Darbs. Problēmas. Alkohols.

 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Darbā problēmas viena pēc otras, vadības attieksme vienkārši mani sagrauj. Prom neeju, jo alga laba un nosacīti tāds pusbrīvs režīms. Problēmas ir vairāk periodiskas un šomēnes tās ir. Nervu nomierināšanai esmu vakaros pasākusi lietot alkoholu, gaidu to brīdi, kad iedzeršu, lai noņemtu stresu. Apzinos, ka alko ir par daudz un reizēm riebjos pati sev, bet ko darīt, kā saņemties, jo tie kokteiļi man jau ir kā ibumetīns, kas noņem pastāvīgas sāpes.
17.06.2022 22:31 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Es lietoju 1-2 reizes nedēļā vienmēr un nesatraucos.
Ja Tu lieto divreiz nedela, tā protams ir riska zona, bet vēl nav tik traki.. 3 reizes jau gan šķiet nopietni
Traki ir tas, ka Tev tas tā palīdz un tas jau liecina par atkarību. Es piemēram, varu viegli atslābt arī no citam lietām. Te narkologs var līdzēt, jo problēma ir, galvenais lai neaiziet dziļāk, jo esi uz robežas.
18.06.2022 13:00 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Psihoterapeits domāju varētu palīdzēt sakārtot domas un varētu tev dot idejas kā relaksēties.
18.06.2022 13:00 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Kaut kad man arī bija šādi brīži - darbā, kas bija daudz mazāk stresains nekā pašreizējais.
No rakstītā man izklausās, ka varbūt Tu pārlieku par to satraucies. Cik daudz dzer tajās 2-3 reizēs nedēļā? Ja ne pārāk daudz, turklāt arī nedari to bieži, un dari tikai stresainos darba periodos, nevis visu cauru gadu... tad varbūt šī problēma tiek pārspīlēta?
18.06.2022 16:17 |
 
Reitings 352
Reģ: 31.05.2022
ja nepatīk vadības attieksme, nomaini darbu, psihoterapeits tur nepalīdzēs. vienkārši meklē citu un viss, nav jēgas sēdēt, kur nejūties labi. darbs ir tikai darbs, tam nav jāvelta viss.
18.06.2022 16:26 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
aste @ 18.06.2022 16:26
ja nepatīk vadības attieksme, nomaini darbu, psihoterapeits tur nepalīdzēs. vienkārši meklē citu un viss, nav jēgas sēdēt, kur nejūties labi. darbs ir tikai darbs, tam nav jāvelta viss.

Tur jau tā lieta, ka psihologs tikai uzklausa problēmu, paņem milzīgu naudu, bet viņš neatrisinās tavas problēmas darbā,jo tas ir tevv pašai jārisina, psihologs nav cilvēks ar burvju nūjiņu apmaiņa pret naudu.
19.06.2022 06:45 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. teksts @ 18.06.2022 13:00[/quote
Droši var iet pie psihologa, kurš neko diži nepalīdzēs. 😀
19.06.2022 06:47 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
eveIina @ 18.06.2022 11:55
Sports nekad nav paticis, lieki sabiedrībā uzturēties nevēlos, tāpēc sporta zāles var izslēgt. Varētu skriet, bet tas sezonāli. Maijā drusku mēģināju, bet pametu, jo nedrīkstu to darīt, uzreiz veca kājas trauma liek par to manīt. Aizstāju ar pastaigām pa 10 km vakarā, bet tas šajā sakarā neko nedeva, jo kokteilītis bija somā.
Jaunas attiecības var tagad nepiedāvāt gadus divus, jo pagājušajā gadā izbeidzu iepriekšējās, kuras bija kļuvušas toksiskas.
Tās problēmas un alko problēmas ir periodiskas, gada sākumā darbā bija labi, martā problēmas, tad atkal labi, tagad slikti un tā visu laiku pa viļņiem. Problēma jau nav tikai apstākļos, bet arī manā attieksmē pret tiem.
Esmu satraukusies, jo šobrīd alkohols ir vienīgais, kas man palīdz atslābt no problēmām. Salīdzinājumam tās varētu būt tā, ka sēžat karstā, piesmakušā bezgaisa telpā. Alkohols man ir kā no tā visa iziet svaigā gaisā. Ne krustvārdu mīklas, ne trenažieris bezgaisa telpā nedos to svaiga gaisa sajūtu.
Mani laikam tik daudz neuztrauc alkohola apjomi, bet atkarība no sajūtas, ko tas dod.
Lietoju apmēram 2x nedēļā, bet, piemēram, šonedēļ jau 3x un vēl nedēļa nav beigusies.

Attāpsies, kad jau 100 - 200 € būs notriekti pudeles un jēgas nekādas. Es to darbu un darba devēju pasūtītu rata un aizietu nevis bojātu sev garīgo.
Neaprotu,kapec cilvēks neredz citu izeju no problēmam !
19.06.2022 07:02 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Wordrobe666 @ 19.06.2022 06:45

Tur jau tā lieta, ka psihologs tikai uzklausa problēmu, paņem milzīgu naudu, bet viņš neatrisinās tavas problēmas darbā,jo tas ir tevv pašai jārisina, psihologs nav cilvēks ar burvju nūjiņu apmaiņa pret naudu.

Psihoterapeits var palīdzēt gan daudzās situācijās-tas nav tikai bla,bla uzklausīšana.
Konsultācijā/terapijā var atrast cēloņus emocionālajām problēmām un rast risinājumu,kā strādāt ar to.
19.06.2022 09:08 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Es baidos no tā darba iet prom, jo ir normāla alga un dažreiz, kad mazāk darbu, var braukt ātrāk mājās. Un man bail, ka citur būs vēl sliktāk, apkārt to vien dzird, ka visi maina un maina tos darbus. Es arī nezinu kur varētu iet, kas patiktu (tur, kur patiktu, man nav tāda izglītība un arī vakances tur parādās reti). Labie posmi mijas ar sliktiem, tāpēc nevaru saņemties aiziet, ir 3 jaukas kolēģes, mēs atbalstām viena otru, vienmēr sakām- ja jūs aiziesiet prom, tad es arī.
Vakar nedzēru un šorīt jūtos sliktāk nekā vakarrīt, kad aizvakar iedzēru.
Apjoms vienā vakarā ir 2x0,275l padsmitgrādīgie kokteiļi vai 1,5l sidrs (alus), vai 1 pudele vīns (tas retāk, jo ne īpaši garšo), ja mājās atnāku vēlāk vai esmu ļoti nogurusi, tad mazāk- 1 kokteilis vai 1l sidrs (alus)
19.06.2022 09:40 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
eveIina @ 19.06.2022 09:40
Es baidos no tā darba iet prom, jo ir normāla alga un dažreiz, kad mazāk darbu, var braukt ātrāk mājās. Un man bail, ka citur būs vēl sliktāk, apkārt to vien dzird, ka visi maina un maina tos darbus. Es arī nezinu kur varētu iet, kas patiktu (tur, kur patiktu, man nav tāda izglītība un arī vakances tur parādās reti). Labie posmi mijas ar sliktiem, tāpēc nevaru saņemties aiziet, ir 3 jaukas kolēģes, mēs atbalstām viena otru, vienmēr sakām- ja jūs aiziesiet prom, tad es arī.
Vakar nedzēru un šorīt jūtos sliktāk nekā vakarrīt, kad aizvakar iedzēru.
Apjoms vienā vakarā ir 2x0,275l padsmitgrādīgie kokteiļi vai 1,5l sidrs (alus), vai 1 pudele vīns (tas retāk, jo ne īpaši garšo), ja mājās atnāku vēlāk vai esmu ļoti nogurusi, tad mazāk- 1 kokteilis vai 1l sidrs (alus)

Tev pašai nav stingras iekšējas vēlmes partraukt lietot alko, tāpēc arī nevari to partraukt,jo tā ir vieglāk.
Visi,kam stress ir darbā taču nelieto alko vakaros.
Tikai Tavās rokās ir mainīt savus paradumus un dzīvi.
19.06.2022 09:58 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Visi,kam stress ir darbā taču nelieto alko vakaros.

Protams, visi nelieto. Tāpēc jau te meklēju kādu vēl variantu. Varianti, ko zinu no savas darba vietas, ir, ka lieto nervu zāles (tas gan man lielas vēl sliktāk par manu alkoholu) vai ņem slimības lapas pamatojoties uz hroniskām vainām, bet reāli redzams, ka tās lapas vienmēr pirms, pēc stresainām situācijām.
19.06.2022 10:40 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Izklausās, ka atradīsi jebkuru atrunu kaut ko mainīt, slēpjoties aiz bailēm, vecām traumām un tml, lai tik varētu palikt pie tā, ka darbā ir tik slikti ka tev ir jādzer. Tu sāc kļūt par atkarībnieku, bet pati to vēl neredzi.
19.06.2022 21:43 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Kopš gadu atpakaļ nomainījās daļa no vadības, sapulcēs katru nedēļu tiek stāstīts, cik mēs slikti strādājam, cik slikti rezultāti, kaut gan covid laikā lika mazāk strādāt, tagad pārmet, ka pagājušā gada rezultāti ir sliktāki. Daļai joprojām atļauts strādāt attālināti, viņi sēž mājās un, ja ko vajag, nekādu konsultāciju no viņiem saņemt nevar, nikni, ka iztraucēti.
Jā, man ir iedzīti kompleksi, ka esmu slikta, ka neko neprotu utt., tāpēc arī bail sākt ko jaunu.
20.06.2022 07:19 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
eveIina @ 20.06.2022 07:19
Kopš gadu atpakaļ nomainījās daļa no vadības, sapulcēs katru nedēļu tiek stāstīts, cik mēs slikti strādājam, cik slikti rezultāti, kaut gan covid laikā lika mazāk strādāt, tagad pārmet, ka pagājušā gada rezultāti ir sliktāki. Daļai joprojām atļauts strādāt attālināti, viņi sēž mājās un, ja ko vajag, nekādu konsultāciju no viņiem saņemt nevar, nikni, ka iztraucēti.
Jā, man ir iedzīti kompleksi, ka esmu slikta, ka neko neprotu utt., tāpēc arī bail sākt ko jaunu.

Nu nav tāda darbinieku noniecināšana visos uzņēmumos,tas ir atkarīgs no vadības,kā notiek komunikācija ar darbiniekiem utt.
Tā kā,ir iespējams atrast normālu darba vietu,ar cilvēcīgiem apstākļiem,kur viss apmierina.
Izvēle ir tavās rokās,mainīt kko,vai turpināt dzīvot kā dzīvo...
20.06.2022 07:52 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Manuprāt, Tu esi ieņēmusi upura lomu sava dzive un neuzņemies atbildību, jo tas ir biedējoši. Dzer aizbildinoties ar darba stresu (patiesība Tev vienkārši patīk dzert un darbs nav vainīgs pie tā), ka arī nemaini darbu kur viss slikti, jo bail. Es saprotu, ka tā var būt, bet ir jāsaņemas nevis dzīvi pašplūsmā jāpalaiž. Var būt tāds posms ka Tev, bet pēc tā jāseko pārmaiņām.
20.06.2022 12:12 |
 
Reitings 48
Reģ: 17.06.2022
Es teikšu 3. reizi- viss nav slikti, ja viss būtu slikti, es nebūtu ne tajā darbā, ne būtu šī tēma. Labās lietas: dažas kolēģes, papildus dienas pie atvaļinājuma (5-9 kā kuru gadu), iespēja paņemt atvaļinājumu jebkurā laikā (visu vasarā, dalīt pa dienām utt.), kādu dienu pastrādāt intensīvāk, citu izkārtot pusbrīvu, nekad neatsauks no atvaļinājuma, netraucēs brīvdienās, alga vienmēr laicīgi, neviens pārāk nepārmet slimības lapas. Tie ir iemesli, kuru dēl palieku. Un ir arī lietas, kuras patīk darīt, kuras sniedz kaut kādu gandarījumu.
20.06.2022 13:55 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Ja jau viss nav slikti tad kāpēc tēmas apraksta ir minēts, ka dzer darba dēļ? Tad sanak, ka nedzeru tikai ideāli mierīga darba?
Nav tā, ka nesaprotu tevi. Pašai patīk iedzert, bet mazākas devās un ne darba dēļ.
20.06.2022 16:03 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Ja satrauc šī lieta, tad sāc ar to, ka vienkārši dzer mazāk. 1l vīna vienai pašai ir padaudz. Vīniem laikam nav liela izvēle izmēros, bet vienkārši pērc mazākus apjomus un dzer mazāk. Tāpat varēsi relaksēties. Un par darbu - tur jau ir jādomā vai vadība ir tāda, ar kuru ir iespējams un vērts runāt un problēmas risināt. Konstruktīvā veidā. Jo kā raksti, nav nekādas garantijas, ka citur Tev būs labāk. Pirms iet prom var būt vērts pielikt pūles, lai uzlabotu situāciju esošajā darba vietā. Un šis varbūt arī nav vislabākais laiks, lai mainītu darbu, bet arī atkarīgs no nozares.
Citu nezinu ko šādā situācijā ir iespējams ieteikt. Ja nu vienīgi to, ka sports nav tikai skriešana. Man arī nepatīk skriešana. Bet spēka treniņi ļoti patīk, un rudeņos/ziemās vēl saunā var ieiet zālē, tas arī ir ļoti relaksējoši.
20.06.2022 18:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits