Obligātā dienesta ieviešana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kā jūs uz to skatāmies?
Es esmu pret piespiedu asiņu izliešanu. Visi to sauc par neobligāti obligāto bet patiesībā tas ir cilvēktiesību pārkāpums, jo ja neiesi tad būs sakncijas. Tātad obligātais.
Protams, norūdīties ir labi. Man pašai ir tādas iemaņas, jo biju jaunsargs skolas laikā.
Bet ja sāktos karš, tad sievas zaudēs vīrus, mātes zaudēs dēlus. Es uzskatu, karot par dzimteni būtu jābūt brīvprātīgam pasākumam nevis piespiedu kārtā asinis izliet. Tagad visi tajā vecumposmā būs izgājuši to dienestu, ja sāktos karš, aizlaisties vairs nekur nevarēs , jo automātiski būsi dezertieris
Es un mans dzīvesbiedrs pagaidām viņš ir tajā kategorijā. Kad pēc tiem 5 gadiem ieviesīs obligāto kad nevarēs vairs atteikties tad jau mums būs ap 30. Ļoti ceru ka tas nedraud
11 mēneši par 400 eiro. Kā ar sievām un bērniem kas mājās? Tur knapi komunālos var samaksāt par tādu summu, nerunājot nemaz par kvalitatīvu ģimenes uzturēšanu. Nu kāpēc šitadu sviestu vajadzēja izdomāt tagad raut ārā vīriešus no labiem darbiem lai sēdētu kazarmās pa kapeikām
06.07.2022 13:15 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Maija ... @ 06.07.2022 22:07
Visi argumenti pret ir cilvēciski saprotami, bet realitāte ir tāda, ka, ja sāksies karš, kas var notikt pēkšņi, tad izdzīvot tik mazā teritorijā bez jebkādām zināšanām ir nereāli, var jau neiet karot, bet kaut vai noslēpties mežā un izdzīvot, tas arī ir jāprot. Kara gadījumā arī aizbēgt no Latvijas būs grūti - ja neticat - atveriet pasaules karti. Un pat, ja izdosies aizbēgt, cik diez pretīmnākošas būs citas valstis pret vīriešiem, kas ir aizmukuši no mobilizēšanās? Mobilizēšana notiks jebkurā gadījumā, ja būs karš, pat, ja nekad nav dienēts vai iziet kkadas militārās apmācības.
Kā arī - lēmums par OBM tika pieņemts pēc Madrides samita - nav jābūt zīlniekam, lai saprastu, ka Latvijai nav opciju no tā izvairīties.
Tikko izlasīju rakstu, ka būs iespēja izvēlēties 11 mēneši, vai 5 gadu līgums un gadā 20 dienas ar zemessardzi.
Es atvainojos, bet vai tiešām mums vīriešu kārtas pārstāvji tik švaki, ka 20 dienas no 365 nevar paskriet un padzīvot mežā? Neviens jau neliek iet karot, ja būs karš, jākaro tāpat būs visiem.
Lielākais mulsinājums lasot komentārus, ka visvairāk par to satraucas sievietes, nevis paši vīrieši. Un tad pēc tam brīnas kādi Latvijā vīrieši, bez mugurkaula utt. Un šeit ne par armiju tieši, bet ka sievietes jau nosaka - mans neies un viss💪🏼🤦🏻‍♀️😁 nu nopietni.
Neliek tak tagad karot, tās tikai apmācības🤦🏻‍♀️
KARĀ TĀPAT VISI KAROS🤦🏻‍♀️
06.07.2022 23:31 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Esmu pret un savas domas nemainīšu. Manuprāt uzsākt šāda veida tēmu nebija jēga, jo ir vai nu stingrs par vai pret. Šobrīd bez maz nevari izteikt savu viedokli, jo tam, kam savādāks - noēdīs Tevi bez sāls. Es vienkārši nekad nesapratīšu kā var spiest cilvēkam darīt to, ko viņš nevēlas.
06.07.2022 23:48 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Es atbalstu. Bet man personīgi ir bailīgi, bet tā jau mana problēma. Taču man patīk, ka ir alternativās iespējas un var izvēlēties. Piemēram, darbu ministrijā.
Tikai ceru, ka invalīdus un jukušos neņems. Varbūt, ka ņems invalīdus, kuriem ir minimālās spējas kaut ko tur darīt (tas pats darbs ministrijā).
Bet tā kā tiem, kas iestāsies (lielākoties tie būs vīrieši), nākotnē būs pienākums vismaz gadu dienēt armijā, tad jautājums vai šis attieksies arī uz sievietēm. Jo sievietēm pēc būtības OMD nav obligāts, bet ja gadījumā sieviete iestāsies, tad viņai arī nākotnē būs šis pienākums arī regulārajā armijā dienēt vismaz gadu?
Un vēl interesanti uzzināt, kā ir ar trans cilvēkiem? (Nu šajā gadījumā runāju par F to M.) Viņiem arī obligāti vai arī pēc izvēles? 🤔
06.07.2022 23:49 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Tigeriene @ 06.07.2022 23:49
Es atbalstu. Bet man personīgi ir bailīgi, bet tā jau mana problēma. Taču man patīk, ka ir alternativās iespējas un var izvēlēties. Piemēram, darbu ministrijā.
Tikai ceru, ka invalīdus un jukušos neņems. Varbūt, ka ņems invalīdus, kuriem ir minimālās spējas kaut ko tur darīt (tas pats darbs ministrijā).
Bet tā kā tiem, kas iestāsies (lielākoties tie būs vīrieši), nākotnē būs pienākums vismaz gadu dienēt armijā, tad jautājums vai šis attieksies arī uz sievietēm. Jo sievietēm pēc būtības OMD nav obligāts, bet ja gadījumā sieviete iestāsies, tad viņai arī nākotnē būs šis pienākums arī regulārajā armijā dienēt vismaz gadu?
Un vēl interesanti uzzināt, kā ir ar trans cilvēkiem? (Nu šajā gadījumā runāju par F to M.) Viņiem arī obligāti vai arī pēc izvēles? ?
nezinu par kādām personām konkrēti runājat, bet šis tiešām interesanti😁
Bet nu domāju, ka pagaidām nekā nebūs, jo doma 2023. gada janvārī ir iesaukt 1k, tādēļ šaubos ka izvēlēsies šīs konkrētās personas pagaidām.
06.07.2022 23:55 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nu ja mobilizācijas gadījumā tāpat no valsts izbraukt nevar, tad labāk būtu ja tie mobilizētie vīrieši arī drusku "rubītu fišku". Nesapratu gan par tiem 11 mēn par 400eur. Nekādu lēmumu taču vēl nav. Domāju saprātīgais būs, ka varēs iziet apmācības kaut kādā ilgāka laika periodā, līdzīgi kā tas ir ar zemessardzi.
06.07.2022 23:59 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Es atvainojos, bet vai tiešām mums vīriešu kārtas pārstāvji tik švaki, ka 20 dienas no 365 nevar paskriet un padzīvot mežā?

A priekš kam viņiem to? Tie, kas to aiz neko darīt vēlas lai iet, ne visi savu laiku grib tādam lietām tērēt un ne visiem tas interesē.
Un tad pēc tam brīnas kādi Latvijā vīrieši, bez mugurkaula utt

Šis ir totāls padomju laiku mīts, ka armija 100% dos kaut kādu mugurkaulu un atnāks bez maz zelta cilvēks atpakaļ. Sanāca nesen ar paziņu parunāt, kam dēls dienē armijā. Šim škrobe, jo dēls stāsta, ka tur ļoti daudzi lieto visādas apreibinošās vielas, un šis tagad ļoti vaktē, lai paša dēls ar uz to nepavelkas. Ja tiks iesaukti vēl visādi zālīšu un spaisu pīpētāju tirliņi, tad pieņemu, ka šis tikai visu pasliktinās vēl vairāk. Lūk jums audzinošā, disciplinētā armija, realitāte ir pilnīgi cita.
07.07.2022 00:01 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Zuzuu10 @ 06.07.2022 23:55
nezinu par kādām personām konkrēti runājat, bet šis tiešām interesanti?
Bet nu domāju, ka pagaidām nekā nebūs, jo doma 2023. gada janvārī ir iesaukt 1k, tādēļ šaubos ka izvēlēsies šīs konkrētās personas pagaidām.

Nu transpersonas/transseksuāļi (no sievietes uz vīrieti). Jo viņi it kā nav, it kā ir pretējais dzimums. 🤷🏼‍♀️ Principā varētu skaitīties, ka jā, jo spēcīgums un izturība jau pieaug. Tā kā varētu būt, ka pieņem.
07.07.2022 00:07 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Tigeriene @ 07.07.2022 00:07

Nu transpersonas/transseksuāļi (no sievietes uz vīrieti). Jo viņi it kā nav, it kā ir pretējais dzimums. ??‍♀️ Principā varētu skaitīties, ka jā, jo spēcīgums un izturība jau pieaug. Tā kā varētu būt, ka pieņem.
aaaa nē, es sapratu ka par transpersonām, es domāju, ka nezinu par kurām personām iet runa kur bija burti tikai😁 izteicos laikam neskaidri😁
07.07.2022 00:51 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Aleksandrs @ 07.07.2022 00:01

A priekš kam viņiem to? Tie, kas to aiz neko darīt vēlas lai iet, ne visi savu laiku grib tādam lietām tērēt un ne visiem tas interesē.
Šis ir totāls padomju laiku mīts, ka armija 100% dos kaut kādu mugurkaulu un atnāks bez maz zelta cilvēks atpakaļ. Sanāca nesen ar paziņu parunāt, kam dēls dienē armijā. Šim škrobe, jo dēls stāsta, ka tur ļoti daudzi lieto visādas apreibinošās vielas, un šis tagad ļoti vaktē, lai paša dēls ar uz to nepavelkas. Ja tiks iesaukti vēl visādi zālīšu un spaisu pīpētāju tirliņi, tad pieņemu, ka šis tikai visu pasliktinās vēl vairāk. Lūk jums audzinošā, disciplinētā armija, realitāte ir pilnīgi cita.
Jūs laikam nesapratāt manu komentāru.
Es arī rakstīju, ka ne par armiju iet runa, bet par to, ka vairāk sievietes par to iebilst sakot, ka nelaidīs vai neļaus saviem iet, nekā vīrieši. Tādā ziņā ka sieviete nosaka, kur vīrietis ies un kur nē. Un tad vēlāk arī brīnās, ka vīrieši ir bez mugurkaula.
Un par to, ka priekš kam, lai ja sākas karš, neskrien apkārt histēriski ar tekstiem, ko tagad darīt, bet adekvāti izvērtēt situāciju. Jo kata stāvoklī tāpat liks iet karot, ir bijis armijā vai nav.
07.07.2022 00:58 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
vai tiešām mums vīriešu kārtas pārstāvji tik švaki, ka 20 dienas no 365 nevar paskriet un padzīvot mežā?
Var daudz ko, bet kāpēc tas būtu jādara, ja nevēlas un ja tas ir pret savu pārliecību? Dzīvnieku aizstāvim un veģetārietim arī kāds izdomās likt strādāt gaļas kombinātā? Azartspēļu pretiniekam Fēniksā?
Sanāca nesen ar paziņu parunāt, kam dēls dienē armijā. Šim škrobe, jo dēls stāsta, ka tur ļoti daudzi lieto visādas apreibinošās vielas,

Jā, tā varētu būt. Armija kā audzināšanas iestāde ir mīts. Radiniecei, tas gan bija pasen, bijušais vīrs armijnieks, tur arī nodzērās, kļuva agresīvs, sasējās ar kaut kādām maukām.
07.07.2022 07:37 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
eveIina @ 07.07.2022 07:37
Var daudz ko, bet kāpēc tas būtu jādara, ja nevēlas un ja tas ir pret savu pārliecību? Dzīvnieku aizstāvim un veģetārietim arī kāds izdomās likt strādāt gaļas kombinātā? Azartspēļu pretiniekam Fēniksā?
Jā, tā varētu būt. Armija kā audzināšanas iestāde ir mīts. Radiniecei, tas gan bija pasen, bijušais vīrs armijnieks, tur arī nodzērās, kļuva agresīvs, sasējās ar kaut kādām maukām.
tik tiešām un ja 14 gadnieks negribēs iet uz skolu vairs, arī lai neiet, kādēļ viņam jādara lietas ko viņš nevēlas.
Interesanti tie latvieši lielas daļa, nekas viņiem nav jādara ja viņi nevēlas, bet priekš viņiem ir viss jādara🤦🏻‍♀️😁
07.07.2022 08:11 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
tik tiešām un ja 14 gadnieks negribēs iet uz skolu vairs, arī lai neiet, kādēļ viņam jādara lietas ko viņš nevēlas.

Izglītība un karošana (mācīšanās to darīt) ir divas pilnīgi dažādas lietas, kuras nav salīdzināmas. Viss militārais asociējas ar agresiju, iznīcināšanu un agresiju vispār neatbalstu.
07.07.2022 08:18 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Tad jau atliks tikai nolasīt krievu armijai labāko latviešu dzejoli, ja viņi kādreiz valstī iebruks :D Vardarbību neatbalstām, tikai izglītību.
07.07.2022 08:35 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Es dienējis LV armijā 90tajos. Kopumā savas domas par OMD neesmu mainījis. Piespiedu pasākums nedos nekā laba un rezultāti būs niecīgi pie lieliem izdevumiem .
Nesaprotu kāpēc tas vajadzīgs ? Lai aizsardzības ministrija ieliktu ķeksīti pie izpildīta plāna ? Ikviens profesionāls kareivis būs vērtīgāks nekā 10-15 OMD personas.
Konflikta gadījuma gribās redzēt līķu kaudzes ?
07.07.2022 08:37 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
eveIina @ 07.07.2022 08:18

Izglītība un karošana (mācīšanās to darīt) ir divas pilnīgi dažādas lietas, kuras nav salīdzināmas. Viss militārais asociējas ar agresiju, iznīcināšanu un agresiju vispār neatbalstu.
bet neviens tak neliek viņiem iet karot. Tikai iemācīs ko darīt ja nu kas.
Jo ja būs karš, tāpat tiem vīriešiem būs jaiet.
Tādēļ labāk ir vismaz kaut ko zināt, nevis neko.
Un piemērs par izglītību bija, jo šeit zemāk sekoja teksts ka kā cilvēkiem vsp var kaut ko piespiest darīt.
Neviens neatbalsta karus, agresijas utt. bet tās būs tikai papildus zināšanas.
07.07.2022 09:07 |
 
Nepatīk
Reitings 914
Reģ: 17.06.2022
Godfather @ 07.07.2022 08:37
Es dienējis LV armijā 90tajos. Kopumā savas domas par OMD neesmu mainījis. Piespiedu pasākums nedos nekā laba un rezultāti būs niecīgi pie lieliem izdevumiem .
Nesaprotu kāpēc tas vajadzīgs ? Lai aizsardzības ministrija ieliktu ķeksīti pie izpildīta plāna ? Ikviens profesionāls kareivis būs vērtīgāks nekā 10-15 OMD personas.
Konflikta gadījuma gribās redzēt līķu kaudzes ?
Konflikta gadījumā, līķu kaudzes tāpat būs neizbēgamas.
Protams ka profesionāls būs vērtīgāks, bet arī OMD cilvēks būs vērtīgāks karā, kā cilvēks, kurš pat nemāk pārlādēt ieroci🤷🏻‍♀️
07.07.2022 09:11 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
bet neviens tak neliek viņiem iet karot. Tikai iemācīs ko darīt ja nu kas.

Tas arī ir arguments. Ok, tagad varbūt cilvēks domā, ka pie pirmajām problēmām no Latvijas bēgs, bez variantiem. Bet ja nesanāk no valsts tikt ārā? Ukraiņiem taču pavisam vienkārši aizliedza valsti pamest. Tāpat var vienkārši netikt no valsts ārā, atkarībā no tā, kāda situācija būs apkārtējās valstīs. Un ja nu pēc gadiem pārdomā par to bēgšanu? Tad jau dažādas šādas prasmes var noderēt. Un tāpat ir entās iespējas izvairīties no dienesta, gan tiem, kam tiešām ir tie attaisnojošie iemesli (tādi parasti visās valstīs ir, tostarp izglītība), gan arī tiem, kam nav tādu, bet nu ne par ko tos dažus mēnešus dienēt negrib.
07.07.2022 09:14 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Zuzuu10 @ 06.07.2022 23:31
Tikko izlasīju rakstu, ka būs iespēja izvēlēties 11 mēneši, vai 5 gadu līgums un gadā 20 dienas ar zemessardzi.
Es atvainojos, bet vai tiešām mums vīriešu kārtas pārstāvji tik švaki, ka 20 dienas no 365 nevar paskriet un padzīvot mežā? Neviens jau neliek iet karot, ja būs karš, jākaro tāpat būs visiem.
Lielākais mulsinājums lasot komentārus, ka visvairāk par to satraucas sievietes, nevis paši vīrieši. Un tad pēc tam brīnas kādi Latvijā vīrieši, bez mugurkaula utt. Un šeit ne par armiju tieši, bet ka sievietes jau nosaka - mans neies un viss????‍♀️? nu nopietni.
Neliek tak tagad karot, tās tikai apmācības??‍♀️
KARĀ TĀPAT VISI KAROS??‍♀️

jā, švaki zēni, jo mūsdienu sniegpārsliņas ir čipsi-dators-kola varoņi :)
07.07.2022 09:21 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
var jau sūroties, ka negrib, lai džeks iet un dienē, bet justos drošāk, ja viņš kaut ko zinātu u un mācētu, nevis slēptos kopā ar tevi zem segas x stundā.
07.07.2022 09:24 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
Godfather @ 07.07.2022 08:37
Es dienējis LV armijā 90tajos. Kopumā savas domas par OMD neesmu mainījis. Piespiedu pasākums nedos nekā laba un rezultāti būs niecīgi pie lieliem izdevumiem .
Nesaprotu kāpēc tas vajadzīgs ? Lai aizsardzības ministrija ieliktu ķeksīti pie izpildīta plāna ? Ikviens profesionāls kareivis būs vērtīgāks nekā 10-15 OMD personas.
Konflikta gadījuma gribās redzēt līķu kaudzes ?

Es ceru, ka OMD kvalitāte būs labāka kā tā bija PSRS un Latvijas armijā 90-00tajos.
Vajadzīgs tas ir tam, ka nav jau tādas NATO armijas, NATO armiju veido visu dalībvalstu armijas un, tā kā, Latvijā nav atbilstoša skaita armijnieku, cik to pieprasa NATO, pat ar visiem ZS rezervistiem un neizskatās, ka tuvākajā laikā brīvprātīgi cilvēki ies armijā, tad nākas pieņemt šādu, varbūt tautā nepopulāru lēmumu.
07.07.2022 09:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits