Par laišanu sēdēt

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Vai vienmēr laižat sabiedriskajā transportā sēdēt pensionārus, grūtnieces? Ja nē, tad kāpēc? Vai arī laižat tikai tad, ja lūdz?
22.01.2023 22:14 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Es parasti esmu iegrimusi telefonā un apkārtējiem uzmanību nepievēršu. Neuzskatu, ka mans pienākums ir visu laiku vērot, vai neiekāps kāds večuks vai grūtniece un tūlīt lekt kājās. Kāpēc man jāzīlē, vai cilvēks grib sēdēt vai nē? Katram ir mēle mutē. Palūdz un es tevi palaidīšu, vienalga, vai esi vīrietis, sieviete, pensionārs vai bērns.
Vietas došana man ir attieksmes jautājums. Vecums nav attaisnojums būt kretīnam. Reiz pienāca klāt večiņa (jā, krievu tautības) un ļoti pieklājīgi palūdza, vai varu palaist viņu apsēsties. Protams, ka piecēlos. Ja viņa to būtu teikusi pavēlošā tonī, es sēdētu kā kūka.
Tāpat vienreiz biju nolikusi mugursomu brīvajā vietā sev blakus. Iekāpj tantiņa un pati ķeras pie manas somas, lai to novāktu. Sadusmojos. Gribi sēdēt? Pajautā! Negrābsties gar manām mantām.
22.01.2023 22:42 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Enerģija @ 22.01.2023 22:25
Es laižu tikai latviešu vecas tantiņas. Bet tiešām vecas. Krievenes pat netaisos laist, nepatīk.
Viens drosmīgs vecis vienreiz iekāpa autobusā, un ar savu spieķi bez vārdiem man brutāli norādīja, lai laižu sēdēt. Es nelaidu.

Un ja viņš būtu tev iebelzis ar to spieķi, ko tad? 😀
22.01.2023 22:29 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.11.2022
Es laižu tikai latviešu vecas tantiņas. Bet tiešām vecas. Krievenes pat netaisos laist, nepatīk.
Viens drosmīgs vecis vienreiz iekāpa autobusā, un ar savu spieķi bez vārdiem man brutāli norādīja, lai laižu sēdēt. Es nelaidu.
22.01.2023 22:25 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
TimeToDream @ 22.01.2023 22:14
Vai vienmēr laižat sabiedriskajā transportā sēdēt pensionārus, grūtnieces? Ja nē, tad kāpēc? Vai arī laižat tikai tad, ja lūdz?

Es vienmēr seniorus Laižu sēdēt, jo mana sirdsapziņa nepieļautu, to, ka es mierīgi sēdētu, kamēr vecs cilvēks mocās stāvot ar spieķi vai kruķi. Turklāt man būtu milzīgs kauns, sēdēt, kamēr pensionārs stāv. 😬 Grūtnieces, tur pēdejos mēnešos nav nācies sastapt, lidz ar to nav bijis jālaiž. Tos kas nav seniori, es gan nelaižu sēdēt manā vietā.
Ļoti nekaunīgi liekas, tie cilvēki, kas speciāli pieliek somu pie loga, un izliekas, ka neredz un nedzird , ka kāds blakus stāvošais grib apsesties, bet esmu dzirdējusi, ka tā dara tie kas negrib lai viņiem blakus piesēžas smirdīga persona piemēram. Dzērājs.
22.01.2023 22:22 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Ja izskatās, ka cilvēkam tiešām grūti, tad palaižu. Ja man pašai smagas somas un tas vecais tāds sprigans, tad sēžu tālāk. :D
22.01.2023 22:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits