Akadēmiskais godīgums un sirdsapziņa

 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Hey!
Iedvesmojoties no diskusijām par noslēguma darbiem un intereses dzīta pameklēju vai tiešām Latvijā kāds piedāvā rakstīt studentu vietā. Piedāvā arī akademika.lv, ss.lv daudz sludinājumu...Un nē, es netaisos izmantot, man bakalaura darbs uzrakstīts jau pirms gada...
Bet interesē - kā jūs domājat, daudzi ir izmantojuši šādu opciju?(skaidrs, ka no tīra prāta neatzīsies) Man rados ir viens cilvēks, kurš atzinās, ka samaksājis ap 400 euro, aizstāvējis darbu uz 6 un dzīvo laimīgs.
Kā vispār ar sirdsapziņu? Man būtu bail, ka ja nu atklāj, anulēs vēl diplomu.. tāpēc labāk pats uzraksti s*du, nekā dod citam. Tas mans viedoklis :D
Vispār nesaprotu kāpēc vēl tādas opcijas kā pirkt darbus pastāv un tas nav aizliegts....manuprāt, studiju saistības tev pašam jāizpilda, nevis jāpērk par naudu no citiem gara darbs...
Nezinu, izraisīja pārdomas... vienkārši es nebūtu diži laimīga, ja es mokoties uzrakstu uz 5 darbu un kāds nopērk, dabū beigās labu vērtējumu, lai gan nav rakstījis. Protams, aizstāvēšanās arī ietkemē vērtējumu, bet šķiet, ka nozarē, kurā studē var sagatavoties tāpat aizstāvēt un atkarīgs no studiju programmas stingruma
19.05.2022 10:00 |
 
Reitings 87
Reģ: 13.05.2022
Hermia @ 19.05.2022 19:00
Paskatoties uz savām paziņām ir skaidrs,ka tie kas ir piesaistījuši kādu darba rakstīšanai ir nevis sliņķi, bet cilvēki,kuriem ir jāsavelk divas lietas - iztika un izglītība.Ja paskatās uz atbalstu studentiem, tad ir švaki. Stipendijas šķiet,ka nogriež ar katru gadu un atvainojiet, bet ne visi var doties uz pilna laika stundām, ja vēl sevi jāuztur. Zinu cilvēkus kas tika budžetā, bet nevarēja atļauties iet uz pilna laika studijām,jo bija darbs un jāuztur pašiem sevi kā rezultātā ņem kredītu un ej uz nepilna laiku. Lūk tas,manuprāt, ir diez gan skumji,ka studenti vairāk ir darbā nekā lekcijās.
No savas pieredzes visu raksti pati, bet bieži rokas nolaižas. Esmu rukājusi naktis un bez nevienām brīvdienām,jo darbs bija ļoti tālu no dzīvesvietas un darba laiks bija klasiskais 9-5. Regulāri slimoju,jo režīms nav, atpūtas nav.
Ja agrāk likās drausmīgi neētiski viss ko cilvēki dara dēļ diploma,tad tagad ejot tam procesam cauri skatos uz to pavisam savādāk tāpat kā uz diplomiem.

Piekrītu.
Stipendijas pie mums ir kā ir. Man ir paveicies, ka tiku budžetā un vecāki atbalstīja - mēnesī 250 euro deva(no kuriem 87 aizgāja par kopmītnēm, 16 euro par transportu un atlikušais bija ēdienam, izklaidēm, cik atlika...), kā rezultā varēju nestrādāt pirmos divus studiju gadus, protams, neko šiko atļauties nevarēju, kad atbraucu mājās, tad vecāki deva līdzi paiku 😁, tāpēc badā gluži nemiru, bet pa kafejnīcam, kino nevazājos... Stipendijas man nebija. Nebiju tik liela labiniece.
3.kursā sāku strādāt vienā ar nozari nesaistītā darbā, nostrādāju pusgadu, līdz sapratu, ka juridisko fakultāti tā varu nepabeigt(sākās trauksme, iekrājās neizdarītie skolas darbi, mentāli jutos kā sūds, jo laika nebija nekam - pa dienu skola, vakarā darbs, reizēm arī brīvdienās maiņas iekrita... pavidu tam jāagatavojas semināriem, kontroldarbiem un kam tik vēl nē..) Tagad aizgāju no darba. Jo jāuzraksta bakalaurs un nervi jāsaved kārtībā. Bakalauru uzrakstīju tikai tāpēc, ka parlēli nav miljons lietas, bet zinu kursa biedrus, kuri strādā un raksta, teica, ka traki, ka vispār ne izgulēties, neko..paņēma mācību atvaļinājumu
19.05.2022 20:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits