarmaD @ 24.04.2024 12:17

Saki viņš pierunāja viņai pilnas ausis par to, ka grib bēbi un būs zbis, lai tagad tiktu pie mazā un šamais sēdētu dīvānā?

Nu nē, arī es ļoti vēlējos bērnu. Tikai sagaidīju no vīra lielāku atdevi pret ģimenes dzīvi. Neviens nevienu nepierunāja, kopīgs lēmums.
24.04.2024 12:43 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
SarmaD @ 24.04.2024 12:16

Oi, oi, oi! Gribu dzirdēt no pašas autores vai tiešām negribīgi dod seksu kad prasa un pašai ne kripatu negribas. Ja gribas dzīvot egoismā, tad jā, foršāk mizot trīs kartupeļus nevis sešus un vešenē ielikt tikai savas apenes. Jautājums vai autori šādas sadzīves lietas apgūtina. Un kāds ir vīrieša tagadējais ikdienišķais un neikdienišķais pienesums, pēc kura nebūtu problēmu ne ar vīra apenēm, ne kartupeļiem.
Autore, cik jūs ilgi jau attiecībās?

Par seksu, lai arī delikāts jautājums, bet teikšu kā ir - pēdējo mēnešu laikā vien pāris reizes. Man negribās. Vīram - nezinu. Aizmieg pirms es esmu tikusi līdz gultai.
Manu iekšējo bubuli nogalinātu tas, ja 1) vīrs pēc darba +/- 1h pieskatītu mazo, lai varu mierīgi pagatavot vakariņas, vai arī pats gatavotu (bez priekšā teikšanas, ka tā kā derētu ēst); 2) reiz pa reizei vakarā dotu man laiku sev, pats tikmēr, noliekot (vai vismaz mēģinot nolikt) mazo gulēt, nevis guļ pats.
Attiecībās 6 gadi.
24.04.2024 12:42 |
 
Reitings 26
Reģ: 19.04.2024
SarmaD teksts @ 24.04.2024 12:17
Jā. Kurš kuru pierunāja, var pateikt vien Lenova. Bet kur ir vīra līdzjūtība vienam pret otru ja viņš viņai solīja palīdzēt un solījums nav pildīts.
24.04.2024 12:32 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Ilenoisa @ 24.04.2024 12:12

Sarmai par smadzeņu piļīšanu. Kas cits tas ir ja ne smadzeņu piļīšana no vīra puses?

Saki viņš pierunāja viņai pilnas ausis par to, ka grib bēbi un būs zbis, lai tagad tiktu pie mazā un šamais sēdētu dīvānā?
24.04.2024 12:17 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Derisa @ 24.04.2024 12:08

Jā, visnotaļ vieglāk un mierīgāk ar 1 bērnu, nevis 2. Vīrietim tāpat laiks jāvelta, jāklausās pārmetumos, jānodarbojas ar seksu, kaut arī jūtu vairs nav, jātaisa ēst, zeķes jāmazgā. Nu i nafig.

Oi, oi, oi! Gribu dzirdēt no pašas autores vai tiešām negribīgi dod seksu kad prasa un pašai ne kripatu negribas. Ja gribas dzīvot egoismā, tad jā, foršāk mizot trīs kartupeļus nevis sešus un vešenē ielikt tikai savas apenes. Jautājums vai autori šādas sadzīves lietas apgūtina. Un kāds ir vīrieša tagadējais ikdienišķais un neikdienišķais pienesums, pēc kura nebūtu problēmu ne ar vīra apenēm, ne kartupeļiem.
Autore, cik jūs ilgi jau attiecībās?
24.04.2024 12:16 |
 
Reitings 26
Reģ: 19.04.2024
Pirms biju stāvoklī un grūtniecības laikā vīrs tā jūsmoja par ģimenes pieaugumu. Runājām un apzinājāmies to, ka nebūs viegli. Vīrs pārliecinoši runāja par to, ka būs mans lielais atbalsts, gatavos ēst, palīdzēs mājas darbiņos.

Sarmai par smadzeņu piļīšanu. Kas cits tas ir ja ne smadzeņu piļīšana no vīra puses?
24.04.2024 12:12 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
SarmaD @ 24.04.2024 11:57

Ko saki, viņa viena ar bērnu un savu māmiņalgu dzīvotu tādā pašā līmenī kā tagad?

Jā, visnotaļ vieglāk un mierīgāk ar 1 bērnu, nevis 2. Vīrietim tāpat laiks jāvelta, jāklausās pārmetumos, jānodarbojas ar seksu, kaut arī jūtu vairs nav, jātaisa ēst, zeķes jāmazgā. Nu i nafig.
24.04.2024 12:08 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Jēga palikt kopā, ja tev dzīve vismaz kaut kādā veidā tiek atvieglota

Ko saki, viņa viena ar bērnu un savu māmiņalgu dzīvotu tādā pašā līmenī kā tagad?
24.04.2024 11:57 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Pirms bērna izmaksas dalījāt vai viņš finansiāli visu nosedza? Kā ir tagad - finansiāli iesaisties? Ja pirms dalījāt, varu garantēt, ka pēc dekrēta, kad atgriezīsies darbā, varēsi turpināt par 100% saimniecību un bērnus uzņemties uz sevis, vēl rēķinus maksāt. Te nu tas populārais (un sievietēm tik “izdevīgais”) 50-50 modelis parādās. Jēga palikt kopā, ja tev dzīve vismaz kaut kādā veidā tiek atvieglota (ja neiesaistās mājas darbos, tad vismaz par visu maksā utml), citādi jēga no tādām attiecībām?
24.04.2024 11:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits