Cik jāpelna lai būtu normāla ģimene?

 
Reitings 32
Reģ: 23.11.2023
Darbā viens kļuva par tēvu un es ar savu "negatīvismu" iesāku diskusiju par to cik būtu jāpelna lai būtu normāla funkcinējoša ģimene, un vecāki nevis būtu novergojušies pelēki dēļ bērna bet finances būtu gana lai pietiek gan bērnam gan savai labklājībai? Viņi man saka ka ar tā čaļa algu (pēc nodokļiem 700) pietiekot, Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja cilvēks vēlās veidot ģimeni viņam ir jābūt gana lieliem ienākumiem lai pietiktu tā bērna audzināšanai, barošanai, drēbem, saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanai, privātā auto uzturēšanai, visiem rēķiniem, un no tiem ienākumiem ir vēl jāpaliek pāri, protams ēdienam un kādiem neparedzētiem gadījumiem. 700 eiro pat 1000 eiro, pat 1500 eiro tam ir krietni par maz.
kā jūs uz to skataties?
05.12.2023 15:15 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
obligāti vajag to un to, citādi bērns būs psihiski traumēts un vecāki nelaimīgi! Īpaši kad vēl tikko bija diskusija, kurā tika apgalvots, ka pat vecāku šķiršanās bērnus patiesībā nemaz netraumē. Bet ja nedabū jaunas drēbes, tad izrādās pasaules gals un vispār nevajag to bērnu radīt, dzīve viņam būs sagrauta

Bērnu vecāku šķiršanās traumēs savādāk, nekā ja viņu atstums vienaudži un ņirgāsies, jo viņš staigā humpalās vai nevar braukt ekskursijās, vai viņam nav telefons. Skolas laikā man klasē ļoti daudziem tēvs nebija bildē vispār, vai vecāki bija šķīrušies, mani vecāki arī bija šķīrušies, reāli nevuenu par to neapsmēja, neņirgājās, bet par to ka nebija telefons vai staigāja vecās drēbēs, jā, par to gan apcēla.
06.12.2023 18:44 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Katram ir savas vēlmes/vajadzības un redzējums par sava un topošā bērna nākotni. 700eur vīrietim nav daudz mūsdienās, ja mēs tikai uz ciparu skatamies. Svarīgs aspekts par dzīvesvietu. Protams, ja tā ir sava, tas atvieglo. Īre/hipotēka te ļoti pasliktina situāciju. Ja tas ir cilvēks līdz 25 gadu vecumam un apzinās, ka strauji varēs attīstīties savā specialitātē, zīdainis tik traki daudz neizmaksā, bet līdz dārziņa/skolas laikam iespējams alga būs x3-4. Ir tomēr arī reizēm situācijas, kad bērnu neplāno, bet nolemj paturēt. Tā nav atbildīgas plānošanas paraugstunda, bet apzināts situācijas risinājums. Iespējams, motivējošs nākotnes izaugsmei.
Tepat forumā kaut kad senākā diskusijā par finansēm, izdevumiem man vairāki atbildēja, ka nemaz neienteresē ne ceļošana, ne spa, restorāni vai citas izklaides, kas piem. man ir svarīgas. Attiecīgi cilvēks laimīgs bez tā. Nu neies bērns tenisā vai 2-3 citos pulciņos, ies pašvaldības organizētā pa 10-20eiro/mēn maksu. Viss ir subjektīvi.
06.12.2023 18:33 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Sisja @ 06.12.2023 16:54

Tas, ka visi pelnīs 3k* 2, varēs dzīvot savā glaunajā īpašumā, braukt ar jaunu auto un visu laiku ceļot ar pāris bērniem ķešā. Tie ir sapņi un plika filosofēšana, kādam jau tas ari izdosies, bet lielākai daļai tas tā nespīd, arī tām kas saka, ka bez visa tā bērnus netaisīs, daļai tāpat tie pieteiksies, lai gan tāds finansu līmenis viņām nebūs nekad. Saprotams, ka 20 gados visi domā, ka viņiem būs veiksmīga karjera, ģimene un viss izdosies, realitātē, ja 35 gados nav izjukusi ģimene un neesi vientuļā māte, tas jau ir sasniegums.
kāpēc nevar diskutēt bez pārspīlējumiem, kāpēc visas krāsas jāsabiezina? Nevajag luxury dzīvi, lai atļautos bērnus, neviens nesaka, ka vajag. Vnk pēc maniem uzskatiem, veselīgi domājošam cilvēkam ir normāli jāizvērtē, vai finansiāli bērnu var atļauties, nevis jātaisa bērni jo ļoti gribas utt.
06.12.2023 17:55 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Šis pilnīgi neloģiski skan. Ja tas bērns nav, kā tad tas var būt, ka nav rūpes par bērna finansiālo nodrošināšanu? Tas tak pierāda tieši pretējo

Pēc Tavas 'loģikas' visi iemesli, ko cilvēki uzskaita kāpēc viņiem kaut kā nav, tātad ir 100% patiesi. Jo viņiem taču tā nav, ne? Tātad saka patiesību, kāpēc nav!
Kaut vai autora rakstītais, ka viņš neatteiksies ne no kādām savām 'kaprīzēm' (lietojot tieši šo vārdu) Tavās acīs nozīmē, ka viņš rūpējas par bērna labklājību? Nē taču. Tāpat viņš varētu izteikties pieklājīgāk un teikt - diemžēl es nevarētu bērnu šobrīd nodrošināt... (jo visas manas kaprīzes ir svarīgākas!!!) Katra viņa stulbākā iegriba viņam ir prioritārāka par bērniem, tas ir prioritāšu jautājums. Bērnu viņš uztaisītu tikai tad, ja bērnam būtu 0 finansiālas un citādi apgrūtinošas ietekmes uz viņa dzīvi. Un pirms atkal sacepies, es nesaku, ka visiem obligāti vajag bērnus. Nevajag.
06.12.2023 17:36 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Un ir kaut kāds ienākumu līmenis (arī ņemot vērā dzīves vietu, īpašumā esošās lietas utt.) pēc kura dzīšanās pēc arvien vairāk naudas tomēr norāda uz cilvēka prioritātēm dzīvē, nevis rūpēm par bērna finansiālo nodrošinātību.

Šis pilnīgi neloģiski skan. Ja tas bērns nav, kā tad tas var būt, ka nav rūpes par bērna finansiālo nodrošināšanu? Tas tak pierāda tieši pretējo, ka to bērnus tāpēc arī netaisa, jo apzinās, ka nevarēs nodrošināt to, ko katrs uzskatas par svarīgu savam bērnam. Nedomāju, ka te runa ir par to, ka nerūpējas par bērnu, vai viņa vajadzībām, bet kā prioritāti izvirza savas citas vēlmes, ja tas bērns ir
06.12.2023 17:11 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Sisja @ 06.12.2023 16:54

Tas, ka visi pelnīs 3k* 2, varēs dzīvot savā glaunajā īpašumā, braukt ar jaunu auto un visu laiku ceļot ar pāris bērniem ķešā. Tie ir sapņi un plika filosofēšana, kādam jau tas ari izdosies, bet lielākai daļai tas tā nespīd, arī tām kas saka, ka bez visa tā bērnus netaisīs, daļai tāpat tie pieteiksies, lai gan tāds finansu līmenis viņām nebūs nekad. Saprotams, ka 20 gados visi domā, ka viņiem būs veiksmīga karjera, ģimene un viss izdosies, realitātē, ja 35 gados nav izjukusi ģimene un neesi vientuļā māte, tas jau ir sasniegums.

Tas, ka lielākā daļa pasaules dzīvo nabadzībā jau nenozīme, ka man arī tā obligāti ir jādzīvo.
06.12.2023 17:04 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
GhostGG @ 06.12.2023 16:39

Kas tieši dzīvē nestrādā? Tie, kas uzskata, ka ar tādu algu var taisīt bērnus - tie lai taisa, tie, kuri uzskata, ka ar to nepietiek - tie arī to nedarītu. Vispār šitādas diskusijas pašas par sevi ir diezgan debīlas. Katrs skatās uz to no savas perspektīvas, dzīves vajadzībām, prioritātēm un vēl simtiem citu apstākļu. Abas puses viens otru tāpat nesapratīs. Tādi tupi argumentī kā "jātsakās no tā un šitā, jo tas nav nepieciešams un tad varētu to un šito" ir diezgan tupi paši par sevi. Kā gan kāds cits var noteikt to, vai tas ir nepieciešams / svarīgs tam otram, vai nē.

Neviens jau īpaši nerakstīja, ka jāatsakās. Vairāk raksta tieši - obligāti vajag to un to, citādi bērns būs psihiski traumēts un vecāki nelaimīgi! Īpaši kad vēl tikko bija diskusija, kurā tika apgalvots, ka pat vecāku šķiršanās bērnus patiesībā nemaz netraumē. Bet ja nedabū jaunas drēbes, tad izrādās pasaules gals un vispār nevajag to bērnu radīt, dzīve viņam būs sagrauta. Jautājums varbūt arī ir debīls, īpaši zinot autora iepriekšējās tēmas, bet komentārus palasīt interesanti. Protams, ka tas ir arī katra prioritāšu jautājums. Un ir kaut kāds ienākumu līmenis (arī ņemot vērā dzīves vietu, īpašumā esošās lietas utt.) pēc kura dzīšanās pēc arvien vairāk naudas tomēr norāda uz cilvēka prioritātēm dzīvē, nevis rūpēm par bērna finansiālo nodrošinātību.
06.12.2023 16:57 |
 
Reitings 231
Reģ: 04.12.2023
GhostGG @ 06.12.2023 16:39

Kas tieši dzīvē nestrādā? Tie, kas uzskata, ka ar tādu algu var taisīt bērnus - tie lai taisa, tie, kuri uzskata, ka ar to nepietiek - tie arī to nedarītu. Vispār šitādas diskusijas pašas par sevi ir diezgan debīlas. Katrs skatās uz to no savas perspektīvas, dzīves vajadzībām, prioritātēm un vēl simtiem citu apstākļu. Abas puses viens otru tāpat nesapratīs. Tādi tupi argumentī kā "jātsakās no tā un šitā, jo tas nav nepieciešams un tad varētu to un šito" ir diezgan tupi paši par sevi. Kā gan kāds cits var noteikt to, vai tas ir nepieciešams / svarīgs tam otram, vai nē.

Tas, ka visi pelnīs 3k* 2, varēs dzīvot savā glaunajā īpašumā, braukt ar jaunu auto un visu laiku ceļot ar pāris bērniem ķešā. Tie ir sapņi un plika filosofēšana, kādam jau tas ari izdosies, bet lielākai daļai tas tā nespīd, arī tām kas saka, ka bez visa tā bērnus netaisīs, daļai tāpat tie pieteiksies, lai gan tāds finansu līmenis viņām nebūs nekad. Saprotams, ka 20 gados visi domā, ka viņiem būs veiksmīga karjera, ģimene un viss izdosies, realitātē, ja 35 gados nav izjukusi ģimene un neesi vientuļā māte, tas jau ir sasniegums.
06.12.2023 16:54 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Teorijā jau viss skaisti un jauki, bet dzīvē tā tas nestrādā. Pēc visiem šiem jūsu uzskaitītajiem kritērijiem reti kuram LV to bērnu būtu.

Kas tieši dzīvē nestrādā? Tie, kas uzskata, ka ar tādu algu var taisīt bērnus - tie lai taisa, tie, kuri uzskata, ka ar to nepietiek - tie arī to nedarītu. Vispār šitādas diskusijas pašas par sevi ir diezgan debīlas. Katrs skatās uz to no savas perspektīvas, dzīves vajadzībām, prioritātēm un vēl simtiem citu apstākļu. Abas puses viens otru tāpat nesapratīs. Tādi tupi argumentī kā "jātsakās no tā un šitā, jo tas nav nepieciešams un tad varētu to un šito" ir diezgan tupi paši par sevi. Kā gan kāds cits var noteikt to, vai tas ir nepieciešams / svarīgs tam otram, vai nē.
06.12.2023 16:39 |
 
Patīk
Reitings 32012
Reģ: 12.10.2022
Luusis @ 05.12.2023 15:15
Darbā viens kļuva par tēvu un es ar savu "negatīvismu" iesāku diskusiju par to cik būtu jāpelna lai būtu normāla funkcinējoša ģimene, un vecāki nevis būtu novergojušies pelēki dēļ bērna bet finances būtu gana lai pietiek gan bērnam gan savai labklājībai? Viņi man saka ka ar tā čaļa algu (pēc nodokļiem 700) pietiekot, Es atkal uzskatu lai normāli dzīvotu un bērnu audzinātu vajag vismaz 3000 eiro, viss kas ir zem tā ir knapināšanās. Jo es uzskatu ja cilvēks vēlās veidot ģimeni viņam ir jābūt gana lieliem ienākumiem lai pietiktu tā bērna audzināšanai, barošanai, drēbem, saviem hobijiem un brīvā laika pavadīšanai, privātā auto uzturēšanai, visiem rēķiniem, un no tiem ienākumiem ir vēl jāpaliek pāri, protams ēdienam un kādiem neparedzētiem gadījumiem. 700 eiro pat 1000 eiro, pat 1500 eiro tam ir krietni par maz.
kā jūs uz to skataties?
Ja visi tā domātu Latvijā, tad dzimstība būtu ļoti zema, jo mazs procents pelna 3000 eiro +.
Ja ir sava dzīvesvieta, tad ienākumu līmenis varētu būt arī zemāks. Ja īrē, tad noteikti nepietiktu ar 700 eiro mēnesī, lai uzturētu ģimeni, mājvietu, auto un citas lietas.
06.12.2023 16:31 |
 
Reitings 231
Reģ: 04.12.2023
Teorijā jau viss skaisti un jauki, bet dzīvē tā tas nestrādā. Pēc visiem šiem jūsu uzskaitītajiem kritērijiem reti kuram LV to bērnu būtu. Realitātē lielai daļai bērns pats piesakās un tad nu iztiek ar to kas ir. Pēc jūsu runām bērni plus tie ceļojumi vismaz 2 reiz gadā, savs paša pirkts nevis mantots dzīvoklis vai māja, pajauns auto būtu norma, bet tie ir tikai jūsu iedomātie sapņi, reāli lielai daļai LV iedzīvotāju ar bērniem nav ne savu iegādātu īpašumu, ne visu laiku ceļo, un dzīvo tāpat. Arī jums te lielai daļai tas viss nebūs, pasapņot nav slikti un iztēloties ideālus gadījumus, bet realitāte ir tāda kā ir.
06.12.2023 16:28 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Nevis man ir jocīga izpratne par nabadzību, bet es to esmu īstenībā piedzīvojusi, nevis skatījusies filmās vai redzējusi kaimiņu mājā. Kas nav piedzīvojuši, vienkārši nesapratīs.

Latvijas mērogā noteikti nebūsi vienīgā, kas ir ne tikai filmās nabadzību redzējusi :D
Man lasot tieši rodas jautājums vai cilvēki zina kā latvieši dzīvo mazpilsētās? 700eur nav maza alga mazpilsētā. Daudziem tur ir savi īpašumi, vai arī maksā zemu hipotēku par kādu padomju dzīvokli. Nekādas jaunbūves jau tur neštancē augšā. Ar mašīnām un drēbēm arī nešiko, un vispār dzīvo salīdzinoši vienkārši.
Varbūt mēs tiešām neko nesaprotam, bet tēma jau ir par vīrieti, kurš pats no savas pieredzes ir teicis - 700eur pietiek.
06.12.2023 16:19 |
 
Reitings 58
Reģ: 29.12.2022
Elīzīte12345 @ 05.12.2023 23:11
Daļēji varu atbildēt uz jautājumu. Lai uzaudzinātu bērnu līdz 18 gadu vecumam un viņam nekā netrūktu, ir nepieciešami 200000-300000 EUR jeb 925-1400 EUR mēnesī. Tas ir tikai par bērnu. Viss pārējais vēl jārēķina atsevišķi.

Ko tu murgo?
06.12.2023 16:17 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
akul12 @ 06.12.2023 15:35

Piemēram, nepirkt pampers, bet lidl autiņbiksītes, kuras 4 reizes lētāk maksā. Lietotas bērnu drēbes ir labā stāvoklī, jo bērni izaug ātrāk, kā spēj novalkāt.
Labs mērķis ? , bet tava izpratne par nabadzību ir visai īpatnēja.
esi Lidl pamperus bērnam arī pamēğinājis? Ja esi, tad zināsi, ka viņiem regulāri iet viss garām un principā nekam neder. (Runāju par Lidl own brand, nezinu vai LV ir)
Nevis man ir jocīga izpratne par nabadzību, bet es to esmu īstenībā piedzīvojusi, nevis skatījusies filmās vai redzējusi kaimiņu mājā. Kas nav piedzīvojuši, vienkārši nesapratīs.
06.12.2023 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 4974
Reģ: 29.01.2009
Kaut kādas dumjības te sarakstītas 😅
ja jums liekas, ka 1400€ uz abiem + bērns ir ok, tad jautājums, cik vai jūs zinat cik no tā aizies īrei, komunālajos, pārtikai, mašīnai, degvielai, apgērbam, apaviem, pamperiem, hig.precēm, bērna mantām, kkādām dāvanām svētkos, utt.
Es nemaz nerunāšu, ka par šādu algu jūs nekad savā mūžā nenopirksiet dzîvokli vai māju vai ko iekrāsiet! 🤦‍♀️ vai jums ir viss kārtībā ar matemātiku? Ar tādu algu es par bērnu pat nedomātu. Tā alga 18 gadīgajam var būt ok par nepilnas slodzes darbu, ne jau pieaugušajam cilvēkam, kas plāno bērnus! Un ne, šeit nav miljonāri savākušies, vnk izskatās, ka cilvēkiem ir slikti ar aprēķiniem vai nezin cenas.
06.12.2023 15:52 |
 
Reitings 17659
Reģ: 27.11.2018
Vismaz 2k katram
06.12.2023 15:36 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Elizabeteputnos @ 06.12.2023 15:24
interesanti būtu zināt, kā varētu pamperu izmaksas optimizēt ?
Kā jau teicu - varēt jau var visu, var dzīvot no rokas mutē un bērns var vilkt kaimiņu bērnu vecos zābakus, izdzīvos, būs labi. Var, visu var. Bet vai tas ir gudri? Diez vai. Es darīšu visu, lai maniem bërniem nabadzībā nav jādzīvo. Cheers!

Piemēram, nepirkt pampers, bet lidl autiņbiksītes, kuras 4 reizes lētāk maksā. Lietotas bērnu drēbes ir labā stāvoklī, jo bērni izaug ātrāk, kā spēj novalkāt.
Labs mērķis 👍 , bet tava izpratne par nabadzību ir visai īpatnēja.
06.12.2023 15:35 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Palasīju diskusiju un teikšu tā - ja dzīves vienīgais mērķis ir bērns un pašiem pilnīgi neko nevajag un negribās, tad, pieņemot, ka tie 700eiro ir x2 no abiem vecākiem, , tad varbūt var kaut ko tādu īstenot, ja tikai no viena vecāka, tad tas viss ir kaut kāds ku kū land :D. Tomēr, ja arī paši sev kaut ko grib, tad pilnīgi un galīgi nešķiet prātīgi taisīt bērnus ar tādiem ienākumiem, vismaz es tā nevarētu dzīvot.
06.12.2023 15:32 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
akul12 @ 06.12.2023 15:12

Man nav jāguglē, bērnu izmaksas zinu un tevis nosauktās izmaksu pozīcijas var lieliski optimizēt, lai nevajadzētu skumji gaidīt 3000eiro algu childfree statusā.
P.S Skolām ir bezmaksas pagarinātās grupas un pulciņi, ja nu kas ?
interesanti būtu zināt, kā varētu pamperu izmaksas optimizēt 😏
Kā jau teicu - varēt jau var visu, var dzīvot no rokas mutē un bērns var vilkt kaimiņu bērnu vecos zābakus, izdzīvos, būs labi. Var, visu var. Bet vai tas ir gudri? Diez vai. Es darīšu visu, lai maniem bërniem nabadzībā nav jādzīvo. Cheers!
06.12.2023 15:24 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Elizabeteputnos @ 06.12.2023 15:01
es apšaubu, ka tu saproti cik izmaksā bērns. Pagooglē pamperu cenas, vai, kad bērns sāk iet skolā - cik maksā skolas lietas. Ziemas kombinezons, zābaki un tādas lietas. Ja vecāki strādā abi, tad vajadzēs aukli, jo skola 1-4 klasei beidzas ap 2 dienā, kur tad bērnu liks? Kā jau teicu - varēt jau var visu, tak arī basām kājām galu galā var kaut kā staigāt, vai ne?

Man nav jāguglē, bērnu izmaksas zinu un tevis nosauktās izmaksu pozīcijas var lieliski optimizēt, lai nevajadzētu skumji gaidīt 3000eiro algu childfree statusā.
P.S Skolām ir bezmaksas pagarinātās grupas un pulciņi, ja nu kas 😁
06.12.2023 15:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits