Dzīve bez bērniem

 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Mana māsīca (37 gadi) nevēlas un nekad nav vēlējusies dzemdēt bērnu. Viņai ir labi bez bērniem. Un frāzes "kas Tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi, ko Tu atstāsi pēc sevis" utt. viņai vienaldzīgas. Būsim reāli, bērni ne vienmēr palīdz vecākiem vecumdienās, tāpēc dzemdēt bērnus, lai būtu kas palīdz vecumdienās ir muļķīgi. Es pati vēlos bērnus, bet nekad neesmu viņu nosodījusi par šādu izvēli, lai gan citi radinieki viņu ēd nost. Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?
26.04.2023 17:06 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Tādā Indijā, kur cilvilizācijas līmenis daudz zemāks, cilvēki vairojas uz nebēdu.

Tā ir, tas, starpcitu, nav tikai par bērniem, bet arī par depresijas līmeni. Valstīs, kuras galīgi nav attīstītas depresijas līmenis cilvēku vidu ir stripri mazāks nekā attīstītajās valstīs.
29.04.2023 20:17 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
GhostGG @ 29.04.2023 20:17

Tā ir, tas, starpcitu, nav tikai par bērniem, bet arī par depresijas līmeni. Valstīs, kuras galīgi nav attīstītas depresijas līmenis cilvēku vidu ir stripri mazāks nekā attīstītajās valstīs.

Nav taisnība, te interesants raksts https://amp.theguardian.com/society/2019/apr/30/busting-the-myth-that-depression-doesnt-affect-people-in-poor-countries
29.04.2023 20:38 |
 
Reitings 1685
Reģ: 11.04.2023
Mazattīstītās valstīs cilvēki ir ticīgāki un ticība aizvieto antidepresantus. Visiem dzīves gadījumiem ir dieva griba vai žēlastība.
29.04.2023 20:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
akul12 @ 29.04.2023 20:40
Mazattīstītās valstīs cilvēki ir ticīgāki un ticība aizvieto antidepresantus. Visiem dzīves gadījumiem ir dieva griba vai žēlastība.

Viņiem vienkārši nav tik plašas pieejas ārstiem, kas vispār varētu konstatēt garīgas saslimšanas.
29.04.2023 20:44 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Meitenes, paldies. Es ļoti smējos. 😂
29.04.2023 22:18 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
IceCream @ 29.04.2023 17:05

Jau Darvins rakstīja, ka jebkuras sugas izdzīvošanas pamatā ir vairošanās instinkts un tas ir dabīgs. Ja konkrētam indivīdam tāda nav, tad, jā, kaut kas nogājis greizi.
Vēlreiz atkārtoju, atbalstu vairošanos. kontrolēti un apzinīgi.
Bet, protams, gribad jau tagad lekties pretim, grūti pieņemt faktu, ka kaut kas nav īsti ok.

Nu ja, lopiñiem jau visu nosaka instinkti, homo sapiens gan ir apveltīts ar abstrakto domāšanu paralēli instinktiem, bet Tu esi lopiñu aizgaldā, tas skaidrs.
01.05.2023 07:55 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
IceCream @ 29.04.2023 19:52

Tas mūsdienu izlaistajiem rietuimniekiem, vienas vienīgas depresijas un viens bērns izsauc nez kādas afigennās grūtības, nevarēs aiziet, laika nav, naaadziņus sataisīt.
Tādā Indijā, kur cilvilizācijas līmenis daudz zemāks, cilvēki vairojas uz nebēdu.

Ko Tu te dari? Brauc uz Indiju. Sēdi govs płeckā un turpat dzemdē katru gadu. Galvenais tak sugu turpināt 🤣🤣🤣 Un vispār noliec malā telefonu/datoru, nah Tev tos, nah Tev to sūda komfortu un vēlmi pēc komforta, galvenais ir pisties un vairoties.
01.05.2023 07:59 |
 
Reitings 4
Reģ: 10.05.2023
Te laikam aktīvā diskusija vairs nenotiek, bet gribas iemest savas 5 kapeikas, ja nu kāds vēl izlasa. Es izgāju visiem komentāriem cauri, jo vienkārši šis jautājums ir super aktuāls šobrīd. Manuprāt, bieži cilvēki aizmirst, ka daudziem (īstenībā pēc satistikas jau katrai 5 sievietei un drīz jau visticamāk pat katrai 4) bērnu nav, jo vienkārši tā salikās apstākļi, veselības, dzīves. Ne jau visi, kas sauc sevi par kaķu vai suņu mammām patiešām vēlējās būt chaildfree. Bet man prieks par katru chaildless not by choice, kas tiek galā ar šo zaudējuma sajūtu, konstanto sabiedrības neiejūtību vai arī stigmatizāciju brīdī, kad pasaki, ka tev nevar būt bērnu, un tā vietā savā IG liek #proudmomof2cats. Bet katrai jaunai un pašpietiekamai sievietei drošības pēc iesaku ieinvestēt olšūnu iesaldēšanā, jo 40 gadnieces sajūtas var būt pavisam citas kā 30+. Ja man kāds 30+ būtu teicis, ka es kādreiz gribēšu bērnus un kā tas viss man izvērtīsies, es tiešām būtu pasmējusies sejā. Karma is the bitch. :)
10.05.2023 16:54 |
 
Reitings 416
Reģ: 29.01.2023
Man ir dēls, šobrīd 1,5 gadi
Un ja es varētu izvēlēties vēlreiz , es nedzemdētu.
Protams , es rūpējos par viņu un esmu laba māte , taču es nedzemdetu iepriekš.
Es esmu augusi brīvi , man nav vecāki zvanījuši un saukuši mājas , ballītes gàju kad gribu un cik gribu.
Neesmu no nelabvēlīgas ģimenes , mamma ļāva izbaudīt visu pašai.
Visvairāk tagad ir tā ka labāk ir bez bērniem , jo šobrīd esmu ļoti ierobežota, tas ir man kaut kas jauns un es ar to sadzīvot nevaru. Ļoti gribu strādāt , daudz sportot, ceļot un izklaidēties , protams es to varēšu darīt velak bet es to gribu tagad un mocos sēžot mājas 👍😁
Tā piesiešanas sajūta ir ļoti stulba , tāpēc gribētu lai atrak pāaugās un nav tik ļoti pie rokas klāt.
Domāju ka kādos 35 + priecāšos par šo laiku.
Arī tas ja bērns būtu no īstā cilvēka , sajūtas būtu savādākas
10.05.2023 23:37 |
 
Reitings 1838
Reģ: 06.10.2022
Reya @ 10.05.2023 23:37
Man ir dēls, šobrīd 1,5 gadi
Un ja es varētu izvēlēties vēlreiz , es nedzemdētu.
Protams , es rūpējos par viņu un esmu laba māte , taču es nedzemdetu iepriekš.
Es esmu augusi brīvi , man nav vecāki zvanījuši un saukuši mājas , ballītes gàju kad gribu un cik gribu.
Neesmu no nelabvēlīgas ģimenes , mamma ļāva izbaudīt visu pašai.
Visvairāk tagad ir tā ka labāk ir bez bērniem , jo šobrīd esmu ļoti ierobežota, tas ir man kaut kas jauns un es ar to sadzīvot nevaru. Ļoti gribu strādāt , daudz sportot, ceļot un izklaidēties , protams es to varēšu darīt velak bet es to gribu tagad un mocos sēžot mājas ??
Tā piesiešanas sajūta ir ļoti stulba , tāpēc gribētu lai atrak pāaugās un nav tik ļoti pie rokas klāt.
Domāju ka kādos 35 + priecāšos par šo laiku.
Arī tas ja bērns būtu no īstā cilvēka , sajūtas būtu savādākas

Drīz jau atsāksies darbs un tad būs savādāks skats uz dzīvi. Ar dekrēta beigām vaira nav tās ierobežojuma sajūtas, vismaz man nē. Un ja ir līdzvērtīga otra puse, vispār labi. Esmu braukusi gan ārpus lv viena, gan izklidēties ar drauden, eju kur man vajag, tikai iepriekš jāuzprasa - tev nekas nav tikos un tad ieplānots. Un tas ir arī viss. Protams, ja nav blakus tās otras puses tad ir grūtāk.
11.05.2023 11:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4217
Reģ: 31.10.2010
IceCream @ 29.04.2023 19:52

Tas mūsdienu izlaistajiem rietuimniekiem, vienas vienīgas depresijas un viens bērns izsauc nez kādas afigennās grūtības, nevarēs aiziet, laika nav, naaadziņus sataisīt.
Tādā Indijā, kur cilvilizācijas līmenis daudz zemāks, cilvēki vairojas uz nebēdu.

Arī Āfrikā dzimstība ir liela, bet kāda ir šo saražoto bērnu dzīves kvalitāte? Viņi dzīvo lielā nabadzībā, badā un slimībās. Nopietni kāds uzskata, ka galvenais ir vairoties, pat ja reāli nav ar ko bērnu barot? Debīlisms.
Ar galvu domājošs cilvēks, kurš ir tomēr inteliģentāks par pamatfunkciju ēst-dirst-gulēt-vairoties līmeni, kārtīgi izvērtēs savus apstākļus, ienākumus, dzīves kvalitātes līmeni un jā, arī savu mentālo veselību, pirms ievest pasaulē jaunu dzīvību.
11.05.2023 11:50 |
 
10 gadi
Reitings 3543
Reģ: 13.03.2013
Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?

Pretty dope so far.😁
Es vnk nevaru saprast tos "ēdājus nost", nu vai viņiem čiiista traucē, ka kāds sevi neatražos, pamatā "ēdāji" grib, lai kāds ir tieši tik pat nelaimīgs kā viņi, jo visticamāk, ka dzemdēja ķekša pēc, jo tā esot "normāli" un savu traumu tgd gib nodot nākamajai paaudzei vai padarot kādu citu tieši tik par nožēlojamu. Parasti tie, kas radījuši pēcnācējus, jo genuine vēlme ir bijusi, tie tiešām otru "neēd" ar saviem " kad tad tev būs?", jo apzinās, kāds mega darbs un atbildība tā ir, jo tu vari pilnībā sačakrēt kādu cilvēku, kas ne pie kā nav vainīgs.
Arī Āfrikā dzimstība ir liela, bet kāda ir šo saražoto bērnu dzīves kvalitāte?

Nekāda, mirst viens izpiež nākmo, ar domu gan jau kāds izdzīvos.
Situācija LV jau gadus kinda 100 atpakļ bija nu tieši tāda pati, kas jūs kapos neesat redzējuši cik daudz ir bērnu kapa vietu no periodā līdz WW1? Manai vecmātei bija lkm kādi 10 brāļi un māsas ( nākamreiz ģimene kapličā būs jāpasakaita cik 😁) viņi visi mira nesasniedzot 4 gadu vecumu, pa lielam no tiem visiem izdzīvoja tikai 2. Un nē, viņi nebija no nabadzīgajiem zemniekiem, bet cik zinu mans vecvectēvs bija kinda despots, jo izmisīgi gribēja mantinieku, bet dzima tikai meitas, kas ļoti agri arī pamatā mira, jo 19.gs. beigās ļoti agrā 20.gs. sākumā medicīna kinda suck*d big time.
Bērnības koncepts vispār ir nesena iezīme, ja jums ir kādi ģimenes locekļi kas ir dzimuši līdz WW1, pautājiet viņu bērnības konceptu, tur būs 180° no mūsdienām, pat no 60-70.g. tie būs 180°.
11.05.2023 13:59 |
 
Reitings 4
Reģ: 10.05.2023
Aizmirsu vēl piebilst, ka, manuprāt, skolās būtu jāmāca ne tikai, kā lietot prezervatīvu vai citādi izsargāties, bet arī kopumā par to, kā strādā reproduktīvā sistēma gan sievietēm, gan vīriešiem. 30+ mums šķiet, ka esam super jaunas, veselas un vispār in the best shape ever (vismaz man tā bija un savos gandrīz 40 principā jūtos tāpat), bet es kaut kā biju palaidusi garām, ka 35 gados sievietes reproduktīvā sistēma principā nolec no kraujas un pēdējo gadu tendence ir, ka aizvien jaunākā vecumā iestājas olšūnu izsīkums, slikta olšūnu kvalitāte un, protams, nekur nepazūd visas citas ligas, kā endometroze, problēmas ar olvadiem you name it... Un jā, kā vienmēr, ir izņēmumi, arī sievietes, kas 45 ieņem un dzemdē veselus mazuļus, uz kopējās statistikas tie tiešām ir laimīgi izņēmumi.
Es esmu ar abām rokam par to, ka bērnu laišana pasaulē ir izvēle, individuāls lēmums, un visiem to nav jādara. Tā ir privāta lieta, kur citiem nav jābāž deguns. Bet, tas, ko es cenšos pateikt, ir, ka gana reti (atkal uzsveru, ir izņēmumi) jaunībā, īpaši pirms 30 un nedaudz virs, mēs vispār varam ar 100% garantiju zināt, vai vēlēsimies bērnus vai nē. Tāpēc vienmēr ir labi atstāt sev iespēju, plānu B, ja nu ap 40 saproti, ka vēlies, bet fiziski vairs to vienkārši nevari...Var jau gudri spriest, ka mūsdienu medicīna tagad piedāvā plašas iespējas...To noteikti saka cilvēki, kam nav ne mazākās nojausmas un paši šīs medicīnas procedūras nav veikuši...Papēties IVF success rate pa vecuma grupām, tā ir acis atveroša informācija.
11.05.2023 14:28 |
 
Reitings 156
Reģ: 02.03.2022
Bet cilvēku taču ir pietiekami. Jā Latvijā maz un varam brīvi elpot. Bet cik var ražoties? Indija, Ķīna, Āfrika ir pārpildīta un paši dzīvo savos mēslos un bažas virsū baltajiem ,jo nav ,kur dzīvot un nav ēdamā. Man jau pietiek ar tiem dažiem melnajiem pakistāniešiem(vai es nezinu ,kas pēc tautības) ,kas sabāzušies Latvijā , vairosies tālāk...
11.05.2023 15:16 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 12.05.2010
IceCream @ 29.04.2023 19:52

Tas mūsdienu izlaistajiem rietuimniekiem, vienas vienīgas depresijas un viens bērns izsauc nez kādas afigennās grūtības, nevarēs aiziet, laika nav, naaadziņus sataisīt.
Tādā Indijā, kur cilvilizācijas līmenis daudz zemāks, cilvēki vairojas uz nebēdu.

Jā, jā Indija un Āfrika noteikti ir tie paraugi, uz ko tiekties. Noteikti. Varbūt vēl varēji piesaukt kkādas arābu valstis, kur vispār sieviete no mājas nevar iziet, par kādu skološanos vai hobijiem vispār nerunājot - ietinies palagā, sēdi 4 sienās, dzemdē un kalpo vecim. Visa tava dzīve. Tur arī noteikti visas laimīgas un ar depresiju neslimo, jo dzīvo tik brīnišķu dzīvi.
11.05.2023 15:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?

lauku tverat? kāds bija jautājums, nevis kā ir Indijā vai dzīvot ar kaķi vai suni. :D par to kompensēšanu max debīli.. cilvēks pats izvēlas, kam dot savu mīlestību.
Atbildot uz jautājumu, dzīve ir burvīga, laiks sev un otram cilvēkam, ceļojumi, darbs, atpūta, gulētas naktis un viss pārējais ❤
11.05.2023 15:47 |
 
Reitings 118
Reģ: 20.01.2022
IceCream @ 28.04.2023 20:35
Atbalstu, ka nevajag dzemdēt, ja nevēlas bērnu. Pilnīgi noteikti.
Tomēr uzskatu, ka tām sievietēm, kurām nav mātes instinkta, tomēr kaut kāds "sbojs" smadzenēs noticis.
Bet kas besī - tās, kas visās FB un Instagrama profilu augšās iebliež - Childfree. Kuru tas krata?

citas atkal ieraksta profilu augšās - mom of 3 un tā tālāk, kāpēc tad nevarētu rakstīt “childfree” 😃
18.05.2023 09:07 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
LoveLife00 @ 11.05.2023 15:16
Bet cilvēku taču ir pietiekami. Jā Latvijā maz un varam brīvi elpot. Bet cik var ražoties? Indija, Ķīna, Āfrika ir pārpildīta un paši dzīvo savos mēslos un bažas virsū baltajiem ,jo nav ,kur dzīvot un nav ēdamā. Man jau pietiek ar tiem dažiem melnajiem pakistāniešiem(vai es nezinu ,kas pēc tautības) ,kas sabāzušies Latvijā , vairosies tālāk...
.
Man jau pietiek ar tiem dažiem melnajiem pakistāniešiem(vai es nezinu ,kas pēc tautības) ,kas sabāzušies Latvijā , vairosies tālāk...
Jā, man arī nepatīk, tas ka viņi te ir salīduši, nav daži melnie, te viņu jau ir vesela jūra, ļoti daudz, atbraukuši mācities un stradāt..viņi jau te laikam ir kādus 3 - 4gadus.
18.05.2023 20:17 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
IceCream @ 29.04.2023 19:52

Tas mūsdienu izlaistajiem rietuimniekiem, vienas vienīgas depresijas un viens bērns izsauc nez kādas afigennās grūtības, nevarēs aiziet, laika nav, naaadziņus sataisīt.
Tādā Indijā, kur cilvilizācijas līmenis daudz zemāks, cilvēki vairojas uz nebēdu.

Visi bērni nav vienādi ar vieniem ir mazākas klapatas un problēmas ar citiem vairāk. Viens bērns būs ļoti emocionāls un ļoti jūtīgs viņam vajadzēs vairāk atbalsta un palīdzību, kamer citam bērnam tādu emociju izpausmju nebūs. Un bus savadāka situācija, tas ir pārāk individuāli.
18.05.2023 20:22 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Kāpēc nē? Daudzi mūsdienās nevēlas bērnus, ģimeni. Normāli manuprāt. Vai tad visiem jāgrib? Tā ir tagad pārlieku liela atbildība un nav lēts prieks. Nav ko uzbāzties ar to citiem.
18.05.2023 20:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)