Omes

 
Reitings 508
Reģ: 22.11.2023
Esat pamanījuši, ka vecmāmiņas paliek arvien modernākas? Nesaku, ka būtu noteikts vecums, kurā būtu jāpārstāj sevi kopt un jājūtas vecai. Tas ir labi, ja pat 70 gados kopj sevi, ir aktīvs dzīvesveids, laba figūra utt. Runa ir par to, ka, piemēram, manā bērnībā ome adīja zeķes, gatavoja visādus ziemas gardumus, vienmēr sagaidīja mani ar ēdienu. Tagad mana bērna ome sēž telefonā, ne ada, ne gatavo kaut ko, pat ar lielu lūgšanos piekrīt pieskatīt mazbērnu.
30.12.2023 11:37 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Ja bērnam pat negatavo ēdienu,tad ieteiktu dot jau gatavu ēdienu, lai vismaz paēd. Mana bērna ome labprāt pieskata un gatavo ēst, bet adīt nemāk 😀 otra ome ir bez modīga telefona un pensijā,bet neteikšu,ka baigi aktīvā uz ēst gatavošanu un bērnu pieskatīšanu.
30.12.2023 13:43 |
 
Reitings 1268
Reģ: 13.11.2023
Protams, var saprast arī sarūgtinājumu, neizpratni, ja ar mammu labas attiecības un abas puses neko daudz neprasa vienai otrai palīdzību, bet tajā retajā reizē, kad nepieciešams, viņa atsaka pieskatīt. Nezinu, vai es censtos noskaidrot iemeslu vai vienkārši noklusētu un nākamreiz ņemtu aukli. Droši vien, ja labas attiecības, vislabāk izrunāties.
Jārespektē otru. Visa dzīve pilna ar pienākumiem un mūža nogalē (lai gan nav jau zināms vecums, bet jebkurā gadījumā, ja ome vēl strādājoša, tad vēl trakāk) uzkraut vēl pienākumus pret paša cilvēka vēlmi nav forši. Tikšanās ar mazbērniem var organizēt bez pienākuma tos pieskatīt, bet visai ģimenei saejot kopā uz vakariņām utt.
30.12.2023 13:45 |
 
Reitings 1268
Reģ: 13.11.2023
Ijaa @ 30.12.2023 12:50

Haha. Tad jau visi trīs viņas bērni ir nepanesami cilvēki, jo viņa gan bērnus atteicās audzināt, viss bija uz tēva. Gan mazbērnus atsakās kādreiz pieskatīt ārkārtas situācijā. :D Bet Tu, Jupiter, neizcelies ar intelektu, tāpec skaidrot nav jēga.

Tad jau neizklausās, ka starp jums siltas attiecības, ka bērnībā maz pievērsās saviem bērniem, un ir nesaprotami, kāpēc tu domā, ka šajā gadījumā viņai uznāks vēlme audzināt vai pieskatīt mazbērnus. Ir cilvēki, kuri vēlas savus bērnus vai neplānojot tika pie bērniem (vai spiediena rezultātā - vīrs gribēja), formāli audzina tos, bet nav super sajūsmas par visādām bērnu lietām. Ir arī tādi cilvēki, kam labāk vispār bērnus nevajadzētu (bet šeit domājams nav par tādu gadījumu).
30.12.2023 13:49 |
 
Reitings 4925
Reģ: 11.08.2022
Manā paziņu lokā ir trīs veidu omes, kas negrib pieskatīt (pieskatīt, nevis audzināt) mazbērnus:
1. tās, kuras pat īsti savus bērnus nav vēlējušās
2. tās, kuru mazbērni ir izlaisti/pieradināti tikai pie veikala pārtikas, ka ome var no ādas izlēkt ar savu gatavoto ēdienu - tāpat negaršos, jo nav sintētisks. Lieki piebilst, ka gatavo ļoti garšīgi
3. vienkārši nepatīk izlutināti bērneļi (ja mazbērni tā uzvedas) jeb drīzāk nepatīk, ka vecāki nemāca robežas
Nav jau zināms Kikaas māsas situācija (izskatās, ka 3. tas nav)
Manuprāt, ir forši, ja omes un opīši apgūst tehnoloģijas, bet ja tā jau kļūst par atkarību, tad diez kas nav
30.12.2023 18:37 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Mūsu omes laikam pašas jau aizmirsa, ka viņu bērnus arī omes skatījās.
Pati kur tik bērnībā netiku atstāta. Visvairāk mani skatījās vecvecmamma ar vecvectēvu un pēc tam jau tiku dzīvoties pie mammas māsas utt.
Tāpēc arī agrāk nebija tik daudz depresīvu māmiņu kā šodien.
Izvēlējies dzemdēt, tad nu pati sēdi 24/7 tikai, tad kad bērns paliek vecāks, tad gan omītes sāk gaudot kāpēc mazbērns pie viņas negrib iet.
30.12.2023 18:55 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Mana mamma nav tipiskā ome. Viņa strādā daudz, atvaļinājuma bērnu paņem 1 nedēļu, atlikušais laiks esot viņas ( pilnībā saprotu viņu ). Neada zeķes, pa retam sēž telefonā un vispār viņai ir 57 gadi 😆 kas par omi kļuva 49 gados. tad vēl ir vecvecāki no vīra puses, kas baigi neiesaistās, vairākas reizes gadā brauc ceļojumos, spa utt.. Nav laika viņiem mazbērniem, arī viņus saprotu. Bet mums ir vecvecmamma, kas ir 87 gadi, ļoti Žiperiga, kas regulāri ir gribejusi un pieskata mazmazbernu, tad kad mēs ļaujam. Tomēr vecums, negribu noslogot.
Bet vispār mans bērns, mana problēma. Nevienam nav pienakumus viņu pieskaitīt 🙂 menedžejam labi ar vīru, pagaidām. Drīz jau bus vecums, kad varēs meita pati pārvietoties.. Uz, no skolas.. Būs vieglāk .
30.12.2023 19:04 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3810
Reģ: 31.10.2010
Man šķiet, ka pārāk daudz cilvēki mūsdienās laiž pasaulē bērnus ar domu - gan jau kāds pieskatīs. Jāsaprot tomēr, ka vecvecāki ir jau veltījuši savas dzīves, lai vecākus izaudzinātu. Nu nav viņiem tas jāatkārto vēl ar bērnu bērniem. Ja omes/opji vēlas palīdzēt, pieskatīt, paauklēt - ļoti jauki. Bet tas nav viņu pienākums. Pilnībā saprotu un nemaz nenosodu tās omītes un opīšus, kuri, nostādījuši savas atvases uz kājām, vēlas vismaz vecumdienās padzīvot sev un nodarboties ar sev tīkamām lietām, nevis atkal ņemties ar bērniem.
30.12.2023 19:14 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5019
Reģ: 03.11.2012
TuunEs @ 30.12.2023 18:55
Mūsu omes laikam pašas jau aizmirsa, ka viņu bērnus arī omes skatījās.
Pati kur tik bērnībā netiku atstāta. Visvairāk mani skatījās vecvecmamma ar vecvectēvu un pēc tam jau tiku dzīvoties pie mammas māsas utt.
Tāpēc arī agrāk nebija tik daudz depresīvu māmiņu kā šodien.
Izvēlējies dzemdēt, tad nu pati sēdi 24/7 tikai, tad kad bērns paliek vecāks, tad gan omītes sāk gaudot kāpēc mazbērns pie viņas negrib iet.

Tur jau tā lieta, piemēram, mana vīra māte, vēl jauna un sprigana, bet mazbērnu ne vienu, ne otru nekad nav gribējusi pieskatīt, vienmēr aizbildinājumi utt. Bet savu dēlu viņa arī nepieskatīja, arī nebija laiks pa māju dzīvoties, gadiem ilgi pieskatīja viņas mamma un viņa pati, ik pa pāris mēnešiem bija tikai mājās, jo redz esot bijis jāstrādā, bet īstenībā gribēja vienkārši dzīvot brīvu dzīvi.
Un tad ir mana mamma (principā abas ir līdzīga vecuma), kura atdotu visu, lai tikai varētu pavadīt laiku ar mazbērnu, pat ja viņa slikti jūtās, tapat grib satikt.
30.12.2023 19:55 |
 
Reitings 572
Reģ: 13.12.2023
Minelūše @ 30.12.2023 19:14
Man šķiet, ka pārāk daudz cilvēki mūsdienās laiž pasaulē bērnus ar domu - gan jau kāds pieskatīs. Jāsaprot tomēr, ka vecvecāki ir jau veltījuši savas dzīves, lai vecākus izaudzinātu. Nu nav viņiem tas jāatkārto vēl ar bērnu bērniem. Ja omes/opji vēlas palīdzēt, pieskatīt, paauklēt - ļoti jauki. Bet tas nav viņu pienākums. Pilnībā saprotu un nemaz nenosodu tās omītes un opīšus, kuri, nostādījuši savas atvases uz kājām, vēlas vismaz vecumdienās padzīvot sev un nodarboties ar sev tīkamām lietām, nevis atkal ņemties ar bērniem.

Nē. Normālās, stiprās ģimenēs VISI iesaistās bērna audzināšanā, un dara to labprātīgi, lai ģimenē būtu vēl viens stiprs un ģimenisks cilvēks. Tas IR ģimenes pienākums un arī patiesībā ģimenes jēga.
Un pirms kāds iebilst, es nerunāju par kritiskiem gadījumiem, kad vecāki katru dienu blandās apkārt. Bet normāli vecvecāki GRIB satikt un reizi pa reizei pieskatīt savus mazbērnus.
Nekad cilvēces vēsturē nav bijis normāli vienatnē/divatā uzaudzināt bērnu, nezinu, kāpēc mūsdienās jāizdomā jauns divritenis.
30.12.2023 20:17 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Diabolus @ 30.12.2023 20:17

Nē. Normālās, stiprās ģimenēs VISI iesaistās bērna audzināšanā, un dara to labprātīgi, lai ģimenē būtu vēl viens stiprs un ģimenisks cilvēks. Tas IR ģimenes pienākums un arī patiesībā ģimenes jēga.
Un pirms kāds iebilst, es nerunāju par kritiskiem gadījumiem, kad vecāki katru dienu blandās apkārt. Bet normāli vecvecāki GRIB satikt un reizi pa reizei pieskatīt savus mazbērnus.
Nekad cilvēces vēsturē nav bijis normāli vienatnē/divatā uzaudzināt bērnu, nezinu, kāpēc mūsdienās jāizdomā jauns divritenis.

+
Un mazbērniem arī tika parādīts, ka vecāki cilvēki ir jāciena un, ka viņiem ir jāpalīdz.
Ja omīte tik atmet uz svētkiem naudu dāvanām, tas mazbērns arī īsti nesaprot omīšu jēgu. Kaut kāda tante dot man naudu un man viņa par to ir jābučo un jāapķer? Un tad bērnam rodas nepareizs priekštats, par to ko viņam liek darīt naudas dēļ.
Diemžēl mūsdienās ģimeniskums pazūd un vērtības mainās.
30.12.2023 20:33 |
 
Reitings 1260
Reģ: 25.01.2023
Nu manai mammai nakamgad būs 60.adīja,kad mēs bijam mazi un viņa jauna😁un iet kā torpēda,gan strādā,gan ar draudzenēm tusē,un kā kāda brīvdiena bez plāniem,tā pukst ka garlaicīgi😁Viņa ir izaudzinājusi mūs trīs un nudien nav nekāda pienākuma skatīt un auklēt manus vai brāļu bērnus.Brauc ciemos visus samīļo ,parunājas,bet nav bijis,ka viņai jamaina savi plāni un japieskata bērni,jo man tā vajag.
30.12.2023 20:49 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Ijaa @ 30.12.2023 11:37
Esat pamanījuši, ka vecmāmiņas paliek arvien modernākas? Nesaku, ka būtu noteikts vecums, kurā būtu jāpārstāj sevi kopt un jājūtas vecai. Tas ir labi, ja pat 70 gados kopj sevi, ir aktīvs dzīvesveids, laba figūra utt. Runa ir par to, ka, piemēram, manā bērnībā ome adīja zeķes, gatavoja visādus ziemas gardumus, vienmēr sagaidīja mani ar ēdienu. Tagad mana bērna ome sēž telefonā, ne ada, ne gatavo kaut ko, pat ar lielu lūgšanos piekrīt pieskatīt mazbērnu.
Jo visas strādā, tagad drīz pensija bus ap 70 it gadiem ! Tad vel.agrāk novecoja jau ap 35 gadiem ,tagad ap 65!
30.12.2023 20:52 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 5019
Reģ: 03.11.2012
Diabolus @ 30.12.2023 20:17

Nē. Normālās, stiprās ģimenēs VISI iesaistās bērna audzināšanā, un dara to labprātīgi, lai ģimenē būtu vēl viens stiprs un ģimenisks cilvēks. Tas IR ģimenes pienākums un arī patiesībā ģimenes jēga.
Un pirms kāds iebilst, es nerunāju par kritiskiem gadījumiem, kad vecāki katru dienu blandās apkārt. Bet normāli vecvecāki GRIB satikt un reizi pa reizei pieskatīt savus mazbērnus.
Nekad cilvēces vēsturē nav bijis normāli vienatnē/divatā uzaudzināt bērnu, nezinu, kāpēc mūsdienās jāizdomā jauns divritenis.

Es arī uzskatu, ka arī vecvecākiem ir jāpiedalās mazbērna audzināšanā, jo ir lietas, ko tikai viņi var iedot no sevis, iemācīt, parādīt.
Tas pats attiecas par savstarpējo cieņu starp mazo bērnu un vecāku cilvēku. Kaut gan, mūsdienās opji un omes ir tik jauni, ka viņus īsti par veciem nenosauksi 😀👍🏻
Tad paveicas ja ir vecvecmāmiņas.
30.12.2023 20:59 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
TuunEs @ 30.12.2023 18:55
Mūsu omes laikam pašas jau aizmirsa, ka viņu bērnus arī omes skatījās.
Pati kur tik bērnībā netiku atstāta. Visvairāk mani skatījās vecvecmamma ar vecvectēvu un pēc tam jau tiku dzīvoties pie mammas māsas utt.
Tāpēc arī agrāk nebija tik daudz depresīvu māmiņu kā šodien.
Izvēlējies dzemdēt, tad nu pati sēdi 24/7 tikai, tad kad bērns paliek vecāks, tad gan omītes sāk gaudot kāpēc mazbērns pie viņas negrib iet.
Mana mamma skatījās .Taču bija pensija kopš 55 gadu vecuma. Bija ari pāragri novecojusi ka daudzas tolaik.
Pie tam pēc tēva nāves gadiem ilgi tikai darbs un mājās atkal darbs .Sev neko, nekad .
30.12.2023 21:01 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Runa jau nav par bērna pieskatīšanu, es varu samaksāt auklei un man viņa pieskatīs. Bet gan par kvalitātīva laika pavadīšanu kopā ar mazbērnu. Reizi mēnesī aiziet kaut kur kopā, paspēlēt spēles, uzcept kūku nebūtu daudz prasīts. Un nav jau runa pavadīt laiku ar zīdaini pamperos, bet gan ar bērnu ar kuru jau var visu sarunāt.
30.12.2023 21:13 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Mana vecmamma mani uz vasaru ņēma savā privātmāja ,taču strādāja dārzā.Es sāvā vaļā dzīvojos, līdzīgi darīja mana mamma. Es viņai vèlais bērns , tāpat bija omei bērni vēlīnie.Nu tas ja dzemdē pēc 25-35. Tas ar spēlē lomu.Tagad omes ja ņem mazos starp darbu ,hobijiem,privāto dzīvu pavada laiku pamatā kvalitatīvi. Pie tam tās ir sievietes kas savos laikos piedzīvojušas - tamponu ,pakešu ,bērniem pamperi nav. Rindas, deficīts un krīze 90 gados ! Nebija pilnīgi nekādas tehnikas , veļu bieži ar rokam mazgāja. Tagad viss it kā ir , bet jaunie tik ļoti vāji nāaaabadziņi vājie ibio.
30.12.2023 21:53 |
 
10 gadi
Reitings 2773
Reģ: 29.01.2009
Manas omes adīja un konservēja, jo tad bija tādi laiki, kad tikai tā varēja izdzīvot, veikalos jau nekā nebija.
Es gāju uz skolu un visi citi arī ar adītiem dūrainīšiem rokās, nekādu ūdensnecaurlaidīgo Didriksonu jau tad nebija iespējams nopirkt.
Šobrīd jau tas viss ir tikai naudas jautājums. Kulinārija un rokdarbi ir hobijs.
Nevienam nav pienākums, pat ne omei pieskatīt savus bērnus, bet no otras puses ģimenes saites jau neviens nav atcēlis. Normālam cilvēkam ar normālu veselīgu uztveri vajadzētu gribēt tos mazbērnus redzēt vismaz reizi mēnesī.
Egoismam ir jābūt, bet ne savtīgā formā.
30.12.2023 22:15 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
IceCream @ 30.12.2023 22:15
Manas omes adīja un konservēja, jo tad bija tādi laiki, kad tikai tā varēja izdzīvot, veikalos jau nekā nebija.
Es gāju uz skolu un visi citi arī ar adītiem dūrainīšiem rokās, nekādu ūdensnecaurlaidīgo Didriksonu jau tad nebija iespējams nopirkt.
Šobrīd jau tas viss ir tikai naudas jautājums. Kulinārija un rokdarbi ir hobijs.
Nevienam nav pienākums, pat ne omei pieskatīt savus bērnus, bet no otras puses ģimenes saites jau neviens nav atcēlis. Normālam cilvēkam ar normālu veselīgu uztveri vajadzētu gribēt tos mazbērnus redzēt vismaz reizi mēnesī.
Egoismam ir jābūt, bet ne savtīgā formā.
Piekritu. Taču redzēt ,kopā patusēt ir viens ,bet gribēt lai audzina bezmaz kas cits!
30.12.2023 22:23 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.08.2023
Sīkums ar to mazbērnu pieskatīšanu, bet tā telefonos sēdēšana tiešam par daudz skārusi gan jaunus, gan arī vecus. Diemžēl. Man tas neliekas moderni, gudrāks neviens nepaliek no tiktokiem un japāņu čāpstināšanas video.
Samaksāt rēķinus un pasūtīt lietas tāpat neprot, bet candy crush spēlēt un rīlus gan prot skrollēt.
30.12.2023 22:29 |
 
Reitings 72
Reģ: 13.11.2023
Mūsu ģimenes vecāki tiešām daudz par daudz ir telefonos un praktiski nekad tur nedara neko lietderīgu. Īsie video un dumjās memes. FB der lai pačekotu kā kurš izskatās un ko kurš posto.
30.12.2023 22:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits