Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezbērniem 21.gs?

 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Sveikas!
Jau vairākus gadus saskaros ar morālu dilemmu - bērni vs bez bērniem. Kādas ir jūsu domas/nostāja attiecībā uz bērniem?
Nedaudz sīkāk no personīgā skatu punkta:
Jau kopš māsīca (12 gadus vecāka) apprecējās no saviem vecvecākiem daļēji no vecākiem un māsīcas vecākiem ik pa laikam dzirdēju ka "nu pabeigs bakalauru un tad jau jādomā par bērniem gadi iet un vīrs arī vecāks par viņu...smuks pāris nu būs smuki bērni (mazbērni)". Šīs runas gan pēc pāris gadiem beidzās, jo diemžēl atklāja iedzimtu slimību, kas liedz veiksmīgi ieņemt bērniņu un iznēsāt lai nebūtu nāvīgas komplikācijas mātei.
Ap to brīdi kad man māsa (4 gadi vecāka) sagāja kopā ar otru pusīti, tad runas sākās precīzi tādas pašas - pabeigs bakalauru un tad jau kāzas un bērnus taisīt. Šinī gadījumā vairāk tas no tuvākiem radiem bet ne no maniem vecākiem. Lai gan zinu, ka viņi klusībā cer sagaidīt mazbērnus, bet pagaidām ļaujas tam "lai jaunieši iekārtojas savā dzīvē pirms bērnus taisa".
Pati pašlaik zinu, ka es vēl neesmu "upuris" kāzu un bērnu runām jo neesmu vēl bakalauru beigusi un jau vairāk kā pusgadu neesmu atiecībās ar puisi. Bet zinu - kolīdz būs stabils puisis tā vecvecāki un daži konkrēti radi sāks skat>ties uz mani kā uz kaut kādu nebūt bērnu radīšanas mašīnu nevis kā cilvēku ar relatīvi brīvu gribu un izvēli. Pati zinu, ka bērnus nevēlos (iespējams, kad būšu ilgtermiņa stabilās attiecībās domāšu citādi, bet tad arī vairāk apsvērtu adopciju).
Priecājos, ka pašlaik par tēmu bērni mani liek mierā un negaida neko, bet ko jūs domājat par bērniem? Un vai ir normāli nebūt ar "mātes instinktu" vai ar patikšanu pret bērniem?
25.06.2020 15:44 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Jau no bērna kājas, cik sevi atceros, man riebās, jā, tieši riebās, mazi bērni. Tagad, kad man ir pāri 30, nekas nav mainījies. Joprojām riebjas mazi bērni. Bērnus nekad neesmu gribējusi un negribēšu. Ja kādam ar to ir problēmas, tad tās ir viņa problēmas.
Katrs dara ar savu dzīvi un ķermeni ko vien vēlas.
Ja kāds to nosoda, tad tas ir skumji. Sievietes nav bērnu fabrikas. Ir daudz citu veidu kā sevi piepildīt, kāda nododas darbam, kāda hobijam, kāda ceļo.
Kas ir "normāli"? Kaut kādi sabiedrības iedomātie standarti, ka visām sievietēm jādzemdē?
25.06.2020 15:52 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Izle Zizle @ 25.06.2020 15:52
Jau no bērna kājas, cik sevi atceros, man riebās, jā, tieši riebās, mazi bērni. Tagad, kad man ir pāri 30, nekas nav mainījies. Joprojām riebjas mazi bērni. Bērnus nekad neesmu gribējusi un negribēšu. Ja kādam ar to ir problēmas, tad tās ir viņa problēmas.
Katrs dara ar savu dzīvi un ķermeni ko vien vēlas.
Ja kāds to nosoda, tad tas ir skumji. Sievietes nav bērnu fabrikas. Ir daudz citu veidu kā sevi piepildīt, kāda nododas darbam, kāda hobijam, kāda ceļo.
Kas ir "normāli"? Kaut kādi sabiedrības iedomātie standarti, ka visām sievietēm jādzemdē?

Diemžēl šajā kontekstā "normāli" ir vistīrākais sabiedrības steriotips, ka minimums sievietes ir tās kam bērni patīk un ka tās ar viņiem pavada laiku, spēlējas utml.
Vai Izle Zizle tavā gadījumā radi/vecāki bija saprotoši pret tavu nostāju attiecībā uz bērniem?
25.06.2020 15:57 |
 
Reitings 1392
Reģ: 26.06.2019
Protams, ka ir normāli. Normāli ir dzemdēt un nedzemdēt. Un tikpat normāla ir radinieku interese, jo viens no cilvēku pamatiem ir vairoties. Var teikt, ka tas ir netaktiski, nepareizi, bet tā tas ir, lielākā daļa to uztver tikpat dabiski kā ēst, dzert, elpot.
Par bērniem es domāju, ka ne visiem tos vajag. Man ir, man vajag un tas ir mans, bet es pilnīgi saprotu tos, kuri to nevēlas, jo bērni nav tikai pastaiga puķu pļavā. Bez bērniem man liekas tukšāka dzīve, tas ir kaut kāds tāds piepildījums, ko nevar izstāstīt, un to es sajutu tad, kad piedzima pirmais bērns. Man nepietiek tikai ar karjeru, īpašumiem, vīru, kaut kādām savām interesēm, hobijiem, dzīvošanu sev, bērni nav šķērslis man pilnveidoties vai kaut ko sasniegt.
25.06.2020 15:57 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Satelle @ 25.06.2020 15:57

Diemžēl šajā kontekstā "normāli" ir vistīrākais sabiedrības steriotips, ka minimums sievietes ir tās kam bērni patīk un ka tās ar viņiem pavada laiku, spēlējas utml.
Vai Izle Zizle tavā gadījumā radi/vecāki bija saprotoši pret tavu nostāju attiecībā uz bērniem?

Teikšu tā, tā nav viņu darīšana. Ja daudz skatīsies uz to greizi, paliksim bez savstarpējām attiecībām, nekādu kopēju sanākšanu. Ir jāpieņem cilvēks tāds kāds viņš ir.
25.06.2020 15:59 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Un, ja ir iespēja un gribēšana, varēšana, tad labāk adoptēt kādu nelaimīgu bāreni vai pamestu bērnu. Bet zinu, ka tas ir grūti, jo bērnu namā tomēr ir savs zīmogs bērniem, kas tur pavadījuši kādu laiku, viņi ir grūti audzināmi, ne visi, bet liela daļa.
25.06.2020 16:01 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Kā jau teicu - ir cilvēki, kas nesaprot, ka kļūt par vecākiem ir izvēle, nevis obligāts pienākums. Viņi uzskata, ka ja reiz ilgi bijuši kopā un apprecējušies, nākamajam solim noteikti obligāti bez variantiem ir jābūt bērniem, jo "tā taču dara visi".
25.06.2020 16:36 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
http://lilit.dieviete.lv/forums/topic/218599-30-gadi-un-negribu-bernus/
Līdzīga tēma, bet par negribēšanu, kur pēdējie komentāri bija saistībā ar kaut ko līdzīgu tavai situācijai.
Un vai ir normāli nebūt ar "mātes instinktu" vai ar patikšanu pret bērniem?

Protams, tas ir normāli. Man arī tāda instinkta nav. Agrākos laikos tas bija "normāli", ka jābūt bērniem lai gan tādus negrib un tad auga nelaimīgi bērni un bija mātes kuras atstāja bērnus vecmammā. Mūsdienu sabiedrība jau pamazām tiek vaļā no tās stigmas.
25.06.2020 16:40 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Labāk būt godīgai pret sevi. Ja grib/negrib bērnus, tad arī paliec pie sava viedokļa, nevis kāda cita. Zinu tik daudzus cilvēkus, kuri gaida kad beidzot būs bērni kādai, un uzskatu, ka tas nav pareizi. Labāk pajautāt sievietei vai viņa pati grib/plāno kaut kad, neuzspiežot.
25.06.2020 16:47 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
Kiskismau @ 25.06.2020 16:40
http://lilit.dieviete.lv/forums/topic/218599-30-gadi-un-negribu-bernus/
Līdzīga tēma, bet par negribēšanu, kur pēdējie komentāri bija saistībā ar kaut ko līdzīgu tavai situācijai.
Protams, tas ir normāli. Man arī tāda instinkta nav. Agrākos laikos tas bija "normāli", ka jābūt bērniem lai gan tādus negrib un tad auga nelaimīgi bērni un bija mātes kuras atstāja bērnus vecmammā. Mūsdienu sabiedrība jau pamazām tiek vaļā no tās stigmas.

Paldies, par saiti, šo diskusiju biju palaifusi garām?
25.06.2020 16:50 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Šis bija iemesls, kāpēc izbeidzām 6 gadus ilgas attiecības - bērnu jautājums. Nenožēloju ne mirkli, jo man ir vairāki ļoti nopietni argumenti, kāpēc esmu child-free. Ļoti ceru, ka drīz varēšu veikt arī attiecīgu operāciju.
25.06.2020 16:51 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Arī vēlos, lai mūsdienās cilvēki saprot sievietes, kuras grib abortu. Ja tā ir viņas izvēle, tad viņa zin ko dara. Pārējais.. iemesli - nav svarīgs.
Es kā sieviete gribu sapratni un atbalstu starp visām mums sievietēm :)
25.06.2020 16:51 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
sla @ 25.06.2020 16:51
Arī vēlos, lai mūsdienās cilvēki saprot sievietes, kuras grib abortu. Ja tā ir viņas izvēle, tad viņa zin ko dara. Pārējais.. iemesli - nav svarīgs.
Es kā sieviete gribu sapratni un atbalstu starp visām mums sievietēm :)

Pilnīgi pievienojos! ?
25.06.2020 16:53 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tas ir šausmīgi, ka uz cilvēkiem skatās kā uz vaislas lopiem- pasaka kad vairoties (pēc bakalaura) un vēl izvērtē cik smuks tas bērns plānojams. Fui, es ar tādiem cilvēkiem negribētu kontaktēties.
25.06.2020 16:54 |
 
Reitings 203
Reģ: 23.08.2017
Man ir berns un viss, ko es dzive gribeju ir meitina. To ari dabuju un paslaik esmu stara. Bet tas nav visiem un tas, kuras negrib bernus - ludzu netaisiet! Pasaule ir parak daudz bernu, kuru vecaki vinus nemil, nevajag vairak tadu salauztu cilveku.
25.06.2020 17:17 |
 
Reitings 28
Reģ: 14.06.2020
wonderwoman @ 25.06.2020 17:17
Man ir berns un viss, ko es dzive gribeju ir meitina. To ari dabuju un paslaik esmu stara. Bet tas nav visiem un tas, kuras negrib bernus - ludzu netaisiet! Pasaule ir parak daudz bernu, kuru vecaki vinus nemil, nevajag vairak tadu salauztu cilveku.

Piekrītu! Tām, kam te riebjas bērni, labāk nedzemdēt. Bērniem smaga bērnība ar tādām mātēm, kas tikai ķekša pēc dzemdē.
25.06.2020 17:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4938
Reģ: 03.11.2012
Man līdz 23 gadiem arī riebās bērni un es visiem stāstīju, ka negribu sev bērnus, jo man viņi nepatīk ?
Tas viss aizgāja tik tālu, ka radi un draugi pat nedeva rokās savus bērnus, pieskatīt uz 5min, jo vienmēr gadījās kāds “nelaimes gadījums” :D
Jāpiemin, ka biju 5 gadus attiecībās līdz 23 gadiem un tās bija ļoti stabilas attiecības, jo plānojām precēties utt.
Un tad man pēkšņi viss mainījās, pametu savu līgavaini un nodevos domai - kā tālāk būs tā būs, varbūt vispār būšu visu dzīvi viena :D
Pēc tam satiku savu tagadējo vīru un pēkšņi viss mainījās, nu tiešām par 180 grādiem, uzreiz bija klikšķis, ka viss gribu bērnu un tagad!
Un tā arī notika, pēc pāris mēnešu kopā būšanas paliku stāvoklī.
Bet ja godīgi, man joprojām nepatīk citi bērni, savs ir savs, bet citiem negribas pieskarties un spēlēties.
Mana doma ir tāda, ka tā vēlēšanās pēc sava bērna var atnāk satiekot savu cilvēku (nerunāju tagad par samīlēšanās trakumiem un rozā brillēm)
Ja man pirms vairākiem gadiem pateiktu, ka es gribēšu bērnu, es smietos.
25.06.2020 17:31 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Manuprāt, pats stulbākais, kas var notikt ir uztaisīt tādu kā kustību jeb minoritāti, kur Tu piederi noteiktai cilvēku grupai. Kaut gan tas “Child free” pēc tāda sāk arī izklausīties.
Bez maz vai speciāli gribi atšķirties no sabiedrības lielākās daļas un būt “krutākai” par pārējām sievietēm ar bērniem.
Lai tik pēc tam uz nākotni nesavācas bariņš ar sievietēm, kas vicinās ar plakātiem un bļauj par savām tiesībām saistībā ar bērniem, vai vēl labāk childfree festivāli vai childfree viena diena gadā, kur šo notikumu svin :D
Nezinu, stulbi kaut kā liegt sev papildus mīlestību ko saņem no saviem bērniem.
Protams, tās kuras nevar tikt pie bērna, tas ir pavisam cits stāsts, bet viņas noteikti nebļaustītos un citām to nestāstītu cik tas ir forši būt bez viņiem.
25.06.2020 18:45 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nezinu, stulbi kaut kā liegt sev papildus mīlestību ko saņem no saviem bērniem.

Mīlestība nav vienīgais ko dabū no bērna. :D
Bet nu jā cik atceros tu arī biji pret abortiem. Un tā vegānu tēma vispār vājprtāts. :D
Runa nav nevis par kustību vai minoritāti, bet izvēles brīvību.
25.06.2020 18:48 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
Jau no bērna kājas, cik sevi atceros, man riebās, jā, tieši riebās, mazi bērni. Tagad, kad man ir pāri 30, nekas nav mainījies. Joprojām riebjas mazi bērni. Bērnus nekad neesmu gribējusi un negribēšu. Ja kādam ar to ir problēmas, tad tās ir viņa problēmas.
Katrs dara ar savu dzīvi un ķermeni ko vien vēlas.
Ja kāds to nosoda, tad tas ir skumji. Sievietes nav bērnu fabrikas. Ir daudz citu veidu kā sevi piepildīt, kāda nododas darbam, kāda hobijam, kāda ceļo.
Kas ir "normāli"? Kaut kādi sabiedrības iedomātie standarti, ka visām sievietēm jādzemdē?

pilnīgi 100% manas domas. Arī nepatīk bērni un tiešām zinu, ka negribēšu viņus nekad.
25.06.2020 20:48 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Mūža beigās tikai varēsim atbildēt, vai bija pareizi/nepareizi priekš mums mūsu izvēles. Piekrītu, ka trendīgi pieskaitīt sevi pie minoritātes un būt kategoriskam, labāk skatos uz to tā - gribu/negribu, varbūt sagribēšu.
25.06.2020 21:41 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits