Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik bieži jāmazgājas?

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Sveikiņi!
Cik bieži cilvēkam vajadzētu mazgāties?
Es kā tīrību mīlošs cilvēks mazgājos cik bieži iespējams. Pati pazīstu tādus cilvēkus, kas reizi nedēļā nomazgājas vai retāk. To es nesaprotu😅
Kā jums liekas, ir ok/nav reti mazgāties?
(es kad kaut 2 dienas neesmu dabūjusi nomazgāties jūtos kā sušķis🤭)
02.09.2023 00:54 |
 
Reitings 2170
Reģ: 07.03.2022
Nevareetu iedomaaties nemazgaaties 2 dienas. Ieeju no riita, tad veel peecpusdienaa noskaloties un veel vakaraa.
02.09.2023 01:04 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Ir taču cilvēki, kas slimo un ir vāji ar temperatūru, bez spēka, tādēļ to nedeļu nemazgājas. Vēl ir arī kategorija pensionāri, kuriem ir locītavu problēmas un viņi pat gribot nevar nomazgāties katru dienu. Cilvēki, kas atnāk pēc darba piekusuši un pārguruši, arī nevēlas mazgāties. 😀
Un tad protams ir arī kategorija, kas taupa ūdeni, vai slinkums tik bieži mazgāties, ir taču dažādi cilvēki, vieni vairāk svīst līdz ar to iet dušā 2 reizes dienā un ir tādi, kuri mazāk svīst tie iet katru otro dienu dušā, katram savas vakadzības un režīms.
02.09.2023 01:06 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
MeltedCheese @ 02.09.2023 01:04
Nevareetu iedomaaties nemazgaaties 2 dienas. Ieeju no riita, tad veel peecpusdienaa noskaloties un veel vakaraa.

Tu nekad neesi slimojusi ar augstu temperatūru, un bijusi bez spēka vairāk kā vienu, divas dienas?
02.09.2023 01:07 |
 
Reitings 2170
Reģ: 07.03.2022
31.oktobris @ 02.09.2023 01:07

Tu nekad neesi slimojusi ar augstu temperatūru, un bijusi bez spēka vairāk kā vienu, divas dienas?
Esmu, bet vienalga celšos un iešu mazgāties. Es vienkārši nevaru eksistēt nenomazgājusies.
02.09.2023 01:13 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Mazgājos reizi dienā, vakarā eju dušā. No laba prāta nekad nemazgājusies neietu gulēt. Ir bijušas reizes, kad avārijas dēļ mājās nav nekāda ūdens un tad nācās kāpt gultā bez dušas. Pretīga sajūta.
02.09.2023 01:15 |
 
Reitings 91
Reģ: 14.08.2023
Cik bieži būtu jāmazgājas ir individuāla lieta. Pie labas veselības kaut 4 x dienā, ja ir tāda nepieciešamība, bet parasti vasarā cilvēki biežāk iet gan apzmazgāties tikai ar ūdeni bez ziepēm jo izteiktāka svīšana mums ir pie karsta laika.
Es domāju, ka ir arī tie kompulsīvie vai bipolārie traucējumi, tad cilvēks var aiziet 10 - 20 reizes dienā mazgāties, jo viņam ir sajūta, ka viņs nav lidz galam tīrs un vajag atkal skaloties,bet tā jau ir veselības problēma.
Es neatbalstu ne pārāk biežu/retu mazgāšanos , kas katram ir individuāla, jo vienam reti mazgāties būs katru otro dienu, citam būs pārāk bieži katru dienu.
Es kā tīrību mīlošs cilvēks mazgājos cik bieži iespējams

Šis var aiziet arī galejībās abos virzienos. 😅
Ir cilvēki, kas var sākt ost pēc sviedriem, ja nav mazgājušies vienu dienu, un ir tādi, kas nemazgājas sešas dienas un neož pēc sviedru smakas.
02.09.2023 01:30 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
31.oktobris @ 02.09.2023 01:30
Cik bieži būtu jāmazgājas ir individuāla lieta. Pie labas veselības kaut 4 x dienā, ja ir tāda nepieciešamība, bet parasti vasarā cilvēki biežāk iet gan apzmazgāties tikai ar ūdeni bez ziepēm jo izteiktāka svīšana mums ir pie karsta laika.
Es domāju, ka ir arī tie kompulsīvie vai bipolārie traucējumi, tad cilvēks var aiziet 10 - 20 reizes dienā mazgāties, jo viņam ir sajūta, ka viņs nav lidz galam tīrs un vajag atkal skaloties,bet tā jau ir veselības problēma.
Es neatbalstu ne pārāk biežu/retu mazgāšanos , kas katram ir individuāla, jo vienam reti mazgāties būs katru otro dienu, citam būs pārāk bieži katru dienu.
Šis var aiziet arī galejībās abos virzienos. ?
Ir cilvēki, kas var sākt ost pēc sviedriem, ja nav mazgājušies vienu dienu, un ir tādi, kas nemazgājas sešas dienas un neož pēc sviedru smakas.

Jāmazgājas ir katru dienu. Ja nesvìst, tad var bez ziepēm dušā noskaloties.
02.09.2023 05:48 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Dibens, vulva/penis, paduses, zem krūtīm un seja - stratēģiskie apgabali! Es dodu priekšroku gan no rīta, gan vakarā, bet es to daru gan slimojot, gan esot pie dabas (nekas netraucē krūmos noskalot stratēģiskos apgabalus ar ūdens pudeles palīdzību).
Un arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem nebūtu jābūt problēmai kaut apslaucīties ar mitru dvieli un nomainīt apakšveļu.
Un tad staigā babenes un veči, kuri smird pēc urīna.
02.09.2023 06:30 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Nav tāds noteikts skaits bieži ir jamazgājas. Ja svīsti tad ej kaut vai 3 reizes dienā. Bet dažiem cilvēkiem ir kaut kādi traucējumi ka tas jau paliek par traku. Ir arī pierādīts ka pārāk bieža mazgāšanās nelabvēlīgi ietekmē ādu un imūnsistēmu.
Uzskatu ka bidē ir ļoti laba lieta ko vajadzētu arī Latvijā.
02.09.2023 08:02 |
 
Reitings 158
Reģ: 12.03.2023
Man arī šķiet, ka bidē duša ir kaut kas tāds ko vajadzētu reklamēt un ieviest Latvijā. Pati mazgājos pēc pašsajūtas.
Esmu pamanījusi, ka īpaši nelabi pa gabalu jau ož vīrieši virs 55. Nezinu, slinkums viņiem vai skopums tērēt ūdeni.
02.09.2023 09:34 |
 
Patīk
Reitings 2690
Reģ: 08.05.2022
Vasarā jau laikam sanāk citreiz pat 3x dienā, ja kādi 30+ ārā.
No rīta vienmēr duša un pirms ielienu savā gultiņā, arī ir duša. Protams, ja esmu galīgi slima un ir temperatūra, tad izlaižu, jo ir bijušas reizes, ka pat uz tualeti grūti aiziet un kur nu vēl mēģināt iet dušā.
02.09.2023 09:38 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Ūdens taupīšana ir drusku smieklīgs arguments. Ja man būtu uz kaut ko jātaupa, tā noteikti nebūtu higiēna. Man darbā ir viena tāda ūdens taupītāja. Pati domā, ka ir baigi ekonomiskā, bet reāli viņai blakus tikai ar aizturētu elpu ir iespējams atrasties.
02.09.2023 10:01 |
 
Reitings 21708
Reģ: 18.08.2022
Minelūše @ 02.09.2023 10:01
Ūdens taupīšana ir drusku smieklīgs arguments. Ja man būtu uz kaut ko jātaupa, tā noteikti nebūtu higiēna. Man darbā ir viena tāda ūdens taupītāja. Pati domā, ka ir baigi ekonomiskā, bet reāli viņai blakus tikai ar aizturētu elpu ir iespējams atrasties.

Bet ir cilvēki ,kas tiešām loti taupa,dažreiz pilnígi lídz absurdam!
Tikko pati biju situācijā,kad nācās padzívot pie partnera vecākiem,jo ieilga nekustamā īpašuma pirkšanas procedúra,lai nu kā long story short dzīvojot pie vecākiem,lai gan netika skali izteikts aizrādijums ,sapratu ka tiek pievērsta uzmanība dušas/vannas izmantośanas biežumam,lai gan tajā pašā laikā trauku mazgåjāmā mašína visu laiku tika izmantota (kas manuprāt arī patērē daudz údeni)
Bet nu jā,6 nedēlas tur dzīvojot es beigās gāju mazgāties pa kluso,jo nespēju iztikt pat dienu bez dušas,kamēr vecāki bija darbā,es gāju dušā😂diezgan absurdi un rēcīgi,bet jā,tie kas taupa udeni tiešām mazgājas 1-2x nedēlā tikai .
02.09.2023 10:58 |
 
Reitings 219
Reģ: 24.07.2023
Katru dienu atnākot mājās ieeju dušā, bet tā, ka arī matus mazgātu, mēğinu no rītiem ik pēc 2-3 d.
02.09.2023 11:36 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Mazgājos katru dienu.
Dušā eju, katru otro dienu.
02.09.2023 11:40 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
SantaBarbara @ 02.09.2023 10:58

Bet ir cilvēki ,kas tiešām loti taupa,dažreiz pilnígi lídz absurdam!
Tikko pati biju situācijā,kad nācās padzívot pie partnera vecākiem,jo ieilga nekustamā īpašuma pirkšanas procedúra,lai nu kā long story short dzīvojot pie vecākiem,lai gan netika skali izteikts aizrādijums ,sapratu ka tiek pievērsta uzmanība dušas/vannas izmantośanas biežumam,lai gan tajā pašā laikā trauku mazgåjāmā mašína visu laiku tika izmantota (kas manuprāt arī patērē daudz údeni)
Bet nu jā,6 nedēlas tur dzīvojot es beigās gāju mazgāties pa kluso,jo nespēju iztikt pat dienu bez dušas,kamēr vecāki bija darbā,es gāju dušā?diezgan absurdi un rēcīgi,bet jā,tie kas taupa udeni tiešām mazgājas 1-2x nedēlā tikai .

Reizēm šķiet - daži domā, ka ūdeni patērē tikai duša un/vai vanna. Ja tik ļoti gribas taupīt ūdeni, tad jau arī tualetes podā pēc sevis noskalot nedrīkst😁Veļasmašīnu nedarbināt, drēbes nemazgāt? Tēju, kafiju nedzert, zupas nevārīt? Ūdens tiešām nemaksā tādu bagātību, lai nevarētu noskaloties reizi dienā.
02.09.2023 11:53 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Tā kā es uzaugu pie vecmammas un bērnībā 2000tajos nebija vannas mājā. Bija tikai bleķa vanna kurā vienmēr stāvēja aiz durvīm un vecmamma bija veca un taisīja mazgāšanos reizi nedēļā. Bieži tā bija ka gāju uz skolu netīra. Ai gan matus mazgāju zem krāna un aomazgājos zem krāna bet zin kā tas jau nav tas pats kas vanna vai duša
Vēlāk sāku mazgāties skolā pēc stundām sporta telpas dušā un kad mainīju skolu speciāli braucu ar trolejbusu uz skolu lai nomazgātos.
Zinu kā tas ir staigāt ne pārāk tīram
Tagad kad esmu pati savā dzīvē esmu clean freak. Nevaru iedomāties ielīst gultā bez dušas un arī nekad nenēsāju vienas un tās pašas drēbes 2x pēc kārtas. Laikam trauma 🤣 arī kad esmu slima eju dušā tpt kaut kā labāk jūtos pēc tam
02.09.2023 13:59 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Dušā eju 2x dienā, no rīta un vakarā. Vasarā sanāk 3x dienā, kad pa dienu pēc darba tīri noskalojos un atvēsinos. Tad, kad ir mēnešreizes, cenšos stabili tās 3x ieiet, un izmantoju vēl mitrās bērnu salvetes katru reizi, kad mainu paketi/tamponu. Tāpat zobus mazgāju 3x dienā, jo pa dienu pēc pusdienām nevaru ciest staigāt netīriem zobiem.
Nesaprotu tos, kas iet dušā 1/2x nedēļā, negribu zināt kā smird paduses, dzimumorgāni, kakls zem kura mēdz sasvīst mati. Īpaši, ja dzîvo kopā ar otru pusīti vai esat randiņu stadijā,mazgāties 1/2x nedēļa ir briesmīgi un to var just pa gabalu jau😆
02.09.2023 16:02 |
 
Patīk
Reitings 11579
Reģ: 27.01.2021
YaeMiko @ 02.09.2023 08:02
Nav tāds noteikts skaits bieži ir jamazgājas. Ja svīsti tad ej kaut vai 3 reizes dienā. Bet dažiem cilvēkiem ir kaut kādi traucējumi ka tas jau paliek par traku. Ir arī pierādīts ka pārāk bieža mazgāšanās nelabvēlīgi ietekmē ādu un imūnsistēmu.
Uzskatu ka bidē ir ļoti laba lieta ko vajadzētu arī Latvijā.
Tieši tā, vairākas reizes dienā sevi cītīgi beržot ar dušas želejām un ko tik vēl ne, mēs vienkārši brutāli nomazgājam nost mūsu ādas dabisko mikrobiomu, kas savukārt var pēcāk nelabvēlīgi ietekmēt veselības stāvokli, tāpēc šādu ieradumu es noteikti neatbalstītu. Pati eju kārtīgā dušā reizi dienā, ja nepieciešams biežāk, tad cenšos vienkārši noskaloties tikai ar ūdeni. Ir nācies strādāt 24h darbu, kur duša bija pieejama, bet fiziski nepietika laika tajā ieiet, visu laiku bija jāstrādā, tad nu tādās dienās iztiku ar mitrajām salvetēm un pirmais, ko mājās, dušā :D
02.09.2023 17:43 |
 
Reitings 403
Reģ: 14.01.2020
3 x dienā līst dušā man gan neliekas īsti normāli. Vasara un karsts - nu varbūt, bet nu - cik tad mums ir karsts, tad labāk vasarā peldēties n-tās reizes.
https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/551244-ikdienas-dusa-var-pat-kaitet-veselibai-vai-viss-ko-mes-zinam-par-mazgasanos-ir-mits
https://www.la.lv/vai-bieza-mazgasanas-adai-patiesam-ir-velama
02.09.2023 17:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits