Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Garu matu ataudzēšana

 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Cik ilgā laikā būtu iespējams ataudzēt reāli garus matus? Šobrīd mati ir aptuveni līdz pleciem, bet kādi 10 cm no galiem sausi, kuri būtu jānogriež, bet cik gadu laikā varu ataudzēt garus matus pāri mugurai? Vai ir kas īpašs, kas šajā procesā jāievēro, kaut kādi speciāli vitamīni vai procedūras?
17.09.2021 12:21 |
 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Līdztekus vēlos pajautāt, vai ieteicama ir matu pieaudzēšana pie maniem biezajiem matiem? Vai tomēr nav vēlama, jo tad dabiskie mati jānofilē?
17.09.2021 12:22 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Neesmu profesionāle, tikai no savas pieredzes - ja pieņem, ka mati aug apmēram 12 cm gadā, mīnus līdzināšana - 10 cm gadā. Parēķini, cik gadus tev vajadzēs. Ja tie ir 40 cm, 4 gadi labākajā gadījumā, es teiktu 5. Veselībai jābūt izcilai. Vajadzētu veselīgi ēst, dzert ūdeni, sportot, vēlams lietot arī papildus vitamīnus, vismaz 3 mēn kursus gadā. Nebojāt, mitrināt, lietot kvalitatīvu šampūnu, likt maskas, saudzīgi žāvēt un ķemmēt. Ja mati tagad jau ir bojāti, nedaudz nogriezt un uztaisīt kādu procedūru. Bet veseliem ataugušiem matiem nekādas dārgās procedūras nav nepieciešamas, tikai līdzināšana un eļļa galiņiem.
17.09.2021 12:55 |
 
Reitings 91
Reģ: 22.02.2019
Arī gribētu ataudzēt matus, nezinu, vai to var paātrināt ar masāžām un biotīna kapsulām, bet kādu procedūru ieteiktu bojātiem matiem, kamēr ataug?
23.09.2021 16:59 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Man 2018.gadā bija līdz lāpstiņām apmēram, šogad beidzot esmu sasniegusi savu mērķi un ir līdz dibenam. Būtu tas sanācis ātrāk, ja tik bieži neskraidītu pie friziera , jo viņa vienmēr man nogrieza to ko biju ataudzējusi. Saprotu, ka sausie gali jāgriež, bet negriežot matus, ejot uz ārstnieciskajām procedūrām 3x gadā, dzerot vitamīnus gada laikā tiku pie vēlamā garuma.
23.09.2021 17:11 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
hmx @ 23.09.2021 16:59
Arī gribētu ataudzēt matus, nezinu, vai to var paātrināt ar masāžām un biotīna kapsulām, bet kādu procedūru ieteiktu bojātiem matiem, kamēr ataug?

Rekonstruktoru, ārstniecisko botoksu.
23.09.2021 17:12 |
 
Reitings 91
Reģ: 22.02.2019
Ok, tad keratīna taisnošana ir sliktāks veids kā kopt sausus matus nekā rekonstruktors un botokss? Jā, man arī ir līdz lāpstiņām, bet, ja nogrieztu bojātos, butu īsāk.
23.09.2021 17:21 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
hmx @ 23.09.2021 17:21
Ok, tad keratīna taisnošana ir sliktāks veids kā kopt sausus matus nekā rekonstruktors un botokss? Jā, man arī ir līdz lāpstiņām, bet, ja nogrieztu bojātos, butu īsāk.

Keratīnu jau arī var likt. Tagad tie keratīni ir dažādi, esmu likusi visu. Jāskatās kāds matu tips.
23.09.2021 17:28 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Astrīda571 @ 17.09.2021 12:22
Līdztekus vēlos pajautāt, vai ieteicama ir matu pieaudzēšana pie maniem biezajiem matiem? Vai tomēr nav vēlama, jo tad dabiskie mati jānofilē?

Lūdzu nebojā savus biezos matus ar pieaudzēšanu. Man pieaudzējot tā izfilēja, ka noņemot plāksnītes uz galvas palika peļu astītes. Tas bija 2015.gadā, es pat nenojautu, ka no maniem biezajiem matiem var palikt nekas. Bija briesmīgi. Pēc tam gadu nostaigāju ar saņemtiem matiem.
23.09.2021 17:31 |
 
Reitings 91
Reģ: 22.02.2019
Ievēroju, ka mati sāka lūzt vai arī sāka augt jaunie mati pie saknēm, tāpēc veidojās tads kā ezis, kuru gribas ataudzēt, vai tas ir kaut kā saistīts ar bojātajiem galiem, kuru sausuma dēļ lieku maskas?
23.09.2021 17:48 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
hmx @ 23.09.2021 17:48
Ievēroju, ka mati sāka lūzt vai arī sāka augt jaunie mati pie saknēm, tāpēc veidojās tads kā ezis, kuru gribas ataudzēt, vai tas ir kaut kā saistīts ar bojātajiem galiem, kuru sausuma dēļ lieku maskas?

Tev kādā krāsa ir mati? Ja blondi, tad varētu but nolūzuši no balinātāja, bet vispār ja jaunie mati tad tas jau ir kaut kas ļoti labs, bet nu to gan nevar paātrināt. Kā jau saka, ka sausie mati IR jāgriež, lai nebojājas tālāk, bet ja es visu laiku tos būtu griezusi, joprojām dzīvotu ar īsiem. . Katram ar tiem matiem savādāk . 🤷🏻‍♀️
23.09.2021 17:54 |
 
Reitings 36
Reģ: 08.08.2021
Es ataudzēju 3-4 gadu laikā. Sākuma bija virs pleciem, ataudzēju gandrīz lidz jostai. Griezu ik pa 3 mēnešiem.
Ja mati ir bojāti, tad vajag nogriezt visu, jo bojājas tālāk uz augšu.
23.09.2021 18:17 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
Dindija @ 23.09.2021 18:17
Es ataudzēju 3-4 gadu laikā. Sākuma bija virs pleciem, ataudzēju gandrīz lidz jostai. Griezu ik pa 3 mēnešiem.
Ja mati ir bojāti, tad vajag nogriezt visu, jo bojājas tālāk uz augšu.

Mani laikam ļoti interesē, kā ir iespējama / notiek tā bojāšanās tālāk uz augšu?😂
Ataudzēšanai pirmais padoms no manis būtu: negriezt.
Pati savus matus biežāk kā 2x gadā negriežu. Man ir gari mati, principā pirms un pēc griešanas mati izskatās vienlīdz labi un veseli, tas tikai, ka īsāki. Pēc savas pieredzes teiktu, ka tas ir mīts, ka ik pēc dažiem mēn. jāgriež. Vai tik to regulāro griešanu frizieri nereklamē savas kabatas dēļ?😁 Protams, ja griezums tāds, ka ātri vien neizskatās labi, tad cita lieta.
23.09.2021 18:52 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Trojas zirgs @ 23.09.2021 18:52

Mani laikam ļoti interesē, kā ir iespējama / notiek tā bojāšanās tālāk uz augšu??
Ataudzēšanai pirmais padoms no manis būtu: negriezt.
Pati savus matus biežāk kā 2x gadā negriežu. Man ir gari mati, principā pirms un pēc griešanas mati izskatās vienlīdz labi un veseli, tas tikai, ka īsāki. Pēc savas pieredzes teiktu, ka tas ir mīts, ka ik pēc dažiem mēn. jāgriež. Vai tik to regulāro griešanu frizieri nereklamē savas kabatas dēļ?? Protams, ja griezums tāds, ka ātri vien neizskatās labi, tad cita lieta.

Tas noteikti kā kuram. Bet es arī saku, ja gribi ataudzēt NEGRIEZ.! 😄 pašas lielākās muļķības ir tās kad saka jāgriež ik pēc 2-3 mēneši. Nē nopietni? Kas tur vispār var izaugt?
23.09.2021 19:07 |
 
Reitings 36
Reģ: 08.08.2021
Trojas zirgs @ 23.09.2021 18:52

Mani laikam ļoti interesē, kā ir iespējama / notiek tā bojāšanās tālāk uz augšu??
Ataudzēšanai pirmais padoms no manis būtu: negriezt.
Pati savus matus biežāk kā 2x gadā negriežu. Man ir gari mati, principā pirms un pēc griešanas mati izskatās vienlīdz labi un veseli, tas tikai, ka īsāki. Pēc savas pieredzes teiktu, ka tas ir mīts, ka ik pēc dažiem mēn. jāgriež. Vai tik to regulāro griešanu frizieri nereklamē savas kabatas dēļ?? Protams, ja griezums tāds, ka ātri vien neizskatās labi, tad cita lieta.

Ja mats ir bojāts un aplūzis, tad no bojātajiem un šķeltajiem galiem tas bojājas uz augšu.
Vajag kādreiz parunāt ar frizieri par matiem un matu veselību. Visu pastāstīs
23.09.2021 19:10 |
 
Reitings 91
Reģ: 22.02.2019
Diez vai ir šāda opcija sausiem matiem kļūt sausiem uz augšu. Drīzāk sauso matu dēļ, kā autore raksta, tad, iespējams, to 10 bojāto cm dēļ ķemmējot mati vienkārši krīt ārā, jo ķerās. Cik vispār Jums vidēji gadā cm ataug mati?
23.09.2021 20:14 |
 
Reitings 105
Reģ: 06.01.2016
Vajag uzlikt matu ataudzēšanu kā prioritāti un nebojāt tos ar visādām stulbām lietām, pirmkārt jau mehāniski nepareizi apstrādājot.. + jāizrāda lielākas rūpes par matiem un to kopšanu.
23.09.2021 20:24 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
Drīzāk sauso matu dēļ, kā autore raksta, tad, iespējams, to 10 bojāto cm dēļ ķemmējot mati vienkārši krīt ārā, jo ķerās.

Es te jau forumā 1x biju rakstījusi, ka tad ir nepareizā ķemme. Pati arī atceros, ka kādreiz, kad bija pavisam gari mati (pusaudžu gados) arī bija mati nedaudz aplūzuši, apspūruši un tajās vietās ķērās matu suka. Tad notrāpījās nopirkt labu matu suku (tāda neliela, pavisam vienkārša un lēta, tāda paša tipa lietoju arī tagad) un nekas vairs neķērās. Un vēl, protams, vispirms jāizķemmē matu gali, nevis uzreiz no pašas augšas (šo gan jau visas zina).
23.09.2021 21:05 |
 
Reitings 36
Reģ: 08.08.2021
hmx @ 23.09.2021 20:14
Diez vai ir šāda opcija sausiem matiem kļūt sausiem uz augšu. Drīzāk sauso matu dēļ, kā autore raksta, tad, iespējams, to 10 bojāto cm dēļ ķemmējot mati vienkārši krīt ārā, jo ķerās. Cik vispār Jums vidēji gadā cm ataug mati?

Sausums un aplūzuši ir dažādas lietas 😅
Sausāki uz augšu nevar palikt ja kopj un cenšas saglabāt matus veselīgus augšanas fāzē. Mati jau aug āra no galvas ādas
Bet sausus galus pilnīgi atveseļot arī nevar. Var vizuāli novērst, ar eļļām, serumiem nogludināt.
Ja puķe nokalst, tad jau arī nevar atdzīvināt 😅🤭
23.09.2021 21:31 |
 
Reitings 2035
Reģ: 01.08.2021
Es matus īsus, līdzīgi kā kārē nogriežu ik pēc pāris gadiem, un pēc tam atkal audzēju. Kad audzēju, tad apgriežu galus 1x gadā, jā tieši tā, bet es matus nekarsēju un, kad krasoju, tad krāsoju tikai saknes (visus pārējos 1x pa 4 mēnešiem), un jā, man mati pašai biezi, labas struktūras, līdz ar to, ja neekspermentēju, tad 1x gadā griešana ir pilnīgi pietiekami, nav man ne gali sašķēlušies, ne sausi. Es domāju, ka matu ataudzešana ir ļoti individuāli, jo viss ir atkarīgs no matu struktūras, ko devusi ģenētika un matu kopšana. Tā pat, kādai gada laikā ataug 12 cm kādai 5 cm, man tā ir pat starp māsām. Tā ka neviens nevar ieteikt pareizo recepti, cik nu ,ka vajag sākt ar sauso matu likvidēšanu.
23.09.2021 21:54 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
2017.gadā manu matu garums bija līdz pleciem, tagad, 2021.gadā, ir līdz pusmugurai (jāpiebilst, ka man mati vienmēr auguši ļoooti lēni, tāpēc šis sasniegums priekš manis ir kaut kas wow). Ko darīju? Principā neko īpašu. Pilnībā pārstāju balināt un krāsot matus (līdz tam regulāri balināju), ļaujot augt savai dabīgajai matu krāsai, kas ir Latvijas "pelēkā" un kura man ļoti nepatīk (tagad jau atkal esmu blondīne, bet matus vairs nebalinu, tikai krāsoju), bet uz to brīdi, lai nedarītu pāri matiem, biju gatava paciest sev netīkamo krāsu. Pārstāju izmantot matu veidošanas līdzekļus un pēc iespējas vairāk izvairījos no fēna lietošanas, ļaujot matiem izžūt pašiem. Nekad neesmu lietojusi nekādus kondicionierus vai matu maskas, matus vienmēr esmu mazgājusi ar vīriešu šampūnu un tā darīju arī tad, kad audzēju matus, tā ka šajā ziņā neizmantoju nekādus īpašos produktus. Pie friziera neesmu bijusi jau vairāk kā 10 gadus kopš reizes, kad "man, lūdzu, aplīdzināt tikai matu galus" vietā frizieris nogrieza matus uz pusi īsākus. Tagad matus sev griežu pati, respektīvi, ja vajag, aplīdzinu tikai pašus matu galus, bet principā ļauju augt tālāk, jo mērķis ir panākt, lai mati būtu garumā līdz dibenam.
23.09.2021 21:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits