Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas tikai baznīcā

 
10 gadi
Reitings 179
Reģ: 29.01.2009
Plānojam kāzas. Mēs esam tādi cilvēki,kam nevajag ballīti ar daudz cilvēkiem, viesu namiem, alkoholu utt. Mācītājs mums ieteica,ka,lai laulājamiea baznīcā un pēc tam pie baznīcas varam ar viesiem iedzert glāzi šampanieti, uzēst uzkodas un pirms pusnakts jau doties katrs uz savu pusi. Mums tas liekas ideāls variants, bet kaut kā liekas,kā tas būs no viesu puses. Nesaprotu vai man kaut kādi stereotipi,ka vajag to lielo viesu namu ar alkohola kalniem vai kas, bet šķiet,ka varbūt tas liktos citiem,ka vēlamies ko taupīt vai kā,bet nu tiešām mēs paši neesam vairs nekādi ballīšu cilvēki un negribam to 😁 ielūgt tuvākos pēc tam uz vakariņām man šķiet vēl neforšāk,jo tad tiktu dalīti viesi,ko negribam. Šis mums būtu arī labs variants,ka varam ielūgt visus draugus,radiniekus,ko vēlamies un,kas ar mums ir bijuši šo kopdzīves gadu laikā.
Tīri diskusijai - ko Jūs domātu par kāzām,kas notiek tikai baznīcā ar nelielu pasvinēšanu pēc tam terasē,turpat pie baznīcas!?
29.06.2023 14:10 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Visa tā nauda, ko cilvēki uzskata, ka ir normāli mūsdienās izmest uz kāzām - tas viss joprojām man šķiet vājprāts. Ja var atrast veidu, kā uzmest visu to milzīgo kāzu industriju - es esmu tikai par.
29.06.2023 14:24 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Tevī ir iesēdušies stereotipi par kāzām. Sen jau vairs nav tie laiki kad obligāti jādzer, jāballejas utt. Protams, ja laulājies baznīcā un esi ticīga tad iespējams tava ģimene arī tāda ir un tad ar to visu nāk papildus dažādas ekspektācijas no viesu puses.
Ir cilvēki kuri tikai sarakstās. Ir kāzas kur ielūdz tikai uz svinīgo daļu. Ir kāzas kur uz vakariņām ielūdz tikai vecākus, ir kāzas kur ir liela ballīte. Tā ir jūsu diena, jūsu izvēles. Ja gribat izdabāt citiem tad, tā arī nav problēma. Galvenais ka paši esat laimīgi un nav jānožēlo
29.06.2023 14:25 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Mūsdienās jau ir tik daudz variantu, kā nosvinēt kāzas, ka nebūtu jājūtas vainīgiem par savu izvēli.
Kā viesis uztvertu to pilnīgi ok, esmu bijusi dažādās kāzās - baznīcā un ne baznīcā, vienas dienas un divu dienu, ar 70 cilvēkiem un 20... Varbūt kādam vecāka gadagājuma viesim būtu par ko paburkšķēt, bet jūsu diena - jūsu izvēle ☺️
29.06.2023 14:31 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Ja gribi lielas kāzas, tas ir ok. Ja gribi mazas kāzas, tas ir ok. Ja gribi viesu namu ar vairāku dienu svinībām, tas ir ok. Ja gribi tikai sarakstīties vispār bez svinībām, tas ir ok. Ja viesiem liela balle ir svarīgāka par to, ka viņiem dota iespēja piedalīties vienā no svarīgākajām dienām tavā dzīvē, tie nav cilvēki, kurus aicināt uz savām kāzām.
29.06.2023 14:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Kāda vispār starpība kā liekas citiem? Tā ir jūsu diena, ne viesu.
Vispār es gribu apprecēties arī bez viesiem, tikai divi liecinieki, restorāns, fotogrāfs, skaista kleita, skaists uzvalks un viss. Manuprāt tas ir ļoti skaisti.
29.06.2023 14:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Jupiter @ 29.06.2023 14:24
Visa tā nauda, ko cilvēki uzskata, ka ir normāli mūsdienās izmest uz kāzām - tas viss joprojām man šķiet vājprāts. Ja var atrast veidu, kā uzmest visu to milzīgo kāzu industriju - es esmu tikai par.

Tas, ka cilvēki kāzu dēļ nepdomīgi ņem kredītus un taisa pompozas kāzas ir cita tipa stāsts. Parastais mirstīgais sapratīs, cik vispār var atļauties tam tērēt un attiecīgi arī tādas kāzas taisīs.
29.06.2023 14:34 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
.Eksperte. @ 29.06.2023 14:34

Tas, ka cilvēki kāzu dēļ nepdomīgi ņem kredītus un taisa pompozas kāzas ir cita tipa stāsts. Parastais mirstīgais sapratīs, cik vispār var atļauties tam tērēt un attiecīgi arī tādas kāzas taisīs.
Tad stāsti par - "ak tā kleita ir kāzām? tad tā jums pēkšņi maksās 5x vairāk...." nav taisnība?
29.06.2023 14:36 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Jupiter @ 29.06.2023 14:36
Tad stāsti par - "ak tā kleita ir kāzām? tad tā jums pēkšņi maksās 5x vairāk...." nav taisnība?

Neesmu tādus stāstus dzirdējusi.
29.06.2023 14:38 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Tieši Maijā biju uz kāzām, kur pēc ceremonijas vienkārši viesi uzēda uzkodas, iedzēra šampanieti un safočējās un katrs devās prom. Pārim ar vedējiem bija paredzēts savs dienas plāns ko tālāk darija.
Liekas pilnīgi ok kāzas un arī pati negribētu iztērēt kāzām vairākus tūkst. Labāk to naudu kur citur tērēju. :)
29.06.2023 14:39 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Manuprāt, nav ne vainas.
29.06.2023 14:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Biju senāk atpakaļ tādās kāzās, likās viss forši!
Mūsdienās var darīt visu kā paši vēlaties.
Vienīgi mazliet nepatika tas, ka ielūgumos norādīja, ka vēlas dāvanas aploksnēs. Itkā tas ir pilnīgi ok, bet bija savāda sajūta zinot, ka par viesu ēšanu/dzeršanu neparūpējas, bet dāvanā norāda savas vēlmes.
Loģiski, ka visi tāpat dāvinātu naudu vai dāvanas, bet to prasīt likās tā meh. Lielās kāzās citādāk, zinot, ka viņiem tie ir milzu izdevumi un ir pilnīgi cita veida pasākums.
Varbūt dīvains man tas viedoklis un nav jāņem vērā, tik iedomājos padalīties.
29.06.2023 14:49 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 25.04.2010
Manuprāt, katram pārim savs. Nav jau vairs tie laiki, kad visiem bija jātaisa kāzas pēc viena obligātā šablona, jo vnk ''tā pieņemts''. Vienīgi, varbūt, ja pāris ir ļoti kristīgs un ģimene arī, tad tur gan noteikti ir kkādi noteikumi, kādām tām kāzām jābūt, jo vnk visi to gaida un tā pieņemts ticībā. Diez vai tad varētu izbraukt ar piecminūti trenuškās zagsā.
Man liekas nedaudz dīvains tas uzskats, ka ja ir ballīte viesu namā, tad obligāti ir ''alkohola kalni'' un visi pārdzērušies. Kaut kur ir rakstīts, ka nedrīkst uztaisīt viesu nama ballīti bez alko? To, cik daudz būs alko un vai vispār būs, izvēlas pāris rīkojot. Tāpat kā to, kas būs vai nebūs ēdienkartē.
29.06.2023 14:56 |
 
Reitings 238
Reģ: 17.05.2022
Mums bija vienas dienas kāzas. Ielūgumā bija pievienota kāzu programmiņa (neliels Kaspara Zemīša koncerts sākumā, viņam spēlējot noslēguma skaņdarbu, salaulāšanās brīvā dabā, tad kopā paēdam, uzdejojam un pa mājām), kur tā arī bija norādīts, lai nav pārpratumu. Līdz ar to alko kalni atkrita, jo viesiem bija jāstūrē mājās. Viss izvērtās ļoti jauki, bija pāris radu, kas paburkšķēja, bet daudz vairāk bija pozitīvu komentāru, ka tik jauki, saturīgi un bez aizlietām acīm viss.
29.06.2023 15:11 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tas ir stereotips no 2000to sākuma ar visām cūku bērēm. Ir sanācis pabūt dažādu formātu kāzās.
Neredzu problēmu, kāzām bez baigās ballītes. Bet kā minēja iepriekš, arī man vienās kāzās, kas bija mazā formātā ceremonija+ šampanieties pie baznīcas, arī šķita tā mazliet jocīgi, ka ielūgumā tika norādīts par dāvanu aploksnē+ vēl "ziedojumu jaunlaulātajiem" kastīte ceļoja apkārt, tas varbūt šķita ne īpaši smuki, ņemot vēra, ka pasākums kopumā 3h ar visu fotografēšanos. Ir bijušas arī express formāta kāzas, kuras ir aizirtējušas ļoti ok, šaurs cilvēku loks, tuvākie draugi, radi un nofočējas un katrs uz savu pusi izklīst, kas man personīgi daudz labāk iet pie sirds kā tā mocīšanās x stundu garumā ar 50% nezināmu cilvēku un visām mičošanām utt.
Ir jāskatās kāds ir tavs potenciālo viesu vecums un skaits, vecākā paaudz tiešām nesapratīs un otrs, kādas ir tavas ekspektācijas no viesiem vai tās ir samērīgas.
29.06.2023 15:15 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Ļoti forši! Uzskatu, ka katram pārim ir tiesības svinēt savu dienu tieši tā, kā abi vēlas. Arī jūsu izsapņotais koncepts ir ļoti foršs - galvenais, ka šajā dienā laimīgi esat jūs abi.
Tad tik maza piebilde - šādā set-apā no viesiem parasti vairāk par ziediem nepieprasa 😅 Vai nu vismaz baigi negaida 😅
29.06.2023 15:23 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
.Eksperte. @ 29.06.2023 14:34

Tas, ka cilvēki kāzu dēļ nepdomīgi ņem kredītus un taisa pompozas kāzas ir cita tipa stāsts. Parastais mirstīgais sapratīs, cik vispār var atļauties tam tērēt un attiecīgi arī tādas kāzas taisīs.

Man liekas, ka tā kredītu ņemšana ir kaut kāds urbānais mīts. Katrā kāzu diskusijā šitie teksti tiek iemesti, bet jūs reāli zinat kādu, kas ņēmis kredītu kāzām? Pēdējo 5 gadu laikā, ne 2000. sākumā…
29.06.2023 15:25 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
slinkumins @ 29.06.2023 14:10
Plānojam kāzas. Mēs esam tādi cilvēki,kam nevajag ballīti ar daudz cilvēkiem, viesu namiem, alkoholu utt. Mācītājs mums ieteica,ka,lai laulājamiea baznīcā un pēc tam pie baznīcas varam ar viesiem iedzert glāzi šampanieti, uzēst uzkodas un pirms pusnakts jau doties katrs uz savu pusi. Mums tas liekas ideāls variants, bet kaut kā liekas,kā tas būs no viesu puses. Nesaprotu vai man kaut kādi stereotipi,ka vajag to lielo viesu namu ar alkohola kalniem vai kas, bet šķiet,ka varbūt tas liktos citiem,ka vēlamies ko taupīt vai kā,bet nu tiešām mēs paši neesam vairs nekādi ballīšu cilvēki un negribam to ? ielūgt tuvākos pēc tam uz vakariņām man šķiet vēl neforšāk,jo tad tiktu dalīti viesi,ko negribam. Šis mums būtu arī labs variants,ka varam ielūgt visus draugus,radiniekus,ko vēlamies un,kas ar mums ir bijuši šo kopdzīves gadu laikā.
Tīri diskusijai - ko Jūs domātu par kāzām,kas notiek tikai baznīcā ar nelielu pasvinēšanu pēc tam terasē,turpat pie baznīcas!?

Forši, es arī neesmu par baigajām kāzām, ir īpaši ja tie liekie 15k nemētājās. Tad labāk ieguldīt mājā, ceļojumā vai jebkur citur un noteikti neņemtu kredītu, lai padzirdītu 100 cilvēkus.
29.06.2023 15:30 |
 
10 gadi
Reitings 179
Reģ: 29.01.2009
Jā,par "priecāsimies par dāvaniņu aploksnē" ir skaidrs,to nepiemēsim un arī negaidām tūkstošus. Bet šis arī tāds stulbs stereotips, ķipa dāvina dāvanu tikai,ja nodrošinās ballīti viesu namā 😅
Paši vienkārši neesam bijuši šāda tipa kāzās, visiem vienmēr turpinājumi kaut kur,tāpēc nezinām kā tas varētu būt 😊
29.06.2023 15:31 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Lula @ 29.06.2023 14:49
Biju senāk atpakaļ tādās kāzās, likās viss forši!
Mūsdienās var darīt visu kā paši vēlaties.
Vienīgi mazliet nepatika tas, ka ielūgumos norādīja, ka vēlas dāvanas aploksnēs. Itkā tas ir pilnīgi ok, bet bija savāda sajūta zinot, ka par viesu ēšanu/dzeršanu neparūpējas, bet dāvanā norāda savas vēlmes.
Loģiski, ka visi tāpat dāvinātu naudu vai dāvanas, bet to prasīt likās tā meh. Lielās kāzās citādāk, zinot, ka viņiem tie ir milzu izdevumi un ir pilnīgi cita veida pasākums.
Varbūt dīvains man tas viedoklis un nav jāņem vērā, tik iedomājos padalīties.

Jā, piekrītu. Tādās es kā līgava nemaz negaidītu dāvanas.
29.06.2023 15:32 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Arabesq @ 29.06.2023 15:25

Man liekas, ka tā kredītu ņemšana ir kaut kāds urbānais mīts. Katrā kāzu diskusijā šitie teksti tiek iemesti, bet jūs reāli zinat kādu, kas ņēmis kredītu kāzām? Pēdējo 5 gadu laikā, ne 2000. sākumā…

Es personīgi zināju pāri, kas ņēma kredītu kāzām. Apprecējās pirms kādiem 4-5 gadiem, tagad ir šķīrušies un čalis vēl joprojām maksā to kredītu. Dāma gribēja sev grandiozas kāzas un pie tādām tika. Un izšķīrās viņi pēc divu gadu laulības.
Un man viens draugu pāris nesen runāja par to, ka kāzām naudas nepietiks, būs laikam jāņem kredīts. Centos atrunāt, bet nu nav jau manas kāzas, kas man par daļu.
29.06.2023 15:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits