Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par laišanu sēdēt

 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Vai vienmēr laižat sabiedriskajā transportā sēdēt pensionārus, grūtnieces? Ja nē, tad kāpēc? Vai arī laižat tikai tad, ja lūdz?
22.01.2023 22:14 |
 
Reitings 775
Reģ: 16.01.2023
Stefania @ 23.01.2023 13:07
Atkarībā no noskaņojuma. Ja braucu pēc darba, kur 12h strādāju fizisku darbu, un apkārt sēž jauni vīrieši, neuzskatu, ka tieši man būtu jāceļas. Vēl smieklīgāk šķiet tantiņas, kas vienmēr uzklūp jaunām meitenēm, bet pieaugušos vīriešus liek mierā, jo bail no viņiem.
Grūtnieces nekad nelaižu sēdēt, jo, atšķirībā no vecuma, slimības vai lauztas kājas, palikt stāvoklī ir brīvprātīga izvēle

Pēc atbildes var redzēt, ka stāvoklī nekad neesi bijusi un nezini kā tas ir, ka pamst potītes, lauž muguru un melns gar acīm metas.
Grūtniecības ir dažādas un citai tā tiešām ir kā slimība
24.01.2023 20:11 |
 
Reitings 775
Reģ: 16.01.2023
Pati nesen vēl biju grūtnieces. Pat 9.men reti kad kāds palaida sēdēt sabiedriskajā.
Te bija komentārs “pēdējos mēnešos ar lielu vēderu”, kas nu kuram liekas liels un pēdējie mēneši un kā to vispar no malas var noteikt vai pēdējie mēneši 😅
Katra ziņā es sapratu, ka ja neesi milzīga bumba, kas veļas, tad neviens nelaidīs.
Man tieši draudzenes vienmēr jautāja “nu, gan jau visur laiž pa priekšu, ne?”
Coffee inn uz wc mani palaida 2 sievietes, bet arī visticamāk tikai tāpēc, ka pašas ir mātes
24.01.2023 20:04 |
 
10 gadi
Reitings 2605
Reģ: 29.01.2009
Sarma1986 @ 24.01.2023 08:30

Un? Mani reiz veca vāciete izlamāja autletā, jo šai likās, ka man acis pakausī un bij jāredz, ka arī šī man iet aiz muguras uz kasi un tjipa jāpalaiž, jo šī pusdzīva steberē. Nevar saprast, ka visās tautībās ir demences mākti tantuki? Ja par Rīgu, tur nekas nav labi ne latviešu, ne krievu tantukiem, neredzu iemeslu, vienus laist, otrus nelaist.

Nu tas, ka krievu babuļas ir daudz nekaunīgākas un skaļākas, ir neapšaubāms fakts.
Es savu grūtniecību arī aizvadīju citā valstī. Stulbi jau gan visur piesaukt, ka ārzemēs piena upes ķīseļa krastos, bet tas šajā sakarā tiesa. Tur tiešām kājās visi vīrieši lec un vietu paši dod, vienmēr, nekas nav ne jāprasa, ne jālūdz. Vēlāk arī ar ratiem vienmēr pie vajadzības palīdzēja izcelt, iecelt. Tiesa reti, jo 90% gadījumu gan transports, gan infrastruktūra kā radīta, lai visiem iespēja pārvietoties. Tik Rīgā atbraucot kā pa kara lauku. Bet tā ir taisnība, jo man bija iespēja salīdzināt.
24.01.2023 17:12 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Beverly Hilza @ 22.01.2023 22:29

Un ja viņš būtu tev iebelzis ar to spieķi, ko tad? ?

Ar sabiedrisko nesanāk braukt bieži, bet vienā no pirmajām reizēm, kad sanāca braukt ar sabiedrisko autobusu vienai (bija kādi 12 gadi), apsēdos uzreiz pirmajā solā. Izrādās, ka tas bija paredzēts invalīdiem un kā par spīti nākamajā pieturā iekāpa rupjš večuks ar kustību traucējumiem un ar spieķi mani brutāli izdzina ārā. Ja es būtu sapratusi kaut vārdu, ko viņš man krieviski raidīja, gan jau nebūtu tā atrāvusies.
24.01.2023 11:24 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Ja jābrauc īsāks gabals, nav smagas somas un transports ir diezgan pārpildīts, parasti uzreiz stāvu kājās, lai citiem būtu iespēja apsēsties. Nav tā ka vaktēju lai tikai kādam večukam būtu iespēja apsēsties, bet tiklīdz transports sāk piepildīties, pievēršu uzmanību un palaižu.
Agrāk, kad bija izteiktāka anēmija, pārpildītā autobusā nāca ģībiens, jo kājās jau biju pavadījusi apmēram 30 minūtes. Kad vairs galīgi nevarēju izturēt, palūdzu tuvākajai meitenei palaist apsēsties, viņa paskatījās un novērsās, visticamāk domāja, ka es kāda dzērāja. 😀 Vairs nevienam neko neprasīju, metu kaunu pie malas un apsēdos turpat autobusā uz grīdas, jo spēka galīgi vairs nebija. Kopš tās reizes autobusos vienmēr ir līdzi ūdens pudele, vai vismaz var padzerties.
24.01.2023 11:10 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Kurpīte @ 23.01.2023 13:21

Kāds te sakars ar politiku? ? Kā piemin krievus neglaimojošā kontekstā- tā automātiski ir politika? ??? Tik smieklīgi.
Tie krievi arī bez politikas sevi ir parādijuši. Reiz ar draudzeni braucām pilnā transportā, protams, stāvējām kājās un viena krievene (vai krievalodīgā). Vnk lamāja mūs abas par to, ka braucam ar lielām somām un aizņemam vietu ? Jāpiebilst, ka somas nebija nekādi čemodāni, bet gan parastas somas uz jūru sapakotas. Un kā cienīt pēc tā, tos, kas runā krieviski? Attieksme pret viņiem viedojas no šādas pieredzes, nevis politikas!

Un? Mani reiz veca vāciete izlamāja autletā, jo šai likās, ka man acis pakausī un bij jāredz, ka arī šī man iet aiz muguras uz kasi un tjipa jāpalaiž, jo šī pusdzīva steberē. Nevar saprast, ka visās tautībās ir demences mākti tantuki? Ja par Rīgu, tur nekas nav labi ne latviešu, ne krievu tantukiem, neredzu iemeslu, vienus laist, otrus nelaist.
24.01.2023 08:30 |
 
Reitings 43
Reģ: 31.10.2022
Ļoti negatīva pieredze no bērnības,kad krievu tjotkas vilciena no Jūrmalas uz Rīgu saka mūs kaunināt mani ar draudzenēm,lai ceļamies un dodam vietu. Bijām atpakaļceļa uz Jelgavu pēc peldēšanas sacensībām. Spēki bija izsmelti līdz pēdējam. Rjotkas nekādas vecas nebija un pilns vagons ar sēdošiem vīriešiem bija. Pēc īsa brīža es vairs nevarēju nostāvēt un noslīdēju gar sienu,kas ir vagona beigas pie izejas,uz grīdas un biju viscaur sviedros. Man bieži kļuva slikti slēgta,karstā,cilvēku pilna telpā un varēju paģībt. Dazi atvērtie logi nepalīdzēja.Draudzenes mēģināja palīdzēt ka nu varēja. Krievu tjotkas sēdēja pretim un vispār tēloja,ka neko neredz. Kaut redzēja,ka man palika slikti. Pēc tā gadījuma ļoti izvērtēju,kam dot vietu. Noteikti piecelšos,ja pašai būs spēks ,lai dotu vietu cilvēkam,kuram tiešām ir grūti nostāvēt. Jauni gadi nenozīmē,ka mums ir spēks un veselība,un otrādi. Es sabiedriskajā transporta varu viegli samanu zaudēt kaut izskatos absolūti vesela un nesen bija arī mikrodistoktomijas operacija. Iemācījos kulturāli atteikt. Ja paliek agresīvi un rupji,atbildu tieši tā pat un mutes ir ciet.
24.01.2023 01:45 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
IceCream @ 23.01.2023 20:28

Tu nesaprati, man nevajag atbalstu kašķos ar tantiņām. Neesmu uz mutes kritusi.
Besī, ka kabani sēž un savas olas vēdina izplestām kājām, i negrasās palaist.

😬😵🤐😀
23.01.2023 23:00 |
 
10 gadi
Reitings 2605
Reģ: 29.01.2009
Beverly Hilza @ 23.01.2023 03:13

Tas ir ļoti neloģiski un absurdi, ka Tu gaidīji "atbalstu "(aizrādīšanu) no svešiem vīriešiem autobusā, par to gadījumu, kad skaļākā toni sveša tante aizrādīja tavam Bērnam. Tie svešie vīrieši nevar būt atbildīgi pie tā, turklāt, kāda gan viņiem daļa gar svešu bērnu? Bērnam jau netika ne fiziski, ne emocionāli pāri darīts. ? Tev pašai ir jārisina problēma, nevis jagaida palīdzību no zāles. .Tā ir tava atbildība aizstāvēt savu bērnu.?Tante dabūja pretī, jeb svešie vīrieši par klusēšanu? ?

Tu nesaprati, man nevajag atbalstu kašķos ar tantiņām. Neesmu uz mutes kritusi.
Besī, ka kabani sēž un savas olas vēdina izplestām kājām, i negrasās palaist.
23.01.2023 20:28 |
 
Reitings 838
Reģ: 18.01.2023
Es vienmēr laižu un piedāvāju vietu. Arī vecākiem vīriešiem, kuri parasti par to apvainojas.
Vienreiz viena pēc skata nu ļoti veca kundzīte iekāpa un pirmklasnieks ar mugursomu, milzīgu mūzikas instrumenta kasti un sporta maisiņu cēlās, lai palaistu viņu apsēsties. Viņa uzreiz teica: nevajag, bērniņ, Tev jau grūtāk, re cik daudz somu! Noteikti gara diena un esi noguris. Un tad mazais sāka stāstīt, cik viņam stundas skolā un pēc tam vēl mūzikas skola un treniņi. Tas likās ļoti jauki :)
23.01.2023 20:28 |
 
Reitings 14060
Reģ: 29.08.2022
Agrāk bieži laidu, bet agrāk arī pati biežāk braucu. Laidu gan pensionārus, gan grūtnieces, gan vecākus ar bērniem. Tagad, ja braucu, mazāk laižu, jo pašai grūti nostāvēt kājas traumas dēļ. Cik pēdējā gada laikā esmu laidusi/gribējusi laist, pāris reizes mani ir apsēdinājuši vietā un teikuši, ka pastāvēs. Viena ome apsēdās, pie savas pieturas piebakstīja man un pateica “es tūlīt kāpšu ārā, tu fiksi apsēdies, lai neviens cits netiek te” :D
Kad varu nostāvēt, nelaižu tik tad, ja penža iekāpj nelabi bļaudams, ka visiem jādod viņam vieta. Tādi ļoti kaitina.
Tāpat kaitina pieauguši tēviņi, kas burtiski skrien uz brīvajām vietām, skolēni, kas tā jau visu dienu ir nodirnējuši skolā un nelaiž apsēsties pieaugušos.
23.01.2023 19:36 |
 
Reitings 7337
Reģ: 09.09.2021
Ja sēžu parastajās vietās, nelaižu sēdēt. Ja vienīgās brīvas vietas ir īpašās vietas viņiem, līdz ko viņus ieraugu, ceļos kājās un aicinu sēdēt kas ir arī jādara. Līdz šim nekādi konflikti nav bijuši.😀 Varbūt tāpēc, ka sēžot parastajās vietās, lasu grāmatu telefonā un mani neinteresē, kura ir stāvoklī, kurš ir pensionārs utt. Katrs pats atbildīgs par sevi un mēle mutē arī ir, lai pajautātu vietu.
23.01.2023 16:13 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Grūtnieces nav nācies sastapt sabiedriskajā. Večukus palaižu, ja ir viss pilns un cilvēks acīmredzami vecs un noteikti gribētu apsēsties. Ja negrib sēdēt, tad pats arī pasaka ''paldies, nevajag.''
23.01.2023 16:03 |
 
Reitings 4900
Reģ: 11.08.2022
Nav tā īstā tēma līdz galam, bet iespraudīšos ar smieklīgu atgadījumu 😅
Vienā rītā braucu ar autobusu un tur aizmigusi meitene. Teiksim, ne no tiem labākajiem sabiedrības slāņiem. To varēja arī diezgan labi saost.
Viena tante ar milzīgu gladiolu pušķi aizgāja pasūdzēties šoferim. Viņam to meiteni neizdevās pamodināt. Tante ļoti aktīvi uzstāja uz policijas izsaukšanu un atkārtoja, ka negrib no viņas saķert covid.
Policiju pieturā gaidījām kādas 40 minūtes. Pa to laiku citiem pasažieriem sāka zust pacietība. Vieniem jau zvanīja, prasīja, kur viņi kavējas. Teica, ka kaut kāda neapmierināta tante apturēja autobusu. Daži pasažieri gan bija tiešāki un skaļi pateica tantei, ka labāk būtu savas puķītes ostījusi un jau visi sen būtu tikuši ārā no tās smirdoņas, nevis gaidījuši policiju
Jā, ir pretīgi, ja brauc kāds, no kura nes pēc alkohola, bet tā tante bija karikatūras vērta gan uzvedībā (viņai bija tāds histērisks runasveids), gan atbilstošā izskatā (ļoti pedantiska).
23.01.2023 15:41 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
pradacandy @ 23.01.2023 12:07
Tiešām nepietrūkst braukšana ar sabiedrisko, pārsvarā braucu uz darbu no rīta un vakaros, konkrētais sabiedriskais vienmēr bija pilns un pensionāri bija reti. Protams, grūtnieces laižu, bet dažreiz ir tāds wtf moments, kad blakus sēž virietis un nelaiž ?
Man pašai vairākas reizes ir bijis, kad stāvu kājas un uznāk sliktums-īpaši ziemā, tad esmu prasījusi, lai palaiž, jo bail noģībt, kad uznāk melns gar acīm.
Pensionāres arī medz būt visādas, parasti brīvdienās trako un šķiet, ka mēdz piesieties tikai sievietēm ?

Jā, pensionāru uzvedība ir atsevišķas tēmas vērta :D Atceros, vienreiz braucu autobusā, sēž pensionāre pašā priekšā, blakus durvīm. Un aiz tā stikla, kas atdala krēslu no izejas, stāv jauns vīrietis. Un vienā brīdī paņem snikeru vai tml šokolādi un sāk ēst. Un tā pensionāre pa visu autiņu taču sāka aurot: "Kā jūs atļaujaties tagad manā priekšā ēst!!!" :D It kā viņš būtu kompleksās pusdienas sev priekšā nolicis :D Tajā brīdī viss autobuss laikam palika uz pauzes, kur no tāda sīkuma var tādu skandālu uztaisīt.
23.01.2023 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 7422
Reģ: 29.09.2009
Agrāk biežāk braucu. Tā pieklājība laist kādu sēdēt beidzās tad kad mēģināju palaist apsēsties vienu mammu ar mazu bērnu, jo reāli sekundes simtdaļā tajā vietā ar normālu grūdienu garām iesēdās tantuks.
23.01.2023 13:55 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Beverly Hilza @ 23.01.2023 03:24

Iespējams, ka šis seniors sākumā nepamanīja tukšās sēdvietas, jeb viņam. Bija grūti tālāk aiziet.Es tur neko smieklīgu neredzu.

Nebija grūti aiziet. Man blakus bija brīva vieta, sēdēju viena. Priekšā 4 brīvi zemie soli. Un blakus otrā pusē man bija brīvs. Kā jau teicu , es izskaapu no vietas ,bet viņš tur neiesēdās , gāja tālāk pa autobusu uz aizmuguri! Labi, grūti tad grūti var palūgt , neviss lamāt Otru cilvēku neko nezinot par viņu.
23.01.2023 13:29 |
 
Reitings 5724
Reģ: 04.12.2022
Sarma1986 @ 23.01.2023 03:45

Nu slima kas slima ??? Pat te politika jāiepin ??Un kā vecu krievieti no ukrainietes atškirsi? Vecās ukrainietes angliski runā? ???un ja veca latviete kratīs spieki - tiks palaista, bet veca krieviete - pieklājīgi paprasīs, tā gan nē ??? Zviedrieti laidīsi? Zin, kādeiz tie vikingi traki siroja ???

Kāds te sakars ar politiku? 😂 Kā piemin krievus neglaimojošā kontekstā- tā automātiski ir politika? 😂😂😂 Tik smieklīgi.
Tie krievi arī bez politikas sevi ir parādijuši. Reiz ar draudzeni braucām pilnā transportā, protams, stāvējām kājās un viena krievene (vai krievalodīgā). Vnk lamāja mūs abas par to, ka braucam ar lielām somām un aizņemam vietu 😂 Jāpiebilst, ka somas nebija nekādi čemodāni, bet gan parastas somas uz jūru sapakotas. Un kā cienīt pēc tā, tos, kas runā krieviski? Attieksme pret viņiem viedojas no šādas pieredzes, nevis politikas!
23.01.2023 13:21 |
 
Reitings 4900
Reģ: 11.08.2022
Ja ir maz vietu un nejūtos ļoti nogurusi, laižu
Tā jau te var izveidot atsevišķu diskusiju par tantuku untumiem un citiem piedzīvojumiem sabiedriskajā transportā 😅
23.01.2023 13:20 |
 
Reitings 275
Reģ: 29.03.2021
Atkarībā no noskaņojuma. Ja braucu pēc darba, kur 12h strādāju fizisku darbu, un apkārt sēž jauni vīrieši, neuzskatu, ka tieši man būtu jāceļas. Vēl smieklīgāk šķiet tantiņas, kas vienmēr uzklūp jaunām meitenēm, bet pieaugušos vīriešus liek mierā, jo bail no viņiem.
Grūtnieces nekad nelaižu sēdēt, jo, atšķirībā no vecuma, slimības vai lauztas kājas, palikt stāvoklī ir brīvprātīga izvēle
23.01.2023 13:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!