Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Braukšana ar automātisko

 
Reitings 9
Reģ: 12.10.2023
Sveika varbūt kāds var ieteikt pēc pieredzes instruktoru kas māca braukt ar automātisko ātrumkārbu Talsos vai citur brīvdienās tāds kas nebļauj un paskaidro mierīgi un dara darbu ar sirdi ,jo esosais instruktors negrib skaidrot un mācīt .Galīgi neiet uz priekšu braukšana
12.10.2023 10:42 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Šitas mīts, ka iesēžoties automātā aizmirst braukt ar manuālo kārbu ir no tiem zaļajiem gurķiem, kuri no autoeksāmena uzreiz pārlec automātā, nemaz neiemācījušies manuālās kārbas izkārtojumu.
14.10.2023 10:19 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
pradacandy @ 13.10.2023 13:32
Ja ilgus gadus brauc tikai ar automātu,tad tāpat pāris minūšu laikā nevarēsi pārslēgties uz manuālo(protams,atkarīgs no šofera). Draudzene braukāja ar automātu un tad izlēma pirkt mašīnu ar manuālo,pagāja kāds laiks kamēr neslāpa mašīna utt.,tā kā vieglāk pat izsaukt ātros,ja kādam slikti??

Pilnīgas muļķibas. Es ikdienā braucu ar automātu, bet arī pēc ilga laika , piesežoties pie manuālās kārbas, man nav nekadas problēmas, tas ir ka iemācīties vienreiz ar divriteni braukt! Vari gadiem nebraukt, bet uzsežoties brauksi!
Manuālis ir okey, ja nav japarvietojas pa Rīgu un sastrēgumiem. Manai ikdienai sajūga spiešana un kloķa raustišana nav piemerota!bet ja es parvaktos ārpus Rīgas, gribētu manuāli. Tā mašīna ir vairāk izjūtama.
14.10.2023 10:01 |
 
Reitings 50
Reģ: 21.06.2023
Lula @ 14.10.2023 00:58

Man līdzīga pieredze, arī pirmā instruktora dēļ "pazaudēju" divus mēnešus un pēc tam, varētu teikt, sāku no jauna ar citu. Piiilnīgi cita lieta ar tiešām prasmīgu instruktoru.
Nu protams, ja braukšana ir asinīs, kā te daži visiem citiem bāž sejā, tad instruktoram varbūt nav nozīmes.
Bet cilvēkam parastajam tas maina daudz. Galvenais tiešām nemest plinti krūmos tāpēc, man gāja tik grūti, ka droši varu autorei teikt - ja man tas izdevās un tagad braucu tiešām ok, tad tu arī to vari. :D

Ļoti piekrītu, man arī tikai nomainot instruktoru, visa lieta aizgāja pavisam savādāk. Motivāciju arī stipri ietekmēja, ja sākumā gribēju jau pamest, tad tagad braucu pārliecināti.
14.10.2023 06:16 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
dietiskais.cukurs @ 13.10.2023 21:09
Kārtējā padebilā diskusija. Viena vispār iecepusies - groza stūri no 5gv, tāpēc obviously visi, kam neizdodas bezmaz tajā pašā dienā, ir lohi.
Atbildot autorei, varu ieteikt tikai instruktorus Rīgā, bet vēl samērā labi atceros, kā tas ir, kad instruktors faktiski dara visu, lai mācīšanās neietu uz priekšu. Zaudēju vismaz 2 mēnešus. Samainīju instruktoru un aidā uz CSDD. Nejau mehānikā tā problēma, bet gan CSN un praksē. Tāpēc saku - ignorē rējējus, ej pie cita instruktora un nepadodies, tev viss sanāks.
That said… man patīk paraustīt manuālo, tajā ir kaut kas erotisks ?

Man līdzīga pieredze, arī pirmā instruktora dēļ "pazaudēju" divus mēnešus un pēc tam, varētu teikt, sāku no jauna ar citu. Piiilnīgi cita lieta ar tiešām prasmīgu instruktoru.
Nu protams, ja braukšana ir asinīs, kā te daži visiem citiem bāž sejā, tad instruktoram varbūt nav nozīmes.
Bet cilvēkam parastajam tas maina daudz. Galvenais tiešām nemest plinti krūmos tāpēc, man gāja tik grūti, ka droši varu autorei teikt - ja man tas izdevās un tagad braucu tiešām ok, tad tu arī to vari. :D
14.10.2023 00:58 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Globuss @ 13.10.2023 20:43

Savs auto murrā vislabāk. :)

Nē, jo manam stock izplūde. Bet nu iemet automātu manuālajā režīmā, var gan slīpēt, gan visu pārējo.
14.10.2023 00:46 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
Kārtējā padebilā diskusija. Viena vispār iecepusies - groza stūri no 5gv, tāpēc obviously visi, kam neizdodas bezmaz tajā pašā dienā, ir lohi.
Atbildot autorei, varu ieteikt tikai instruktorus Rīgā, bet vēl samērā labi atceros, kā tas ir, kad instruktors faktiski dara visu, lai mācīšanās neietu uz priekšu. Zaudēju vismaz 2 mēnešus. Samainīju instruktoru un aidā uz CSDD. Nejau mehānikā tā problēma, bet gan CSN un praksē. Tāpēc saku - ignorē rējējus, ej pie cita instruktora un nepadodies, tev viss sanāks.
That said… man patīk paraustīt manuālo, tajā ir kaut kas erotisks 😀
13.10.2023 21:09 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Andie @ 13.10.2023 20:46

Ja ilgi mācās ( ne finanšu dēļ),tas arī norāda uz to, ka varbūt tas tomēr nav tev domāts, ne visiem vajag vadīt auto.

Cilvēki ir dažādi. Bet, nu, jaunieši ātrāk iemācoties nekā cilvēki pusmūžā. Ja nevar iemācīties ceļa zīmes un satiksmes notikumus vispār, tad jā, ir sab.transports, zirgs vai taxi.
13.10.2023 20:53 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Globuss @ 13.10.2023 20:35

Demotivēt tiešām nevajag. Bailes pāries, kad pašai būs pārliecība par to, ka prot braukt un zina satiksmes noteikumus. Ja instruktors uzdzen stresu, jāmaina. Ilga mācīšanās nenorāda, ka cilvēks ir dumjš. Iemācīsies un brauks labāk par citiem. Varētu ieteikt paņemt kādas nodarbības Rīgā, lai nav tā, ka brauc tikai mazā pilsētā un, ja nākotnē sanāks braukt lielākā pilsētā, nobīsies. Nav jau mums ne 5-6 joslu apļu, ne īstu ātrgaitas šoseju vai ceļu kalnos. Kopumā Latvijā ir vienkārša satiksme un nebūt ne intensīva. Kaut kur lasīju, ka auto tā vadītājam vajagot uztvert kā bīstamu ieroci, jo neprasmīgs, neuzmanīgs un bezatbildīgs vadītājs var sadarīt baisas lietas. Vai nav tā, ka visbiežāk mobilo tel., esot pie stūres, baksta tie, kas brauc ar automātu?

Ja ilgi mācās ( ne finanšu dēļ),tas arī norāda uz to, ka varbūt tas tomēr nav tev domāts, ne visiem vajag vadīt auto.
13.10.2023 20:46 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
GhostGG @ 13.10.2023 19:36

Pardon? Kas nemurrā un ko nevar uzrūcināt? Tu pie stūres "met" uz zemāku ātrumu un viss notiek. + Vairums automātiem ir launch control. Ne jau no kārbas atkarīgs, vai auto smuki murrā, bet gan no motora un izplūdes.
https://www.youtube.com/watch?v=pdXOrp_PJ2Q&t=296s
https://www.youtube.com/watch?v=Q8F5hhjW8Zs&t=508s viss notiek 3:11
p.s. Šos divus video, ko ieliku - iedomājies kaut ko tādu iemainīt pret elektro auto pffff

Savs auto murrā vislabāk. :)
13.10.2023 20:43 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
AnnnaMannnna @ 13.10.2023 17:48

Kas jums ir, ka gribas savu iedomāto pārākumu izrādīt?
Tad jau var teikt: ja nostājies pirmo reizi uz slēpēm, snova dēļa, sērfinga dēļa utt. un ar pirmo, otro reizi nesanāk, tas nav priekš tevis. Ja pirmās reizes nesanāk ideāli šūt, aizmirsti par šo ideju. Ja nesanāk ar pirmo reizi ideāla spāņu valodas izruna, nekad vairs tajā nerunā. Un tā tālāk.
Šāda pieeja nav pareiza. Tas, ka jūs braucat jau daudzus gadus un jums šī prasme ir kā aiziet uz tualeti, tad cilvēkam, kas tikko sācis, šī prasme vēl nav attīstīta, bet pēc kāda laika būs tikpat viegli izdarāma kā jums. Man galīgi nav skaidra šī demotivēšana.
Tāpat kā runas, ka ar automātu nav jēga likt, jo kādreiz var būt vajadzība braukt ar manuāli. Zinu vairākus cilvēkus ar tiesībām tikai uz automātu un nav bijusi vajadzība nekad braukt ar manuāli. Tas tāds vecs izteiciens, kas reāli dzīvē vai nu vispār nekad nepiepildās vai tik ļoti retos gadījumos, ka tādēļ vien nav jāstreso.
Ar instruktoru tāpat kā ar jebkuru citu skolotāju vai, piemēram, ārstu - var nepaveikties objektīvi vai tīri subjektīvi var nepatikt kāda pieeja, izturēšanās. Sakiet, ka nekad dzīvē neesat sastapušies ar sliktiem sava darba darītājiem vai vienkārši ar nepatīkamiem cilvēkiem?

Demotivēt tiešām nevajag. Bailes pāries, kad pašai būs pārliecība par to, ka prot braukt un zina satiksmes noteikumus. Ja instruktors uzdzen stresu, jāmaina. Ilga mācīšanās nenorāda, ka cilvēks ir dumjš. Iemācīsies un brauks labāk par citiem. Varētu ieteikt paņemt kādas nodarbības Rīgā, lai nav tā, ka brauc tikai mazā pilsētā un, ja nākotnē sanāks braukt lielākā pilsētā, nobīsies. Nav jau mums ne 5-6 joslu apļu, ne īstu ātrgaitas šoseju vai ceļu kalnos. Kopumā Latvijā ir vienkārša satiksme un nebūt ne intensīva. Kaut kur lasīju, ka auto tā vadītājam vajagot uztvert kā bīstamu ieroci, jo neprasmīgs, neuzmanīgs un bezatbildīgs vadītājs var sadarīt baisas lietas. Vai nav tā, ka visbiežāk mobilo tel., esot pie stūres, baksta tie, kas brauc ar automātu?
13.10.2023 20:35 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
AnnnaMannnna @ 13.10.2023 17:48

Kas jums ir, ka gribas savu iedomāto pārākumu izrādīt?
Tad jau var teikt: ja nostājies pirmo reizi uz slēpēm, snova dēļa, sērfinga dēļa utt. un ar pirmo, otro reizi nesanāk, tas nav priekš tevis. Ja pirmās reizes nesanāk ideāli šūt, aizmirsti par šo ideju. Ja nesanāk ar pirmo reizi ideāla spāņu valodas izruna, nekad vairs tajā nerunā. Un tā tālāk.
Šāda pieeja nav pareiza. Tas, ka jūs braucat jau daudzus gadus un jums šī prasme ir kā aiziet uz tualeti, tad cilvēkam, kas tikko sācis, šī prasme vēl nav attīstīta, bet pēc kāda laika būs tikpat viegli izdarāma kā jums. Man galīgi nav skaidra šī demotivēšana.
Tāpat kā runas, ka ar automātu nav jēga likt, jo kādreiz var būt vajadzība braukt ar manuāli. Zinu vairākus cilvēkus ar tiesībām tikai uz automātu un nav bijusi vajadzība nekad braukt ar manuāli. Tas tāds vecs izteiciens, kas reāli dzīvē vai nu vispār nekad nepiepildās vai tik ļoti retos gadījumos, ka tādēļ vien nav jāstreso.
Ar instruktoru tāpat kā ar jebkuru citu skolotāju vai, piemēram, ārstu - var nepaveikties objektīvi vai tīri subjektīvi var nepatikt kāda pieeja, izturēšanās. Sakiet, ka nekad dzīvē neesat sastapušies ar sliktiem sava darba darītājiem vai vienkārši ar nepatīkamiem cilvēkiem?

Sorrīi, bet auto vadīšana nav, tas pats kas slēpošana vai daiļslidošana, vai sūšana, adīšana😁, salīdzināji dienu ar nakti. Slēpojot tu traumsēsi sevi vai pati nositīses, jo vnk nemāki, bet ar auto ceļu satiksmē, tu vari nogalināt un sakropļot daudzus. Auto ir potenciāli bīstams, ja blīve starp stūri un sēdekli ir vāja. Ja tgd jaunībā nevar iemācītes braukt ceļu satiksmē ar manuālo kārbu un reizē seko līdzi, tad pie stūres NAV ko darīt.
13.10.2023 20:32 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Mašīna ar automātisko kārbu nemurrā, to nevar uzrūcināt.

Pardon? Kas nemurrā un ko nevar uzrūcināt? Tu pie stūres "met" uz zemāku ātrumu un viss notiek. + Vairums automātiem ir launch control. Ne jau no kārbas atkarīgs, vai auto smuki murrā, bet gan no motora un izplūdes.
https://www.youtube.com/watch?v=pdXOrp_PJ2Q&t=296s
https://www.youtube.com/watch?v=Q8F5hhjW8Zs&t=508s viss notiek 3:11
p.s. Šos divus video, ko ieliku - iedomājies kaut ko tādu iemainīt pret elektro auto pffff
13.10.2023 19:36 |
 
Reitings 514
Reģ: 28.01.2023
akul12 @ 13.10.2023 16:44
Braukt ar manuāli nenozīmē labs šoferis, ja tā būtu visi pensionāri ar saviem žiguļiem un audi 80 būtu pro braucēji. ?
nevajag jaukt pensikus ar darbspējas vecumu, kuriem vairs ne tā reakcija un ne tā dzirde, redze un izbrauc ar savu 80 auģiku svetdienā uz tirgu vai pirmdienā uz poliklīniku😆 un ziemā savu žubīti 3 menešus tur garažā😆
13.10.2023 19:12 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Andie @ 13.10.2023 16:01
Ja cilvēks nespēj savienot a/m vadīšanu ar spēju sekot līdzi satikamei, tādam cilvēka uz ceļa NAV ko darīt, un B automāts, tādiem to ceļu pavēra.
Man tēvs lika braucot ar a/m paralēli saldējumu ēst, kad mācījos braukt un tas bija ar parastu auto, bez pedāļiem kā instruktoru mašīnās viņam, nedod dies, tas saldējums tur sāka pilēt vai kaut kur nokrita, visu mašīnu lika iztīrīt tad un baigi discipilinēja.
Es uzskatu, ka instruktoram nav jābūt uķi,puķi, maigam vējiņam, jo tomēr, tā sniegpārsliņa, var kādu nobraukt uz ceļa, jo nespēs reizē sekot līdzi zīmēm un kad kāds šķērsos pāreju. Nevari tik galā ar stresu, ātri nespēj domāt un saprast visu, nepatīk, ja instruktors skarbāka pasaka, ka nemāki braukt, tad ir sabiedriskais transports, lūdzu.

Kas jums ir, ka gribas savu iedomāto pārākumu izrādīt?
Tad jau var teikt: ja nostājies pirmo reizi uz slēpēm, snova dēļa, sērfinga dēļa utt. un ar pirmo, otro reizi nesanāk, tas nav priekš tevis. Ja pirmās reizes nesanāk ideāli šūt, aizmirsti par šo ideju. Ja nesanāk ar pirmo reizi ideāla spāņu valodas izruna, nekad vairs tajā nerunā. Un tā tālāk.
Šāda pieeja nav pareiza. Tas, ka jūs braucat jau daudzus gadus un jums šī prasme ir kā aiziet uz tualeti, tad cilvēkam, kas tikko sācis, šī prasme vēl nav attīstīta, bet pēc kāda laika būs tikpat viegli izdarāma kā jums. Man galīgi nav skaidra šī demotivēšana.
Tāpat kā runas, ka ar automātu nav jēga likt, jo kādreiz var būt vajadzība braukt ar manuāli. Zinu vairākus cilvēkus ar tiesībām tikai uz automātu un nav bijusi vajadzība nekad braukt ar manuāli. Tas tāds vecs izteiciens, kas reāli dzīvē vai nu vispār nekad nepiepildās vai tik ļoti retos gadījumos, ka tādēļ vien nav jāstreso.
Ar instruktoru tāpat kā ar jebkuru citu skolotāju vai, piemēram, ārstu - var nepaveikties objektīvi vai tīri subjektīvi var nepatikt kāda pieeja, izturēšanās. Sakiet, ka nekad dzīvē neesat sastapušies ar sliktiem sava darba darītājiem vai vienkārši ar nepatīkamiem cilvēkiem?
13.10.2023 17:48 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
akul12 @ 13.10.2023 16:44
Braukt ar manuāli nenozīmē labs šoferis, ja tā būtu visi pensionāri ar saviem žiguļiem un audi 80 būtu pro braucēji. ?

Protams. Tāpēc savas prasmes visiem ir vērts atsvaidzināt un uzlabot. Pat ļoti prasmīgi autosportisti, sākoties ziemai ar sniegu un ledu, patrenē prasmes ikdienas braukšanai pa slidenu ceļu. Nedrīkst sadomāties, ka esi ideāli labs braucējs. Braukšanas prasmes var uzlabot un uzlabot.
Kāds jau esat braucis pa Latvijā pirmo ātrgaitas ceļu? Hm, tas ātrgaitas ceļš ar max 120 km/h, bet nu labi, ka vismaz tik.
13.10.2023 17:02 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Braukt ar manuāli nenozīmē labs šoferis, ja tā būtu visi pensionāri ar saviem žiguļiem un audi 80 būtu pro braucēji. 😁
13.10.2023 16:44 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
?feature=shared
Vari paskatīties video sākumu un video nobeigumu - tur ir info par braukšanas uzsākšanu un par pareizu nolikšanu Parking režīmā, nebojājot ātrumkārbu.
Man vienreiz nācās braukt ar nomas auto, kam automātiskā ātrumkārba. Noskatījos šo video un braucu. Ikdienā braucu ar manuālo. Un priecājos, ka man ir tiesības uz manuālo. Ghost GG ļoti labi uzrakstīja par motora murrāšanu. 👍 Mašīna ar automātisko kārbu nemurrā, to nevar uzrūcināt. Ok, saprotu, ka ne visiem tas ir svarīgi, bet tomēr tā motora rūkoņa ir papildbonuss. Plus mehānikai ir vairāk priekšrocību uz ceļa, tostarp arī ziemā. Man grūti iedomāties, ko nevar iemācīties, ja mācās braukt ar automātu. 2 pedāļi un stūre un … blīve starp stūri un sēdekli 😀 Dzīvē tiešām mēdz būt neparedzētas situācijas. Ir vērts iemācīties braukt ar manuālo. Veiksmi mācībās!
13.10.2023 16:24 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ja cilvēks nespēj savienot a/m vadīšanu ar spēju sekot līdzi satikamei, tādam cilvēka uz ceļa NAV ko darīt, un B automāts, tādiem to ceļu pavēra.
Man tēvs lika braucot ar a/m paralēli saldējumu ēst, kad mācījos braukt un tas bija ar parastu auto, bez pedāļiem kā instruktoru mašīnās viņam, nedod dies, tas saldējums tur sāka pilēt vai kaut kur nokrita, visu mašīnu lika iztīrīt tad un baigi discipilinēja.
Es uzskatu, ka instruktoram nav jābūt uķi,puķi, maigam vējiņam, jo tomēr, tā sniegpārsliņa, var kādu nobraukt uz ceļa, jo nespēs reizē sekot līdzi zīmēm un kad kāds šķērsos pāreju. Nevari tik galā ar stresu, ātri nespēj domāt un saprast visu, nepatīk, ja instruktors skarbāka pasaka, ka nemāki braukt, tad ir sabiedriskais transports, lūdzu.
13.10.2023 16:01 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Ja ilgus gadus brauc tikai ar automātu,tad tāpat pāris minūšu laikā nevarēsi pārslēgties uz manuālo(protams,atkarīgs no šofera). Draudzene braukāja ar automātu un tad izlēma pirkt mašīnu ar manuālo,pagāja kāds laiks kamēr neslāpa mašīna utt.,tā kā vieglāk pat izsaukt ātros,ja kādam slikti😀😀
13.10.2023 13:32 |
 
Reitings 514
Reģ: 28.01.2023
Diezgan stulbi likt tikai uz automātu eksāmenu. Saprotu, ka tas ir 10x vieglāk, ka nav jādomā par pārnesumiem, par līkumiem, kur liksi pirmo, kur otro, un tā lai viss sanāk jaudīgi un prātīgi, bet tiešām nav prāta darbs likt uz automātu. Mani šī doma atrunāja vienmēr un domāju, ja nu gadījumā kaut kur esmu un kādam paliek slikti un jāved ātrāk uz slimnīcu, vai parasta trauma kur jāaizbrauc uz traumpunktu, vai saplīst mašīna un jābrauc ar citu mašīnu un tu tāds- es nevaru man tiesības uz automātu, pilnīgs sviests. 😆 Var sanākt viss kas, kaut vai brauc ar drauga mašīnu kur manuāls, un varbūt šoferis nogurst no gara ceļa, vai nezin kas, bet tu nevari paturpināt ceļu jo tev automāts, nu taka pilnīgs sviests
13.10.2023 12:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits