Ko jūs domājiet par transgenderismu bumu FB?

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Tātad jau pāris dienas savā Facebook joslā redzu, ka tiek palaistas ziņas ka, ja bērniem skolās mācīs par trans cilvēkiem, bērni ir noinstruēti iet mājās un vecāki nāks uz skolu skaidroties. Kā arī tas iesniegums kas peld pa visu Facebook, kuru ir jāizpilda un jāiznes skolas direktoram. Un draudi ka tiks iejaukta policija.
Kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā? Bet bez kašķiem lūdzu, respektēsim viens otru.
..
Man pašai bērnu nav. Bet es respektēju visus cilvēkus un šad tad palasu kaut ko lai neatpaliktu no 'jaunās pasaules'. Vai mēs esam atpalikuši no mūsdienīgās pasaules vai tomēr naids un nepatika pret šiem cilvēkiem ir pamatots?
Neesmu nekad saskārusies ar kādu no šiem cilvēkiem. Arī neheitoju viņus, jo man nav rīcībā tik daudz informācijas lai varētu pamatot vai dzimumu maiņa ir dabas fenomens, vai kārtējā 'mode'
Taču Meksikā bija veikts pētījums, ka vīriešu un sieviešu smadzenes ir drastiski atšķirīgas un tā kā dzimumorgāni veidojas atsevišķi no smadzenēm, ir iespējams ka piem vīrieša ķermenī strādā smadzenes kā sievietei. arī dabā ir novērots (čūskās, ķirzakās un dažās zivīs) ka tēviņi var pēkšņi kļūt par mātītēm.
Atbildot uz pašas uzdotu jautājumu, ja man būtu bērni vai es pieļautu ka skolās apcilā šo tēmu? Atkarīgs kā to pasniedz. Bet mazākās klasēs to nav jēga pieminēt, jo bērni vienkārši tam ir par mazu vēl. Vidusskolniekiem veselības mācībā- iespējams.
Vienkārši es neuzskatu ka tas pagaidām ir pamatīgi izpētīts vai cilvēkos tas ir jauns fenomens vai tomēr 21 gs iegriba.
Kā jūs domājiet vai tagad tas kas klejo pa FB un vecāku neapmierinātība ir pamatota?
16.09.2023 16:09 |
 
Reitings 250
Reģ: 17.05.2022
Kalnos @ 16.09.2023 20:25
BIOLOGISKI ARI DABĀ TU VARI BUT CITS. Vai abi,kā hermofrodīti.
Nu zini, ja sāc apelēt pie hermafrodītisma, tad arī vajadzētu zināt, ka to rada patoloģija hromosomu līmenī. Nevis runāt par to kā par normu. Nu un tad ko - nolasām hermafrodītu izlasi, un lai šie cilvēki paši izlemj, kā sevi saukt, ne?
16.09.2023 20:36 |
 
Reitings 174
Reģ: 09.09.2023
Cilvēkiem pat nav īsts hermafrodītisms. Var būt tikai kaut kādi nefunkcionējoši orgāni no pretēja dzimuma (vīrietim - olnīcas, piemēram). Īsti hermafrodīti var vairoties paši ar sevi, vai vairoties ar abiem dzimumiem, jo arī paši ir abi dzimumi. Cilvēkiem nekā tāda nav. Ir tikai - viens dzimums nu un ļoti retos gadījumos patoloģiski pretējā dzimuma orgāni, kas nefunkcionē. To tikai metaforiski sauc par hermafrodītismu, bet bioloģiski cilvēkiem nekad nav hermafrodītisms. Cilvēki, kam ir šādas problēmas, bieži vispār ir neauglīgi. Jo kā jau minēts, tas ir patoloģiju rezultāts.
16.09.2023 20:43 |
 
Reitings 250
Reģ: 17.05.2022
krista01 @ 16.09.2023 20:43
Cilvēkiem pat nav īsts hermafrodītisms. Var būt tikai kaut kādi nefunkcionējoši orgāni no pretēja dzimuma (vīrietim - olnīcas, piemēram). Īsti hermafrodīti var vairoties paši ar sevi, vai vairoties ar abiem dzimumiem, jo arī paši ir abi dzimumi. Cilvēkiem nekā tāda nav. Ir tikai - viens dzimums nu un ļoti retos gadījumos patoloģiski pretējā dzimuma orgāni, kas nefunkcionē. To tikai metaforiski sauc par hermafrodītismu, bet bioloģiski cilvēkiem nekad nav hermafrodītisms. Cilvēki, kam ir šādas problēmas, bieži vispār ir neauglīgi. Jo kā jau minēts, tas ir patoloģiju rezultāts.
Jā. Un ļoti žēl, ka visu met vienā katlā, pat neiedziļinoties.
16.09.2023 20:45 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Linduxis @ 16.09.2023 20:36
Nu zini, ja sāc apelēt pie hermafrodītisma, tad arī vajadzētu zināt, ka to rada patoloģija hromosomu līmenī. Nevis runāt par to kā par normu. Nu un tad ko - nolasām hermafrodītu izlasi, un lai šie cilvēki paši izlemj, kā sevi saukt, ne?
kur es teicu NORMA?
16.09.2023 20:47 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
krista01 @ 16.09.2023 20:31

Šizofrēnija ir biežāka, drīzāk par to jāstāsta. Lai bērns var atpazīt savus vecākus, kad šie stāsta, ka cilvēks ir kā garnele un var mainīt dzimumus :D
Lūk tāpēc jāmāca bērni .Ka runa bija par dabu ko pati piesauca te daža .Ka jāmāk pienemt citādāks viedoklis un oponēt adekvāti citus neaizskarot . Nu nenolaisties līdz zemam līmenim.
16.09.2023 20:50 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
krista01 @ 16.09.2023 20:43
Cilvēkiem pat nav īsts hermafrodītisms. Var būt tikai kaut kādi nefunkcionējoši orgāni no pretēja dzimuma (vīrietim - olnīcas, piemēram). Īsti hermafrodīti var vairoties paši ar sevi, vai vairoties ar abiem dzimumiem, jo arī paši ir abi dzimumi. Cilvēkiem nekā tāda nav. Ir tikai - viens dzimums nu un ļoti retos gadījumos patoloģiski pretējā dzimuma orgāni, kas nefunkcionē. To tikai metaforiski sauc par hermafrodītismu, bet bioloģiski cilvēkiem nekad nav hermafrodītisms. Cilvēki, kam ir šādas problēmas, bieži vispār ir neauglīgi. Jo kā jau minēts, tas ir patoloģiju rezultāts.
Tu šo pasaki jaunai meitenei ka tev tik sīkums. Dzemde,krutis , vīriešu olas un loceklis . Tev racu viss ok ,sīkums .
16.09.2023 20:53 |
 
Reitings 250
Reģ: 17.05.2022
Kalnos @ 16.09.2023 20:50
Lūk tāpēc jāmāca bērni .Ka runa bija par dabu ko pati piesauca te daža .Ka jāmāk pienemt citādāks viedoklis un oponēt adekvāti citus neaizskarot . Nu nenolaisties līdz zemam līmenim.
Jā, ir jāmāca pieņemt citus, bet ir arī jāmāca atšķirt graudus no pelavām. It īpaši mūsdienās, kad informācijas ir tik daudz, ka apjukt ir elementāri.
16.09.2023 20:55 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Kalnos @ 16.09.2023 20:50
Lūk tāpēc jāmāca bērni .Ka runa bija par dabu ko pati piesauca te daža .Ka jāmāk pienemt citādāks viedoklis un oponēt adekvāti citus neaizskarot . Nu nenolaisties līdz zemam līmenim.

Visu var iemācīt bez trangendera izcelšanas, vienkārši būt iecietīgiem.
Kāpēc tieši tagad, ne pirms 30 gadiem?
16.09.2023 20:58 |
 
Reitings 250
Reģ: 17.05.2022
Kalnos @ 16.09.2023 20:47
kur es teicu NORMA?
Mēs taču tikko izrunājām, ko nozīmē hermafrodīts cilvēka kontekstā. Tu mēģini izraut vārdus no kopējās domas, bet kopējā doma taču bija par dzimumu skaitu. Noskaidrojām, ka attiecībā uz cilvēku hermafrodīts tāpat ir vai nu vīrietis, vai sieviete ar papildu dzimumorgāniem. Viss. Neredzu, kur šo tēmu vēl tālāk var attīstīt.
16.09.2023 21:00 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
Kalnos @ 16.09.2023 20:50
Lūk tāpēc jāmāca bērni .Ka runa bija par dabu ko pati piesauca te daža .Ka jāmāk pienemt citādāks viedoklis un oponēt adekvāti citus neaizskarot . Nu nenolaisties līdz zemam līmenim.

Labāk pārstāj bārstīt argumentus, par kuriem tev ir ļoti virspusēja izpratne. Un turpmāk katru reizi, kad redzēšu no tevis kādu ierakstu, domāšu par garnelēm
16.09.2023 21:15 |
 
Reitings 1173
Reģ: 15.07.2023
Redzu, ka vairumam ir grūti pieņemt to, ka 4. klases skolēniem māca šo zinātni, bet nu vismaz es redzu pozitīvas pazīmes, ka ir diezgan liela daļa, kas atbalstītu šiīs idejas realizāciju vidusskolā. Tad ar to arī sāksim! Ja nepieciešams, varēsim vispirms atbalstīt Stambulas konvencijas pieņemšanu, lai apmācītu vidusskolas audzēkņus un tad jau pamazām "augsim" un attīstīsimies līdz sasniegsim augstāko punktu, kas jau būs 4. un jaunāku klašu audzēkņu apmācība.
Pozitīvais šajā visā ir tas, ka mēs par šīm tēmām diskutējam. Diskutējot cilvēki sāk analizēt informāciju un iepriekš nepieņemamais var kļūt par ikdienišķu.
16.09.2023 21:42 |
 
Reitings 1173
Reģ: 15.07.2023
Linduxis @ 16.09.2023 16:56
Manuprāt, viss ir vienkārši. Ir 2 dzimumi un viss. Nevis kaut kāds sadomājums, ka dzimums ir plūstošs, pastāv dzimums "cits" utt. Dabā ir paredzēti 2 dzimumi. Te liekam punktu. Cita lieta ir cilvēka psihe, un dažādu dzīves apstākļu rezultātā radušās pārliecības, kas gan var būt plūstošas un mainīgas, par to, vai esmu pareizā ķermenī. Tas, kas ir zinātniski pierādīts - cilvēks psiholoģiski pieaug ap 27,28 gadu vecumu. Nu lūk, es uzskatu, ka tad arī var sākt studēt šīs tēmas. Nobriedušā prātā. Nevis tādā, kas tik viegli pavelkas uz to, kas ir stilīgs un trendā. Es arī 15 gados gribēju mainīt vārdu, un ja man kāds būtu devis zaļo gaismu, 100% arī nomainītu, bet tagad uzskatu, ka tā doma bija pusaudža stulbums.

Nav gan vienkārši. Varēsi uzprasīt savai atvasei, kad viņam(-ai) skolā iemācīs patieso skaitu!
Visi mēs esam "gājuši cauri" trendam un modei un nav nekādu problēmu. Esam dzīvi un veseli.
16.09.2023 21:51 |
 
Reitings 250
Reģ: 17.05.2022
Elīzīte12345 @ 16.09.2023 21:51

Nav gan vienkārši. Varēsi uzprasīt savai atvasei, kad viņam(-ai) skolā iemācīs patieso skaitu!
Visi mēs esam "gājuši cauri" trendam un modei un nav nekādu problēmu. Esam dzīvi un veseli.
Nerunāju ar cilvēkiem, kas jau saknē raksta kaut kādu murgu.
16.09.2023 21:53 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
hanney @ 16.09.2023 19:25
Noteikti neatbalstu. Es esmu par iekļaujošu sabiedrību, katra cilvēks dzīve un ķermenis ir tikai un vienīgi viņa darīšana, bet šis ir pilnīgi lieki par to runāt skolā. Tas ir tāpat, kā, ja bērnu vidē un informācijas telpā ienāk, piemēram, info par marihuānu, viņš ar lielāku iespējamību to gribēs pamēģināt. Un tāpat ar visu pārējo, arī šo. Tie retie, kuri PATIEŠĀM varētu justies nepareizi savā dzimumā, par to arī paši interesēsies un izpētīs.
Papildus es nesaprotu, kāpēc par šo, kas attiecas uz 0.00001% sabiedrības daļas būtu skolā jārunā, bet, piemēram, par kaut kādām mentālām saslimšanām, kas ir daudz izplatītākas - depresija, trauksme, šizofrēnija utt. nē? Tāpat, kāpēc skolās nemāca lasīt līgumus, nemāca pašregulācijas prasmes, meditācijas veidus, kas nodēretu PILNĪGI visiem? Šī vienkārši ir kaut kāda hypīgā tēma, kuru popularizē attiecīgā sabiedrības daļa, bet, manuprāt, ir daaaudz vairāk aktuālāku tēmu, par kurām skolā runāt.

Skolā vajadzētu mācīt arī finanšu pratību.
16.09.2023 21:54 |
 
Reitings 1173
Reģ: 15.07.2023
Linduxis @ 16.09.2023 21:53
Nerunāju ar cilvēkiem, kas jau saknē raksta kaut kādu murgu.

Tev nerūp mūsu bērnu nākotne?
Kā var cilvēks, kurš iestājas par iekļaujošu sabiedrību un pieņemšanu, apgalvot, ka bērniem būtu jāliedz iespēja iepazīt sevi un sākt pieņemt svarīgus lēmumus jau agrā vecumā?
16.09.2023 21:55 |
 
Reitings 1173
Reģ: 15.07.2023
hanney @ 16.09.2023 19:25
Noteikti neatbalstu. Es esmu par iekļaujošu sabiedrību, katra cilvēks dzīve un ķermenis ir tikai un vienīgi viņa darīšana, bet šis ir pilnīgi lieki par to runāt skolā. Tas ir tāpat, kā, ja bērnu vidē un informācijas telpā ienāk, piemēram, info par marihuānu, viņš ar lielāku iespējamību to gribēs pamēģināt. Un tāpat ar visu pārējo, arī šo. Tie retie, kuri PATIEŠĀM varētu justies nepareizi savā dzimumā, par to arī paši interesēsies un izpētīs.
Papildus es nesaprotu, kāpēc par šo, kas attiecas uz 0.00001% sabiedrības daļas būtu skolā jārunā, bet, piemēram, par kaut kādām mentālām saslimšanām, kas ir daudz izplatītākas - depresija, trauksme, šizofrēnija utt. nē? Tāpat, kāpēc skolās nemāca lasīt līgumus, nemāca pašregulācijas prasmes, meditācijas veidus, kas nodēretu PILNĪGI visiem? Šī vienkārši ir kaut kāda hypīgā tēma, kuru popularizē attiecīgā sabiedrības daļa, bet, manuprāt, ir daaaudz vairāk aktuālāku tēmu, par kurām skolā runāt.

Tad Tu neesi par iekļaujošu sabiedrību...
16.09.2023 21:59 |
 
Reitings 291
Reģ: 10.04.2018
Domāju, ka jāpanāk apspiestības izskaušana sabiedrībā un brīvību no dzimumu stereotipiskajām normām un dzimumu līdztiesību, lai personas beidzot varētu identificēties tajā dzimumā kurā ir dzimušas un sajūtas ?

Tiesības visiem!
16.09.2023 22:05 |
 
Reitings 1173
Reģ: 15.07.2023
akul12 @ 16.09.2023 20:58

Visu var iemācīt bez trangendera izcelšanas, vienkārši būt iecietīgiem.
Kāpēc tieši tagad, ne pirms 30 gadiem?

Tāpēc, ka bērnu apmācība ir aktualizējusies tieši tagad nevis pirms 30 gadiem. Ja bērns saka, ka viņš grib mainīt dzimumu, Tev ir jāizrāda iecietība un jāļauj viņam(-ai) pieņemt šo svarīgo lēmumu! Daļa no iecietības un iekļaušanas ir spēja ļaut cilvēkiem pieņemt patstāvīgus lēmumus.
16.09.2023 22:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits