Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik bieži jāmazgājas?

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Sveikiņi!
Cik bieži cilvēkam vajadzētu mazgāties?
Es kā tīrību mīlošs cilvēks mazgājos cik bieži iespējams. Pati pazīstu tādus cilvēkus, kas reizi nedēļā nomazgājas vai retāk. To es nesaprotu😅
Kā jums liekas, ir ok/nav reti mazgāties?
(es kad kaut 2 dienas neesmu dabūjusi nomazgāties jūtos kā sušķis🤭)
02.09.2023 00:54 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Viena kārtīgā duša vakarā. Vasarā, kad ir karsts, varu vairākkārt vienkārši aši ielīst noskaloties aukstā ūdenī.
Bet ir dzirdēti par visai crazy ūdens taupīšanas paradumiem. Pat tepat - laikos, kad šis forums bija Cosmo. Viena lietotāja lielījās, ka pēc iešanas vannā ūdeni neizlaiž, bet pēc tam smeļ WC podā, lai nolaistu ūdeni 😄 Tas man šķita radošākais, kāds dzirdēts 😂
03.09.2023 09:20 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Parasti eju dušā 1x dienā. Vasarā ļoti karstā laikā 2x, jo izmantoju vēsu dušu kā atsvaidzināsānās variantu.
Draudzene cīnās ar mammu, kas taupa ūdeni. Mamma tur zem krāna bļodu, kurā pilina ūdeni “par brīvu”, jo skaitītājs tad negriežas, mazgājas ļoti reti un wc ūdeni nolaiž tikai kad “pa lielam”. Mamma gan dzīvo viena, bet ciemojoties esot grūti kad vaktē vai tik lieki nenorāva wc ūdeni…

Man samazinātos vēlme pie tāda cilvēka ciemoties. Kā var taupīt uz meitas rēķina? Cik centus tā ietaupa? Stāv netālu no durvīm un noklausās nolaiž vai nē?😀👎 Tā telpa jau nesmird? Es tādai dotu 1Eur un laistu nost ūdeni.
Man ir pazīstami cilvēki, kuri reti iet mazgāties un vēl citiem veic aptaujas, cik bieži mazgājas un pārmet, cik neekonomiski dzīvo. Nesaprotu to otra maciņā līšanu. Vari pats pārspīlēti ekonomēt, bet otram pārmest ir absurdi.
Es uz cilvēka pamatvajadzībām neekonomēju. Kas tā par dzīvi, ja pat neej mazgāties tik bieži, cik vēlies?
03.09.2023 09:10 |
 
Reitings 158
Reģ: 12.03.2023
Draudzene cīnās ar mammu, kas taupa ūdeni. Mamma tur zem krāna bļodu, kurā pilina ūdeni “par brīvu”, jo skaitītājs tad negriežas, mazgājas ļoti reti un wc ūdeni nolaiž tikai kad “pa lielam”. Mamma gan dzīvo viena, bet ciemojoties esot grūti kad vaktē vai tik lieki nenorāva wc ūdeni…
Man pašai ir ome, kas mazgājas tikai sestdienā, jo tā visu dzīvi darījusi un viss dārgs.
03.09.2023 08:33 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Katru dienu. Principā 2x diena. No rītiem duša ir obligāta, auksta duša! Vakaros jau ar dušas želeju utt.. No rītiem neizmantoju neko kā tikai aukstu ūdeni.
03.09.2023 07:42 |
 
Reitings 652
Reģ: 31.03.2023
Katru vakaru. Vasara arī no rīta.
Vecāku maja, kad augu, siltais ūdens bija tikai tad, kad aukstā laikā kurināja, bet tāpat vasarā vienmēr sildīja ūdeni un “bļodā” bija jāmazgājas. Līdz ar to šķiet obligāta mazgāšanas pirms gulētiešanas. Smieklīgi varbūt, bet tieši tāpēc dušu pilsētā izbaudu divreiz vairāk 😀
Arī saprotu, kad slimoju vai jutos slikti - mentāli vai fiziski un mazgāties ir papildus slodze. Kad esmu slikta mentālā stāvokli, grūti piespiest sevi darīt jebko.. tad parasti mētājos dīvānā ar “rezerves” veļu. Varu divas dienas neko nedarīt.. Bet nu bieži tieši velme “sakopties” liek “izvilkties” no dīvāna stagnācijas, palīdz.
03.09.2023 03:55 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Un zinot, ka cilvēki arī pēc seksa nemazgājas, tas ir vnk mind blow

Par šo var pastrīdēties. 😁 Man pietiek ar kārtīgu noslaucīšanos, sakopšanos, aiziešanu uz tualeti, bet nakts vidū negribas galīgi traucēt miegu un vēl iet dušā.
03.09.2023 00:16 |
 
Patīk
Reitings 2696
Reģ: 08.05.2022
Es arī nesaprotu kā cilvēks var novilkt bez dušas vairāk par vdivām dienām? Nu kā? Ok, ja Tu dzīvo viens ta vēl tā (lai gan arī pēe), bet ja Tu esi attiecībās ar kādu? Kā Tu vari nodoties mīlas priekiem, ja divas dienas nav redzēta duša. Nu fuj. Un zinot, ka cilvēki arī pēc seksa nemazgājas, tas ir vnk mind blow…🫠
02.09.2023 19:59 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Man ir grūti iedomāties, kā vispār var mazgāties retāk kā 2 rezes dienā (rīta un vakarā)
02.09.2023 19:44 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Man ir "lielā duša" jeb everything shower un ir "mazā duša" - ātra duša, kur nemazgā matus, neskujas utt. Lielā duša ir katru otro dienu, mazā duša ir katru vakaru. Vasarā gan biežāk un pēc situācijas.
02.09.2023 19:39 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Minelūše @ 02.09.2023 10:01
Ūdens taupīšana ir drusku smieklīgs arguments. Ja man būtu uz kaut ko jātaupa, tā noteikti nebūtu higiēna. Man darbā ir viena tāda ūdens taupītāja. Pati domā, ka ir baigi ekonomiskā, bet reāli viņai blakus tikai ar aizturētu elpu ir iespējams atrasties.

Kā arī par ūdeni arī nemaz nav tik daudz jāmaksā, lai to taupītu. Bet nu gan jau ir kam tas 1€mēnesī vairāk ūdenim klāt kaut ko maina.
02.09.2023 19:32 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Es mazgājos 2x dienā , no rīta noskalojos vēsā ūdenī, vakarā normālā dušā un matus mazgāju katru otro dienu.Nelietoju dušas želeju no rīta, jo ļoti sausina ādu un arī dermatologi nemaz neiesaka vairākas x dienā ziepēt ādu.
Visvairāk nesaprotu kāpēc tagad jaunām sievietēm ir tā mode staigāt ar taukainiem matiem. Taisīt tur matus ar putām un lakām, jo mati netīri, ja par to laiku varēja vienkārši matus izmazgāt.
02.09.2023 19:28 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
31.oktobris @ 02.09.2023 01:07

Tu nekad neesi slimojusi ar augstu temperatūru, un bijusi bez spēka vairāk kā vienu, divas dienas?

Es arī ar temp eju mazgāties. It īpašo svīstot. Nu ja galīgi traki tā ka uz miršanu vienu dienu varētu nemazgāties.
02.09.2023 19:16 |
 
Reitings 403
Reģ: 14.01.2020
3 x dienā līst dušā man gan neliekas īsti normāli. Vasara un karsts - nu varbūt, bet nu - cik tad mums ir karsts, tad labāk vasarā peldēties n-tās reizes.
https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/551244-ikdienas-dusa-var-pat-kaitet-veselibai-vai-viss-ko-mes-zinam-par-mazgasanos-ir-mits
https://www.la.lv/vai-bieza-mazgasanas-adai-patiesam-ir-velama
02.09.2023 17:53 |
 
Patīk
Reitings 12261
Reģ: 27.01.2021
YaeMiko @ 02.09.2023 08:02
Nav tāds noteikts skaits bieži ir jamazgājas. Ja svīsti tad ej kaut vai 3 reizes dienā. Bet dažiem cilvēkiem ir kaut kādi traucējumi ka tas jau paliek par traku. Ir arī pierādīts ka pārāk bieža mazgāšanās nelabvēlīgi ietekmē ādu un imūnsistēmu.
Uzskatu ka bidē ir ļoti laba lieta ko vajadzētu arī Latvijā.
Tieši tā, vairākas reizes dienā sevi cītīgi beržot ar dušas želejām un ko tik vēl ne, mēs vienkārši brutāli nomazgājam nost mūsu ādas dabisko mikrobiomu, kas savukārt var pēcāk nelabvēlīgi ietekmēt veselības stāvokli, tāpēc šādu ieradumu es noteikti neatbalstītu. Pati eju kārtīgā dušā reizi dienā, ja nepieciešams biežāk, tad cenšos vienkārši noskaloties tikai ar ūdeni. Ir nācies strādāt 24h darbu, kur duša bija pieejama, bet fiziski nepietika laika tajā ieiet, visu laiku bija jāstrādā, tad nu tādās dienās iztiku ar mitrajām salvetēm un pirmais, ko mājās, dušā :D
02.09.2023 17:43 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Dušā eju 2x dienā, no rīta un vakarā. Vasarā sanāk 3x dienā, kad pa dienu pēc darba tīri noskalojos un atvēsinos. Tad, kad ir mēnešreizes, cenšos stabili tās 3x ieiet, un izmantoju vēl mitrās bērnu salvetes katru reizi, kad mainu paketi/tamponu. Tāpat zobus mazgāju 3x dienā, jo pa dienu pēc pusdienām nevaru ciest staigāt netīriem zobiem.
Nesaprotu tos, kas iet dušā 1/2x nedēļā, negribu zināt kā smird paduses, dzimumorgāni, kakls zem kura mēdz sasvīst mati. Īpaši, ja dzîvo kopā ar otru pusīti vai esat randiņu stadijā,mazgāties 1/2x nedēļa ir briesmīgi un to var just pa gabalu jau😆
02.09.2023 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Tā kā es uzaugu pie vecmammas un bērnībā 2000tajos nebija vannas mājā. Bija tikai bleķa vanna kurā vienmēr stāvēja aiz durvīm un vecmamma bija veca un taisīja mazgāšanos reizi nedēļā. Bieži tā bija ka gāju uz skolu netīra. Ai gan matus mazgāju zem krāna un aomazgājos zem krāna bet zin kā tas jau nav tas pats kas vanna vai duša
Vēlāk sāku mazgāties skolā pēc stundām sporta telpas dušā un kad mainīju skolu speciāli braucu ar trolejbusu uz skolu lai nomazgātos.
Zinu kā tas ir staigāt ne pārāk tīram
Tagad kad esmu pati savā dzīvē esmu clean freak. Nevaru iedomāties ielīst gultā bez dušas un arī nekad nenēsāju vienas un tās pašas drēbes 2x pēc kārtas. Laikam trauma 🤣 arī kad esmu slima eju dušā tpt kaut kā labāk jūtos pēc tam
02.09.2023 13:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3789
Reģ: 31.10.2010
SantaBarbara @ 02.09.2023 10:58

Bet ir cilvēki ,kas tiešām loti taupa,dažreiz pilnígi lídz absurdam!
Tikko pati biju situācijā,kad nācās padzívot pie partnera vecākiem,jo ieilga nekustamā īpašuma pirkšanas procedúra,lai nu kā long story short dzīvojot pie vecākiem,lai gan netika skali izteikts aizrādijums ,sapratu ka tiek pievērsta uzmanība dušas/vannas izmantośanas biežumam,lai gan tajā pašā laikā trauku mazgåjāmā mašína visu laiku tika izmantota (kas manuprāt arī patērē daudz údeni)
Bet nu jā,6 nedēlas tur dzīvojot es beigās gāju mazgāties pa kluso,jo nespēju iztikt pat dienu bez dušas,kamēr vecāki bija darbā,es gāju dušā?diezgan absurdi un rēcīgi,bet jā,tie kas taupa udeni tiešām mazgājas 1-2x nedēlā tikai .

Reizēm šķiet - daži domā, ka ūdeni patērē tikai duša un/vai vanna. Ja tik ļoti gribas taupīt ūdeni, tad jau arī tualetes podā pēc sevis noskalot nedrīkst😁Veļasmašīnu nedarbināt, drēbes nemazgāt? Tēju, kafiju nedzert, zupas nevārīt? Ūdens tiešām nemaksā tādu bagātību, lai nevarētu noskaloties reizi dienā.
02.09.2023 11:53 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Mazgājos katru dienu.
Dušā eju, katru otro dienu.
02.09.2023 11:40 |
 
Reitings 219
Reģ: 24.07.2023
Katru dienu atnākot mājās ieeju dušā, bet tā, ka arī matus mazgātu, mēğinu no rītiem ik pēc 2-3 d.
02.09.2023 11:36 |
 
Reitings 22143
Reģ: 18.08.2022
Minelūše @ 02.09.2023 10:01
Ūdens taupīšana ir drusku smieklīgs arguments. Ja man būtu uz kaut ko jātaupa, tā noteikti nebūtu higiēna. Man darbā ir viena tāda ūdens taupītāja. Pati domā, ka ir baigi ekonomiskā, bet reāli viņai blakus tikai ar aizturētu elpu ir iespējams atrasties.

Bet ir cilvēki ,kas tiešām loti taupa,dažreiz pilnígi lídz absurdam!
Tikko pati biju situācijā,kad nācās padzívot pie partnera vecākiem,jo ieilga nekustamā īpašuma pirkšanas procedúra,lai nu kā long story short dzīvojot pie vecākiem,lai gan netika skali izteikts aizrādijums ,sapratu ka tiek pievērsta uzmanība dušas/vannas izmantośanas biežumam,lai gan tajā pašā laikā trauku mazgåjāmā mašína visu laiku tika izmantota (kas manuprāt arī patērē daudz údeni)
Bet nu jā,6 nedēlas tur dzīvojot es beigās gāju mazgāties pa kluso,jo nespēju iztikt pat dienu bez dušas,kamēr vecāki bija darbā,es gāju dušā😂diezgan absurdi un rēcīgi,bet jā,tie kas taupa udeni tiešām mazgājas 1-2x nedēlā tikai .
02.09.2023 10:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits