Jūsu izglītība

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Kura līmeņa izglītība jums ir iegūta? Kā jums šķiet, vai ir vērts iegūt maģistra un doktora grādu? Nav runa par specifiskām nozarēm, kur nevar iztikt ar bakalaura grādu.
26.07.2022 09:06 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Pēc pieredzes varu teikt, ka nav jēgas. Ar bakalauru pilnībā pietiktu, bet es, būdams jauns un nepieredzējis, pieļāvu šādu kļūdu.
27.07.2022 17:15 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
Kitijaaaa @ 27.07.2022 13:15

Ja ir runa par vīriešiem, tad, jā, arī mežā un būvniecībā var pelnīt virs vidējā ar 9 klašu izglītību. Bet sievietēm? About you klientu apkalpošanas aģentam maksā ok (sludinājumā bija 1700 bruto), bet, lai tajā lupatu e-pastu atbildēšanas darbā tiktu, kā viena no prasībām bija MBA maģistrs, kur nu vēl ar profenes izglītību tur tikt ?

Vot šito es nekad nesapratīšu, darbs ir visparastākais, bet prasa augstākās izglītības. Tāpat kā darba pienākumi ir oi oi oi, bet alga kā sētniekam
27.07.2022 17:32 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
ReReReRe @ 27.07.2022 17:32

Vot šito es nekad nesapratīšu, darbs ir visparastākais, bet prasa augstākās izglītības. Tāpat kā darba pienākumi ir oi oi oi, bet alga kā sētniekam

Prasa tieši tāpēc, ka liels daudzums iedzīvotāju ir gatavi studēt 5 gadus - turklāt pat no savas kabatas to apmaksājot -, lai strādātu par sētnieka algu. Ja trūktu šādu kadru, ātri vien šādās pozīcijās samazinātu prasības un paaugstinātu algas.
27.07.2022 18:13 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3741
Reģ: 31.10.2010
Kitijaaaa @ 27.07.2022 16:13

Kuras ir tās profesijas sievietēm (protams, neskaitot nepievilcīgu vīriešu apmierināšanu visādos veidos), kur bez bakalaura var Latvijā labi pelnīt?

Man nav bakalaura un strādāju nekustamo īpašumu jomā. Nopelnu labi, būtu grēks sūdzēties. Uzskats, ka jo augstāka izglītība, jo labāks darbs, jo lielāka alga ir drusku novecojis.
27.07.2022 18:43 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Minelūše @ 27.07.2022 18:43

Man nav bakalaura un strādāju nekustamo īpašumu jomā. Nopelnu labi, būtu grēks sūdzēties. Uzskats, ka jo augstāka izglītība, jo labāks darbs, jo lielāka alga ir drusku novecojis.

Principā, tā būtu jābūt, ja ir augstāka izglītība un labāk atalgots darbs, tas būtu tikai normāli. Un, ja tā nav, tad kautkas ir nepareizi un galīgi nojucis darba tirgū, un vispār izglītības un sociālajā sistēmā. Vienkārši problēma ir tajā, ka pārāk daudz cilvēku iet studēt un ir pārāk daudz studiju vietas (gan maksas, gan budžeta). Ja agrāk tik daudz nestudēja, tad arī tik daudz nebija ne bezdarbnieku ar augstākajām izglītībām, ne arī zemi apmaksāto darba spēku ar augstāko izglītību. Līdz ar to, tas, kas pašreiz notiek, tas notiek dēļ absolūti nepareizas sistēmas, jo tomēr, augstāko izglītību nevajag visiem, neskatoties uz to, ka varbūt, visiem uz viņu ir tiesības, bet tomēr, tas nav īsti produktīvi, kā arī neveidojas tik daudz darbavietu, lai visiem iedzīvotājiem ar augstāko izglītību varētu nodrošināt darbu, kamēr augstākās izglītības procentuālais skaits iedzīvotājos ir tik milzīgs .... vnk darba tirgus nevelk tam līdzi....
27.07.2022 19:45 |
 
Reitings 216
Reģ: 22.01.2020
Kitijaaaa @ 27.07.2022 16:13

Kuras ir tās profesijas sievietēm (protams, neskaitot nepievilcīgu vīriešu apmierināšanu visādos veidos), kur bez bakalaura var Latvijā labi pelnīt?
Man ir bakalaurs jurisprudencē, bet strādāju IT sfērā un pelnu 3000 €. Nav ne jausmas, vai tas ir labs atalgojums vai nav bez izglītības. Gan jau var vēl vairāk pelnīt.
28.07.2022 14:12 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Man ir vidējā profesionālā un apgūt augstāko bija doma apmēram 2x kaut kad pirms 10 gadiem, bet kad biju konkrētajā iestādē, lai iepazītu programmu - es sapratu, ka savā tehnikumā mācos pilnīgi to pašu.
Maksāt par mācībām tūkstošus, izmest gadus, lai tikai saņemtu augstāko papīrīti - no.
Tam ir jēga, ja nākotnē tiešām strādās tajā nozarē (kas droši vien ir specifiska, piemēram, otra profesija, ko butu vēlējusies apgūt bija kosmetologs).
Tik daudz stāstu, kur dzenās uz augstskolām - bet pusceļā saprot, ka nepatīk, vai nevar pavilkt. hallo.
Man patīk izglītoties papildus jeb kursos, kā arī visos darbos, kur esmu strādājusi esmu ļooti daudz ko iemācījusies, kas neaprobežojas tikai ar vienu konkrētu virzienu. Arī bez augstākās izglītības savā CV var dabūt labus un glaimojošus ierakstus.
28.07.2022 14:51 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Kitijaaaa @ 27.07.2022 16:13

Kuras ir tās profesijas sievietēm (protams, neskaitot nepievilcīgu vīriešu apmierināšanu visādos veidos), kur bez bakalaura var Latvijā labi pelnīt?
nav profesiju sievietēm 😀 visas ir visiem būtībā. ar tādu domāšanu nevar nopelnīt, tas gan
28.07.2022 19:38 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Menora @ 27.07.2022 19:45

Principā, tā būtu jābūt, ja ir augstāka izglītība un labāk atalgots darbs, tas būtu tikai normāli. Un, ja tā nav, tad kautkas ir nepareizi un galīgi nojucis darba tirgū, un vispār izglītības un sociālajā sistēmā. Vienkārši problēma ir tajā, ka pārāk daudz cilvēku iet studēt un ir pārāk daudz studiju vietas (gan maksas, gan budžeta). Ja agrāk tik daudz nestudēja, tad arī tik daudz nebija ne bezdarbnieku ar augstākajām izglītībām, ne arī zemi apmaksāto darba spēku ar augstāko izglītību. Līdz ar to, tas, kas pašreiz notiek, tas notiek dēļ absolūti nepareizas sistēmas, jo tomēr, augstāko izglītību nevajag visiem, neskatoties uz to, ka varbūt, visiem uz viņu ir tiesības, bet tomēr, tas nav īsti produktīvi, kā arī neveidojas tik daudz darbavietu, lai visiem iedzīvotājiem ar augstāko izglītību varētu nodrošināt darbu, kamēr augstākās izglītības procentuālais skaits iedzīvotājos ir tik milzīgs .... vnk darba tirgus nevelk tam līdzi....
es gan teiktu, ka ir labi, ka ir iespējas arī bez augstākās. ne visi var to izdarīt finansiāli un laika ziņā, bet ir iespējas augt arī bez papīra. un daudzi, kuriem ir papīrs, ir mazāk spējīgi kā tie, kuriem nav. ar papīru nepanāk attieksmi un interesi, bieži mācās, jo mamma lika un nezinu ko gribu.
28.07.2022 19:42 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Agnesse @ 28.07.2022 19:42
es gan teiktu, ka ir labi, ka ir iespējas arī bez augstākās. ne visi var to izdarīt finansiāli un laika ziņā, bet ir iespējas augt arī bez papīra. un daudzi, kuriem ir papīrs, ir mazāk spējīgi kā tie, kuriem nav. ar papīru nepanāk attieksmi un interesi, bieži mācās, jo mamma lika un nezinu ko gribu.

Kārtējais mana viedokļa kritiķis. Tās ir tikai manas domas. Vajag sabalansēt visu. Ne visiem vajag studēt un augstāko izglītību un agrāk, ja tu biji nabadzīgs,tad tāds arī paliki - un otrādi. Tad kautka cilvēki to pieņēma. Tagad ,ka tik kādam izsisties un izrādīties. Ar ko tad? Ar kruķīšanos pa blatam vai nez kādu biznesa izveidošanu neesot zināšanu pamatiem ,bet spējai krutķīties? Baigais spējīgums kļūt par biznesmeni bez izglītības. Ej par amatnieku, vai pārdevēju, kas vainas? Arī labu pārdevēju,amatnieku trūkst. Viss, tēma slēgta. Savādāk skandāls būs, ja gribi kasīties.
28.07.2022 20:14 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Ar ko tad? Ar kruķīšanos pa blatam vai nez kādu biznesa izveidošanu neesot zināšanu pamatiem, bet spējai krutķīties?

Katrs, kurš ir strādājis ar svaigiem studentiem, labi zina, kāds tur ir līmenis un kādas 'zināšanas'. Absolūtajā vairumā gadījumu cilvēks ar 3-4 gadiem darba pieredzes būs daudz, daudz labāks darbinieks nekā svaigs bakalaura ieguvējs. Darba prakse > skolas sols.
28.07.2022 21:50 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
29090 @ 28.07.2022 21:50

Katrs, kurš ir strādājis ar svaigiem studentiem, labi zina, kāds tur ir līmenis un kādas 'zināšanas'. Absolūtajā vairumā gadījumu cilvēks ar 3-4 gadiem darba pieredzes būs daudz, daudz labāks darbinieks nekā svaigs bakalaura ieguvējs. Darba prakse > skolas sols.

Skauž, ka citi var studēt a tev jāstrādā?
28.07.2022 23:23 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Kitijaaaa @ 27.07.2022 16:13

Kuras ir tās profesijas sievietēm (protams, neskaitot nepievilcīgu vīriešu apmierināšanu visādos veidos), kur bez bakalaura var Latvijā labi pelnīt?

1. Aizmirsti par šo dalījumu - vīriešu un sieviešu profesijas.
2. Strādāt pie kāda nav vienīgais, ko var darīt šajā dzīvē.
Atslēga šajā visā ir tā, ka tev, kā indivīdam, pašai jāsaprot savas spējas un iespējas, un kā ar tām tu vari pelnīt naudu. Starp citu, mans teiktais nav aicinājums vai rekomendācija neiet studēt.
28.07.2022 23:30 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Menora @ 28.07.2022 23:23

Skauž, ka citi var studēt a tev jāstrādā?

:D
A par ko tur apskaust?
Tev neskauž, ka uz baznīcas sliekšņa par brīvu var naudu dabūt, bet Tev jāstrādā?
28.07.2022 23:42 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
Menora @ 28.07.2022 20:14

Kārtējais mana viedokļa kritiķis. Tās ir tikai manas domas. Vajag sabalansēt visu. Ne visiem vajag studēt un augstāko izglītību un agrāk, ja tu biji nabadzīgs,tad tāds arī paliki - un otrādi. Tad kautka cilvēki to pieņēma. Tagad ,ka tik kādam izsisties un izrādīties. Ar ko tad? Ar kruķīšanos pa blatam vai nez kādu biznesa izveidošanu neesot zināšanu pamatiem ,bet spējai krutķīties? Baigais spējīgums kļūt par biznesmeni bez izglītības. Ej par amatnieku, vai pārdevēju, kas vainas? Arī labu pārdevēju,amatnieku trūkst. Viss, tēma slēgta. Savādāk skandāls būs, ja gribi kasīties.
skandāls 😀 tieši tāpat, kā Tu drīksti uzrakstīt savas domas, es varu uzrakstīt savas, neviens neteica, ka Tev nav taisnība vai domā nepareizi 😀
29.07.2022 00:16 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
augstaka negarante labu darbu un otradi. es savu karjeras izaugsmi sanemu 19 gados ar samgu darbu. no parastas pardevejas lidz direktora asistentei, tas man panema 3 gadus. prieksniekiem mans bakalaurs un doktors bja viebalga.
29.07.2022 00:45 |
 
Reitings 554
Reģ: 04.12.2019
Minelūše @ 27.07.2022 18:43

Man nav bakalaura un strādāju nekustamo īpašumu jomā. Nopelnu labi, būtu grēks sūdzēties. Uzskats, ka jo augstāka izglītība, jo labāks darbs, jo lielāka alga ir drusku novecojis.

🤦
Novecojis!
Šie ir svaigi dati. Un tā ir bijis vienmēr kapitālisma ekonomikā un būs, jo tā ir elementāra darba tirgus loģika:
"Visaugstākais vienas stundas vidējais atalgojums bija vīriešiem un sievietēm ar doktora grādu (attiecīgi 12,40 un 10,25 eiro) un maģistra grādu (9,80 un 7,57 eiro). Darbiniekiem, kuru izglītība ir zemāka par sākumskolas izglītību, vidējais stundas atalgojums bija 3,50 eiro vīriešiem un 3,14 eiro sievietēm."
Visur pasaulē darba samaksas lielums ir kā trepes atkarībā no izglītības. Jo augstāka izglītība, jo lielāka alga caurmērā.
29.07.2022 01:05 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1262
Reģ: 29.01.2009
Agnesse @ 29.07.2022 00:16
skandāls ? tieši tāpat, kā Tu drīksti uzrakstīt savas domas, es varu uzrakstīt savas, neviens neteica, ka Tev nav taisnība vai domā nepareizi ?

Tieši tā un viedoklis, turklāt argumentēts, forumā netiek dzēsts.
To uzrakstīju, jo saņēmām Nosūdzēt par @Agnesse ierakstiem, bet viss ir 👍
29.07.2022 13:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits