Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nevēlama grūtniecība un attiecības

 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Vakar uzzināju, ka esmu stāvoklī, iespējams, ka divas nedēļas. Vēl neaptveru vai tas tiešām notiek ar mani. Man ir attiecības gadu,pus gadu dzīvojam kopā. Attiecības mums nav no tām labākajām, ir fianasiālas grūtības, daudz strīdi. Esmu bez darba, vasarā pabeidzu studijas. Pati neesmu normālu darbu strādajusi, jo studēju. Tātad, es vēl kādus 2,5 gadus būšu mājas sēdētāja un nekādas izaugsmes.
Pieraksts pie ginekologa ir 13. datumā, es tiešām nezinu ko darīt. 70% ir tas , ka nevēlos bērnu paturēt. Ja veikšu abortu tad tikai ar medikamentu palīdzību, lai taisītu abortu ir vajadzīgs ginekologa vai ģimenes ārsta nosūtījums?
Es tiešām vēlos ģimeni, bet man liekas, ka nav īstais laiks. Vairāk dēļ finansiālās puses. Man nav darba, dekrēta naudas arī būs minumums, vīrietis nepaviks visu viens pats un neparūpēsies par mani un bērnu. Līdz šim nav parūpējies arī par mani vai mums, jo lielākas naudas grūtības ir viņam, kur nu vēl mani kā grūtnieci un pēc tam par mani un bērnu.
Esmu diezgan lielā nesaprašanā. Visvairāk mani baida tas, ka es morāli ar sevi nevarēšu sadzīvot dēļ tā, ka esmu uztaisījusi abortu un attiecības arī nedomāju, ka turpināsies, jo mans draugs vairāk ir par bērnu paturēšanu un tam kas es iešu cauri diez vai varēšu vēl būt ar šo cilvēku kopā.
Es gribētu bērnu paturēt, ja man tiešam viņam būtu ko dot, bet man pašai nav nekā un manam draugam arī. Esam sākuši var teikt visu no nulles.
Kā jūs rikotos?
03.03.2021 16:25 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Varu teikt vienu - arī esot attiecībās, kas šķiet izdevušās, esmu dzirdējusi neskaitāmus pamatojumus, kāpēc bērniem šobrīd nav piemērots laiks - dzīvoklis ir pa mazu, alga pa mazu, tad, kad pašiem būs sava māja, tad plānosim.. Jā, tas ir diezgan loģiski, bet, ja tā padomā, tad tāds īstais brīdis var nepienākt.
Varbūt Tev ir mamma/tētis, kas Tevi šajā laikā var atbalstīt? ☺️ Šis laiks ir pateicīgs darbam no mājām. Varbūt ir iespējams kaut uz pus slodzi apvienot, kamēr mamma vai kāds cits tuvinieks palīdz.
Varbūt BKA laikā izdodas attīstīt kādu hobiju?
Neieciklējies uz to, cik viss ir slikti, bet pamēģini paskatīties no otras puses - ko vari darīt. Tiešām reāli. Noteikti Tavā pilsētā ir ģimeņu atbalsta biedrības. Ja nepieciešamas drēbītes, gultiņa, tad vari sazināties ar kādu no tām. Daudzas lietas var iegādāties lietotās par pavisam mazām naudiņām. No tā nav jākaunās.
03.03.2021 16:36 |
 
Reitings 291
Reģ: 27.12.2019
Noteikti paturēt! Bērns ir dzīvība un svētība, ne visiem ir šī laime dota. Zinu vairākus jaunus pārus un ģimenes, kuriem nebija stabilu ienākumu, savs miteklis,pat 0, bet viņi bērna dēļ saņēmās un bērni izauga aprūpēti,mīlētii! Nevajag padoties, dzīve piespēlē visādas grūtības, bet bērns nav pelnījis nāvi tikai tāpēc, ka nav pienācīgi ienākumi vai attiecības nav laimīgas. Tici man, Jums tas visu dzīvi ies līdzi, ja izlemsiet abortu. Cilvēki ir uzauguši visādos apstākļos, bet cilvēks ir dzīvotājs. Daudzus pārus tieši bērns satuvina! Viss būs labi! Nepadodies! ❤
03.03.2021 16:39 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Ja Tavs draugs strādā oficiālu darbu, tad viņš var doties BKA un gan jau pa abiem kaut ko izdomātu.
03.03.2021 16:40 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
Ir sev godīgi jāatbild uz jautājumu - vai jūs reāli spēsiet, paši vai ar kāda palīdzību, nodrošināt bērnam visu, kas nepieciešams (ratiņi, gultiņa, drēbītes, utt.) Ja atbilde ir "jā", tad nav iemesla bērnu nepaturēt.
03.03.2021 16:58 |
 
Reitings 121
Reģ: 27.02.2021
1. Kā jau augstāk rakstīja, bērna tēvs var iet bka.
2. Jums ir vēl 9 men laika
3. Sākumā visas drēbītes, ratiņus utt var dabūt par saprātīgām naudiņām, jo daudzi tirgo, atdod utt
03.03.2021 17:06 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man izklausās, ka problēma, tomēr, nav īsti finansēs...
Es vienmēr brīnos par tekstiem par hobiju attīstīšanu un biznesu atvēršanu, esot BKA. Man, laikam, neriktīgi bērni, kas visu laiku pa rokām. Labi, ja pačurāt var aiziet bez bļaušanas vai tēju padzert mierīgi...Jā, bērni arī guļ, bet neviens negaranē, ka aizmiegot, pēc 3 min nepamodīsies un netusēs pa rokām. Es tikai par to, ka nevajag cerēt, ka paliks vairāk laika sev un savām interesēm.
03.03.2021 17:10 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Nav vairs deviņdesmitie gadi. Tas ir tavs lēmums jebkurā gadījumā. Es vienmēr esmu bijusi par to ka ar pirmo abortu nevajag. Mūsdienās ir tik daudz palīdzības organizācijas. Un ja nu gadījumā kaut kas galīgi saiet šķērsām ir organizācijas kur var palīdzēt arī ar dzīves vietu. Ir mammas kas cīnās līdz galam, un lēnām ar bērniņu uzlabo savus dzīves apstākļus arī esot vienas. Bērni nāk tad kad viņi nāk. Tas nav process kurā var nolemt, aiziet gribu un tagad būs. Ir vecāki kuri bērnus gaida gadiem, citi dabū uzreiz. Izrunājies ar draugu, viņam jebkurā gadījumā ir arī kaut kādā teikšana. Jā, tavs ķermenis un tava darīšana, bet arī viņš ir piedalījies procesā.
03.03.2021 17:10 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Cik jums gadi? Ja esat vismaz savos 20, tad esat pieauguši cilvēki, lai varētu atrast risinājumus. Vai ir kāds, kas varētu palīdzēt? Tavi/viņa vecāki? Ja būtu kāda palīdzība, vismaz pieskatīšanai, lai tu varētu iekārtoties darbā, tad nebūtu situācija tik slikta. Vai arī algot aukli, tomēr ja būtu divi pelnītāji būtu vieglāk. Noteikti pārrunā ar draugu visu, kā būtu ja tu neaizietu taisīt abortu. Vai viņš varētu apņemties sākt pelnīt vairāk naudu utt. Paši pirmie gadi varētu būt grūtāki, bet līdz bērns paaugsies, kļūs vieglāk, un plus, pa to laiku ir iespēja sakārtot savu dzīvi un finanses.
03.03.2021 17:12 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Par to, kā rīkotos es, labāk paklusēšu, jo mana atbilde daudziem varētu nepatikt. Tas, ko gribu teikt, ir tas, ka bērns ir atbildība ne tikai uz 18 gadiem, bet uz visu mūžu. Ir pašai sev godīgi jāatbild uz jautājumu par to vai esi šai atbildībai gatava un vai gadījumā, ja paliksi viena, spēsi veidot savu dzīvi, karjeru utt. un paralēli nodrošināt labu dzīvi vēl vienam cilvēkam, kuram arī būs savas vajadzības un, būsim godīgi, ne tās mazākās. Var jau protams skaisti runāt par to, kāds prieks un laime ir bērns, bet viegli ir spriest vērotājam no malas, jo ne jau tas anonīmais padomu devējs no foruma pēc tam būs tas, kurš palīdzēs finansiāli, būs blakus negulētās naktīs, iegādāsies visas bērnam vajadzīgās lietas, palīdzēs mācībās un auklēs pa baltu velti. Jākārpās būs vien tev pašai, tāpēc ieteiktu neņemt vērā padomus no malas, bet pašai izsvērt visus "par" un "pret", un pieņemt pareizo lēmumu, neatkarīgi no tā, kāds tas būs.
03.03.2021 17:16 |
 
Patīk
Reitings 703
Reģ: 10.05.2016
Minelūše @ 03.03.2021 16:58
Ir sev godīgi jāatbild uz jautājumu - vai jūs reāli spēsiet, paši vai ar kāda palīdzību, nodrošināt bērnam visu, kas nepieciešams (ratiņi, gultiņa, drēbītes, utt.) Ja atbilde ir "jā", tad nav iemesla bērnu nepaturēt.

Tas nu nebūtu galvenais. To visu ir iespējams saņemt bezmaksas, kā jau rakstīju. Vismaz manā pilsētā nemitīgi redzu sludinājumus, kur dāvina drēbītes, gultiņu, ratus, biedrībām ir Facebook grupas.
03.03.2021 17:18 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Miaa @ 03.03.2021 17:16
Par to, kā rīkotos es, labāk paklusēšu, jo mana atbilde daudziem varētu nepatikt. Tas, ko gribu teikt, ir tas, ka bērns ir atbildība ne tikai uz 18 gadiem, bet uz visu mūžu. Ir pašai sev godīgi jāatbild uz jautājumu par to vai esi šai atbildībai gatava un vai gadījumā, ja paliksi viena, spēsi veidot savu dzīvi, karjeru utt. un paralēli nodrošināt labu dzīvi vēl vienam cilvēkam, kuram arī būs savas vajadzības un, būsim godīgi, ne tās mazākās. Var jau protams skaisti runāt par to, kāds prieks un laime ir bērns, bet viegli ir spriest vērotājam no malas, jo ne jau tas anonīmais padomu devējs no foruma pēc tam būs tas, kurš palīdzēs finansiāli, būs blakus negulētās naktīs, iegādāsies visas bērnam vajadzīgās lietas, palīdzēs mācībās un auklēs pa baltu velti. Jākārpās būs vien tev pašai, tāpēc ieteiktu neņemt vērā padomus no malas, bet pašai izsvērt visus "par" un "pret", un pieņemt pareizo lēmumu, neatkarīgi no tā, kāds tas būs.

+++
Nevajag klausīties interneta foruma padomos. Neviena no foruma pēc tam neskries palīgā un rēķinus neapmaksās.
03.03.2021 17:20 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
missfortune @ 03.03.2021 17:18

Tas nu nebūtu galvenais. To visu ir iespējams saņemt bezmaksas, kā jau rakstīju. Vismaz manā pilsētā nemitīgi redzu sludinājumus, kur dāvina drēbītes, gultiņu, ratus, biedrībām ir Facebook grupas.

Bērnam vajag ne tikai ratus un drēbes. Kādam arī par dzīvokli būs jāmaksā, skolas lietas, ārsti un viss pārējais.
Ja jau tagad knapi velk galus kopā, tad sagaida vēl lielākas grūtības. Vai cilvēkam to vajag? Beigu beigās, ka nesanāk trīs nelaimīgi un izmisuši cilvēki.
03.03.2021 17:22 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Ja draugs ir pret abortu veikšanu, tad risiniet kopā šo situāciju. Viņš nepiedāvā paturēt bērnu un neiedrošina, ka palīdzēs un viss būs ok? Ja tomēr pats neredz nākotni ar šo bērnu, tad nebūtu loģiski, ka uzreiz atstāj Tevi.
Ņemot vērā, ka jums ir nestabilas attiecības, finansialas problēmas, vēl mācības- bērns varētu uzlikt papildus stresu un neizklausās īsti pēc laimīgās jaunās ģimenes.
Vecāki būtu gatavi atbalstīt? Bieži vien arī sievietes krīt panikā, ka nav gatavas bērnam, bet kad mazais ierodas- viss sakārtojas. Padomā no bērniņa puses- vai viņš būs laimīgs ar jums? Vai būs labas mājas, uzmanība, viss nepieciešamais?
Nezinu ko Tev ieteikt. Ieklausies sevī. Pēc aborta gan jau būs morāli grūti, bet laiks visu dziedē. Šis jautājums jums laikam jāizrunā ar draugu.
03.03.2021 17:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
missfortune @ 03.03.2021 17:18

Tas nu nebūtu galvenais. To visu ir iespējams saņemt bezmaksas, kā jau rakstīju. Vismaz manā pilsētā nemitīgi redzu sludinājumus, kur dāvina drēbītes, gultiņu, ratus, biedrībām ir Facebook grupas.

Vienmēr un visu par velti saņemt nebūs iespējams. Kā jau teica, bērna vajadzībām nāks klāt arī komunālie rēķini+arī vecākiem pašiem kaut kas ir jāēd, jāapģērbjas, utt. Nenāk šajā pasaulē viss par pliku paldies.
03.03.2021 17:27 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Čalis izklausās bezatbildīgs, nespējīgs domāt par nākotni. Tādiem ir viegli teikt, ka obligāti jāpatur bērns, jo viņi nedomā par to, kā šim bērnam būs augt, kur viņš pats tam bērnam ņems naudu. Nu, ''gan jau kaut kā''. Pajautā viņam, kā tieši viņš plāno jūs nodrošināt. Kur ir viņa jaunais darbs ar labo algu, kur darba intervijas? Un ko Tu darīsi, kad vairs nevarēsi pavilkt notiekošo? Šķirsies un būsi vientuļā māte? Starp brīviem vīriešiem tādas nav īpaši populāras. Jā, tu vari riskēt, paturēt bērnu un ''cerēt uz to labāko'', kā šeit raksta, lai gan pati skaidri redzi, ka ne ar ko labu tas visdrīzāk nebeigsies. Bet atceries - ja tas viss izgāzīsies, sekas būs nopietnas, tostarp arī bērnam.
03.03.2021 17:42 |
 
Reitings 34
Reģ: 03.03.2021
padomā uz priekšu. ja nu tevi pēc bērna piedzimšanas pametīs? (3x nospļāvos) tad nebūs vieglāk...
03.03.2021 17:44 |
 
Reitings 148
Reģ: 01.03.2021
Pirmkārt, izvēle ir tavā ziņā, jo tas ir tavs ķermenis.
Nepatīk tie teikumi - bērns ir laime, tik daudz cilvēki nevar tikt pie bērniņa, blablabla. Katram ir savs laiks un nevajag jau tā šajā situācijā nonākušajam cilvēkam spiest uz vājām vietām, mākslīgi radot vainas sajūtu. Pēc šādiem izteicieniem var nonākt līdz galējībām, ka arī kontracepcijas izmantošana ir slikti, jo ir tik daudz cilvēciņi šajā pasaulē, kas priecātos par bērniņu..
Pēc autores var spriest, ka ir bailes par vainas apziņu nākotnē. Ja skatās uz to medicīniski, pašlaik tas ir tikai auglis, ar neapbruņotu aci nav saskatāms.
Finansiāli - mūsdienās visas drēbes, ratus, gultiņas var dabūt praktiski pa brīvu. Par 171 eiro bērna kopšanas pabalstu var iegādāties bērnam pārtiku, pamperus un kādas citas nepieciešamās lietas, pieņemu, ka kaut kādā veidā sieviete sevi pirms tam ir uzturējusi arī bez darba (vecāki, iekrājumi, gadījuma darbi...), tad jau varēs arī turpmāk tā sevi nodrošināt. Grūtnieču aprūpe ir bez maksas, kā arī līdz dzemdībām var atrast darbu un veidot iekrājumus, lai iztiktu līdz periodam, kad bērns varēs iet dārziņā. Tas tā, finansēm. Pietam, diviem cilvēkiem ir vieglāk to īstenot. :)
Tomēr es domāju, ka nākotnes bērnu neinteresēs vecāku tik ļoti finansiālais stāvoklis, bet gan sniegtā uzmanība un mīlestība. Ja ir sajūtas, ka bērns ir nevēlams - nevajag. Tas būs grūti ne vien vecākiem, bet arī pašam bērnam, uzaugt vidē, kur mamma domā, kā būtu bijis, ja bērna nebūtu, kur tagad strādātu, kādas izaugsmes iespējas.
Gadījumā, ja tiek izvēlēts par labu abortam, kārtīgi jāizanalizē, kas konkrētajā kontracepcijas metodē nav nostrādājis, via plīsis prezervatīvs, aizmirsta tablete, lai nākotnē tā vairāk negadās. To arī pārrunāt ar savu ginekologu, lai atrastu piemērotāko un drošāko izsargāšanās metodi. Es pieņemu, ka kontracepcija ir izmantota, jo neko neizmantojot, nebūtu tāds pārsteigums, ka noticis apaugļošanās process un ko tagad darīt.
Norai Ikstenai ir laba grāmata - Mātes piens, tieši par savas karjeras upurēšanu bērnam, viņu attiecībām tālāk. Šo gan laikam neieteiktu lasīt topošajai mātei.
03.03.2021 17:47 |
 
10 gadi
Reitings 1474
Reģ: 17.01.2013
Kad es paliku stāvoklī biju ļoti jauna, arī nekā nebija ne man, ne bērna tēvam. Kopš tā laika ir pagājuši 12 gadi, esmu šķīrusies no bērna tēva kopš brīža, kad dēlam tikko bija apritējis gads, iepazinos ar citu vīrieti un kopš gada vecuma vins audzina dēlu kā savējo, ir arī devis savu uzvārdu, esam precējusies un finansiāli ļoti stabili.
Ko es ar šo gribu pateikt? Laiki mainas, tas, ka šodien nav nenozīmē, ka rit nebūs- būs! Jo bērns iedod stimulu sasniegt vairāk/ labāk!
Vēl kas- mums šo 11 gadu laikā nav pieteicies otrs mazulis. Biju pie ginekologa pāris gadus atpakaļ runāt par šo jautājumu, viņas verdikts- neaugliba! Man nav bijusi aborti, nav nekādas veselības problēmas ne man, ne vīram. 🤷‍♀️
Padomā labi, vai velies abortu, jo var sanākt palikt bez bērniņa, dzīvē visādi gadās. Paldies Dievam, man ir bērns, ne mirkli nenožēloju, ka paturēju, lai gan es ne mirkli nebiju apsvēruši abortu, tomēr tāda sirreāla sajūta ir- nebūtu šis, nebūtu neviena. 😏
03.03.2021 18:09 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Pie šādiem apstākļiem bērnu nepaturētu, noteikti nē. Cik saprotu, attiecības nav nekādas spīdošās un nav arī ilgas. Tādiem "draugs grib bērnu paturēt" bieži gribēšana pāriet vēl pirms piedzemdēts. Kur liksies viena, bez naudas, bez darba ar bērnu? Ir jau, protams, kas bērnu nogrūž vecākiem, pašas dzīvojas uz pabalstiem un ziedotām drēbēm, jautājums- vai Tev to vajag? Dažas nedēļas-tas pat vēl nav bērns, embrijs tikai.
03.03.2021 18:15 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Šādā situācijā es noteikti taisītu abortu. Ne tik daudz finansiālo apstākļu dēļ, kaut gan, protams, arī tas ir pietiekams iemesls, bet gan vairāk tādēļ, ka pēc apraksta izklausās, ka attiecības jums tādas nestabilas un kuru katru brīdi var izjukt. Būt par vientuļo māti, domāju, nav diez ko forši. Jo drīzāk viņš Tevi pametīs, ja bērnu paturēsi nevis, ja taisīsi abortu. Un tad, ja paliksi viena bez mīļotā un bez kāda finansiāla atbalsta, nu neticu, ka tas bērns sniegs prieku un laimi.
04.03.2021 00:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits