Jaunais tētis

 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Sveikas!
Ar vīru beidzot esam sagaidījuši mazuli. Grūtniecība bija plānota un ļoti gaidīts bērniņš, īpaši jau tādēļ, ka iepriekšējā grūtniecība bija neveiksmīga.
Pirms biju stāvoklī un grūtniecības laikā vīrs tā jūsmoja par ģimenes pieaugumu. Runājām un apzinājāmies to, ka nebūs viegli. Vīrs pārliecinoši runāja par to, ka būs mans lielais atbalsts, gatavos ēst, palīdzēs mājas darbiņos. Bet kopš mazais ir klāt, viss solītais ir aizmirsies. Saka, ka ir pārguris darbā, grib nedaudz atpūsties, bet kā iekrīt dīvānā, tā principā tur arī paliek. Retu reizi ir tāds vakars, kad pagatavo vakariņas, vēl retāk nomazgā traukus, citiem lielākiem un vīrišķīgajiem mājas darbiņiem arī nesanāk laiks. Ja kādas 2h pavadītu laiku ar mazo, tad es pati paspētu nepieciešamāko izdarīt, bet arī tas ir par grūtu. Kā "atvērt" viņam acis, ja esmu tiešā tekstā jau teikusi - man vajag Tavu palīdzību! Gan mierīgi runājot, gan jau ar skandālu.
Tajās reizēs, kad beidzot uznāk vēlme izkāpt no dīvāna, vienmēr pasaku paldies par vakariņām, par palīdzību utt.
Negribu mest plinti krūmos un ar mazo skriet dzīvot pie savas mammas, bet šķiet, ka ilgi vairs neizturēšu..
09.01.2024 00:26 |
 
Reitings 1225
Reģ: 13.11.2023
Piekrītu, ka tie saraksti un ikdienas teikšana "izdari to un to" skan savādi, bet neviens cilvēks nav ideāls. Kāds, kuram nebūs tas jāsaka, varbūt būs ar kādiem citiem trūkumiem. Viss ir tajā, ar kādām cilvēka īpatnībām katrs ir gatavs samierināties.
10.01.2024 12:55 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Lola12345 @ 09.01.2024 15:45

Lielākoties sievietēm vienām paliekot tiek atvieglota ikdiena, bet vīrieši saprot, cik tomēr daudz ikdienā jādara mājās, ja negribās dzīvot miskastē ( kā nereti vecpuiši dzīvo).

Bez sievietes daudzas lietas var ļoti labi optimizēt. Ko tad pamatā es daru mājās? Guļu, paēdu vakariņas, pasēžu pie datora. Ne es taisu piecstāvīgus ēdienus ar milzu trauku kaudzi, ne īpaši aicinu kādu ciemos, ne man ir tik daudz dažādu drēbju ar 100 mazgāšanas režīmiem, ne visādas sīklietas, kas krāj putekļus. Savās mājās radu labi ja 10% no bardaka.
10.01.2024 12:57 |
 
Reitings 227
Reģ: 13.03.2020
Arī man bija līdzīgi ar vīru, runāšana nepalīdzēja, skandāli nepalīdzēja. Vienā dienā iedevu viņam mazuli rokās un izgāju no mājas. Neko nesakot, pazudu uz vairākām stundām (bija pudeļbērns, tāpēc varēju atstāt ar tēvu). Atnākot bija kaut ko iemācījies. Izrunājāmies. Sākām dalīt pienākumus, sāka mazgāt bebim dupsi, ēst taisīt, māju kārtot. Auksta duša palīdzēja.
10.01.2024 13:49 |
 
Reitings 107
Reģ: 04.01.2024
Lenova @ 09.01.2024 19:46

Paldies, ņemšu vērā. Mamma vakaros var atbraukt, bet nedaudz kauns, ka vīrs gulēs dīvānā, kamēr mamma pieskata mazo. Ja visi striķi trūks, tad nāksies vien saukt mammu ciemos vai pašai aizbraukt pie viņas uz vienu, divām dienām nomierināt nervus ?

Tici man, tas situāciju starp jums noteikti neuzlabos, ka vīrs nevarēs savās mājās justies kā mājās un mamma ar baltu acī bolīsies, kāds viņš nejauks, kamēr tu ko? Gulēsi?
Vai nevar tomēr atrisināt savstarpēju nesaprašanos neiejaucot māti tajā visā? Ja gribi atpūsties, aizbrauc pati pie mammas. Paskata bebi, atpūties. Dodies mājās, kad esi atvilkusi elpu. Vīrs arī. Tad vari pašiverēties pa māju.
Tu saki, ka bēbis visu laiku ir pie krūts, - tad jau mamma baigi nepalīdzēs.
10.01.2024 14:07 |
 
Reitings 107
Reģ: 04.01.2024
Man ir daži bērni, bet es tiešām nevaru atcerēties, ka man būtu bijušas tādas problēmas ar visu tikt galā. Kad nevarēju tikt galā - sēdēju un nedarīju. Tajā laikā pedantiski tīra māja nebija mana prioritāte. Dušā gāju ar bebi Babybjornā ar dušas durvīm vaļā. Lēnu garu nomazgājos, bebis kaut ko čubinājās - esmu blakus, redzu, izdaru vēlamo. Ēst gatavojot, ēdot bebis bija blakus - velšanās laikā man pat bija stūrītis sagatavots virtuvē uz grīdas, kur bebis varēja droši virpuļot, kamēr gatavoju.
Pēc pieredzes saku - ar pirmo bērnu viss ir vienkārši. Pa dienu esi tu un bebis. Kad ir nākošie bērni, tev ir jābūt vēl labākai menedžerei, jo otrs bērns ir jāizvadā, jāsavāc, jāpabaro, jāvelta laiks, mīļošanās.
Tagad taču tie obligātie 2 mēneši (?) tēta dienas pieejami. Vai tēvs jau tos izņēma? Ja ne, tad lai izņem un padzīvojas ar jums, kamēr esi iemācījusies vairāk menedžēt savu laiku laikā, kad vīrs būs darbā.
10.01.2024 14:21 |
 
Reitings 107
Reģ: 04.01.2024
Protams, ka vīrietim ir jāiesaistās gan bērnkopībā, gan mājas solī, par to nav runa, tomēr BKA ilgst 1,5 mēnešus. Kaut kā ir jāiemācās menedžēt savs laiks tā, lai vilks paēdis, kaza dzīva un bebis sačubināts. Tagad bebi - kur noliksi, tur paņemsi. Kad sāk rāpot, staigāt, tad jau tas arī citādāk un ir ko ņemties.
Un - vai tiešām vīrs ienāk mājās, paēd un iekrīt dīvānā un nekust līdz nākošajam rītam? Pie bērna nepieiet, rokās nepaņem? Vai arī ko tieši tu gribi, lai viņš dara? ienāk mājās un uzreiz pie plīts, sašmorē ēst tev, paņem bērnu (kurš visu laiku ir pie krūts), kamēr tu ēd. Tad ņem un spēlējas ar bērnu, kamēr tu atpūties un tad aizmidzina, lai ietu gulēt? Tu taču saproti, ka viņš arī strādā, pelna naudu ģimenei.
Ja vīrs ir tikai dīvānā un pa dienu prom, bebis pie krūts, kurš piedrazo māju, kas ik dienas jātīra ?
10.01.2024 14:34 |
 
Reitings 563
Reģ: 13.12.2023
Zobenzobu tīģeris @ 10.01.2024 14:21
Man ir daži bērni, bet es tiešām nevaru atcerēties, ka man būtu bijušas tādas problēmas ar visu tikt galā. Kad nevarēju tikt galā - sēdēju un nedarīju. Tajā laikā pedantiski tīra māja nebija mana prioritāte. Dušā gāju ar bebi Babybjornā ar dušas durvīm vaļā. Lēnu garu nomazgājos, bebis kaut ko čubinājās - esmu blakus, redzu, izdaru vēlamo. Ēst gatavojot, ēdot bebis bija blakus - velšanās laikā man pat bija stūrītis sagatavots virtuvē uz grīdas, kur bebis varēja droši virpuļot, kamēr gatavoju.
Pēc pieredzes saku - ar pirmo bērnu viss ir vienkārši. Pa dienu esi tu un bebis. Kad ir nākošie bērni, tev ir jābūt vēl labākai menedžerei, jo otrs bērns ir jāizvadā, jāsavāc, jāpabaro, jāvelta laiks, mīļošanās.
Tagad taču tie obligātie 2 mēneši (?) tēta dienas pieejami. Vai tēvs jau tos izņēma? Ja ne, tad lai izņem un padzīvojas ar jums, kamēr esi iemācījusies vairāk menedžēt savu laiku laikā, kad vīrs būs darbā.

Jautājums bija, kā vīram ieskaidro, ka vajag palīdzību, tas nebija aicinājums padalīties ar to, ka tev iet grūtāk 😂 Tu gribēji, lai tev aplaudē, vai ko? 😂 Ar “dažiem bērniem” kontā būtu jau arī jāzina, ka bērni ir dažādi un ar dažiem neiet krastā atkāpšanās ne uz minūti, īpaši jaundzimušo posmā. Varbūt parakņājies dziļāk smadzenē un atrcerēsies, cik ļoti tev patika, ka citas mammas lielās ar kalnu gāšanu 😂 Glupā stīvgnīda
10.01.2024 16:56 |
 
Reitings 6
Reģ: 09.10.2023
Ar “dažiem bērniem” kontā būtu jau arī jāzina, ka bērni ir dažādi un ar dažiem neiet krastā atkāpšanās ne uz minūti,

Es arī nesaprotu, kurš normāls cilvēks raksta, ka viņam ir daži bērni, tas ir cik divi vai četri? 😀
10.01.2024 17:49 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
Diabolus @ 10.01.2024 11:34

Redz, es tev nepiekrītu. Nu nav normālam vīrietim saimnieces acis. Viņi vnk neredz tos visus ikdienas sīkumus, kas mājās jāizdara, jo domā par citām lietām.

Neredz ka atkritumi jāiznes? Vai, ka izlietne pilna? Tiešām? Nu tad vajag brilles… Es vēl saprotu, ja nezina, ka piens jānopērk, vai gultas veļa jāmaina, to es saprotu, bet ne jau par visiem sīkumiem jābiksta ikdienā.
10.01.2024 18:10 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
Piekūns @ 10.01.2024 12:57

Bez sievietes daudzas lietas var ļoti labi optimizēt. Ko tad pamatā es daru mājās? Guļu, paēdu vakariņas, pasēžu pie datora. Ne es taisu piecstāvīgus ēdienus ar milzu trauku kaudzi, ne īpaši aicinu kādu ciemos, ne man ir tik daudz dažādu drēbju ar 100 mazgāšanas režīmiem, ne visādas sīklietas, kas krāj putekļus. Savās mājās radu labi ja 10% no bardaka.

Putekļi krājās arī uz zemes un visām citām virsmām. Tev tik tā liekas, ka neko neradi, bet viņa taču arī nē. Katrs par savām lietām atbild, tas ir pilnīgi ok, bet, piemēram, kurš tīra tolete, sūc un mazgā grīdas? Vai toleti tu nelieto un pa grīdām nestaigā? Un ēst gan jau visiem taisa, kāpēc trauki ir tikai viņas bardaks?
10.01.2024 18:12 |
 
Reitings 107
Reģ: 04.01.2024
Halva Malva @ 10.01.2024 17:49

Es arī nesaprotu, kurš normāls cilvēks raksta, ka viņam ir daži bērni, tas ir cik divi vai četri? ?

Tas ir - vairāk par vienu. Autorei ir grūtības menedžēt savu ikdienu ar vienu. Vai viņai paliks vieglāk, zinot, cik tieši ir daži?
Tā vietā, lai sūkstītos par savu vīrieti, ir jādomā risinājums, jo bka ir gana ilgs laiks un nemitīgi kašķējoties var bka laiku padarīt nepatīkamu atmiņu pilnu, kamēr rodot risinājumu - to atcerēties kā foršu laiku.
Šajā diskusijā, neticu, ka vīrietis līdz šim bijis kā bitīte uz mājas darbiem, tātad ja bērniņš ir plānots, arī šis bija jāņem vērā. Diemžēl.
Tālāk- jārunā un jāvienojas par kopdarbiem mājās, nevis jāskrien pie mammas vai jāsauc mamma pie sevis.
Tava mamma nepadarīs slinķi čaklāku, ja viņa mamma to nav izdarījusi.
10.01.2024 21:34 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Lola12345 @ 10.01.2024 18:12

Putekļi krājās arī uz zemes un visām citām virsmām. Tev tik tā liekas, ka neko neradi, bet viņa taču arī nē. Katrs par savām lietām atbild, tas ir pilnīgi ok, bet, piemēram, kurš tīra tolete, sūc un mazgā grīdas? Vai toleti tu nelieto un pa grīdām nestaigā? Un ēst gan jau visiem taisa, kāpēc trauki ir tikai viņas bardaks?

Tas ir mazliet sarežģītāk, kā "bet tu taču arī to lieto/staigā/ēd/utt.". Viens principā dzīvoju kā minimālists. vismaz attiecībā uz dzīvesvietu. Līdz ar to visu arī bija daudz vienkāršāk pievākt.
10.01.2024 23:53 |
 
Reitings 102
Reģ: 20.01.2020
Sveika!
Ehh, saprotu tevi, man mājās tāds pats “dīvānā sēdētājs”, lai arī kā vīrietis tiešām lielisks, gudrs, mīļš, bet kā partneris mājas darbos un palīgos ar bērnu galīgi švaki.. Es sev cenšos atgādināt tomēr ja reiz izvēlējos ar šo cilvēku radīt bērnu tad arī mans bērns ir pelnījis, lai mēģinu tomēr risināt šo un izveidot stabilu ģimeni, nevis uzreiz šķirtos kaut gan šķiršanās ienākusi prātā ne vienu reizi vien🙈
Vienīgais reālais ieteikums no manas puses būtu tiešām pateikt ka, piemēram, reizi nedēļā tikos un tikos dodies uz treniņu/kino/satikties ar draudzenēm, tad gan Tev būs atelpa gan viņam būs jāpaliek ar mazo un jāmācas aprūpe un uzņemties atbildību. Es ievēroju, ka kamēr esmu blakus, viņš baigi lieki savu enerģiju netērēs un nemainīs pamperus, nebaros utt., bet ja paliek viens tad jau parasti viss ir labi, arī cenšos nekritizēt ja uzvilkta jocīga drēbju kombinācija vai aizmirsti iztīrīt zobi😄
Kopumā gan no savas gan draugu pieredzes varu teikt, ka reāli tas pirmais gads ir tiešām hardcore, visa dzīve mainās, hormonālās pārmaiņas sievietē, negulētas naktis, nogurums, tas viss spēlē milzīgu lomu un bieži vien paiet laiks un viss vairs neliekas tik slikti! Izturību un veiksmi 🙏🏻♥️
11.01.2024 09:01 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Cik daudzi vīrieši ieņem bērna pozīciju, tiklīdz piedzimst bērns, arī vīriešu komentāri šeit ir vienkārši fenomenāli 🤦‍♀️gan pilnas miskastes aklums, gan "man vienam neko nevajag tīrīt", absolūtas pērles. Bērnu gribēja abi, bērnu uztaisīja abi, sieviete bērnu iznēsāja un dzemdēja, sieviete neguļ naktis mēnešiem un dažreiz gadiem ilgi, sievietei ir nepieciešama atpūta un pilnvērtīgs ēdiens daudz vairāk, nekā vīrietim, kurš nogurst no milzīgi atbildīgā un smagā 8h 5 dienas ned darbā ofisā, kur viņš dzer karstu kafiju, pļāpājot ar kolēģiem, ēd pusdienas, kuras pašam nebija jāgatavo, ir saģērbies kā cilvēks sievas sarūpētajās drēbēs un sēž tualetē klusumā un mierā. Kur visas viņa pamatvajadzības, kā arī vajadzība pēc socializācijas un realizācijas ir apmierinātas, un sievai mājās 24/7 mēnešiem ilgi nekā no tā nav.
Man nav ieteikumu, kā risināt šo situāciju. Ar infantīlismā iestrēgumušu vīrieti cīnīties ir ļoti grūti, es varu tikai ieteikt viņu ietīt autiņā un iedot knupīti.
Un meklēt palīdzību jebkādos veidos. Jaunajai mammai nav jābūt vienai.
11.01.2024 09:02 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Tas, kas sievietēm nedalec un ko jau es te esmu teikusi - veči tīšuprāt ieslēdz šito "neko nemāku, neko neredzu, neko nezinu", jo labi zina, ka pašu sievietes visu izdarīs, tapēc ka kādam taču tas ir jāizdara! Otrkārt, metat nost šito perfekcionismu. Nav mājai jālaistās un bardakā padzīvot ar bēbi, kurš prasa pārāk daudz uzmanības un nav mierīgs, ir pilnībā normāli. Jāizdara tās lietas, kuras tiešām ir degošas, kuras ir vajadzīgas eksistēšanai un vecim, kurš ieslēdz loha mehānismu uzbļaut, lai vai nu sāk kaut ko darīt vai lai tinās, jo divus aprūpējamus bērnus nevienai sievietei nav nepieciešams apkalpot un ucināties gar pieaugušu vīrieti ir zem pašcieņas jebkurai sievietei. Lūdzu izdari šo, lūdzu trauciņus nomazgā, lūdzu miseni iznesīsi... fuj, nejau pieaugušam cilvēkam.
11.01.2024 09:08 |
 
Reitings 102
Reģ: 20.01.2020
Ar mājas darbiem gan reāli nezinu kā cīnīties, nepalīdz nekādu sarakstu veidošana, darbu dalīšana utt., bet man tomēr patīk dzīvot tīrā vidē, ar tīrām drēbēm un tīru grīdu, tad nu nākas bieži to darīt pašai. Tas gan reāli besī. Un stulbi tā teikt bet nu tas manuprāt ir vīramātes “nopelns” jo joprojām kad aizbraucam ciemos pienes/novāc katru mazāko sīkumu aiz sava dēliņa kas man liekas wtf😃
11.01.2024 09:09 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Vīrs riktīgs sivēns, godīgi sakot. Man māsai ar vīru pie pirmā bērna bija līdzīgs stāts, bet bērns bija arī šausmīgs, man šķiet, līds gada vecumam vispār nesmaidīja, tikai kliedza. Tavai mātei labas attiecības ar tavu vīru, varbūt tev ir māsa/māsīca vai tuva draudzene, kas ir tava uzticības persona, bet arī viņai labas attiecības ar vīru, kas varētu ar viņu parunāt, ja viņš izvēlas tevi nedzirdēt. Es toreiz aizbraucu ciemos un ar māsas vīru izrunāju, lai viņš saprot, ka tiešām ir tik ļauni, ka man, cilvēkam no malas bija jāierodas, un ka viņš to nepadara vieglāku nemaz, pēc tā savācās.
11.01.2024 11:20 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Daudzas laulības izjūk slinkuma dēļ. Vīrietis iesēžas dīvānā, tiek aptekalēts, mājas nepalīdz. Miljons reizes jāatgādina, lai traukus nomazgā reizi nedēļā. Sieva principā ir vienīgais pieaugušais. Un kāpēc lai viņai būtu iekāre pret tādu infantilu puišeli, kas jāaprupē kā bērns?
Daudzi vīrieši ir gatavi dzīvot cūcībā, nekārtibā, gulēt uz smirdīgiem palagiem. Sūdzības parādīsies, kad nebūs sex un ēdiens.
Ja tavs vīrietis iekrīt šajā kategorijā, lai Dievs palīdz jūsu laulībai. Ja nelīdz runāšanās, nezinu, kas vēl tev kā normālam pieaugušajam būtu jādara.
Var jau arī samierināties dzīvot nekārtībā vai meklēt apkopēju. Ēst mikrenē atsildītus makaronus. Ja tavam vīrietim tas ir ok, apdomā, vai TU esi gatava dzīvot šādā līmenī.
11.01.2024 14:23 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Bez sievietes daudzas lietas var ļoti labi optimizēt. Ko tad pamatā es daru mājās? Guļu, paēdu vakariņas, pasēžu pie datora. Ne es taisu piecstāvīgus ēdienus ar milzu trauku kaudzi, ne īpaši aicinu kādu ciemos, ne man ir tik daudz dažādu drēbju ar 100 mazgāšanas režīmiem, ne visādas sīklietas, kas krāj putekļus. Savās mājās radu labi ja 10% no bardaka.

Minēšu, ka:
tava māja ir putekļaina,
palagi un dvieļi tiek mazgāti reizi 6 mēnešos 30 grādu režīmā uz 30 min,
vakariņās ēd makaronus ar kečupu,
zem datorkrēsla sabiruši čipši;
dušu iztīri reizi gadā.
Un kopumā tava māja ir pretīga visiem, izņemot tevi.
11.01.2024 14:28 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
SALOMEJA @ 11.01.2024 14:28

Minēšu, ka:
tava māja ir putekļaina,
palagi un dvieļi tiek mazgāti reizi 6 mēnešos 30 grādu režīmā uz 30 min,
vakariņās ēd makaronus ar kečupu,
zem datorkrēsla sabiruši čipši;
dušu iztīri reizi gadā.
Un kopumā tava māja ir pretīga visiem, izņemot tevi.

Kā arī krāvējs Maksimā un piektdienās izkaujos Klondaikā.
11.01.2024 14:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits