Karjera pirmajā vietā

 
Reitings 7
Reģ: 10.08.2022
Labrīt!
Rakstu šeit, jo galvā ir pilnīgs ķīselis, un gribas redzēt citus viedokļus.
Long story short - esmu 24 gadus veca, jau trīs gadus esmu precējusies, lai gan ar savu vīru esmu kopā septiņus gadus (viņam 30). Lieta tāda, ka attiecību sākumā es biju tā, kas savai otrajai pusītei deva mājienus, ka gribētu ar viņu precēties, veidot kopīgu ģimeni utt. Skaidra lieta, ka pirmos kopābūšanas gadus ģimenes veidošana nebija iespējama, jo man gribējās pabeigt studijas un sākt strādāt, tā teikt, lai ir pamats zem kājām.
Nu jā, pirms trim gadiem (pēc trešā kursa) apprecējāmies un solīju vīram, ka līdz viņa 30 mums noteikti būs ģimenes pieaugums. Galu galā - man negribējās būt "vecam vecākam". Gadu vēlāk pabeidzu studijas un sāku strādāt. Darbs man ir veselības aprūpes jomā. Viegli nav, bet ir interesanti. Un te arī sākas lielās klapatas manā dzīvē.
Es esmu cilvēks, kurš darbā sevi izliek pilnībā - par visiem 100 vai 110%. Tāpat darbā bieži vien nākas uzklausīt visādas negācijas gan no pacientiem, gan klientiem, bet es nekad par to nesūdzos. Sanāk uzņemt diezgan daudz negatīva, manus pūliņus visbiežāk nepamana, un tāpēc nereti esmu uz izdegšanas robežas. Taču darbā to neizrādu. Un jā - kad aizeju mājās, tad "maisam gals ir vaļā", un visu negatīvo saņem vīrs, kurš, par to, protams, ir neapmierināts. Tāpat viņam ļoti nepatīk tas, ka es arī brīvdienas pavadu, domājot un plānojot, ko es darīšu darbā.
Īsumā - par manu vīru. Daudzas manas draudzenes un arī kolēģes ir teikušas, ka viņš ir ideāls. Jā, varbūt viņš nav pats skaistākais, bet pret mani viņš izturas kā pret princesi (burtiski) - dāvanas un puķes dāvina regulāri, rūpējas par mani, atbalsta, gatavo, meklē iespējas, kā kopā ar mani pavadīt brīvo laiku utt. Bet...
Es gribu šķirties. Jā, es zinu - šķiet neloģiski, un neviens mani nesapratīs, ka es esmu gatava tik viegli atteikties no saviem iepriekšējiem solījumiem. Iespējams, tieši tāpēc es esmu ne reizi vien vīram pārmetusi to, ka viņš man ir pārāk uzticīgs. Es vienkārši nevaru atrast nevienu objektīvu iemeslu, kāpēc man viņš būtu jāpamet. Bet... Es saprotu, ka vienīgais, ko es dzīvē gribu, pilnībā atdot sevi darbam un tikai darbam. Esmu sapratusi, ka attiecības un ģimene man nav vajadzīgas, jo tas traucēs man koncentrēties darbam par visiem simts. Man nepatīk, ka pašlaik man jādomā ne tikai par darbu, bet par to, ko nu kungs mājās gribēs.
No vienas puses jā - es varētu aiziet no viņa, bet no otras puses - viņš neko sliktu nav izdarījis. Un otrkārt zinu, ka "taisnība ir viņa pusē" - ja es aiziešu, tad es būšu sliktā ne tikai viņa, bet arī viņa un pats galvenais - savu radinieku un draugu acīs.
Es nezinu, ko un kā labāk darīt. Tāpēc vēlos dzirdēt citus viedokļus.
11.08.2022 09:45 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
patīk palīdzēt citiem un ceru, ka to kādreiz arī novērtēs.

Zini kas to novērtētu visvairāk, visa mūža garumā? :D Bērni, vīrs, pēc tam mazbērni, pašas ģimene.
Cik no dažiem teikumiem par kādu vispār var spriest, izklausies pēc neirotiska cilvēka, kurš darbā ir hiperaktīvs, izliek lielu enerģiju uz ne īpaši svarīgām lietām (tāpēc neviens 'pūliņus visbiežāk nepamana', jo tās lietas nav tik svarīgas, kā Tev varbūt šķiet), un pati sevi arī dzen izdegšanā un max stresā. Pirms šķiries, pamēģini izmainīt savu pieeju darbam tādā veidā, lai vakaros mājās viss neiet pa gaisu. Šaubos, ka šādi izvilksi diez cik ilgi, un nesāksi domāt vēl arī par atlūgumu.
11.08.2022 11:23 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
Izskatās pēc konkrētas putras. Ļoti labi saprotu. Ir jāsaprot cēlonis un tad jācīnās ar sekām. Man situācija cita, bet ļoti labi saprotu šo stāvokli, kad galvā putra. Man tas nav darbs un karjera, bet jūtu depresīvu garīgo, biežas galvas sāpes, pāris kokčiņi, pat no rīta jau. Esmu nolēmusi uztaisīt pauzīti attiecībās, savākties, saprast visu un tad redzēs kas ir tas kas man vajadzīgs un ko es gribu. Varbūt izmēģini arī Tu? Uztaisat pauzīti un pavēro sevi šai laikā-interese pret darbu būs tik pat liela vai nē un, protams, psihologs.
11.08.2022 11:29 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Nu man arī kaut kā neiet kopā izdegšana darbā un vēlme veltīt tam visu dzīvi. Izdegot darbā, cilvēki iet prom uz ilgu laiku vai pat pavisam nomaina jomu. Tas ir ļoti nopietni.
Bet tēmas sākumā autore izklausījās ļoti pārliecināta par savām izvēlēm. Ņemot vērā vecumu un algu, viņa nav ārste, karjeras iespējas visdrīzāk ir ļoti ierobežotas. Kaut kāds mazohisms, tiešām.
11.08.2022 11:33 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Sieviete!!!
Rauties sanitāra darbā nav karjeras veidošana.
11.08.2022 11:33 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Atkarībā cik pārdomāts un racionāls ir Tavs lēmums šķirties - ja neesi to izdomājusi jūtu uzplūdā kādā grūtā nedēļā, kad viss zb, bet tiešām izsvērusi kā jūties un 100% no sirds vari sev pateikt, ka visu sevi šobrīd gribi veltīt darbam, pret vīru nejūti mīlestību kādu vajadzētu, tad šķirties ir pareizais lēmums. Un nav jāmeklē attaisnojums, ka ''viņš neko sliktu nav izdarījis''. Tā dzīvē notiek, dažreiz jūtas vienkārši beidzas. Jūs apprecējāties jauni... varbūt tikai tagad esi atradusi sevi un zini kā vēlies dzīvot. Nav jēgas palikt attiecībās, ja nevēlies tajās būt, no tā cietīsiet jūs abi. Šķirties būs viņam sāpīgi, izklausās, ka ļoti mīl Tevi joprojām, bet viss pāriet. Tev būs iespēja realizēt sevi karjerā, viņš atradīs savu īsto :)
Tikai mulsina tas, ka saki, ka darbā ir negācijas, grūtības un atnākot mājās viss gāžas ārā. Tad sanāk, ka visu laiku pavadot darbā, ārpus tā būsi dusmīga un neapmierināta? Piemēram draugu kompānijās utml?
11.08.2022 11:34 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Atkarībā cik pārdomāts un racionāls ir Tavs lēmums šķirties

Izklausās jau, ka necik:
Jā, es zinu - šķiet neloģiski, un neviens mani nesapratīs, ka es esmu gatava tik viegli atteikties no saviem iepriekšējiem solījumiem. ..... Es vienkārši nevaru atrast nevienu objektīvu iemeslu, kāpēc man viņš būtu jāpamet.

Un tik pat pēkšņi, neloģiski un bez objektīviem iemesliem var pamainīties viedoklis, ka darbs dzīvē ir vissvarīgākais. Īpaši ja vēlme strādāt ir balstīta zemā pašvērtējumā, kas ap gadiem 30 jau ir aktuāli ļoti reti kuram. Tad 30 gados var nākties steidzami meklēt vīrieti un taisīt bērnus.
11.08.2022 11:45 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Te daudzas raksta par šķiršanos vai nešķiršanos, bet tēma būtībā nav par to.
Mana mamma strādā medicīnā, tāpēc saprotu gan Tevi, gan Tavu vīru. Darbs šeit nav vainīgs. Grozi kā gribi, tā ir tava attieksme. Rukā, rukā, lauzies, kur Tevi nenovērtē /gan jau bērnības traumu ietekmē/, bet tam nav nozīmes. Šķiries vai nešķiries salauzīsi dzīvi ne tikai vīram, bet arī sev un līdzcilvēkiem, ja neko nedarīsi lietas labā. Ej pie psihoterapeita vai psihiatra, jo acīmredzot te psihologs Tev būs tukša vieta
11.08.2022 11:48 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Šķirties būs viņam sāpīgi, izklausās, ka ļoti mīl Tevi joprojām, bet viss pāriet. Tev būs iespēja realizēt sevi karjerā, viņš atradīs savu īsto
Tikai mulsina tas, ka saki, ka darbā ir negācijas, grūtības un atnākot mājās viss gāžas ārā. Tad sanāk, ka visu laiku pavadot darbā, ārpus tā būsi dusmīga un neapmierināta? Piemēram draugu kompānijās utml?

Kādā karjerā? Neizklausās, ka te būtu baigās karjeras iespējas, tikai toksisks darbs ar štruntīgu algu attiecībā pret ieguldījumu, turklāt neizklausās arī īpaši nozīmīgs, ja jau reiz autorei ar visu lielo ņemšanos neizdodas kļūt ievērotai. Pirmais, kas te jādara, būtu jāiet prom no darba nevis no vīra.
Gribi atzinību, velti labāk laiku ģimenei, tur tu tiešām to saņemsi un novērtēs, nevis gaidi to no svešiem cilvēkiem, kam pa lielam par tevi ir pofigs, un tikko no darba aiziesi, tevi mierīgi aizvietos ar citu.
11.08.2022 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Kādā karjerā? Neizklausās, ka te būtu baigās karjeras iespējas, tikai toksisks darbs ar štruntīgu algu attiecībā pret ieguldījumu

To zinās tikai autore. Tev tas var izklausīties toksisks darbs, bet cilvēki ir dažādi un dažreiz tas draivs, dažādās emocijas darba vidē ir tas, kas cilvēkam nepieciešams. Mediķu vidū tas arī nav retums. Ir cilvēki, kuri gatavi 24/7 pavadīt darbā, jo tas vienkārši ir viņu aicinājums. Cik stulbi tas izklausīsies vienam, tik pat loģiski otram.
11.08.2022 12:14 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Jā jā, zinu 2 tādus mediķus, abi, lai no tā visa “atietu”, nevienu brīvo vakaru nevar iztikt bez stiprajiem dzērieniem, citādi smadzenes iet čupā. Nu tad nafig tādu dzīvi, kur pats sevi (ar savu “draivu”) dzen postā, gluži kā narkomāns.
11.08.2022 12:20 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Tiešām meklē speciālista palīdzību, sakārto pati savas domas un pēc tam kārto attiecības, jo atdot visu dzīvi darbam, kurā tevi tā īsti nenovērtē un pati raksti, ka lēnām izdedz liekas traki...
11.08.2022 12:29 |
 
Reitings 70
Reģ: 09.08.2022
Tu nepieņem otra cilvēka mīlestību un rūpes, jo tev patīk mocības un cietējas loma. Tev patīk tavs darbs, kurš tevi izsmeļ, bet nepatīk aiziet mājās un satikt tur cilvēku, kurš grib par tevi rūpēties, jo tevi kaitina tas, ka viņš māk un prot pret tevi labi izturēties, bet tu pati to nemāki.
Es domāju, ka te ir liels darbs pašai ar sevi. Nevajag mocīt tāpēc apkārtējos cilvēkus un meklēt viņos vainu.
11.08.2022 12:59 |
 
Reitings 73
Reģ: 08.04.2022
Varu teikt tikai to, ka, lai kā Tu rausies darbā, Tevi nenovērtēs! It īpaši pacienti, it īpaši, ja viņiem valsts apmaksā (lai cik paradoksāli tas nebūtu). Drīzāk atradīs veidu, kā Tavu entuziasmu un altruismu izmantot. Mūc no tā darba, ne vīra!
11.08.2022 13:12 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Drausmīgākais ir tas, ka autore sevi šajās lietās cenšas attaisnot, lai gan problēmu ir kalni. Un, kas tu par mediķi, kas netic psihoterapijai. trollene
11.08.2022 13:15 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Manuprāt, šādas diskusijas ir ļoti pamācošas un noderīgas, it sevišķi vīriešiem, kāpēc sievu jāizvēlas ļoti uzmanīgi un pārdomāti. :D Ne bez iemesla ir teiciens tautā - ir sievietes, kuras ir domātas precībām un ir sievietes, kuras domātātas tikai pišanai. ( nē, neatvainojos par teicienu). Kā saka, laba sieva padarīs jau esošo dzīvi vēl labāku, savukārt ar draņķīgu sievu dzīve pārvērtīsies (vīrietim) par gatavo elli.
11.08.2022 13:30 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
GhostGG @ 11.08.2022 13:30
Manuprāt, šādas diskusijas ir ļoti pamācošas un noderīgas, it sevišķi vīriešiem, kāpēc sievu jāizvēlas ļoti uzmanīgi un pārdomāti. :D Ne bez iemesla ir teiciens tautā - ir sievietes, kuras ir domātas precībām un ir sievietes, kuras domātātas tikai pišanai. ( nē, neatvainojos par teicienu). Kā saka, laba sieva padarīs jau esošo dzīvi vēl labāku, savukārt ar draņķīgu sievu dzīve pārvērtīsies (vīrietim) par gatavo elli.

Kas Tevi ir apbižojis? Viens ir nosaukt lietas īstajos vārdos, bet pavisam kas cits visā vainot sievietes.
Ar vīriešiem nav labāk, tā kā nevajag te tagad pļurkstēt. Ir vīrietis, kas uzaudzinās bērnu, ir kas savu pametīs. Tas ir tikai viens no piemēriem, bet lielisks pierādījums tam, ka ir tikai pisēji, kas nemāk atbildēt par savu rīcību. Tā nu lūdzu, sievišķis kuru būtu pelnījuši - tikai pisama.
11.08.2022 13:35 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Kas Tevi ir apbižojis? Viens ir nosaukt lietas īstajos vārdos, bet pavisam kas cits visā vainot sievietes.
Ar vīriešiem nav labāk, tā kā nevajag te tagad pļurkstēt. Ir vīrietis, kas uzaudzinās bērnu, ir kas savu pametīs. Tas ir tikai viens no piemēriem, bet lielisks pierādījums tam, ka ir tikai pisēji, kas nemāk atbildēt par savu rīcību. Tā nu lūdzu, sievišķis kuru būtu pelnījuši - tikai pisama.

Ko es nepareizi pateicu?
11.08.2022 13:37 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
GhostGG @ 11.08.2022 13:37

Ko es nepareizi pateicu?
pārlasi un padomā. Galva tak uz pleciem ir vai viss priekšā jāpasaka?
11.08.2022 13:41 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
pārlasi un padomā. Galva tak uz pleciem ir vai viss priekšā jāpasaka?

Redzi, tu pat nespēj atbildēt uz gluži vienkāršu jautājumu. Man diskusijās patīk balstīt lietas uz faktiem, nevis uz kārtējo "domu lidojumu". Pārlasi tu diskusiju un atbildi uz jautājumu - vai vīrietis, tavuprāt, ir izvēlējies labu sievu? :D Manuprāt, es pateicu tikai to kā ir, un ko liela daļa vīriešu, kuriem ir kaut cik viena samadzeņu šūna, domā un saprot. Tas, ka neviens to nesaka skaļi, nepadara to, ka tā nav. Nenoliegšu, manis teiktais iet uz abām pusēm, bet tas jau nemaina faktu, ka manis teiktais nav taisnība, kas arī lieliski pierādās šajā diskusijā un vēl daudzās citās, kuras ir bijušas šajā forumā. Es arī saprotu, ka tev kā sievietei (ja tāda esi), nav patīkami neko tādu dzirdēt, bet ir diemžēl tā ir realitāte. izstiepies vai saraujies.
11.08.2022 13:52 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
GhostGG @ 11.08.2022 13:52

Redzi, tu pat nespēj atbildēt uz gluži vienkāršu jautājumu. Man diskusijās patīk balstīt lietas uz faktiem, nevis uz kārtējo "domu lidojumu". Pārlasi tu diskusiju un atbildi uz jautājumu - vai vīrietis, tavuprāt, ir izvēlējies labu sievu? :D Manuprāt, es pateicu tikai to kā ir, un ko liela daļa vīriešu, kuriem ir kaut cik viena samadzeņu šūna, domā un saprot. Tas, ka neviens to nesaka skaļi, nepadara to, ka tā nav. Nenoliegšu, manis teiktais iet uz abām pusēm, bet tas jau nemaina faktu, ka manis teiktais nav taisnība, kas arī lieliski pierādās šajā diskusijā un vēl daudzās citās, kuras ir bijušas šajā forumā. Es arī saprotu, ka tev kā sievietei (ja tāda esi), nav patīkami neko tādu dzirdēt, bet ir diemžēl tā ir realitāte. izstiepies vai saraujies.

Būtu sieviete kurai nav izglītības, nestrādā un dzīvo uz vīrieša kakla 100 punkti rakstītu to pašu.
Nav paklausīga pie plīts sēdētāja kura pirms tam 8 h strādāja ofisā un izdabā katrai vīrieša vēlmei, savas emocijas noliekot malā ? To tu mēģini pateikt?
11.08.2022 14:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits