Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko jūs domājiet par transgenderismu bumu FB?

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Tātad jau pāris dienas savā Facebook joslā redzu, ka tiek palaistas ziņas ka, ja bērniem skolās mācīs par trans cilvēkiem, bērni ir noinstruēti iet mājās un vecāki nāks uz skolu skaidroties. Kā arī tas iesniegums kas peld pa visu Facebook, kuru ir jāizpilda un jāiznes skolas direktoram. Un draudi ka tiks iejaukta policija.
Kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā? Bet bez kašķiem lūdzu, respektēsim viens otru.
..
Man pašai bērnu nav. Bet es respektēju visus cilvēkus un šad tad palasu kaut ko lai neatpaliktu no 'jaunās pasaules'. Vai mēs esam atpalikuši no mūsdienīgās pasaules vai tomēr naids un nepatika pret šiem cilvēkiem ir pamatots?
Neesmu nekad saskārusies ar kādu no šiem cilvēkiem. Arī neheitoju viņus, jo man nav rīcībā tik daudz informācijas lai varētu pamatot vai dzimumu maiņa ir dabas fenomens, vai kārtējā 'mode'
Taču Meksikā bija veikts pētījums, ka vīriešu un sieviešu smadzenes ir drastiski atšķirīgas un tā kā dzimumorgāni veidojas atsevišķi no smadzenēm, ir iespējams ka piem vīrieša ķermenī strādā smadzenes kā sievietei. arī dabā ir novērots (čūskās, ķirzakās un dažās zivīs) ka tēviņi var pēkšņi kļūt par mātītēm.
Atbildot uz pašas uzdotu jautājumu, ja man būtu bērni vai es pieļautu ka skolās apcilā šo tēmu? Atkarīgs kā to pasniedz. Bet mazākās klasēs to nav jēga pieminēt, jo bērni vienkārši tam ir par mazu vēl. Vidusskolniekiem veselības mācībā- iespējams.
Vienkārši es neuzskatu ka tas pagaidām ir pamatīgi izpētīts vai cilvēkos tas ir jauns fenomens vai tomēr 21 gs iegriba.
Kā jūs domājiet vai tagad tas kas klejo pa FB un vecāku neapmierinātība ir pamatota?
16.09.2023 16:09 |
 
Reitings 1128
Reģ: 15.07.2023
Nu tāpēc jau tagad plāno ieviest Stambulas konvenciju. Kā gan citādi mūsu bērni varētu maksimāli ātri kļūt par citādi domājošu cilvēku iekļaujošu sabiedrību. Esmu tikai par attīstību šajā virzienā! Vairākās lielajās valstīs bērniem jau kopš mazotnes iemāca par seksualitāti un tās apzināšanos, kā arī visu par dažādiem genderiem un dzimumiem, lai bērns būtu gatavs izmantot savas zināšanas praksē. Ja gribam attīstīties nevis stagnēt, tad šis ir būtisks solis jaunas pasaules izveidošanā. Zinu, ka šajā forumā arī ir vairākas sievietes (piem., Yaemiko), kuras, tāpat kā es, iestājas par tādas inovatīvas nākotnes vīzijas realizāciju.
16.09.2023 16:18 |
 
Reitings 1576
Reģ: 11.04.2023
Negatīvi šo visu uztveru, jo bērna viedokli, domas salīdzinoši viegli var ietekmēt no malas. Transgenderisms nav matu frizūra un uzsākta terapija noteikti ietekmēs bērna dzīvi pieaugušā vecumā.
16 gadi būtu minimālais vecums, kad šādu tēmu pārcilāt.
fb klejo buļļa fekālijas un nav jāņem nopietni.
16.09.2023 16:18 |
 
Reitings 2731
Reģ: 05.09.2023
Es domāju, ka daudz svarīgāk par transgender apspriešanu skolās būtu sekmīgi izglītot viņus par seksu. Papildus arī meitenes izglītot par menstruācijām.
16.09.2023 16:21 |
 
Reitings 1128
Reģ: 15.07.2023
SarmaD @ 16.09.2023 16:21
Es domāju, ka daudz svarīgāk par transgender apspriešanu skolās būtu sekmīgi izglītot viņus par seksu. Papildus arī meitenes izglītot par menstruācijām.

Protams, ka par seksu un seksualitāti ir svarīgi. Jo agrāk, jo labāk. Tomēr arī genderi, dzimumi un identificēšana ir ne mazāk svarīgas tēmas.
16.09.2023 16:24 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Manā fb lentā tāda sviesta nav . Ir citas bēdīgi notikumi ,valstiski,un kultūras ziņas,izstādes foto.
Viedokļa par tēmu nav, es vienkārši esmu par dažādo ,pieņemu visu cilvēkus .Svarīgākais lai ir laimīgi .Tad ari visiem citiem bus labi .Nevis kā tagad ,gatavi noriet,un apēst viens otru .
Jautājums cits,pamanijat ka visi vīrieši ja sāk,tad krāsojas labāk par sievietēm ? Nu gandrīz visi.
16.09.2023 16:26 |
 
Patīk
Reitings 10222
Reģ: 18.09.2021
Elīzīte12345 @ 16.09.2023 16:18
Nu tāpēc jau tagad plāno ieviest Stambulas konvenciju. Kā gan citādi mūsu bērni varētu maksimāli ātri kļūt par citādi domājošu cilvēku iekļaujošu sabiedrību. Esmu tikai par attīstību šajā virzienā! Vairākās lielajās valstīs bērniem jau kopš mazotnes iemāca par seksualitāti un tās apzināšanos, kā arī visu par dažādiem genderiem un dzimumiem, lai bērns būtu gatavs izmantot savas zināšanas praksē. Ja gribam attīstīties nevis stagnēt, tad šis ir būtisks solis jaunas pasaules izveidošanā. Zinu, ka šajā forumā arī ir vairākas sievietes (piem., Yaemiko), kuras, tāpat kā es, iestājas par tādas inovatīvas nākotnes vīzijas realizāciju.

Ak, nabadzīte - Tev ir iestāstīts, ka tradicionāli (bioloģiski!!!) dzimumi ir 'stagnācija' 😬
16.09.2023 16:26 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3739
Reģ: 31.10.2010
Man nav īsti skaidrs, ar kādu mērķi ir tie draudi piesaistīt policiju. Skolās pasniedz tikai valsts apstiprināto programmu, skolotāji paši uz savu galvu neizdomā, ko mācīs.
Nesaprotu, kas tieši tik slikts notiks, ja bērni par to uzzinās. Tieši skolas ir vietas, kur varētu mācīt toleranci un to, ka cilvēki ir dažādi. Vecāki sašūmējušies, ka nu tik viņu bērni sadomās mainīt dzimumu. Bet nevienam nav iespējams iemācīt būt LGBT vai transam. Tā tas nenotiek.
Arī tas, ka tā ir mūsdienu lieta, ir stereotips. Šādi cilvēki ir pastāvējuši no cilvēces laika gala. Atšķirība tikai tāda, ka mūsdienās viņu balsis kļuvušas dzirdamākas.
16.09.2023 16:30 |
 
Reitings 2731
Reģ: 05.09.2023
Statistikai - vai ir kāds pētijums ar rezultātiem par to, cik sievietes izvēlas pārtapt par vīriešiem un otrādi? Man liekas, ka vairāk par trans kļūst vīrieši. Un ir pamatotas aizdomas, ka tamdēļ, ka šķietami sievietes dzīve viņiem liekas vieglāka, jo pret viņiem arī attiecīgi izturas maigāk, nekā pret vīrieti-vīrieti. Tikai pārdomas.
16.09.2023 16:34 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Minelūše @ 16.09.2023 16:30
Man nav īsti skaidrs, ar kādu mērķi ir tie draudi piesaistīt policiju. Skolās pasniedz tikai valsts apstiprināto programmu, skolotāji paši uz savu galvu neizdomā, ko mācīs.
Nesaprotu, kas tieši tik slikts notiks, ja bērni par to uzzinās. Tieši skolas ir vietas, kur varētu mācīt toleranci un to, ka cilvēki ir dažādi. Vecāki sašūmējušies, ka nu tik viņu bērni sadomās mainīt dzimumu. Bet nevienam nav iespējams iemācīt būt LGBT vai transam. Tā tas nenotiek.
Arī tas, ka tā ir mūsdienu lieta, ir stereotips. Šādi cilvēki ir pastāvējuši no cilvēces laika gala. Atšķirība tikai tāda, ka mūsdienās viņu balsis kļuvušas dzirdamākas.
Es ar šoka par policiju un trakošanu.Pieņemu ka tie ir cilvēki kas nu ka lai pasaka,vienmēr bus atpalikuši.Tā ari būtībā neienāks 21gadsimta . Ziņas visur šo var trakošanu izlasīt . Nav pat vērts tērēt laiku un skaidrot. Lai cepas tālāk . Par Hermani pabrinijos..
16.09.2023 16:35 |
 
Reitings 1128
Reģ: 15.07.2023
Minelūše @ 16.09.2023 16:30
Man nav īsti skaidrs, ar kādu mērķi ir tie draudi piesaistīt policiju. Skolās pasniedz tikai valsts apstiprināto programmu, skolotāji paši uz savu galvu neizdomā, ko mācīs.
Nesaprotu, kas tieši tik slikts notiks, ja bērni par to uzzinās. Tieši skolas ir vietas, kur varētu mācīt toleranci un to, ka cilvēki ir dažādi. Vecāki sašūmējušies, ka nu tik viņu bērni sadomās mainīt dzimumu. Bet nevienam nav iespējams iemācīt būt LGBT vai transam. Tā tas nenotiek.
Arī tas, ka tā ir mūsdienu lieta, ir stereotips. Šādi cilvēki ir pastāvējuši no cilvēces laika gala. Atšķirība tikai tāda, ka mūsdienās viņu balsis kļuvušas dzirdamākas.

Piekrītu! Ja arī viņi izdomā mainīt dzimumu, tad tas ir pozitīvi. Mums ir jāmācās mīlēt citus tādus, kādi viņi ir.
16.09.2023 16:35 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ja bērnu smadzenes ir tik viegli ietekmēt, tad katrs bērns ieraugot bomzi uz ielas paliktu par tādu? Tas ka stāsta par to kas ir trans manā skatījumā nav nekas tāds. Daļu vielas ko mācās skolā bērni aizmirst jau pēc 10 min, tad kāpēc ar šo būtu citādāk? Un neskries jau uzreiz bērni un dzimuma maiņas operācijām un to neviens tā pat vien neatļauj. Pat pieaugušo vecuma ir jāiziet neskaitāmi ārsti un komisijas, plus tā vēl ir ļoti dārga operācija.
Un tie kas iebilst, vai jūs domājat ka bērns jau par šo neiemācās no tik tok un interneta? 😂
16.09.2023 16:49 |
 
Reitings 1128
Reģ: 15.07.2023
Piekrītu YaeMiko. Dzimuma maiņas operācijām vajadzētu būt viegli pieejamām jebkurā vecumā, jo mūsdienās bērni jau agrā vecumā ir ļoti patstāvīgi un paši var izlemt, vai ir nepieciešama dzimuma maiņas operācija. Rietumos, atšķirībā no mums, šo jau ir sapratuši un tur vecākiem, pilnīgi pamatoti, var atņemt aizgādnieka tiesības, ja viņi bērnam neļauj mainīt dzimumu.
16.09.2023 16:54 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Tā šūšanās un svētais sašutums par to, ka (gasp!) cilvēku izvēles būtu jārespektē ir kaut kāda dīvaina konservatīvo agonija. Bērni tikai iegūst no tā, ka saņem informāciju, vai ir vajadzīga speciāla kampaņa par transpersonām - nezinu, iespējams nē. Bērniem ir TikTok.
16.09.2023 16:56 |
 
Reitings 238
Reģ: 17.05.2022
Manuprāt, viss ir vienkārši. Ir 2 dzimumi un viss. Nevis kaut kāds sadomājums, ka dzimums ir plūstošs, pastāv dzimums "cits" utt. Dabā ir paredzēti 2 dzimumi. Te liekam punktu. Cita lieta ir cilvēka psihe, un dažādu dzīves apstākļu rezultātā radušās pārliecības, kas gan var būt plūstošas un mainīgas, par to, vai esmu pareizā ķermenī. Tas, kas ir zinātniski pierādīts - cilvēks psiholoģiski pieaug ap 27,28 gadu vecumu. Nu lūk, es uzskatu, ka tad arī var sākt studēt šīs tēmas. Nobriedušā prātā. Nevis tādā, kas tik viegli pavelkas uz to, kas ir stilīgs un trendā. Es arī 15 gados gribēju mainīt vārdu, un ja man kāds būtu devis zaļo gaismu, 100% arī nomainītu, bet tagad uzskatu, ka tā doma bija pusaudža stulbums.
16.09.2023 16:56 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Esmu par samērīgu liberālismu, bet ar mēru. Cilvēka smadzenes pilnībā neattīstās līdz 25 gadu vecumam. Bērni nevar iegādāties un nav atļauts lietot alkoholu, cigaretes, braukt ar auto, bet var izlemt par savu dzimumu, iet uz operācijām, hormonu medikamentiem - visu to, kas iespaidos visu turpmāko dzīvi? Kaut kā ačgārni. Ticu un pieļauju, ka ir cilvēki, kas tiešām jūtas, kā piedzimuši nepareizajā ķermenī, bet uzskatu, ka tas ir viens no miljoniem, un, ja tiešām vajadzīga pāreja uz citu dzimumu, tas ir jādara pieaugušā vecumā, kad cilvēks spēj adekvāti pieņemt šādu lēmumu.
Lielbritānijā tika veiks pētījums par šo lietu. Ciparus neatceros, bet no aptaujātajiem trans cilvēkiem apmēram divas trešdaļas pēc pāris gadiem vēlas atgriezties atpakaļ savā bioloģiskajā dzimumā. Tika arī izpētīts, ka cilvēkiem, kas vēlas mainīt dzimumu ir daudz psiholoģisku problēmu - depresija, trauksme, nespēja iekļauties sabiedrībā un kā viens no izejas punktiem viņuprāt, ir mainīt dzimumu, lai uzlabotu bezcerību. Tā vietā, lai piedāvātu psiholoģisku palīdzību, šiem cilvēkiem ļauj veikt dzimuma maiņas operāciju. Tā kā ķermenis jau ir novājināts ar drastiskiem paņēmieniem, kā hormoni - šiem cilvēkiem ir daudz īsāks dzīves ilgums.
Neesmu vēl mamma, bet saviem bērniem skolā šādas mācību stundas nevēlētos. Jā, ir jāmāca bērniem, ka pasaulē cilvēki ir ļoti dažādi un jāizturas ar cieņu, bet nevis stāstīt bērniem, ka ja apnicis būt Anniņai - hops - vari būt Pēterītis.
16.09.2023 17:17 |
 
Reitings 112
Reģ: 31.10.2022
Latvijas sabiedrība kā vienmēr jebkuru attīstību uztver ar skepsi un pretojas, grib tālāk dzīvot stagnācijā. Nu neviens taču bērniem nespiež mainīt dzimumus, tikai informatīvā veidā pasniedz uz priekšdienām, ka, ja kāds nejūtas savā ādā, tad pastāv tāda lieta kā dzimuma maiņa. Tieši tas ir ļoti pat normāli, lai ziloni, kurš ir jau sen istabā neslēptu, bet piedāvātu kā alternatīvu opciju.
Priekš kam mēs dzīvojam, kāda ir dzīves jēga? Attīstītā sabiedrība ir par ideju, ka jebkuram indivīdam ir jādod iespēju dzīvot laimīgu dzīvi. Laimīgas dzīves jēdziens ietver sevī to, ka jebkuram ir jābūt apmierinātam ar sevi, lai turpmāko pakārtotu. Ja cilvēks nav laimīgs ar to, kāds ir, viņam ir tiesības un iespējas to labot, lai justos pilnvērtīgam un spētu sevi tālāk realizēt. Nevis sirgt ar depresiju vai vēl sliktāk uztaisīt pašnāvību.
Elizabeteputnos Esmu mainījusi savu vārdu, tas bija labskanīgs, bet negāja kopā ar manu būtību. 24 gados nomainīju un dzīvoju laimīga. Nožēlas nav.
16.09.2023 17:26 |
 
Reitings 669
Reģ: 15.08.2023
Ticu un pieļauju, ka ir cilvēki, kas tiešām jūtas, kā piedzimuši nepareizajā ķermenī, bet uzskatu, ka tas ir viens no miljoniem, un, ja tiešām vajadzīga pāreja uz citu dzimumu, tas ir jādara pieaugušā vecumā, kad cilvēks spēj adekvāti pieņemt šādu lēmumu.

Piekritīšu šim.
16.09.2023 17:26 |
 
Reitings 367
Reģ: 15.02.2022
Elīzīte12345 @ 16.09.2023 16:54
Piekrītu YaeMiko. Dzimuma maiņas operācijām vajadzētu būt viegli pieejamām jebkurā vecumā, jo mūsdienās bērni jau agrā vecumā ir ļoti patstāvīgi un paši var izlemt, vai ir nepieciešama dzimuma maiņas operācija. Rietumos, atšķirībā no mums, šo jau ir sapratuši un tur vecākiem, pilnīgi pamatoti, var atņemt aizgādnieka tiesības, ja viņi bērnam neļauj mainīt dzimumu.
pilnigas mulkibas.
16.09.2023 17:29 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
vijolite2 @ 16.09.2023 17:26
Latvijas sabiedrība kā vienmēr jebkuru attīstību uztver ar skepsi un pretojas, grib tālāk dzīvot stagnācijā. Nu neviens taču bērniem nespiež mainīt dzimumus, tikai informatīvā veidā pasniedz uz priekšdienām, ka, ja kāds nejūtas savā ādā, tad pastāv tāda lieta kā dzimuma maiņa. Tieši tas ir ļoti pat normāli, lai ziloni, kurš ir jau sen istabā, neslēptu, bet piedāvātu kā alternatīvu opciju.
Priekš kam mēs dzīvojam, kāda ir dzīves jēga? Attīstītā sabiedrība ir par ideju, ka jebkuram indivīdam ir jādod iespēju dzīvot laimīgu dzīvi. Laimīgas dzīves jēdziens ietver sevī to, ka jebkuram ir jābūt apmierinātam ar sevi, lai turpmāko pakārtotu. Ja cilvēks nav laimīgs ar to, kāds ir, viņam ir tiesības un iespējas to labot, lai justos pilnvērtīgam un spētu sevi tālāk realizēt. Nevis sirgt ar depresiju vai vēl sliktāk uztaisīt pašnāvību.
Elizabeteputnos Esmu mainījusi savu vārdu, tas bija labskanīgs, bet negāja kopā ar manu būtību. 24 gados nomainīju un dzīvoju laimīga. Nožēlas nav.
mainīt vārdu tomēr nav tas pats, kas mainīt dzimumu. Man ir bijusi vēlme mainīt vārdu, jo man ar to ir grūti, dzīvojot ārpus Latvijas. Ne pa tēmu, bet man tiešām interesē - cik čakarīgs ir process, nomainīt vārdu? Un vai tas tiek nomainīts līdz pat dzimšanas apliecībai, vai kā tas notiek?
16.09.2023 17:32 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Linduxis @ 16.09.2023 16:56
Manuprāt, viss ir vienkārši. Ir 2 dzimumi un viss. Nevis kaut kāds sadomājums, ka dzimums ir plūstošs, pastāv dzimums "cits" utt. Dabā ir paredzēti 2 dzimumi. Te liekam punktu. Cita lieta ir cilvēka psihe, un dažādu dzīves apstākļu rezultātā radušās pārliecības, kas gan var būt plūstošas un mainīgas, par to, vai esmu pareizā ķermenī. Tas, kas ir zinātniski pierādīts - cilvēks psiholoģiski pieaug ap 27,28 gadu vecumu. Nu lūk, es uzskatu, ka tad arī var sākt studēt šīs tēmas. Nobriedušā prātā. Nevis tādā, kas tik viegli pavelkas uz to, kas ir stilīgs un trendā. Es arī 15 gados gribēju mainīt vārdu, un ja man kāds būtu devis zaļo gaismu, 100% arī nomainītu, bet tagad uzskatu, ka tā doma bija pusaudža stulbums.
LABRIT.
Dabā ir pat bezdzimuma būtnes..
https://www.uzdevumi.lv/p/biologija/8-klase/ievads-zoologija-11984/re-d763721d-44a3-46a2-8f7a-1f17dda94905
16.09.2023 17:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits