Mammas - sarunu biedres

 
Reitings 964
Reģ: 25.03.2014
Sveikas meitenes!
Vai šeit ir kādas sievietes, kuras vēlētos papļāpāt par bērnu lietām? Man gan interesētu +/- ap mana bērna vecumu - tūlīt 5 mēneši!
Pašreiz nevienai draudzenei bebīša nav, arī neplāno, pati atrodos bka un ļoti pietrūkst ar kādu parunāties par bērnu lietām, jo klačoties ar vecmammu nav gluži tas pats, tomēr citi uzskati un padomi 😁 Un protams, varam parunāties arī par citām aktuālām tēmām 😊
24.01.2022 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
bumbu @ 25.01.2022 19:06

Ojjj mašīnai manai meitiņai ar nepatika :D
Mums tai laikā nebija sava mašīna, tādēļ sēdeklīts bija mājās. Un līdzīgi kā tu teici, kad taisīju brokastis, tad ieliku sēdeklītī. Virtuvē īsti uz paklāja vietas mums nav. Tādēļ sēdeklīts bija draugs uz to mazo brīdi.

Kā ir tagad? Labi pacieš braukšanu? Un ap kuru laiku tas sāka iepatikties (ja ir bijušas izmaiņas, protams)?
25.01.2022 21:08 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Kad man piedzima pirmais bērns tad te bija Bēbīšu un māmiņu beztēma (pirms 6 gadiem). Laikam tagad pamirusi :D
Es tagad esmu BKA ar 2.bernu, puikam tūlīt 3 mēneši. Ikdiena izklausās pēc iepriekš aprakstītā. Neko jau daudz ziemā nepadarīsi. Man arī iziet ārā ir grūti ja ir ļoti dziļš sniegs vai baigais ledus, jo dzīvoju ārpus pilsētas. Jā sniegs tad vismaz var ar slingu, bet ja tāds ledus ka tagad, tad vai nu sēžu mājās vai braucu uz tuvāko pilsētu (Ogri) staigāt. Bet nu tas ir čakars un man bieži slinkums :D
Mūsu ģimenē nav tā, ka vīrs "palīdz", bet gan 💯 piedalās bērnu audzināšana un dara visu, izņemot krūts barošanu :) gan pamperus maina, gan midzina, gan pie dakteriem ved.
25.01.2022 21:22 |
 
Reitings 964
Reģ: 25.03.2014
Meitai nav pretenziju pret autokrēslu, bet cenšos viņu baigi tur nesēdināt ja nav vajadzība, dzīvojas pa zemi. Vienīgi tagad izmantoju vēl kad dodu nogaršot piebarojumu, uzsākām no 4mēn+1ned ķirbi un tagad brokoli. Rīt 5mēneši, provēsim kabaci. Meitai ļoti liela interese par karoti, ar prieku arī ēd (tās pāris karotītes).
Varbūt kāda var arī padalīties kā jums gāja ar piebarojumu un kādas labas receptes😊
Paturpinot nomodu tēmu- ļoti gaidu pavasari, jo būs gan vieglāk izčammāties no mājas bez tuntulēšanās, gan drīz varēs pāriet uz sēžamo ratu daļu.
25.01.2022 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
kriksisix @ 25.01.2022 22:17
Meitai nav pretenziju pret autokrēslu, bet cenšos viņu baigi tur nesēdināt ja nav vajadzība, dzīvojas pa zemi. Vienīgi tagad izmantoju vēl kad dodu nogaršot piebarojumu, uzsākām no 4mēn+1ned ķirbi un tagad brokoli. Rīt 5mēneši, provēsim kabaci. Meitai ļoti liela interese par karoti, ar prieku arī ēd (tās pāris karotītes).
Varbūt kāda var arī padalīties kā jums gāja ar piebarojumu un kādas labas receptes?
Paturpinot nomodu tēmu- ļoti gaidu pavasari, jo būs gan vieglāk izčammāties no mājas bez tuntulēšanās, gan drīz varēs pāriet uz sēžamo ratu daļu.

Es devi visu nogaršot no 5 mēnešiem. Sāku ar mazāk alerģiskiem - kabacis, burkāns, kartupelis, brokolis, puķkāposts.... Protams, katru devu atsevišķi, nogaidot dienu un novērojot. Ap 6 mēnešiem devu jau gaļu nogaršot. Kopumā 6 mēnešos jau aizstāju vienu ēdienreizi.
Es biju tā čaklāas visu blenderēja - tvaicēju vai vārīju ( ja vārīju, tad liku klāt nedaudz sviestiņu ūdenim). Uz sitienu nevaru atcerēties recepti kas viņai garšoja, padomāšu. Bet sākumā miksēju 3 produktis kopā. Sviesta ķirbis+kartupelis +burkāns, piemēram.
25.01.2022 23:55 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
kriksisix @ 24.01.2022 12:43
Varam arī šeit parunāties, ja grib meitenes varat man rakstīt ziņās ?
Man interesē ko jūs darat bērna nomoda laikos? Dažreiz jau aptrūkstas ko padarīt, liekas ja bērnam tik viens un tas pats, bet negribas arī pārstimulēt. Glābējs ir pastaigas, bet ejam ja ir "normāls" laiks, tad 2h ir aizpildītas kaut vai ar kārtīgu garo diendusu. Vēl spēlējas uz grīdas, gan pati, gan kopā, parādu grāmatiņu ar kustīgajiem dzīvnieciņiem, padziedu, pastaigājam pa māju, pavingrojam un tā. Daļu laika, protams aizņem barošana.

Mums tieši rit 5.mēnesītis. Nomoda laiku sāk vairāk pavadīt uz vēdera un tad arī roku stiepiena attālumā apčamda visu, ko salieku. Ļoti patīk zelēt mīkstās pufīgās grāmatiņas, kuras domātas vannai. :D Patīk lēkāt uz babybjorn krēsliņa. Aktīvi grabina visu veidu grabuļus un attīstošās mantiņas.
Ko īsti tu gribētu vairāk padarīt? Ja kopīgas aktivitātes, tad mazajiem ļoti patīk lidmašīnas poza, tādā var lidināt izdomājot spēles. Bēbīšpaslēpes arī vienm.izraisa smieklu lēkmes :D it sevišķi, ja uzvelku uz galvas kādu mantu un pēkšņi izlienu no stūra.
26.01.2022 00:00 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
Bet man vēl divgadnieks mājās, kurš izklaidē mazo māsu ar savām štellēm,tad šī seko atplestām acīm viņa izdarībām. Citreiz viņš tēlo, ka arī ir bēbītis un tad abi divi mētājas un žvadzina grabuļus, kurš skaļāk. Mazā reaģē un sanāk tāda kopīga spēle :D
26.01.2022 00:09 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
dzosefine @ 25.01.2022 21:08

Kā ir tagad? Labi pacieš braukšanu? Un ap kuru laiku tas sāka iepatikties (ja ir bijušas izmaiņas, protams)?

Neteiktu, ka baigi bieži braucam, bet kad braucam, tad ir okay. Nav super lielā sajūsmā, bet kad esam klāt (mašīna apstājas) tad viņa vienmēr aplaudē. 😅 nezinu kādēļ, varbūt aiz laimes, ka viss brauciens galā. 😅
26.01.2022 08:25 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
kriksisix @ 25.01.2022 22:17
Meitai nav pretenziju pret autokrēslu, bet cenšos viņu baigi tur nesēdināt ja nav vajadzība, dzīvojas pa zemi. Vienīgi tagad izmantoju vēl kad dodu nogaršot piebarojumu, uzsākām no 4mēn+1ned ķirbi un tagad brokoli. Rīt 5mēneši, provēsim kabaci. Meitai ļoti liela interese par karoti, ar prieku arī ēd (tās pāris karotītes).
Varbūt kāda var arī padalīties kā jums gāja ar piebarojumu un kādas labas receptes?
Paturpinot nomodu tēmu- ļoti gaidu pavasari, jo būs gan vieglāk izčammāties no mājas bez tuntulēšanās, gan drīz varēs pāriet uz sēžamo ratu daļu.

Es piebarojumu sāku dot 6mēn2ned. Līdz tam bija interese par priekšmetiem, devu petīt.
Un es devu mikrodevas no sava šķīvja. Rīsa grauda lielumā. Pilnīgi visu ko pati ēdu. Tai laikā gan piedomāju cik daudz lieku garšvielas utt. Devu padzert ūdeni no karotes. Un tā palēnām mikrodevas kļuva lielākas un ūdeni devu no krūzes. Nekad nespiedu ēst. Vēljoprojām. Mums ir zîdīšana uz diendusu, uz nakti un kad vēl pa dienu gribas. Un ir brokastis, pusdienas, vakariņas. Uzkodas. Viss tik cik pati vēlas. Tā bijis vienmer. Ļāvu ēst ar rokām. Izmētāt visu, izčamdīt visu, izlaistīt , nomest utt. Tagad ēd pati smuki ar dakšu, karoti. Bet man svarīgākais ir un bija, lai ir veselīgas attiecības ar ēdienu. Lai bērns pats ieklausas sevī un saprot, kad vēlas ēst un kad nevēlas.
26.01.2022 08:33 |
 
Reitings 964
Reģ: 25.03.2014
bumbu @ 26.01.2022 08:33

Es piebarojumu sāku dot 6mēn2ned. Līdz tam bija interese par priekšmetiem, devu petīt.
Un es devu mikrodevas no sava šķīvja. Rīsa grauda lielumā. Pilnīgi visu ko pati ēdu. Tai laikā gan piedomāju cik daudz lieku garšvielas utt. Devu padzert ūdeni no karotes. Un tā palēnām mikrodevas kļuva lielākas un ūdeni devu no krūzes. Nekad nespiedu ēst. Vēljoprojām. Mums ir zîdīšana uz diendusu, uz nakti un kad vēl pa dienu gribas. Un ir brokastis, pusdienas, vakariņas. Uzkodas. Viss tik cik pati vēlas. Tā bijis vienmer. Ļāvu ēst ar rokām. Izmētāt visu, izčamdīt visu, izlaistīt , nomest utt. Tagad ēd pati smuki ar dakšu, karoti. Bet man svarīgākais ir un bija, lai ir veselīgas attiecības ar ēdienu. Lai bērns pats ieklausas sevī un saprot, kad vēlas ēst un kad nevēlas.

Šis ir tā kā es centīšos darīt. It īpaši par to spiešanu apēst tik un tik..Man liekas man vairāk būs galvassāpes no šmuces, bet cik esmu sapratusi no stāstiem, ka ja ļauj bērnam visu pašam apčamdīt, apēst ar rociņām, izmīcīt pa galdu utt, tad pēctam viņš zina kas un kā un laika gaitā smuki ēd ar piederumiem😊
Kad vispār vajadzētu apsvērt barošanas krēslu? Saprotu, ka nedrīkst sēdināt 90° leņķī kamēr pats nesēž, bet ar to barošanu autokrēsliņā arī ir kā ir 🤔
26.01.2022 09:09 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Piebarojumu sāku dot, kad palika 6 mēneši. Kabacis, ķirbis, pastinaks, kartupelis, burkāns, puķkāposts, brokolis, tad augļus - banāns, ābols, bumbieris, plūmes, mango, zemenes, mellenes, avenes, ķirši. Tad jau putras - auzu, rīsu, griķu. Tad jau klāt nāca gaļs un pēc tam zivs, tad skābpiena produkti - vājpiena biezpiens, grieķu jogurts vai bezpiedevu jogurts utt. No kādiem septiņiem vai astoņiem mēnešiem devu jau ēst ar rokām. Ap deviņiem mēnešiem jau ēda to pašu, ko mēs (bez sāls, pipariem - liku Anniņas garšaugu maisījumu jau ko piebarojuma sākuma un izmantoju ķiploku, paprikas pulveri utt.).
Sākumā baroju slīpi šūpuļkrēsliņā, tad, kad sāka sēdēt tad 90 grādu leņķī barošanas krēsliņā.. Neiesaku pirkt regulējamu barošanas krēsliņu, ja uzsāk piebarojuma 6 mēnešos, jo tas laiks, kamēr nesēž ir mazs, tikmēr var iztik ar šūpuļkrēslu vai barot klēpī.
26.01.2022 09:40 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
kriksisix @ 26.01.2022 09:09

Šis ir tā kā es centīšos darīt. It īpaši par to spiešanu apēst tik un tik..Man liekas man vairāk būs galvassāpes no šmuces, bet cik esmu sapratusi no stāstiem, ka ja ļauj bērnam visu pašam apčamdīt, apēst ar rociņām, izmīcīt pa galdu utt, tad pēctam viņš zina kas un kā un laika gaitā smuki ēd ar piederumiem?
Kad vispār vajadzētu apsvērt barošanas krēslu? Saprotu, ka nedrīkst sēdināt 90° leņķī kamēr pats nesēž, bet ar to barošanu autokrēsliņā arī ir kā ir ?

mazo dāmu nedaudz iepazīstināju ar ābolu biezenīti, baroju uz šūpuļkrēsliņa. Plānoju to izmantot tik ilgi līdz sabili jau sēdēs bez pieturēšanās, tad tikai pāriet uz īsto krēsliņu. Jo pāragri tur sēdināt arī negribas, ķermenītis būs ļodzīgs un tad arī tās ķēpāšanās ap ēdienu nebūs vēl tik apzinātas, cik tā interese un mācīšanās nāktu jau,kad reāli sēdētu. Vecākajam brālim īsto krēsliņu ar galdiņu nopirkām 9 mēnešos.
26.01.2022 09:46 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Kamēr bērns nesēdēja, es viņu ielieku šūpuļkrēslā vai vnk turēju rokās/klēpī, kamēr devu ēst. Nav nemaz tik sarežģīti, ņemot vērā, ka tās ir dažas karotes tik. Kad jau sēdēja, tad barošanas krēsliņā. Piesprādzēju un nedaudz slīpu muguriņu uzliku, lai viņai ērtāk.
26.01.2022 11:26 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
kriksisix @ 26.01.2022 09:09

Šis ir tā kā es centīšos darīt. It īpaši par to spiešanu apēst tik un tik..Man liekas man vairāk būs galvassāpes no šmuces, bet cik esmu sapratusi no stāstiem, ka ja ļauj bērnam visu pašam apčamdīt, apēst ar rociņām, izmīcīt pa galdu utt, tad pēctam viņš zina kas un kā un laika gaitā smuki ēd ar piederumiem?
Kad vispār vajadzētu apsvērt barošanas krēslu? Saprotu, ka nedrīkst sēdināt 90° leņķī kamēr pats nesēž, bet ar to barošanu autokrēsliņā arī ir kā ir ?

Man meitiņa diezgan ilgi nesēdēja. Apsēdas ap 10mēn. Līdz ar to krēsls nebija īsti opcija. Sākumā bija man klēpī un tā arī baroju. Un tad viņa jau sāka celties kājas, tad ēda kājās stāvot pie maza galdiņa.
Un par to šmuci. Vajag atrast savu iekšējo zen. Manuprāt. Ieraudzīt to kā tas ir caur bērna acīm. Paņemt rokās kaut ko pilnīgi jaunu, nezināmu tekstūru, izpētīt, viss tas viņam liekas brīnumaini. Un tad ja vēl var izmērēt pa galdu, pa seju utt - vispār perfekti. Protams, sanāk daudz vākt un tīrīt. Bet te atkal. Ideāli diezgan. Jo ar mazo kopā var to visu darīt. Protams, sākumā nekāda tīrīšana jau nebūs, bet princips, ka jāsatīra aiz sevis iesēžas. Mana meita pati iet pēc lupatas, salvetes, slotas un cenšas visu sakopt. Pat nekas nav jāsaka. Vienīgi tad labāk bez drēbēm, kad ēd 😅 Man sākumā tas neaizgāja, tad nu viss bija visur un drēbes ar pagalam.
Bet visu var sakopt , iztīrīt. Galvenais atrast savu iekšējo mieru un ļauties tam, ka bērnam šis viss ir jauns un ļaut viņam izpētit kā nākas.
26.01.2022 13:35 |
 
Reitings 964
Reģ: 25.03.2014
Šorīt bijām pie neirologa, viss ir kārtībā, bet tā kā velties veļas vēl tikai uz vienu pusi, tad otrā pusē esot mazliet tonuss un izrakstā vēl ierakstīja, ka ir mutes asimetrija. Es to neredzu...Jums ir bijuši tādi "pārspīlēti" izraksti no ārstiem, par kuriem atkal jāsatraucas, lai gan patiesībā tas nav tik traki kā izklausās? 🙂
27.01.2022 09:43 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
kriksisix @ 27.01.2022 09:43
Šorīt bijām pie neirologa, viss ir kārtībā, bet tā kā velties veļas vēl tikai uz vienu pusi, tad otrā pusē esot mazliet tonuss un izrakstā vēl ierakstīja, ka ir mutes asimetrija. Es to neredzu...Jums ir bijuši tādi "pārspīlēti" izraksti no ārstiem, par kuriem atkal jāsatraucas, lai gan patiesībā tas nav tik traki kā izklausās? ?

Ja ir tonuss un līdz šim vecumam tas pats nav izzudis, tad neirologs vai ģimenes ārsts parasti nosūta uz piecām bezmaksas fizioterapijām un/vai var nozīmēt magnija ampulas. 👍
Ko ieteica ārsts?
27.01.2022 10:05 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
kriksisix @ 27.01.2022 09:43
Šorīt bijām pie neirologa, viss ir kārtībā, bet tā kā velties veļas vēl tikai uz vienu pusi, tad otrā pusē esot mazliet tonuss un izrakstā vēl ierakstīja, ka ir mutes asimetrija. Es to neredzu...Jums ir bijuši tādi "pārspīlēti" izraksti no ārstiem, par kuriem atkal jāsatraucas, lai gan patiesībā tas nav tik traki kā izklausās? ?

Vai neaizsūtīja jūs pie fizioterapeita? Tas ļoti palīdz gan pret tonusu, gan dos mazajam tikai to labāko. 👍 Varbūt ģimenes ārsta var izrakstīt nosūtījumu, un būs bez maksas. Būs neliela vingrošana mazajam. 😊
27.01.2022 10:09 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Anne Shirley, piedod, ja kaut ko jaucu. Man vienkārši šķiet, ka Tu kaut kad iepriekš rakstīji, ka Tev pēc pirmā mazuļa bija veselības problēmas. Gribēju pavaicāt, kā bija šajās dzemdībās? Vai nekas nepalika sliktāk?
Tiešām atvaino, ja tā nebiji Tu un es jaucu lietotājas ;)
27.01.2022 10:41 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Bordo, jā. Šoreiz bija plānots ķeizars. Viss bija forši šajā reizē. 🥳 Nu tikai tik, cik atkopties pēc ķeizara, kas, protams, ir darbiņš. Bērns atkal liels, pārņem šausmas iedomājoties, kas varēja būt ja ļautu arī šim sēdēt līdz pēdējam un pēc tam pašai mocīties.
27.01.2022 10:53 |
 
Reitings 964
Reģ: 25.03.2014
dzosefine @ 27.01.2022 10:09

Vai neaizsūtīja jūs pie fizioterapeita? Tas ļoti palīdz gan pret tonusu, gan dos mazajam tikai to labāko. ? Varbūt ģimenes ārsta var izrakstīt nosūtījumu, un būs bez maksas. Būs neliela vingrošana mazajam. ?

Jā, esam bijušas 5x pie fizio un ir nosūtījums uz vēl 5 reizēm, gaidām rindā! 😊 Kā arī šodien zvanīšu pieteikt meitiņu uz masāžām, nu jau ir paaugusies un nedaudz vairāk apradusi pie ārstiem, tā ka arī masāžas palīdzēs 🙂. Agrāk ĢĀ teica, ka neesot jēga iet masēties, jo ja bebītis dikti satraukts un raud, tad no masāžas nekāda dižā jēga, tāpēc sākām ar fizio, jo tur arī es varu iesaistīties, lai meitai drošāka sajūta!
27.01.2022 11:02 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
kriksisix @ 27.01.2022 11:02

Jā, esam bijušas 5x pie fizio un ir nosūtījums uz vēl 5 reizēm, gaidām rindā! ? Kā arī šodien zvanīšu pieteikt meitiņu uz masāžām, nu jau ir paaugusies un nedaudz vairāk apradusi pie ārstiem, tā ka arī masāžas palīdzēs ?. Agrāk ĢĀ teica, ka neesot jēga iet masēties, jo ja bebītis dikti satraukts un raud, tad no masāžas nekāda dižā jēga, tāpēc sākām ar fizio, jo tur arī es varu iesaistīties, lai meitai drošāka sajūta!

Par masāžām taisnība. Man bija tā - tad, kad mazo vedu uz masāžu, pirmajā reizē bija neapmierināta, visu laiku čīkstēja un pīkstēja. Visu masāžas laiku pat neizlietojām, jo masiere teica, ka negrib nomocīt mazo, jo masāžai jābūt patīkamai. Otrajā reizē jau bija daudz labāk, raudāja tik pirmās minūtes. Pēc trešās reizes vairs negribēja iet prom un raudāja, kad bija jāģērbjas 😂 viņai bija kādi 4 vai 5 mēneši.
27.01.2022 11:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits