Dzīve bez bērniem

 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Mana māsīca (37 gadi) nevēlas un nekad nav vēlējusies dzemdēt bērnu. Viņai ir labi bez bērniem. Un frāzes "kas Tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi, ko Tu atstāsi pēc sevis" utt. viņai vienaldzīgas. Būsim reāli, bērni ne vienmēr palīdz vecākiem vecumdienās, tāpēc dzemdēt bērnus, lai būtu kas palīdz vecumdienās ir muļķīgi. Es pati vēlos bērnus, bet nekad neesmu viņu nosodījusi par šādu izvēli, lai gan citi radinieki viņu ēd nost. Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?
26.04.2023 17:06 |
 
Reitings 1746
Reģ: 11.04.2023
Man ir 2 bērni, bet lieliski saprotu childfree dzīvesveidu.
YaeMiko @ 26.04.2023 18:13
Es tikai gaidu to brīdi kad te ieklīdīs kāda sieviete/vīrietis un uzrakstīs-ka bērni ir sievietes dzīvēs jēga, bez bērniem sieviete nav īsta sieviete, nav piepildījusi savu dzīves mērķi, dievs ir radījis sieviete lai tai būtu bērni utt. ? Jo Facebook zem šādiem līdzīgiem postiem pilns ar tādiem, bet šeit anonīma forumā pagaidām neredzu.?

Kur tad šie varoņi, kad jāņem vientuļā māmiņa? Tad sākas gaudas, ka apbērnojusies.
26.04.2023 18:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
LuckyStrike @ 26.04.2023 18:40
Bet ja Tavs vīrietis to ļoti vēlēsies?

Vai tu sievietei, kas vēlas bērnus jautātu, kas būs, ja vīrietis ļoti nevēlēsies?
Manuprāt, tad veiksmīgas attiecības tur vienkārši nevar sanākt, nevar šādā jautājumā būt kompromiss.
26.04.2023 18:47 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Bērnus esmu vienmēr vēlējusies, bet jo vecāka kļūstu, jo mazāka tā vēlme ir, pat neskatoties uz bioloģisko pulksteni, kas saka, ka nu jau pēdējais laiks.
Galīgi nenosodu cilvēkus, kuri izvēlas childfree dzīvi.
Vairāk mani satrauc tie cilvēki, kuri saka - "Nu kad tad tev bērniņi būs? Vai tad nedomā?".. Mūsu sabiedrībā joprojām ir cilvēki, kuri uzskata, ka ja tev nav bērnu, tu esi nederīgs. Bet vai cilvēki padomā, ka ne visiem ir jābūt bērniem? Ka ne visi var tos atļauties, neatstājot tos pēc tam bērnunamā vai adopcijai, vai sliktākā gadījumā uz ielas?
26.04.2023 19:22 |
 
Reitings 23
Reģ: 13.05.2022
Laikam es būšu tas cilvēks, kurš nevar iedomāties sevi bez vismaz viena bērna. Manuprāt, uzreiz nav vientuļi, ir ko mīlēt, lolot, pavadīt forši laiku. Bet nenosodu tos, kuri nevēlas.
26.04.2023 19:39 |
 
Reitings 681
Reģ: 07.09.2018
Katrs var dzīvot kā grib. Ar bērniem vai bez.
Un tas ir briesmīgi, ka daļa cilvēku uzskata, ka ja Tu dzīvo ar cilvēku neprecēts (ar vai bez bērniem), tad tā nav ģimene. Ja Tu dzīvo tikai ar bērnu, tad tā nav ģimene. Ja Tu dzīvo ar precētu partneri (bez bērniem), tad tā nav ģimene.
Katram apgalvojumam ir dažādi procenti, bet tik un tā. Izrādās, ģimene ir tikai un vienīgi precēti vīrietis un sieviete ar bērnu(-iem). Dažreiz pieļauj arī precētu pāri bez bērniem.
🙆🏼‍♀️🙆🏼‍♀️🙆🏼‍♀️ Ja nebūtu šūmēšanās par Dzīvesbiedru likumu, tad es nekad tā arī nezinātu, ka man pazīstami cilvēki patiesībā neskaitās kā ģimene! 🤡🤡🤡
Ā, aizmirsu pateikt arī par adopciju - ja "ģimenē" (pēc to cilvēku loģikas) ir adoptēts bērns, tad tā arī neskaitoties ģimene.
26.04.2023 19:43 |
 
Reitings 11498
Reģ: 05.03.2020
mēs ar vīru apzināti negribam bērnus, kopā gandrīz 10 gadus, viņš vēl attiecību sākumā domāja, ka kaut kad jau būs, bet, laikam ejot, un apkārt visiem dzimstot mazuļiem, sapratām abi, ka tas viss, bērnkopība utt. nav priekš mums.
patiesībā es apbrīnoju tos, kas ir gatavi sevi upurēt cita cilvēka dēļ (ar to es domāju bērnu), savu brīvo laiku, finanses, intereses utt. nezinu kā paskaidrot pat, tā taču ir milzu atbildība, kuru es neesmu gatava un nevēlos uzņemties. un tā ir izvēle, katra cilvēka. forši, ja šajā jautājumā neviens neko neuzspiež un cilvēks dzird pats sevi, nevis apkārtējos. dubultā forši, ja abu partneru domas šajā jautājumā sakrīt.
26.04.2023 19:53 |
 
Reitings 1361
Reģ: 19.07.2019
Nekad neesmu sapratusi cilvēkus, kuri lien citu dzīvē ar jautājumiem "nu, kad tad būs bērni? Kad kāzas?". Kāda daļa, piemēram, kaimiņu Annai, ka kādā citā ģimenē piedzims bērns? Viņas dzīvē tas kaut ko mainīs? Nē. Daudziem jāmācās nebāzt savu snuķi citu dzīvē.
Turklāt liela nozīme ir arī tam, vai pāris vienkārši negrib bērnu, vai arī tam ir citi iemesli, piemēram, abi vēlas, bet ir veselības problēmas un nesanāk, tāpēc šādi jautājumi tikai rada nepatīkamas emocijas.
Uzskatu, ka ir pilnīgi ok negribēt bērnu. Jo vairāk gribētu, plānotu un laimīgu bērnu, jo labāk.
26.04.2023 20:25 |
 
10 gadi
Reitings 1186
Reģ: 09.11.2009
Viss ir ļoti labi. Dzīvoju šobrīd bez bērniem. Negribu un nekad neesmu gribējusi bērnus. Nejūtos, ka mana dzīve tagad būtu briesmīgi slikta. Dzemdēt dzemdēšanas pēc vai arī, jo kāds no malas kko stulbi komentē par bēēēēēērniņiem vai ome kaut ko vaid par mazbērniem, netaisos, jo ne jau tie komentētāji pēc tam dabūs tos sīkos audzināt. Man nav nekādas vēlmes atteikties no savas dzīves un tagad ziedoties un riņķot ap bērnu.Turklāt, kā jau minēts - tas, ka piedzemdē sīko nenozīmē, ka viņš pēc tam par tevi vecumdienās rūpēsies. Nav nekādas garantijas. Pilni lauki ar pamestiem veciem cilvēkiem un ne jau viņi visi ir bez bērniem. Tāpēc tas ūdens krūzes teiciens manās acīs vispār kritiku neiztur.
Uzskatu, ka jādzemdē ir tām, kas to tiešām vēlas. Jo tad laimīgi ir gan vecāki, gan tas bērns, jo tas ir gribēts bērns, vecākiem par viņu rūp utt. Es negribu to bērnu un tāpēc man vislabāk ir nedzemdēt. Un es esmu mierā ar to. Kaut kā šī mana apziņa un izvēle visvairāk problēmas sagādā apkārtējiem nevis man pašai.
26.04.2023 20:54 |
 
10 gadi
Reitings 6248
Reģ: 01.04.2009
Pilnīgi normāli, ja nevēlas, bet es par to nedomāju, tā ir to cilvēku darīšana. Nekad neesmu prasījusi radiniecèm, draudzenēm, kam 30+ gadi, kāpēc tad nav utt. Pati ilgi negribēju un nebiju gatava un, protams, ļoti kaitināja šie visi jautājumi, kā arī tiešām nesaprotu, kas mainīsies to citu cilvēku dzīvē, ja kādam no paziņām ir vai nav bērnu 😀
26.04.2023 20:59 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Vispār cilvēkiem ir jāizbeidz otram bāzties virsū ar jautājumiem par to kad būs bērni. Jo saprotams, ka kādam tā var būt smaga tēma. Ja cilvēkam nav vēl bērnu tātad tam ir iemesls.
Kad savai drauga mammai pavēstīju, ka bērnus neplānojam un kāzas arī neplānojam tuvākajā laikā,lai gan esam kopā vairākus gadus, sākās pārmetumu jūra, ka redz neesmu īstā viņas dēliņam jo nedāvājot mazbērnus.
Domāju, ka mūsdienās tas ir liels pluss, ka kontracepcija ir plašāk pieejama un bērni tiek plānoti un gribēti, nevis dzemdēt tikai tāpēc, ka sanāca un tas ir sievietes pienākums. Bērni neizvēlas piedzimt, to izvēlas vecāki, tāpēc bērni nav kaut ko parādā vecākiem un ir pelnījuši saņemt mīlestību un aprūpi.
26.04.2023 21:07 |
 
Reitings 15
Reģ: 24.09.2018
Mežāze @ 26.04.2023 20:59
Pilnīgi normāli, ja nevēlas, bet es par to nedomāju, tā ir to cilvēku darīšana. Nekad neesmu prasījusi radiniecèm, draudzenēm, kam 30+ gadi, kāpēc tad nav utt. Pati ilgi negribēju un nebiju gatava un, protams, ļoti kaitināja šie visi jautājumi, kā arī tiešām nesaprotu, kas mainīsies to citu cilvēku dzīvē, ja kādam no paziņām ir vai nav bērnu ?

Vispār jau maina. Dzīve ar bērniem, ja, ne taviem draugiem vai kaut vai paziņām nav bērni ir ļoti vientuļa un izolējoša. Doma par domubiedriem nākotnē ir iepriecinoša, tāpēc arī jautā. Es pati nejautāju, jo pirmkārt tas ir nekorekts jautājums, un otrkārt, bieži bez jautāšanas var nojaust vai cilvēks negrib vai sāpīga tēma (nesanāk).
26.04.2023 22:09 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Es piemēram arī nevēlos bērnus, tas noteikti nav priekš manis. Ir daļa vecāku, kuri tiek nodoti pansionāta un sēž pilnīgā vientulībā un bērni par viņiem nelikās ne zinis, līdz ar to arguments par ūdens padošanu man liekas, pilnīgi muļķīgs. Nav nekādu garantiju, ka bērni tev baigi uzlabos dzīvi, brīžiem mēdz pat būt otrādi. Es uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāli ja cilvēks nevēlas bērnus, katram ir sava izvēle un pasaules redzējums un nevajag savas ekspektācijas uzspiest citam. Bērnu neesamībā nepadara cilvēku par kaut kādu nepilnvērtīgu. Ir jācienā cits cilvēks un jāpieņem viņa izvēle un savs deguns vai viedoklis nav jābāž, tur kur nevajag.
26.04.2023 22:22 |
 
Reitings 3122
Reģ: 29.12.2022
Vispār es te ienāku palasīt,kas ko raksta, esot gatava uzdirst kādai mātei,kura uzskata,ka bērns ir dzīves jēga 😅 esmu patīkami pārsteigta,ka te tādu joprojām nav! Te tomēr ir tik daudz sakarīgu un adekvātu cilvēku.
26.04.2023 22:25 |
 
Reitings 4870
Reģ: 27.03.2023
Ja godīgi sāk besīt šitā gaušanās. Nu tak dzīvo viens pats vai ar partneri un priecājies. Vienīgie kam interesē vai Tev būs bērni ir tavi vecāki, pārējiem ir pilnīgi pie pakaļas.
Un nē dzīve neriņķo tikai ap bērnu un viņam piedzimstot Tu nepaliec par bomzi, ja viņš ir gribēts tad no tā bērna saņemsi tik daudz mīlestības ko neviens cits Tev no Taviem apkārtējiem nekad neiedos. Un tiem kuriem ir bērni un kuri par to priecājas ir arī tiesības to darīt.
Tākā dažiem te pašiem ir diezgan negatīva nostāja pret tiem, kas izvēlas par labu bērniem.
26.04.2023 23:38 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
TimeToDream @ 26.04.2023 20:25
Nekad neesmu sapratusi cilvēkus, kuri lien citu dzīvē ar jautājumiem "nu, kad tad būs bērni? Kad kāzas?". Kāda daļa, piemēram, kaimiņu Annai, ka kādā citā ģimenē piedzims bērns? Viņas dzīvē tas kaut ko mainīs? Nē. Daudziem jāmācās nebāzt savu snuķi citu dzīvē.
Turklāt liela nozīme ir arī tam, vai pāris vienkārši negrib bērnu, vai arī tam ir citi iemesli, piemēram, abi vēlas, bet ir veselības problēmas un nesanāk, tāpēc šādi jautājumi tikai rada nepatīkamas emocijas.
Uzskatu, ka ir pilnīgi ok negribēt bērnu. Jo vairāk gribētu, plānotu un laimīgu bērnu, jo labāk.

Viņas dzīvē tas kaut ko mainīs? Ja, viņa dzīvo blakus aiz sienas vai uzreiz zem, tad atbilde ir jā.
Ja tā kaimiņu Anna dzīvos aiz sienas un viņa būs pieradusi pie klusuma un miera aiz sienas, bet pēksņi viņai nemitīgi, katru dienu būs jāklausās kā zīdainis raud, kā viņa māte bļaustās uz to bērnu, un pēc tam kad bērns pieaugs būs jāklausas nemitīga lēkāšana un skriešana dzīvoklī, tad varu garantēt, ka viņai dzīve mainīsies uz slikto pusi.😀
27.04.2023 00:00 |
 
Reitings 3122
Reģ: 29.12.2022
TuunEs @ 26.04.2023 23:38
Ja godīgi sāk besīt šitā gaušanās. Nu tak dzīvo viens pats vai ar partneri un priecājies. Vienīgie kam interesē vai Tev būs bērni ir tavi vecāki, pārējiem ir pilnīgi pie pakaļas.
Un nē dzīve neriņķo tikai ap bērnu un viņam piedzimstot Tu nepaliec par bomzi, ja viņš ir gribēts tad no tā bērna saņemsi tik daudz mīlestības ko neviens cits Tev no Taviem apkārtējiem nekad neiedos. Un tiem kuriem ir bērni un kuri par to priecājas ir arī tiesības to darīt.
Tākā dažiem te pašiem ir diezgan negatīva nostāja pret tiem, kas izvēlas par labu bērniem.
es nezinu, bet es kā cilvēks,kam ir 1 bērns, savā dzīvē vairāk naida esmu dzirdējusi pret tiem,kuri bērnus negrib. Tieši no tiem,kuri saka,ka bērnus vajag.
Man ir pazīstamie,kuriem riebjas bērni un,kuri sev nekad negrib bērnus. No tiem ne viena slikta vārda savā pusē nēesmu dzirdējusi! Drīzāk,ja Tev ir bērns,- ok, tā ir tava dzīve. Un ar to arī viss.
Bet te ļoooti atkarīgs no cilvēka. Vienmēr ir adekvāti un neadekvāti. Lai vai kā- tie,kuri nemāk savu muti turēt ciet, sakarā ar citu bērnu būšanu, tiem tā mute tad vispār jāaizšuj ciet.
Es pati esmu bijusi ļoti nesmukā situācijā,tāpēc tā izjūtu tos,kas nevar vai negrib bērnus un nebāžu degunu,kur neprasa. Ja pasaka,ka negrib- ok!
Pirms gadiem 10, jaunības gados, pajautāju sievietei 30 gadīgai vai viņa neplāno bērnus, vai kad būs bērns? (Pilnīgi stulbuma līmenis no manas puses x1000) pēc gada vai diviem uzzināju,ka viņai ar vīru nesanāk ieņemt bērnu jau 5 gadus 🫠
Bet! Secinājums visam ir tāds,ka nevienu nekad nevar nosodīt. Tu nekad nezini kāpec tieši tam pārim vai tam cilvēkam nav bērna. Citam vienkārši nevar būt,jo negrib,bet citam nav,jo vienkārši negrib. Lai vai kā,tā nav ne viena darīšana un visus,kas par to interesējas ir jāsūta 5 mājas tālāk!
27.04.2023 00:43 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Es domāju, ka, ja pasaulē būtu vairāk īstu vīriešu (provider tipa), tad vairāk sievietes gribētu bērnus, jo apzinātos, ka pēc bērnu dzimšanas viņu vienīgais darbs ir audzināt bērnus (darbs ir brīvprātīga lieta), jo vīram viņas finanses ir mazsvarīgas. Bet tā kā mūsdienās liela daļa sieviešu bērnos iegulda gan visu emocionālo darbu (audzināšana, sākumposmā zīdīšana, pamperu maiņa uc), gan finansiālo, kamēr vīrietis tik piemet savus centus pēc labākajām 50-50 tradīcijām, tad sievietes saprot-nafig man to vajag.
Plus, esmu novērojusi ka man apkārtesošās māmiņas pēc bērnu dzimšanas paliek tādas…dumākas, nezinu, tas arī nav diezko daudzsološi.
27.04.2023 01:03 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Derisa @ 27.04.2023 01:03
Es domāju, ka, ja pasaulē būtu vairāk īstu vīriešu (provider tipa), tad vairāk sievietes gribētu bērnus, jo apzinātos, ka pēc bērnu dzimšanas viņu vienīgais darbs ir audzināt bērnus (darbs ir brīvprātīga lieta), jo vīram viņas finanses ir mazsvarīgas. Bet tā kā mūsdienās liela daļa sieviešu bērnos iegulda gan visu emocionālo darbu (audzināšana, sākumposmā zīdīšana, pamperu maiņa uc), gan finansiālo, kamēr vīrietis tik piemet savus centus pēc labākajām 50-50 tradīcijām, tad sievietes saprot-nafig man to vajag.
Plus, esmu novērojusi ka man apkārtesošās māmiņas pēc bērnu dzimšanas paliek tādas…dumākas, nezinu, tas arī nav diezko daudzsološi.

Tas tāpēc, ka visa uzmanība tiek veltīta majas dzīvei un bērniem.pazūd savas intereses, hobiji. Pažizaugsme un attīstība vispār vairs neeksistē viņam. Pēc tam pašas brīnas, ka dzīve ir tukša beez piepildījuma.
27.04.2023 01:11 |
 
Reitings 326
Reģ: 25.01.2021
Beverly Hilza @ 27.04.2023 01:11

Tas tāpēc, ka visa uzmanība tiek veltīta majas dzīvei un bērniem.pazūd savas intereses, hobiji. Pažizaugsme un attīstība vispār vairs neeksistē viņam. Pēc tam pašas brīnas, ka dzīve ir tukša beez piepildījuma.

Viņas visas turpina strādāt.😀
27.04.2023 01:15 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
Radi var ieskrieties, tā nav un nebūs viņu darīšana. Es arī negribu bērnus, jo man viņi vienkārši nepatīk. 😀
27.04.2023 08:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits