Nākamais solis.

 
Reitings 15
Reģ: 22.09.2021
Sveiki.
Jau aiz durvīm klauvē divu gadu kopābūšana.
Dzīvojam saticīgi, nav kašķu par pilnībā neko. Viņam savi dzīves sapņi un mērķi, man savējie. Viņš ir vīrietis, kas ļoti vērsts uz finansiālu neatkarību, savu sapņu realizēšanu. Kas tiešām nav slikti. Es šobrīd cītīgi krāju naudiņu savam sapnim. Viens otru atbalstam.
Un tad es kaut kā aizdomājos... man 26, drīz 27. Viņam tuvu 30. Iespējams es skrienu par ātru, bet... šķiet, ka vajadzētu būt nākamajam solim. Bildinājumam. Bet nav. Kaut kā velk garumā.
Kad runājam par bērniem, tad tos šobrīd arī neplānojam. Ja gadītos, viņš uzņemtos atbildību, to esam izrunājuši. Bet kolīdz pieminu nākotnes kāzas vai ko tuvu tam, tā ir kaut kādi jociņi. Šķiet, viņš nav gatavs. Ko it kā saprotu.
Es skrienu par ātru? Vai ir ok gribēt ko vairāk pēc kopīgiem diviem gadiem?
22.09.2021 00:52 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
lote_te @ 22.09.2021 15:41

Nu kāzas taču nenozīmē 20 tūkstošus vērtu trīsdiennieku Latgales ārēs ar piektās pakāpes māsīcām un brālēniem. Jau sen tas vairs tā nenotiek. Covida laikā tik daudzi apprecējās bez visiem balagāniem, biju šovasar 4 kāzās, divas no tām stabīli bija zem 2tk.
Jautājums ir par to, ka vīrietis vienkārši negrib. Vieglāk ir pateikt, ka pašlaik nav īstais brīdis, nav zvaigznes pareizi sastājušās, nevis vienkārši atzīt sev un sievietei, ka viņš viņu neredz savas sievas lomā. Tas ir tieši tik vienkārši, cik tas izklausās. Jo visi šie lielie kliedzēji par īstajiem brīžiem, tomēr pēc laika atrod arī savu īsto sievieti un tad gan nav žēl ne naudas, ne laika, jo blakus ir īstais cilvēks. Nu vai arī neatrod, tā arī nodzīvojot dzīvi solot labākus laikus.
Pilnībā piekrītu!
22.09.2021 15:45 |
 
Reitings 15
Reģ: 22.09.2021
Šķiet es arī pati sev atbildēju uz to, ko patiesībā jau zināju. Tik vajadzēja, lai kāds vienkārši no malas to pasaka. Ja kāds ko grib, tad to arī dara. Pēc situācijas šķiet, ka vienkārši negrib. Kas izraisa tālākejošus jautājumus.
22.09.2021 15:47 |
 
Moderators
Reitings 3701
Reģ: 13.11.2016
Vispār ieteiktu iečekot vidējo vīriešu vecumu, kad viņi stājas pirmajā laulībā. Cik zinu, tas šobrīd ir 32 g. Vidējais, nevis maksimālais. Tas nozīmē, ka tu vēlies, lai tavs draugs uzvedas tā, kā vīrieši, vismaz lielākā daļa, parasti uzvedas pēc 30, nevis pirms 30.
Tā kā esmu 30+ gadniece, redzot, kas notiek apkārt, varu teikt, ka ļoti daudzi vīrieši 30+ g. vecumā labprāt precas, t.sk., ar meitenēm, ar kurām jau daudzus gadus ir bijuši kopā. Turklāt, ļoti labprāt precas arī vīrieši, kuri līdz 30 to neuzskatīja par vajadzīgu darīt.
Redzu, ka vīriešiem arī pienāk laiks, kad viņi vēlas precēties, tikai vidēji tas notiek vēlāk. Vēlāk, rēķinot nevis pēc attiecību ilguma, bet gan pēc vecuma.
Tā ka iespējams, ka viss nav tik slikti, kā izskatās.
Taisnības labad gan jāteic, ka zinu vairākas meitenes, kuras ir aplauzušās ar vīriešiem ap 30, ar kuriem bija sacerējušās uz ģimenes veidošanu. Taču šajos gadījumos meitenes mēģināja veidot šīs nopietnās attiecības ar vairākus gadus jaunākiem vīriešiem, turpretī viņiem viņas acīmredzami interesēja tikai kā pagaidu variants. Taču šis nav tavs gadījums.
22.09.2021 23:21 |
 
Reitings 751
Reģ: 14.05.2019
man arī gribas teikt, ka divi gadi nav daudz un 95% vīriešiem ir vajadzīgs vairāk laiks , lai spertu lielo soli. Tu vari pacietīgi gaidīt šo soli no vīrieši vai par to runāt un teikt, ka gribi tuvākajā laikā. :)
23.09.2021 00:00 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Labāk vēlāk, nekā par ātru sasteigt.
23.09.2021 07:37 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Vīrietis ir gatavs precēties gan 25 gan 35 gados,ja saprot,ka ar konkrēto sievieti grib iet tālāk kopā pa dzīvi.
Ir muļķīgi gaidīt no vīrieša gadiem bildinājumu.
Uzsākot attiecības vajadzētu būt skaidrībai vai ir līdzīgi un kopīgi mērķi.
23.09.2021 08:33 |
 
Moderators
Reitings 3701
Reģ: 13.11.2016
Annija35 @ 23.09.2021 08:33
Vīrietis ir gatavs precēties gan 25 gan 35 gados,ja saprot,ka ar konkrēto sievieti grib iet tālāk kopā pa dzīvi.
Ir muļķīgi gaidīt no vīrieša gadiem bildinājumu.
Uzsākot attiecības vajadzētu būt skaidrībai vai ir līdzīgi un kopīgi mērķi.

Nesaku, ka gadiem jāgaida bildinājums, taču esmu pietiekami sena, lai pamanītu, ka daudzu vīriešu ieskats par precēšanos pamanāmi atšķiras ap 25 un ap 35. To esmu dzirdējusi arī no pašiem vīriešiem.
Citādi nav izskaidrojams, kādēļ vairums neapprecas, piemēram, ap 25. Tad viņi visi ir kopā ar neīstajām, bet kad pienāk vecums ap 35, tad ar īstajām ?
23.09.2021 09:21 |
 
10 gadi
Reitings 2763
Reģ: 25.05.2009
law7 @ 23.09.2021 09:21

Nesaku, ka gadiem jāgaida bildinājums, taču esmu pietiekami sena, lai pamanītu, ka daudzu vīriešu ieskats par precēšanos pamanāmi atšķiras ap 25 un ap 35. To esmu dzirdējusi arī no pašiem vīriešiem.
Citādi nav izskaidrojams, kādēļ vairums neapprecas, piemēram, ap 25. Tad viņi visi ir kopā ar neīstajām, bet kad pienāk vecums ap 35, tad ar īstajām ?

Varu šim piekrist, arī esmu 30+ kategorijā un ja paskatos apkārt uz saviem draugiem un paziņām, tad 95% no pāriem nebija precēti pirms 30 gadu sasniegšanas. Šobrīd, pāris gadus jau pēc 30 gadu sasniegšanas, es teiktu, ka lielākā daļa ir precēti un arī pāri, kas bija ilgstoši kopā.
Ir daudzi aspekti, kas ietekmē mūsdienās precēšanās vecumu- finansiāla stabilitāte, bērnu esamība/neesamība, sociālais spiediens, reliģija, vispārpieņemtās normas utt.
Vai draugi apkārt jūsu gadījumā ir precējušies? Varbūt vīrietis nevēlas būt pirmais no draugiem, kas iestūrē laulības ostā, jo liksies, ka pārējie viņu par to apcels un smiesies, ka šis ir zem tupeles sievai.
Vai finansiālais slogs par kāzu rīkošanu tiks uzlikts tev vai vīrietim vai abiem? Varbūt vīrietis uzskata, ka naudu labāk ieguldīt citur ir lietderīgāk nekā kāzās, vai arī negrib, lai viss finansiālais slogs gulstās tikai uz viņu.
Vai ir kādi juridiskie aspekti kas jūs varētu mudināt precēties? Kopīgi kredīti, dzīvesvieta.
23.09.2021 09:48 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
Citādi nav izskaidrojams, kādēļ vairums neapprecas, piemēram, ap 25. Tad viņi visi ir kopā ar neīstajām, bet kad pienāk vecums ap 35, tad ar īstajām ?

Tikpat labi - atmet vispār domu par "īstās" gaidīšanu. Jo saprot, ka var arī visu mūžu nesatikt tādu, ar ko būs abpusēja mīlestība. Ja jau tas nav izdevies līdz 35 gadiem.
Nenoliedzu, ka vīrietim var mainīties uzskati par precēšanās nozīmību. Taču gaidīt bildinājumu kādus 5 gadus ir laba iespējamība vienā brīdī attapties, ka esi tikai pagaidu/rezerves varianta statusā. Protams, ja sievieti šāds statuss apmierina, tad ok...
Uzskatu, ka 2 gadi ir pietiekams laiks, lai vēlētos ko vairāk.
23.09.2021 10:24 |
 
Reitings 1410
Reģ: 26.06.2019
Citādi nav izskaidrojams, kādēļ vairums neapprecas, piemēram, ap 25. Tad viņi visi ir kopā ar neīstajām, bet kad pienāk vecums ap 35, tad ar īstajām ?

Un cik daudzi no šiem ir tie, kuri bildina un nolemj par kāzām tāpēc, ka viņi paši tiešām ir nogatavojušies, nevis tas ir apkārtējo spiediens un otras puses zāģēšana no sērijas - visi apkārt precas - mēs nē, cik tad es ilgi būšu draudzene, cik jūs jau ilgi kopā, laiks taču jau visu izdarīt oficiāli, trīs bērni sadzemdēti, kāpēc neprecieties utt.?!
Ja 20 gados ir normāli gaidīt bildinājumu 5 gadus, pieņemot, ka abi vēl studē, iekārtojas labos darbos utt., tad kas traucē 30+ gados to darīt? Karjera netraucē uzvilkt sievietei gredzenu pirkstā, vīrietis pēkšņi nepaliek nevarīgs dārzenis, kuram jānododas ģimenes dzīvei un nekam vairāk.
23.09.2021 10:36 |
 
Moderators
Reitings 3701
Reģ: 13.11.2016
lote_te @ 23.09.2021 10:36

Un cik daudzi no šiem ir tie, kuri bildina un nolemj par kāzām tāpēc, ka viņi paši tiešām ir nogatavojušies, nevis tas ir apkārtējo spiediens un otras puses zāģēšana no sērijas - visi apkārt precas - mēs nē, cik tad es ilgi būšu draudzene, cik jūs jau ilgi kopā, laiks taču jau visu izdarīt oficiāli, trīs bērni sadzemdēti, kāpēc neprecieties utt.?!
Ja 20 gados ir normāli gaidīt bildinājumu 5 gadus, pieņemot, ka abi vēl studē, iekārtojas labos darbos utt., tad kas traucē 30+ gados to darīt? Karjera netraucē uzvilkt sievietei gredzenu pirkstā, vīrietis pēkšņi nepaliek nevarīgs dārzenis, kuram jānododas ģimenes dzīvei un nekam vairāk.

30+ gados nekas netraucē, spriežu pēc tā, ko redzu apkārt. Stāsts jau ir par to, ka autores puisim ne iepazīšanās brīdī, ne šobrīd nav tie 30+, un 30+ vecumā daudziem vīriešiem apprecēšanās, ģimenes veidošana kļūst nozīmīgāka.
23.09.2021 10:41 |
 
Reitings 15
Reģ: 22.09.2021
cory @ 23.09.2021 09:48

Varu šim piekrist, arī esmu 30+ kategorijā un ja paskatos apkārt uz saviem draugiem un paziņām, tad 95% no pāriem nebija precēti pirms 30 gadu sasniegšanas. Šobrīd, pāris gadus jau pēc 30 gadu sasniegšanas, es teiktu, ka lielākā daļa ir precēti un arī pāri, kas bija ilgstoši kopā.
Ir daudzi aspekti, kas ietekmē mūsdienās precēšanās vecumu- finansiāla stabilitāte, bērnu esamība/neesamība, sociālais spiediens, reliģija, vispārpieņemtās normas utt.
Vai draugi apkārt jūsu gadījumā ir precējušies? Varbūt vīrietis nevēlas būt pirmais no draugiem, kas iestūrē laulības ostā, jo liksies, ka pārējie viņu par to apcels un smiesies, ka šis ir zem tupeles sievai.
Vai finansiālais slogs par kāzu rīkošanu tiks uzlikts tev vai vīrietim vai abiem? Varbūt vīrietis uzskata, ka naudu labāk ieguldīt citur ir lietderīgāk nekā kāzās, vai arī negrib, lai viss finansiālais slogs gulstās tikai uz viņu.
Vai ir kādi juridiskie aspekti kas jūs varētu mudināt precēties? Kopīgi kredīti, dzīvesvieta.

Atbildot uz jautājumiem :
1. Lielākā daļa draugu/paziņu jau ir precējušies.
2. Finanses mums ir sadalītas. Respektīvi mums nav kopējs budžets. Ja rīkotu kāzas, zinu, ka es maksātu par kleitu, viņš par uzvalku, kopīgi par gredzeniem un visu pārējo.
3. Juridiskie aspekti. Esam runājuši un viņš labprāt kopīgi pirktu māju. Šeit uzreiz pateicu, ka ideja forša, labprāt, BET, ka es neieguldīšu ne kapeiciņu, ja tajā brīdī esmu draudzenes statusā. Ko viņš saprata, teica, ka tas ir normāli. Viņam ir pāis īpašumi, vienu brīdi domāju varbūt tas ir iemesls vilkt garumā iz sērijas " apprecēsies un atņems", bet reāli tā tas nestrādā. Sieva likumiski iegūst to mantu, kas ir iegūta pēc kāzām. Loģiski tad varētu domāt varbūt viņš grib vel īpašumus, bet negrib riskēt ar to pazaudēšanu ja nu kas gadās un tāpēc labāk domā precēties kaut kad, kad ambīcijas būs beigušās. Bet tai pat laikā, viņš nezin savu nākamo lielo soli. Vai pirks nākamo īpašumu vai krās mājai. Paralēli tam es attīstos pati, bet savā ziņā tādā mazliet muļķes statusā, jo to nākotni nezin ne viņš ne es pati.
23.09.2021 10:46 |
 
Moderators
Reitings 3701
Reģ: 13.11.2016
Tikko atcerējos viena mūsu drauga, ļoti dzīvesgudra cilvēka, stāstīto par šo tēmu kopumā, varbūt ne tik daudz par autores situāciju.
Tātad, kā viņš saka par attiecību veidošanu, nekas nav vienkāršāk, kā sievietei, kura to vēlas, izveidot savu pirmo ģimeni. Jāizvēlas brīvs vīrietis, kuram ir vismaz 30, runa pamatā ir par apmēram 30-40 g.v. vīriešiem, kuram nav bērnu, kurš ir vismaz vairākus gadus vecāks par tevi un kuram ir nopietna interese par tevi. Kāpēc? Tāpēc ka vīrieši sākot no apmēram 30 attiecībām apzināti vai neapzināti meklē sievu un ir gatavi veidot ģimeni. Ja nav bērnu, vīrietis nav piedzīvojis ģimeniskas attiecības to pilnā nozīmē, tādēļ viņam motivācija ir daudz lielāka nekā vīrietim, kuram jau ir kaut viens bērns. Turklāt, vīrieši 30+, kuriem ir kaut kādas izvēles iespējas, ģimenes veidošanai parasti izvēlas kaut nedaudz jaunākas sievietes.
Man jāatzīst, ka visām man zināmajām meitenēm, kuras neapzināti vai varbūt arī kāda apzināti, ir rīkojušās pēc šādas formulas, patiešām ir veiksmīgi izdevies izveidot ģimeni, protams, arī apprecoties.
23.09.2021 10:56 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
Loģiski tad varētu domāt varbūt viņš grib vel īpašumus, bet negrib riskēt ar to pazaudēšanu ja nu kas gadās un tāpēc labāk domā precēties kaut kad, kad ambīcijas būs beigušās

Šo var sakārtot ar laulību līgumu (par mantas šķirtību), vispār neredzu problēmu. Kopīpašumu arī varēs noformēt jebkurā laikā, ja būs vēlme pēc kopīgas mājas.
23.09.2021 11:02 |
 
Reitings 15
Reģ: 22.09.2021
Trojas zirgs @ 23.09.2021 11:02

Šo var sakārtot ar laulību līgumu (par mantas šķirtību), vispār neredzu problēmu. Kopīpašumu arī varēs noformēt jebkurā laikā, ja būs vēlme pēc kopīgas mājas.

Nu mēs tā viegli pieskaroties esam arī par to runājuši. Man vispār neinteresē neviens no viņa īpašumiem, jo tajos nav ieguldīta neviena mana kapeika. Teicu, jā, ka var arī atrunāt tādas lietas pie laulības. Bet es saku, tā runāšana bijusi tādā ļoti vieglā formā. Mēs neesam baigi iespringuši uz šo sarunu. Viņam tā ir kā ideja kuru kaut kad jārealizē. Neredzu kaut kādus soļus, iespringšanu, runāšanu.
23.09.2021 11:34 |
 
Reitings 1410
Reģ: 26.06.2019
Vai draugi apkārt jūsu gadījumā ir precējušies? Varbūt vīrietis nevēlas būt pirmais no draugiem, kas iestūrē laulības ostā, jo liksies, ka pārējie viņu par to apcels un smiesies, ka šis ir zem tupeles sievai.

Sievietes, jūs to nopietni? Tādu vīrieti vispār nevajag ne precēt, ne dzīvot, ne gulēt ar tādu, kuram bail, ka citi draudziņi viņu apsmies un apcels. Man acis kvadrātā šo teikumu lasot.
23.09.2021 11:40 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
lote_te @ 23.09.2021 11:40

Sievietes, jūs to nopietni? Tādu vīrieti vispār nevajag ne precēt, ne dzīvot, ne gulēt ar tādu, kuram bail, ka citi draudziņi viņu apsmies un apcels. Man acis kvadrātā šo teikumu lasot.

Precīzi manas domas.
23.09.2021 11:58 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
lote_te @ 23.09.2021 11:40

Sievietes, jūs to nopietni? Tādu vīrieti vispār nevajag ne precēt, ne dzīvot, ne gulēt ar tādu, kuram bail, ka citi draudziņi viņu apsmies un apcels. Man acis kvadrātā šo teikumu lasot.

Tāpēc arī veidojot attiecības ir jābūt skaidrībai vai abi redz vienādi nākotni un ir kopīgi plāni/mērķi.
Daļa izveido attiecības/kopdzīvi un tad pēc gadiem ir -viņš nebildina,nekas neiet uz priekšu utml.lietas.
23.09.2021 12:29 |
 
Reitings 273
Reģ: 04.05.2021
Es domāju, ja vìrietis grib ,viņš precēsies arī 20 gados un 30gados... pārējais ir kaut kādas atrunas.
Tāpāt kā sieviete ir tā ,kas spēj "ievierzīt" sev vēlamo ceļu.
Ja netiek nosprausts konkrēts mērķis, datums ,tad vīrietim arī ir ērti nelikties par to ne zinis..
Vēl arī tas, kas primāri vìrietim ir jābūt nostabilizētam savā profesijā/karjerā. Ja viņš vēl tikai ir savā karjeras plaukumā un nav sasniegts tas ,kas viņam pašam sevis realizācijai vajadzìgs, tad viņam nav laika tā pilnībā iekļauties ģimenes dzīvē.
23.09.2021 22:18 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Visiem jau sen zināms, ka sievietes vienmēr gribēs precēties ātrāk par vīriešiem un es neredzu problēmu ja viņš to tagad nevēlas darīt. Dzīvē tapat nekas diži nemainīsies.
24.09.2021 12:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits