Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve bez bērniem

 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Mana māsīca (37 gadi) nevēlas un nekad nav vēlējusies dzemdēt bērnu. Viņai ir labi bez bērniem. Un frāzes "kas Tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi, ko Tu atstāsi pēc sevis" utt. viņai vienaldzīgas. Būsim reāli, bērni ne vienmēr palīdz vecākiem vecumdienās, tāpēc dzemdēt bērnus, lai būtu kas palīdz vecumdienās ir muļķīgi. Es pati vēlos bērnus, bet nekad neesmu viņu nosodījusi par šādu izvēli, lai gan citi radinieki viņu ēd nost. Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?
26.04.2023 17:06 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
gruti atrast sadu, kas deres.
21.06.2023 09:29 |
 
Reitings 284
Reģ: 31.10.2022
Funny @ 21.06.2023 09:05
Man berni ir, bet mans psiho stavoklis tikai daleji audzina.
Jo es milu sievu, sevis pilnveidosanu, un berni bijis nebijis.
Finansiali viss ir.
Vismaz sakuma teicu, ja gribi bernus ok, bet es nebusu gada tevs, jo no audzinasanas un piekersanas neko nesaprotu un emocionali minimali jutu.

Tad jau bija labāk meklēt otru pusīti, kura arī negrib bērnus.
21.06.2023 09:12 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Man berni ir, bet mans psiho stavoklis tikai daleji audzina.
Jo es milu sievu, sevis pilnveidosanu, un berni bijis nebijis.
Finansiali viss ir.
Vismaz sakuma teicu, ja gribi bernus ok, bet es nebusu gada tevs, jo no audzinasanas un piekersanas neko nesaprotu un emocionali minimali jutu.
21.06.2023 09:05 |
 
Reitings 284
Reģ: 31.10.2022
Mežone @ 25.05.2023 10:15
Vienmēr esmu teikusi, ja cilvēkiem nav bērnu, tātad vai nu negrib, vai nevar! Un abi varianti ir jārespektē! Sabiedrība vēlas bērnu esamību padarīt par dzīves jēgu. Es uzskatu, ja pāris vēlas bērnus un spēs tos bērniņus tiešām mīlēt, apgādāt un audzināt. Super! Taču, ja pārim ir labi arī divatā, patīk, ka ir vairāk brīvā laika, nav atbildības par vēl vienu mazu vai lielāku cilvēciņu, tas arī ir super! Kā manu dzīvi ietekmē tas, vai pārim man rados vai kaimiņos ir vai nav bērnu? Mazāk jāskatās, kā dzīvo citi un vairāk jāpievēršas savai dzīvei?

Man arī liekas, ka par daudz tiek bāzts tas deguns svešajās dzīvēs. Lielajās pilsētās mazāk jūtams, bet līdz ko aizbrauc uz miestu bez maz katra puspazīstamā borē kaut ko par bērniem, kad un cik vajag. 😁
21.06.2023 07:52 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Forelee @ 26.04.2023 17:13
Bet radi gan mani pa to neēd. Uzsmej kādreiz, kad ta tev būs utml, bet palielam sapratuši, ka nebūs.

Man radi tāpat dara 25 gadu vecumā un darīja, kad bija 23 gadi, kad vēl mācījos. Uzskatīja, ka jādzemdē līdz 25 vismaz utt..
21.06.2023 02:09 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Karolaina @ 26.04.2023 17:19
Piekrītu, ka negribēt bērnus ir pilnīgi normāli!
Man ir viens bērniņš un vairāk negribu, pietiek, un tas arī ir normāli!

Kādēļ vairs bērniņus negribas?
21.06.2023 02:06 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Kā Jūs, piemēram, skatāties uz skolnieci, studenti ar bērnu? Atdod bērnu vecākiem un mācīties? Vai domāt, kā savilkt galus kopā ar bērna tēvu - strādāt, dzīvot kopā. Vēl to, kā labot savu jauno draudziņu, tas ir bērna tēvu, kas gados jauns (rakstu tā, jo manuprāt, gados jauni vīrieši īsti var nebūt pārliecināti ko vēlas utt..? Kā domājat, ja piemēram, scenārijs ir tāds - bērni būtu tam vērti, ka viņi vispār ir vai tomēr nezinu vai būtu, bet nogaidīt gadus, kad nostabilizēties pašai? Ko darīt sievietei, kas mācās līdz 30 un dzīvo ar vecākiem, kas viņu ēd nost, ka nav iekārtojusi savu dzīvi. Māte vēl pati saka, ka 26 gados dzemdēja par vēlu pat.
21.06.2023 02:05 |
 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Ir sievietes varbūt, kas nevēlas bērnus, jo nav partnera vai nav attiecīgā vīrieša ar ko vēlas bērnus, piemēram, vīrietis nevēlas tos vai kkas attiecībās nav stabili. Bet tādēļ dzīvi gan pavadīt bez bērniem nezinu vai vajadzētu - sev atņemt šo laimi. Ja nu vīrietis vēlas. Kamdēļ vispār nevēlēties bērnus? Ja grūti partneri atrast ir arī mākslīgā ceļa apaugļošana. Piemēram, man situācija - dzīve bez bērniem. Reti kurai man pazīstamai sievietei manā vecumā nav bērns, bet es attiecīgi skatos pēc savas situācijas, kāda man ir - domāju, kā būtu ja man būtu. Pašai patīk bērni. Bet iedomājoties kā mainītos mana dzīve ar bērnu, liek pie tā piedomāt nopietni. Dzīve bez bērniem šķiet skumjāka, bet kas zin - vai bērns neslimos utt.. Šķiet, dzīve bez bērniem ir vieglāka, bet iespējams, bēdīgāka. Jo manuprāt, bērni ienes prieku attiecībās, ģimenē.
Starp citu, mani jau ēda nost kad biju ap 20 gadu vecuma, bet es paļaujos uz savām vērtībām un plusiem, mīnusiem, ko ģimenē varētu ienest bērns.
21.06.2023 01:49 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Standby @ 21.05.2023 23:19
Manas domas par dzīvi bez bērniem ir pozitīvas. Tikpat pozitīvas, cik agrāk bija par bērniem, auklējot draugu mazos. No sirds gribēju, bet faktiski viss mainās, kad bērni ir ar tevi 24/7 un kā te teica, tas ir savādāk, kad aizej mājās izgulēt nepārtraukto miegu ?
Skatos uz brīviem cilvēkiem ar baltu aci šobrīd. Kā man pietrūkst neplānoti izrauties vai tieši plānoti izrauties kaut kur ar vīru! Vienmēr visu nosaka bērni. Nems un saslims nelaikā, piemēram. Tevi izpumpē morāli, pretī atmetot drupačas. Es nezinu, vai ir tā vērts, vai tās pāris sekundes “mīlu tevi mammīt” ir mūžīgās laika menedžēšanas, miega trūkuma, nervu šūnu un mūžīgo virsstundu un tērinu vērtas. Pārāk daudz tiek izsūkts no manis.
Tajā pašā laikā ir super laimīgas mammas, kuras priecājas par bērniem uz visiem 100% un tu nekad nevari zināt, kā būs ar tevi.

Es ari saprotu šos vārdus.Lai gan mīlu savus sīčus vairāk par visu Pasaule,bērniem ir nepieciesami resursi.Fiziski/emocionāli/materiāli.Taču zinu,ka bērni dod lielu emocionālo nobriešanu.
īsti gan neapskaužu tos,kuriem nav bērnu.nekad nevar zināt iemeslu,pārsvara visi mana draugu/pazinu lokā nevar tikt pie bernina,nevis negrib..pilnigi nav nekas pret cilvekiem,kuri no sirds negrib.
27.05.2023 18:12 |
 
Reitings 1408
Reģ: 19.05.2016
vijolite2 @ 27.05.2023 15:36
Man liekas, ka zeme ir tik pārapdzīvota, ka vispār nevajadzētu nevienam satraukties par to, ka ir daļa cilvēku, kas negrib radīt pēcnācējus.
Nacionāļi (tie lielākie atražošanās brēcēji) jau skaļi neteiks, ka viņus satrauc tieši "pareizo" cilvēku atražošanās nevis to citu cilvēku...
27.05.2023 16:09 |
 
Reitings 121
Reģ: 31.10.2022
Man liekas, ka zeme ir tik pārapdzīvota, ka vispār nevajadzētu nevienam satraukties par to, ka ir daļa cilvēku, kas negrib radīt pēcnācējus.
27.05.2023 15:36 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Vienmēr esmu teikusi, ja cilvēkiem nav bērnu, tātad vai nu negrib, vai nevar! Un abi varianti ir jārespektē! Sabiedrība vēlas bērnu esamību padarīt par dzīves jēgu. Es uzskatu, ja pāris vēlas bērnus un spēs tos bērniņus tiešām mīlēt, apgādāt un audzināt. Super! Taču, ja pārim ir labi arī divatā, patīk, ka ir vairāk brīvā laika, nav atbildības par vēl vienu mazu vai lielāku cilvēciņu, tas arī ir super! Kā manu dzīvi ietekmē tas, vai pārim man rados vai kaimiņos ir vai nav bērnu? Mazāk jāskatās, kā dzīvo citi un vairāk jāpievēršas savai dzīvei😁
25.05.2023 10:15 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
gribuiemestkapeiku @ 26.04.2023 18:21
Man ir bērns,bet es par visiem 100 atbalstu tos,kas negrib. Es tieši aizvakar riktīgi sakasījos ar radinieci, saruna sākās kā joks par to,ka kaut kad nākotnē būs otrs bērns. Es viņai uzstājīgi saku,ka nē un viss. Ir cilvēki,kuriem vispār nav un nebūs bērni, ir cilvēki,kuriem pietiks ar vienu un ir par to maksimāli pārliecināti,lai arī,cik labi situēta ģimene. Viņa man pretējo- tici man, pēc pāris gadiem,izaugs tava meita,sagribēsi otru un sāk meklēt 101 iemeslu kāpēc es gribēšu to bērnu. Man pilnīgi izbesīja, gribējās iekraut pa seju,ja godīgi? vienmēr biju zinājusi,ka kādreiz būs bērns,bet tikai viens. Ko tur bāžas ar savām gudrajām runām. Pēc tik debīlām radiniecēm es pat iedomāties nevaru,ko nākas dzirdēt tiem,kuri vispār bērnus negrib. Novēlu Jums ļoti stiprus nervus un atļauju citiem ieraut ar kulaku sejā,ja atļaujas par daudz jums pārmest,ka nevēlaties bērnus??

Diezgan līdzīgas frāzes dzirdu , ir viens bērns, maziņš vēl, pati esmu jauna gados , šobrid velvienu bērnu nevēlos , varbut kadreiz nākotnē ,bet arvien biežāk dzirdu , kad tad būs otrs un puikam vajag māsiņu un vēl visādas frāzes, gan jau driz sagribesi u.t.t, tā itkā būtu kāds noteikts skaits , cik bērniem vajag būt, vai cik viens pēc otra viņi jādzemdē.
24.05.2023 17:42 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es drīzāk nesaprotu tās, kuras dzemdē vairāk par vienu, un tad taurē, cik grūti un cik smagi. Neviens vecāks vel nav nācis klajā ar paziņojumu "ahhh, piedzima man bērns un tagad guļu daudz labāk, naudas ir vairāk un laiks atliku likām". Tā taču ir lieta, ar ko rēķinās, ja bērns ir radies apdomīgā vecumā.
22.05.2023 20:45 |
 
Reitings 879
Reģ: 23.04.2014
Beverly Hilza @ 21.05.2023 23:32

Piekrītu komentāram! Līdzīgi ari es uzskatu. Izklausas, ka jums ir 2-3 bērni. ?

Ir divi, jā, tas nav daudz, lai čīkstētu. Bet nav runa par daudzumu.
Un daudzi te piemin, ka bēbīšis kaut kas ir, cik tie mīli utt. Viņi izaug!! Neuzķeraties! 😁 Viņiem būs arī 13, un 16!
22.05.2023 20:26 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Standby @ 21.05.2023 23:19
Manas domas par dzīvi bez bērniem ir pozitīvas. Tikpat pozitīvas, cik agrāk bija par bērniem, auklējot draugu mazos. No sirds gribēju, bet faktiski viss mainās, kad bērni ir ar tevi 24/7 un kā te teica, tas ir savādāk, kad aizej mājās izgulēt nepārtraukto miegu ?
Skatos uz brīviem cilvēkiem ar baltu aci šobrīd. Kā man pietrūkst neplānoti izrauties vai tieši plānoti izrauties kaut kur ar vīru! Vienmēr visu nosaka bērni. Nems un saslims nelaikā, piemēram. Tevi izpumpē morāli, pretī atmetot drupačas. Es nezinu, vai ir tā vērts, vai tās pāris sekundes “mīlu tevi mammīt” ir mūžīgās laika menedžēšanas, miega trūkuma, nervu šūnu un mūžīgo virsstundu un tērinu vērtas. Pārāk daudz tiek izsūkts no manis.
Tajā pašā laikā ir super laimīgas mammas, kuras priecājas par bērniem uz visiem 100% un tu nekad nevari zināt, kā būs ar tevi.

Piekrītu komentāram! Līdzīgi ari es uzskatu. Izklausas, ka jums ir 2-3 bērni. 🙂
21.05.2023 23:32 |
 
Reitings 879
Reģ: 23.04.2014
Manas domas par dzīvi bez bērniem ir pozitīvas. Tikpat pozitīvas, cik agrāk bija par bērniem, auklējot draugu mazos. No sirds gribēju, bet faktiski viss mainās, kad bērni ir ar tevi 24/7 un kā te teica, tas ir savādāk, kad aizej mājās izgulēt nepārtraukto miegu 😄
Skatos uz brīviem cilvēkiem ar baltu aci šobrīd. Kā man pietrūkst neplānoti izrauties vai tieši plānoti izrauties kaut kur ar vīru! Vienmēr visu nosaka bērni. Nems un saslims nelaikā, piemēram. Tevi izpumpē morāli, pretī atmetot drupačas. Es nezinu, vai ir tā vērts, vai tās pāris sekundes “mīlu tevi mammīt” ir mūžīgās laika menedžēšanas, miega trūkuma, nervu šūnu un mūžīgo virsstundu un tērinu vērtas. Pārāk daudz tiek izsūkts no manis.
Tajā pašā laikā ir super laimīgas mammas, kuras priecājas par bērniem uz visiem 100% un tu nekad nevari zināt, kā būs ar tevi.
21.05.2023 23:19 |
 
Reitings 9
Reģ: 19.05.2023
greece @ 21.05.2023 11:21

Nu nezinu par tiem abortiem. Ja paskatās Krievijas statistiku https://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/ab-russia.html tad pēdējos 20 gados abortu daudzums ir tieši samazinājies. PSRS jau šajā ziņā bija ļoti ''progresīva''. Latvijā tas pats https://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/ab-latvia.html Drīzāk tas ir saistīts ar konformismu - ko kaimiņi domās, ja esi neprecēta, vai precēta un bez bērniem? Bet tāpat arī konformisms spēlē lomu tagad, pretējā virzienā. Ko kaimiņi domās, ja 24 gados kļūsi par māti, nedod dievs vairākiem, un turklāt vēl arī par mājsaimnieci, kamēr bērni aug? Šajā forumā regulāri var lasīt - tukšpaure bez ambīcijām, kurai dzīvē lielākais sasniegums ir izspiest bērnu. Kura tad grib, lai par viņu šādi domā?

Nebiju par to tā aizdomājies, bet principā tā saucamajiem "kaimiņiem" -gan reālajiem gan sociālajos tīklos - principā neder ne variants kad sieviete pievēršas bērnu audzināšanai ne arī variants, ka sieviete izvēlas karjeru. Vienā gadījumā būs teksti :"paskat kā guļ tikai mājās un neko nedara, vīrs dienu nakti strādā", kamēr otrā gadījumā ir teksti no sērijas:"paskat kādi karjeristi, darbs, darbs, būtu labāk par bērniem domājuši". Kas ir pats interesantākais vislielākās nosodītājas ir pašas sievietes, jo vīrieši lielākoties cenšās nejaukties šādās tēmās, pat runājot ar citiem vīriešiem.
21.05.2023 12:44 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lola12345 @ 20.05.2023 11:46

Tikai 80% vecāki ir izšķušies jo BIJA jāprecās, jo daraisīja bērnus un nebija tādas izsargāšanās metodes. Bērni dzima nevis tàpēc, ka gribējās, bet tāpēc, ka sanāca. Lielākā daļa tā laika bērnu ir UPSSS un aborti kà tādi bija reti. Šodien ir dažādas izsargāšanās metodes, mazāks spiediens precēties jo redz sanāca bērns. Un ja nu sanāk un tiešām negribās ir izvēles iespēja. Ja tajā laikā būtu bijusi tik liela izvēles iespēja tad nebūtu tik daudz to bērnu.

Nu nezinu par tiem abortiem. Ja paskatās Krievijas statistiku https://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/ab-russia.html tad pēdējos 20 gados abortu daudzums ir tieši samazinājies. PSRS jau šajā ziņā bija ļoti ''progresīva''. Latvijā tas pats https://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/ab-latvia.html Drīzāk tas ir saistīts ar konformismu - ko kaimiņi domās, ja esi neprecēta, vai precēta un bez bērniem? Bet tāpat arī konformisms spēlē lomu tagad, pretējā virzienā. Ko kaimiņi domās, ja 24 gados kļūsi par māti, nedod dievs vairākiem, un turklāt vēl arī par mājsaimnieci, kamēr bērni aug? Šajā forumā regulāri var lasīt - tukšpaure bez ambīcijām, kurai dzīvē lielākais sasniegums ir izspiest bērnu. Kura tad grib, lai par viņu šādi domā?
21.05.2023 11:21 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
Aldis15 @ 19.05.2023 20:58
LV šobrīd nekas mani nemotivē taisīt bērnus, nekāda finansiāla izdevīguma un pilnīga neziņa par nākotni, nav nejausmas kas notiks pēc 5 gadiem kur nu vēl tālāk...
Tādā ziņā viens no retajiem plusiem Padomju savienībai, es esmu tā laika bērns, tad bija sūdīgi (ar šī brīža acīm), bet vismaz stabili un nākotne bija prognozējama. Tajā laikā bija norma precēties agros 20 gados un ap to laiku arī taisīt bērnus. Es piedzimu tieši tādā scenārijā un man tuvākie brālēni/māsīcas tā pat.

Tikai 80% vecāki ir izšķušies jo BIJA jāprecās, jo daraisīja bērnus un nebija tādas izsargāšanās metodes. Bērni dzima nevis tàpēc, ka gribējās, bet tāpēc, ka sanāca. Lielākā daļa tā laika bērnu ir UPSSS un aborti kà tādi bija reti. Šodien ir dažādas izsargāšanās metodes, mazāks spiediens precēties jo redz sanāca bērns. Un ja nu sanāk un tiešām negribās ir izvēles iespēja. Ja tajā laikā būtu bijusi tik liela izvēles iespēja tad nebūtu tik daudz to bērnu.
20.05.2023 11:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)