Finanses ģimenē

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas, meitenes! Priecīgus svētkus! Par cik lielākā daļa no mums šeit ir anonīmas, gribēju uzdot jautājumu par to, ka dalāt finanses ar otro pusīti. Man ir draudzenes, kuras vispār nestrādā un draugi/vīri uztur, kamēr viņas glezno, dara savas lietas, tīra māju un taisa vakariņas vai arī vienkārši ir stāvoklī. Tad ir arī tādas draudzenes, kurām vīrietis pieprasa visu uz pusēm. Viena pat teica, ka draugs pēc makdonalda apmeklējuma nosauca viņai summu, kas jāatskaita. Un kad viņa nepiekrīt skaitīt pusi par veikala rēķinu, jo neēd tik daudz, tad viņai saka, ka tualetes papīru taču viņa lieto.. Jāatzīst, ka viņai tas puisis ir jauks cilvēks, arī diezgan turīgs, bet drausmīgi žēlo naudu. Man attiecības arī vairāk sliecas uz otro, maksājam rēķinus uz pusēm, man patīk tas, ka varu to apmaksāt, bet dažreiz liekas, ka kaut kas nav kārtībā, arī mēneša sākumā saņemu pieprasījumu par dzīvokli, viss cents centā. Kādi ir jūsu uzskati, pieredze, viedoklis par šo tēmu? Man šķiet, ka nauda vīriešiem piestāv un dod savā ziņā vīrišķīgumu, ka vari atļauties un parūpēties par savu otro pusi un vispār ģimeni, bet bieži redzu, ka mūsdienu vīrieši atšķiras. Vai esam kļuvušas pārāk vīrišķīgas? Vai arī 21.gs maksāt visu uz pusēm ir pilnīgi normāli, jo dzimumus vairs tā neatdalām?
25.12.2020 15:44 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Ģimenē abi pelnam.
Vīrietis nosedz pilnībā izdevumus, kuri saistīti ar dzīvokli. Pārtikas izdevumi ir uz pusēm. Pati sev pērku apģērbu, apmaksāju skaistumkopšanas izdevumus, mobīlo rēķinu izdevumus.
Man bija mērķis ,kur vajadzēja pakrāt naudu ilgāku laiku. Sasniedzu šo mērķi. Nesen uzsāku sarunu par naudas ieguldījumu izdevumos un prasīju vai nevajag vairāk no manas puses ieguldīt naudu un pateica nē.
Nav viņš bagātnieks , tā kā gan jau atlikušo naudas summu, kas paliks pāri izdevumiem nopirkšu ,ko tādu , ko mēs tāpat plānojam iegādāties nākotnē ģimenes vajadzībām.
26.12.2020 11:38 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Kă kurās attiecībās. Atkarīgs arī ļoti no sievietes. Ir sievietes, dēļ kurām nav nekādu iebildumu apmaksāt lielāko daļu izdevumu, skaistumpkopšanu utt, un ir tā otra kategorija, kurās ieguldīt nav īsti vēlme. To parasti randiņu periodā jau jūt.
26.12.2020 10:22 |
 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Ja tāda nostāja, ka vīrietim viss jāapmaksā, kā tas sanāk situācijā, kad sievietes un vīrieša algas ir vienādas? Katrs pelna 800 eur. Vīrs pa to naudu apmaksā dzīvokli, ēdienu, izklaides utt., bet sieva savu naudu patur sev?
Ir normāli, ka sieviete strādā, saņem algu, bet, ja bērns ir mazs, tad saņem bērna kopšanas pabalstu. Bet ja bērni jau paaugušies, iet uz skolu, dārziņu, tad ko sievai darīt cauru dienu mājās? Seriālus skatīties? Mājas darbus - gatavošanu, tīrīšanu var sadalīt pa pusēm, vai arī viens no partneriem var strādāt uz pusslodzi, lai vakari ir brīvāki.
Es par kopīgu budžetu. Jo ienākumu vienam būs augstāki, otram zemāki un tie var atšķirties katrā dzīves posmā, var pazaudēt darbu utt. Nav forši ka vienam jāmaksā puse īres no 1000 eur algas, bet otram tāda pati summa no 400 eur algas.
25.12.2020 23:58 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Minelūše @ 25.12.2020 19:39
EE - nu, katram jau savs veids kā dzīvot. Cerams tikai, ka šīs sievietes vecumdienās nebirdinās asaras tad, kad nemaksāto nodokļu dēļ nepienāksies pensija.
ja var birdinat, bet tai pat laika jaskatas, cik virietis ir atbildigs,ja sieviete nevelejas stradat, tad tas tomer ir gimenes lemums, vai ne? Nu mazak vai vairak. Man pazinu loka ir tada gimene, jeb bija. Tad virietis izlema pamainit sievu un 15 gadus jaunaku jau 10 gadus ilguso milako, kapec ne, mes nedzivojam vairs Padomju laikos, kad tas bija kaut kas fuij un negods. Bet.. virs nopirka dzivokli, sadzives tehniku un laikam masinu, saka stradat sieviete. Berni tikko bija sasniegusi 18 gadus.
Katra gimenes finansu stavokli nosaka divas personas. Mana gimene, mani braleni vienmer visu gimeni uztur, sievas perk drebes berniem, partiku, bet majas remonti, komunalie, degviela, celojumi no vinu makiem. Manu vecakiem vairak iet uz 50/50, mana gimene iet 50/50.
25.12.2020 23:04 |
 
10 gadi
Reitings 52
Reģ: 12.07.2011
Mums ar vīru nav kopīga budžeta( ar domu,ka saliekam kopējo naudu un tad kopīgi to tērējam) viņš pelna vairāk,maksā par dzīvokli, televīziju,internetu un parējās savas lietas. Es maksāju par elektrību, komunālajiem un dārziņu bērnam. Kad vīram lielāka alga,tad dažreiz iedod naudu ikdienas tēriņiem,lai sev kko nopērku vai pārtiku(tērēju pec saviem ieskatiem). Es pērku ēdienu, ir reizes kad vīrs.Ja kaut kur braucam atpūsties vai uz kādu pasākumu,visu maksā vīrs. Mūs viss apmierina,domāju,tas ir galvenais.
25.12.2020 22:49 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Ir reizes, jad draugs iedot naudu gan priekš friziera, gan vaksācijai. Bet tā ir viņa iniciatīva.
Ikdienā viņš maksā par dzīvokli, toties es pērku pārtiku. Mēnesī sanāk +/- līdzīgi tēriņi. Un mums tas izveidojās dabiski.
25.12.2020 21:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3838
Reģ: 31.10.2010
EE - nu, katram jau savs veids kā dzīvot. Cerams tikai, ka šīs sievietes vecumdienās nebirdinās asaras tad, kad nemaksāto nodokļu dēļ nepienāksies pensija.
25.12.2020 19:39 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Minelūše
Man ir zināmas tādas sievietes, kur bērni jau pusaudžim bet nav strādājušas nevienu dienu.
It kā viss kārtībā, invaliditāte nav.
Šitais variants??? - vienkārši negrib iet darbā.
25.12.2020 19:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3838
Reģ: 31.10.2010
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Visu, kas man vajadzīgs, no šī saraksta un ne tikai, pērku sev pati. Nu nav vīrietim jāapmaksā absolūti viss. Par to, ka jauna, veselīga sieviete bez iemesla (bērna kopšana, utt.) nestrādā, labāk vispār neizteikšos.
25.12.2020 18:37 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
sla @ 25.12.2020 18:10
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

To, kas ir aktuāls no visiem šiem prieka, draudzene apmaksā pati. Tāpat kā es apmaksāju pats savas dārgās drēbes, gadžetus, auto mēslus, premium alkoholu un citas tikai man aktuālās lietas.
25.12.2020 18:26 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
sla @ 25.12.2020 18:10
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Manikīru es apmaksāju sev pati. Domāju, ja būtu, arī visu pārējo apmaksātu sev pati
25.12.2020 18:22 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Es domāju, ka tas īsti normāli nav, ja sieviete nestrādā.
Padomājiet paši, lūgt naudu higiēniēniskajām paketēm vīram???
25.12.2020 18:15 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Dalām uz pusēm visu. Nu ne tik sīkumaini gan kā Macdonalda rēķins.
Man patīk, ka ir savas finanses, nav jaatskaitās, nav jājūtas parādā, nav jāprasa. Uzskatu, ka tās, kuras visu naudu ņem no vīra ir pastulbas un vēl slinkas. Nav ne zināšanu lai nopelnītu, ne vēlmes tam. Tāpēc vieglāk ir prasīt no otra. Katram savs.
25.12.2020 18:13 |
 
Reitings 1936
Reģ: 28.04.2019
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?
25.12.2020 18:10 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Eksperte @ 25.12.2020 16:52

Ja šis ir reāls stāsts, tad šķiet, ka tevi nogurdina tāpēc, ka tās tavas draudzenes uztur un tev tas besī. Protams, centu centā skaitīt ir muļķīgi. Taču patiesībā jau ir kā šeit rakstija - sievietes pašas tos vīriešus izvēlās.

Un pēc tam nāk forumā prasīt padomu “šķirties vai nešķirties”...😁😁😁😁
Briesmīgi, dalīt čeku uz pusēm par Maķīša ēdienu.. tādi diez bērna pamperu naudu arī un pusēm dala...
25.12.2020 17:56 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
ietekmele @ 25.12.2020 16:45
Jā, bet cik ilgi ilgtermiņā var katru centu dalīt? Man šķiet, ka tas nogurdina. Man patīk tā ideja, ka ģimenē viss kopīgs, bet tas laikam ir grūti realizējams. Kašķi laikam būs visiem un vienmēr

Nu atkarīgs jau cik sīkumaini to dara. Manās attiecībās sadalām uz pusēm ikmēneša kopīgos maksājumus un tālāk jau kā pagadās. par vienām lietām vairāk samaksāt sanāk man, par citām viņai. Reizēm sadalām čeku pēc apēstā, reizēm nē. Reizēm viens vairākas reizes pēc kārtas izmaksā, reizēm otrs.
25.12.2020 17:53 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Nuu, es piemēram apmaksāju visus rēķinus, kaut gan saņemu mazāk kā mans vīrs, mēs nedalam- tavs, mans. Man nekas nav pret. Ja man vajag naudu, pajautāju vīram. Katrs dara kā ērtāk, bet ja es dalītu katru kapeiku uz pusēm, iedzîvotos kādā neirozē.
25.12.2020 17:49 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
ietekmele @ 25.12.2020 16:45
Jā, bet cik ilgi ilgtermiņā var katru centu dalīt? Man šķiet, ka tas nogurdina. Man patīk tā ideja, ka ģimenē viss kopīgs, bet tas laikam ir grūti realizējams. Kašķi laikam būs visiem un vienmēr

Ja šis ir reāls stāsts, tad šķiet, ka tevi nogurdina tāpēc, ka tās tavas draudzenes uztur un tev tas besī. Protams, centu centā skaitīt ir muļķīgi. Taču patiesībā jau ir kā šeit rakstija - sievietes pašas tos vīriešus izvēlās.
25.12.2020 16:52 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Jā, bet cik ilgi ilgtermiņā var katru centu dalīt? Man šķiet, ka tas nogurdina. Man patīk tā ideja, ka ģimenē viss kopīgs, bet tas laikam ir grūti realizējams. Kašķi laikam būs visiem un vienmēr
25.12.2020 16:45 |
 
Reitings 1419
Reģ: 19.05.2016
Nu, šī ir kārtējā provokācija.
25.12.2020 16:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits